Pirmdiena, 2018. gada 23. jūlijs            Vārda diena : Magda, Magone, Mērija

Svarīgākais par E - veselību

   Sagaidot E - veselības sistēmas obligātās lietošanas uzsākšanas laiku, šī gada 1. janvāri, no kura darbnespējas lapas un receptes valsts kompensējamo zāļu saņemšanai ārstiem jāizraksta elektroniski, Nacionālais veselības dienests (NVD) ir apkopojis biežāk uzdotos iedzīvotāju jautājumus par E - veselības lietošanu. NVD aicina iepazīties ar šiem jautājumiem un noskaidrot, kuri no tiem ir pamatoti, bet par kuriem mēdzam dzirdēt mītus?
Savukārt mūspuses veselības aprūpes darbiniekiem vaicājām, kā viņi vērtē jauno sistēmu un vai ir gatavi uzsākt ar to strādāt?
09.01.2018

Lasītājiem interesē jaunākā literatūra

   Dobeles novadā divos pagastos – Auru un Bērzes pagasta Bērzē – ir Dobeles novada Centrālās bibliotēkas ārējās apkalpošanas punkti, kur klienti tiek apkalpoti noteiktās dienās, kad bibliotēkas darbinieks ierodas vietā, kura atvēlēta viņa darbam. Bērzē tas ir bijušās bibliotēkas telpās, Auros – pagasta pārvaldes zālē.

Aizvadītā gada pēdējā izbraukuma dienā Bērzē strādāja Dobeles novada Centrālās bibliotēkas vecākā bibliotekāre EVITA ZUTE. Tajā dienā līdzās Evitai pie cita galdiņa strādāja arī pagasta pārvaldes darbiniece, kura pieņēma maksājumus, kas saistīti ar pašvaldību. Šāds pakalpojums Bērzē pieejams katra mēneša trešajā ceturtdienā. Tāpēc telpā valdīja lielāka rosība nekā citkārt. Vēl šajā namā ir ārsta prakses pieņemšanas telpas un arī slēgtās Bērzes skolas virtuve, kur nu saimnieko privātpersona.

Rosība bija arī pie bibliotekāres galdiņa. Tur izlasīto literatūru un citu grāmatu lasīšanai izvēlējās viens no ilggadējiem bibliotēkas lasītājiem pensionēts skolotājs LEONS FOGELS. Līdzās viņam savu rindu gaidīja vēl kāds vīrs, kurš izvēlējās literatūru krievu valodā.

Plašāk lasiet “Zemgalē” 2. janvārī!
09.01.2018

Iepriecināja 130 Dobeles novada bērnu

   Kā jau “Zemgale” vēstīja iepriekš, zīmols “Laima” laika periodā no 24. novembra līdz 23. decembrim dāvāja iespēju ikvienam cilvēkam kļūt par labo rūķi un piepildīt kāda maznodrošināta bērna kvēlāko Ziemassvētku vēlmi. Sadarbojoties ar novadu sociālajiem dienestiem un ļaudīm, kuri apmeklēja labdarības namiņu, lai iepriecinātu bērnus, kopā izdevies sarūpēt 1601 dāvanu, no tām 130 Dobeles novada bērniem.Plašāk par akciju 2. janvāra laikrakstā.
09.01.2018

Melnais ledus izraisa virkni avāriju

   Trešdien Dobeles apkaimē notika vairāki ceļu satiksmes negadījumi, kam par iemeslu galvenokārt bija slideni ceļi, rezultāts – vairākas cietušās personas. Lai gan termometra stabiņš rītos rāda virs nulles, un brauktuves segums izskatās tikai mitrs, daudzviet šis priekšstats ir maldīgs. Ceļa brauktuvi klāj “melnais ledus”, kas nereti auto vadītājus pārsteidz nesagatavotus.
Vairāk par notikušajām avārijām lasiet piektdienas “Zemgalē”.
09.01.2018

Atkal uz skolas skatuves

   Bikstu pamatskolā maijā radās kāda pārdroša ideja. Skolā notika ģimenes dienas pasākums. Pie skolotājas Daces Štamgūtes kastē bija dažas maskas. Katras klases vecākiem kopā ar bērniem dažu minūšu laikā bija jārada skečs. Maskas bija vienādas, taču sanāca deviņas pavisam atšķirīgas ainiņas. Tad Dace Štamgūte pienāca pie manis (šo rindu autores) un sacīja: - Man ir ideja Ziemassvētku pasākumam! Gatavosim pārsteigumu bērniem! Plašāk par ieceri un īstenoto pasākumu piektdienas “Zemgalē”.
09.01.2018

Sanākat, jaunas meitas, Šovakar laimes liet! Man iedeva vecais tēvs Bikšu pogu riekšaviņu. (L.t.dz.)


   Strauji tuvojas gadu mija. Drīz “iekāpsim” nākamajā gadā. Vēl līdz tam kādam noteikti ir kaut kas vēl šajā gadā izdarāms, pasakāms.
Mēdz sacīt, kā sagaidīsi Jauno gadu, tā dzīvosi visu nākamo gadu. Ojārs Vācietis dzejolī ir skaisti sacījis, ka “gads ir balsts no abiem galiem un pa vidu zaļš”.
Lai arī šķiet, ka mūspusē daba gadu baltu no abiem galiem nebūs sarūpējusi, ticam, ka ikviens domās to darīs baltu, lai sirdī ar gaišumu pavadītu aizejošo gadu un kā baltu lapu sagaidītu Jauno gadu, lai tajā ierakstītu savu dzīves gājumu.

