Piektdiena, 2018. gada 16. novembris            Vārda diena : Banga, Glorija

Aucē lepojās ar 173 zvaigznēm

   Kristīgajā pasaulē 6. janvārī atzīmē Zvaigznes dienu, arī Triju kungu vai Triju ķēniņu dienu – pēdējo Ziemassvētku dienu, kad pienācis laiks atvadīties no svētku rotājumiem mājās. Savukārt Auces vidusskolā šajā datumā atzīmē Zvaigžņu dienu, kad tiek rīkots sarīkojums, kurā izglītības iestādes vadība saka paldies visu to skolēnu vecākiem, kuru liecībās, noslēdzot 1. semestri, nav neviena vērtējuma, kas zemāks par sešām ballēm.
12.01.2018

Nosauc labākos un izcilākos jaunos sportistus

   Dobeles Sporta skolā ir izveidojusies tradīcija, noslēdzot gadu, sumināt izcilākos un labākos jaunatnes sportistus. Šāds sarīkojums notika aizvadītajā piektdienā Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas zālē, pulcējot sportistus, viņu vecākus un trenerus. Pasākuma īpašais viesis bija Dobeles novada Lepnums sporta vieglatlēts Jānis Girgensons. Pērn sarīkojumā viesojās svarcēlājs Viktors Ščerbatihs. Abi sportisti savas sporta gaitas ir sākuši Dobeles Sporta skolā.
09.01.2018

Apdomīgi tērējot, izveidojies atlikums

   Aizvadītās nedēļas ceturtdienā Tērvetes novada domes deputāti strādāja finanšu komitejas sēdē, kuras laikā uzklausīja pašvaldības iestāžu, struktūrvienību un pagastu pārvalžu vadītāju informāciju par šajā gadā plānoto budžetu un lielākajiem tēriņiem.
Domes priekšsēdētāja Dace Reinika sēdes sākumā uzsvēra, ka pagājušajā gadā pašvaldības līdzekļi tērēti apdomīgi, līdz ar to ir izveidojies atlikums. Tāpat nav realizētas dažas ieceres, kuru īstenošana turpināsies šogad. Arī ieņēmumi no nodokļiem pagājušajā gadā bija lielāki, nekā iepriekš plānots.
09.01.2018

Gaismas spēles dejā iemirdzējās Dobeles Brīvības aplis

   Sestdien Dobelē, iesaistoties festivālā “Latvijas Goda aplis”, notika pasākums “Dobeles Brīvības aplis”, vedinot dobelniekus un novada viesus apmeklēt trīs vietas Dobeles centrā, Brīvības ielā. Tās ir novada Tūrisma informācijas centrs, Dobeles novada Centrālā bibliotēka un Dobeles Novadpētniecības muzejs.

Tūrisma informācijas centrā varēja saņemt informatīvu ceļvedi un karti ar pilsētā svarīgiem apskates objektiem, Centrālās bibliotēkas “Māras istabā” šajā dienā radošās darbnīcas bija atvērusi mūsu novadniece dzejniece Inese Zandere, Novadpētniecības muzejā bija skatāma izstāde par Dobeles atbrīvošanas pieminekļa un pilsētas vēsturi.
Festivāls "Latvijas Goda aplis" ir aicinājums svinēt Latvijas valsts simtgadi gada garumā katru nedēļas nogali citā novadā. Īstenojot festivāla trīs pamatprincipus - ciemošanās, godināšana, svinēšana, 53 nedēļas nogalēs vairāk nekā 50 Latvijas novados ciemos aicina novadu goda saimnieki, lai īpašā pasākumu un notikumu programmā atklātu un iepazītu novadu kultūrvēsturi, vēsturiskās un mūsdienu personības, dabu un sasniegumus.
Katrā pasākumu programmā tiek iekļauts kāds īpašs gaismas objekts, ainavas izgaismojums vai multimediāli gaismas uzvedumi, kas Latvijai ļaus mirdzēt visu gadu līdz pat valsts simtgadei 2018. gada 18. novembrī un nākamajam gaismas objektu festivālam “Staro Rīga 2018”.

Dobelē pasākuma vadmotīvs bija brīvība, gaismas objekts bija izraudzīts Dobeles atbrīvošanas piemineklis, bet, pirms gaismas gājiena pa Brīvības ielu visi no laukuma pie novada domes devās uz pieminekli, pasākuma dalībniekus uzrunāja novada Goda saimnieki – Dobeles novada domes priekšsēdētājs ANDREJS SPRIDZĀNS, dzejniece INESE ZANDERE un sarīkojuma īpašais viesis – aizsardzības ministrs RAIMONDS BERGMANIS.
09.01.2018

Auces novada domes sēdē

   Aizvadītā gada pēdējā Auces novada domes sēde notika 28. decembrī. Tajā deputāti izskatīja 31 lēmumprojektu. Cita starpā sēdē arī tika apstiprināta sociālā dienesta Ilmāra Matveja pārcelšana pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja amatā un bāriņtiesas locekles Evitas Mežules pārcelšana sociālā dienesta vadītājas amatā.
09.01.2018

Piecu gadu laikā klientu skaits dubultojies

Ar šī gada sākumu savas durvis aizvēra sociālās aprūpes centra (SAC) “Tērvete” bērnu nodaļa. Šis lēmums nav pārsteidzīgs, jo sākts realizēt jau pirms pusotra gada. Par nodaļas slēgšanu un iestādes plāniem lasiet piektdienas “Zemgalē”.
09.01.2018

Lai ceļojumam ir nauda un laiks!