Lai lejot laimi no vecā tēva bikšu pogas gadu mijā, visa gada garumā piepildās atlējumā saskatītais, jo mēdz arī sacīt, ka domām ir spēks.
Gadu baltu no abiem galiem varam darīt, domājot gaišas domas, redzot pozitīvo daudzās norisēs, tad arī gada vidū zāle būs zaļāka un pļavas košākas.

Lai katrā sirdī mājo prieks, labas domas un katrā mājā ir sirds, kas tur iededz gaismu! Lai katram ir vecā tēva bikšu poga, ar ko laimi liet! Tad nākamā gada baltā lapa krāsosies košās krāsās un gada nogale būs gaišu domu piepildīta.

Laimīgu Jauno gadu!
06.01.2018

Pašu pagatavoti rotājumi būs īpašāki

   Pagājušās nedēļas beigās bijušās Naudītes pamatskolas ēkā ikviens tika aicināts izveidot kopīgus Ziemassvētku eglīšu rotājumus. Ar oriģinālām idejām unikālu darbu pagatavošanā dalījās Krimūnu pagasta rokdarbniece DAIGA VĪMERE.
   - Ideju ir ļoti daudz, tikai jāmāk tās saskatīt. Lielāko daļu mākslas darbu gatavoju no sadzīvē izmantojamām lietām, kā arī priekšmetiem, ko citi izmet. Lai ietaupītu finanses, Ziemassvētku eglītes rotājumus var uztaisīt paši. Ģimenes lokā veidotas mājas dekorācijas var izvērsties par ļoti jauku ģimenes pasākumu pirms svētkiem. Šādi rotājumi ir daudz mīļāki un īpašāki, tajos ir sirds siltums, ko veikalā pirktiem bumbuļiem nekad nevarēs sajust. Novēlu ikvienam atrast daudz mazas laimītes tur, kur ikdienā to negribam redzēt, jo liela laime sastāv no daudzām sīkām laimītēm.
Kā pašam mājās pagatavot rotājumus eglītei, lasi “Zemgales” Ziemassvētku avīzē.
22.12.2017

Māņi vai īstenība? Nezināsi, ja pats nepamēģināsi!

   Mūsu senči ticēja, ka jebkuros gadskārtu svētkos ir zīmes, pēc kurām var pareģot nākotni. Iespējams, daudzi ir dzirdējuši, ka, teiksim, zaļi Ziemassvētki dara baltas Lieldienas. Tāpat līdz mūsdienām ir saglabājies ne mazums ticējumu, kā cilvēks var uzzināt pats savu nākotni vai veikt rituālus jeb darbības, lai to noskaidrotu vai uzlabotu savu dzīvi. “Zemgale” mēģināja noskaidrot, vai ticējumos sacītais ir aktuāls arī mūsdienās un vai tas maz atbilst patiesībai?
22.12.2017

Kā mūsdienās satiekas “cilvēks” jeb “vīrs” un “dzīvību dodošā”

Ziemassvētku vakars
Dievs radīja Ādamu sešas dienas pēc pasaules radīšanas līdzīgu sev, kā valdnieku pār visiem dzīvniekiem un augiem Ēdenes dārzā, bet aizliedza ēst laba un ļauna atzīšanas koka augļus, draudot ar nāvi. Ādams ir devis vārdu visiem dzīvniekiem. Kamēr Ādams gulēja, Dievs izņēma no viņa vienu ribu un izmantoja to, lai radītu Ievu. Ieva, čūskas ietekmē, pierunāja Ādamu ēst laba un ļauna atzīšanas koka augļus. Dievs viņus padzina no Ēdenes dārza. Ādamam ir trīs dēli.
Ādams ir vīriešu personvārds. Ādams ebreju valodā nozīmē "cilvēks" jeb "vīrs".
Ieva ebreju valodā izrunā Hava unburtiskā tulkojumā nozīmē - "dzīvību dodošā".
   “Zemgale” viesojās pie dobelnieces Ievas Limanānes un Ādama ielā Dobelē. Par to plašāk lasiet laikrakstā “Zemgale” 22. decembrī!
tiek atzīmēts dienā pirms Ziemassvētkiem. Rietumu kristietībā un laicīgajā pasaulē tas tiek atzīmēts 24. decembrī ,un tiek uzskatīts par vienu no kulturāli nozīmīgākajām svinībām kristietībā un Rietumu sabiedrībā, ko pilnībā vai daļēji, gaidot Ziemassvētkus, atzīmē gan kristieši, gan daudzi citi. Latviešu kalendārs vēsta, ka šajā dienā vārda dienu svin Ādams un Ieva.
22.12.2017

Šī gada “Vecmāmiņa” mīt Dobelē un gatavojas pārstāvēt Latviju Bulgārijā

   Šogad sesto gadu biedrība “Emergo” ar Elitu Drāki priekšgalā rīkoja konkursu “Vecmāmiņa” Konkursa mērķis ir koncentrēt sabiedrības uzmanību sievietei - vecmāmiņai kā sirsnības, labestības simbolam, ģimeniskām vērtībām apvienojot paaudzes. Izvēlēt Latvijas spilgtāko, interesantāko, talantīgāko vecmāmiņu un izcelt vecmāmiņas nozīmi sabiedrībā un ģimenē. Uz titulu un uzvarētājas kroni šogad pretendēja vienpadsmit dāmas. Decembra sākumā konkurss noslēdzās un titulu “Vecmāmiņa 2017” un titulu „Sievišķība” ieguva 44 gadus vecā dobelniece INGA STRODE. Sarunā ar “Zemgali” Inga Strode atklāja savas izjūtas, atziņas, pastāstīja par savu vecmāmiņas pieredzi un nākotnes iecerēm.

Plašāk lasiet laikrakstā “Zemgale” 22. decembrī!
21.12.2017
1 ... 2345678910 ... 318