   Ceļošana ir daudzu cilvēku viena no neatņemamām dzīves sastāvdaļām. Vēloties izzināt jaunākās tendences vai gluži pretēji – ceļotāju nemainīgos ieradumus -, “Zemgale” ciemojās Dobeles Tūrisma aģentūrā “SANITA G” un tikās ar aģentūras direktori SANITU GRIBUSTI, kura, strādājot tūrisma jomā, ir iepazinu mūspuses ļaužu ceļojuma paradumus, galamērķus un vēlmes, kā arī tūrisma firmu piedāvājumu šajā jomā un par to pastāstīja.
Bijušā Dobeles rajona teritorijā ‘’SANITA G’’ ir vienīgā tūrisma aģentūra, bet Latvijā kopumā pakalpojumus tūrisma jomā piedāvā ļoti daudz aģentūru. Daudzām ir tikai sava interneta mājaslapa. Man patīk strādāt ar klientiem, viņus satikt, runāt, dalīties ceļojumu pieredzē un iespaidos. Tāpēc neesmu plānojusi kaut ko mainīt šajā jomā. Man svarīga ir saskarsme – gan klātienē, gan sarunā pa telefonu.

Plašāk lasiet “Zemgalē” 4. janvārī!
09.01.2018

Vecā gada “birumu” noslēdz zēns. Jauno iesāk – gan puisis, gan meitene

   Aizvadītajā gadā Dobeles un apkārtnes slimnīcas dzemdību nodaļā 596 dzemdībās piedzima 595 mazuļi – 292 zēni un 303 meitenes. Bija arī dvīņi – zēns un meitene. 377 gadījumos Dobeles slimnīcas dzemdību nodaļu par sava mazuļa dzimšanas vietu bija izvēlējušies vecāki no citiem novadiem – ne no bijušā Dobeles rajona teritorijas. Salīdzinot ar vēl iepriekšējo gadu, kad Dobelē piedzima 590 bērnu, aizvadītais gads bijis nedaudz “ražīgāks”.
09.01.2018

Svarīgākais par E - veselību

   Sagaidot E - veselības sistēmas obligātās lietošanas uzsākšanas laiku, šī gada 1. janvāri, no kura darbnespējas lapas un receptes valsts kompensējamo zāļu saņemšanai ārstiem jāizraksta elektroniski, Nacionālais veselības dienests (NVD) ir apkopojis biežāk uzdotos iedzīvotāju jautājumus par E - veselības lietošanu. NVD aicina iepazīties ar šiem jautājumiem un noskaidrot, kuri no tiem ir pamatoti, bet par kuriem mēdzam dzirdēt mītus?
Savukārt mūspuses veselības aprūpes darbiniekiem vaicājām, kā viņi vērtē jauno sistēmu un vai ir gatavi uzsākt ar to strādāt?
09.01.2018

Lasītājiem interesē jaunākā literatūra

   Dobeles novadā divos pagastos – Auru un Bērzes pagasta Bērzē – ir Dobeles novada Centrālās bibliotēkas ārējās apkalpošanas punkti, kur klienti tiek apkalpoti noteiktās dienās, kad bibliotēkas darbinieks ierodas vietā, kura atvēlēta viņa darbam. Bērzē tas ir bijušās bibliotēkas telpās, Auros – pagasta pārvaldes zālē.

Aizvadītā gada pēdējā izbraukuma dienā Bērzē strādāja Dobeles novada Centrālās bibliotēkas vecākā bibliotekāre EVITA ZUTE. Tajā dienā līdzās Evitai pie cita galdiņa strādāja arī pagasta pārvaldes darbiniece, kura pieņēma maksājumus, kas saistīti ar pašvaldību. Šāds pakalpojums Bērzē pieejams katra mēneša trešajā ceturtdienā. Tāpēc telpā valdīja lielāka rosība nekā citkārt. Vēl šajā namā ir ārsta prakses pieņemšanas telpas un arī slēgtās Bērzes skolas virtuve, kur nu saimnieko privātpersona.

Rosība bija arī pie bibliotekāres galdiņa. Tur izlasīto literatūru un citu grāmatu lasīšanai izvēlējās viens no ilggadējiem bibliotēkas lasītājiem pensionēts skolotājs LEONS FOGELS. Līdzās viņam savu rindu gaidīja vēl kāds vīrs, kurš izvēlējās literatūru krievu valodā.

Plašāk lasiet “Zemgalē” 2. janvārī!
09.01.2018
1 ... 2345678910 ... 318