Otrdiena, 2019. gada 17. septembris            Vārda diena : Vaira, Vairis, Vera

«Laukiem būt» gaida biznesa idejas

     Līdz 16. janvārim ikviens jaunais lauku uzņēmējs, kurš piedalījies Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotajās mācībās, var pieteikties dalībai konkursā «Laukiem būt!», ko jau septīto gadu organizē LLKC un Valsts lauku tīkls.Kā informē LLKC pārstāve Raimonda Ribikauska, mācību noslēgumā Jelgavā savas biznesa idejas aizstāvēja 12 mācību dalībnieki. Idejas bija ļoti dažādas un pārstāvēja atšķirīgas nozares – gan produktu, gan pakalpojumu. Ikvienam no dalībniekiem būs iespēja piedalīties biznesa plānu konkursā «Laukiem būt!» un pretendēt uz panākumiem. Mācībās no Dobeles novada piedalījās Anna Jurgaite no Bikstiem, kura ražo ziepes ar stāstu.07.01.2019

Labdari dāvā pārtikas grozus sirmgalvjiem

    Pirms Ziemassvētkiem auceniece ILVA LIEPNIECE kopā ar līdzgaitniekiem un atbalstītājiem realizēja ilgi lolotu ideju – dāvāt pārtikas grozu vairākiem vientuļiem pensionāriem. Idejas autore «Zemgalei» pastāstīja, kā radās iecere svētkos atbalstīt tieši šos ļaudis. Par to plašāk lasiet ceturtdienas avīzē.03.01.2019

Dziesmas, gardumi un tirgus kņada Gruzijā   Droši vien pat tas cilvēks, kurš nav bijis Gruzijā un nav saticis nevienu gruzīnu, ir dzirdējis par šīs tautas viesmīlību. Dodoties uz Gruziju, noteikti ir jārod iespēja to izjust un izbaudīt.

Ja maršrutā ir iekļauta viesošanās kādā saimē, var būt drošs, ka izdosies izbaudīt kaut nelielu daļu gruzīnu viesmīlības, nogaršot kaut ko no virtuves gardumiem un noteikti dzirdēt lielisku dziedājumu.

Viesošanās pie Simona viņa privātmājā kādā nelielā pilsētiņā sākas ar nelielu stāstu par ģimeni, kura visa ir iesaistījusies tūrisma biznesā, bet tikai nesen oficiāli ir ieguvusi tūristu galamērķa statusu. Par to vēsta arī īpašas norādes, kādas ir ierasts redzēt arī Latvijā un citviet pasaulē, ko tūristi atpazīst kā zīmi sev. Saime ir izveidojusi īpašu vietu, kur uzņemt viesus, sēdināt viņus pie gara galda, cienāt ar gruzīnu virtuves gardumiem un ļauties mūzikas burvībai, uzzināt tradicionālos viesību rituālus.

03.01.2019

Brīvdienās izrakstīti 114 protokoli

    Vecā gada izskaņā Valsts policijas (VP) darbinieki arī mūspusē pastiprināti uzraudzīja drošību uz ceļiem. Tika rīkoti arī vairāki reidi. «Zemgale» ceļu satiksmes kārtībsargiem pievienojās 28. decembra vakarā, kad ceļu policisti pārbaudīja gan to, vai autovadītājs pie stūres nav sēdies dzērumā, gan arī drošības jostu izmantošanu, mašīnas tehniskās apskates termiņu un riepu protektorus.
Šajā reidā VP darbinieki izrakstīja 25 protokolus. Trīs gadījumos tos sastādīja autovadītājiem, kas pie stūres bija sēdušies bez autovadītāja apliecības. Vairākus sastādīja gājējiem, kas pārvietojās pa ceļa brauktuves malu bez atstarojošiem elementiem.
Tāpat no 29. decembra līdz vakardienas rītam tika sastādīti 89 protokoli par ātruma pārkāpšanu, drošības jostu nelietošanu, pārvietošanos diennakts tumšajā laikā bez atstarotāja vai apģērba, kas satur atstarojošus elementus. Vairāk lasiet ceturtdien.03.01.2019

Jaunajā gadā pirmās – Amēlija un Evelīna

    Dobeles un apkārtnes slimnīcā jaunajā gadā pirmās piedzima dvīnītes – AMĒLIJA un EVELĪNA. Viņas ir Vītiņu pagasta iedzīvotāju VERAS un AINARA LABANAUSKU atvases. Saimē ir arī 11 gadus veci dvīņi – Anita Andžela un Artis Ainars.
Piedzimšanas dienā Amēlija svēra 2662 g un bija 49 cm gara, Evelīna svēra 2672 g un bija 45 cm gara.03.01.2019

Suņa pēdas mūspusē

    Citam ātrāk, citam, iespējams, lēnāk ir aizsteidzies kārtējais gads. Pāršķirstot laikraksta «Zemgale», lappuses atskatāmies, kādas pēdas Dzeltenais zemes suns aizejot atstājis trijos mūspuses novados. Plašāk piektdienas laikrakstā.03.01.2019

Par prieku sev un citiem

    Bēnenieka KASPARA JERMUŠA un viņa ģimenes īpašums šajos svētkos ieguvis plašu popularitāti tālu aiz dzimtā pagasta un novada robežām, jo tā ir visneierastāk izrotātā vieta mūsu apkaimē. Saimnieks pats sarunā ar «Zemgali» norādīja, ka, viņaprāt, līdzīgu rotu nav visā Latvijā. vairāk lasiet 28. decembra "Zemgalē".30.12.2018

Atzīmēja 26. Starptautisko invalīdu dienu

    Aizvakar Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas telpās kopā pulcējās Dobeles novada iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām. Viņi sanāca, lai atzīmētu ikgadēju pasākumu – Starptautisko invalīdu dienu. To kopš 1993. gada pasaulē atzīmē 3. decembrī.

Par norisi plašāk lasiet piektdienas avīzē.

06.12.2018

Ziemassvētku dāvanā lifts

Aizvakar Dobeles novada Sociālā dienesta grupu dzīvokļu mājā bija priecīgs notikums. Ir noslēgušies būvniecības darbi nelielajai nama piebūvei, kas bija nepieciešama, lai cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem nodrošinātu ērtāku pakalpojuma pieejamību. Vairāk lasiet 7. decembrī.06.12.2018

Līgums par sporta zāles būvniecību parakstīts

    Otrdien, piedaloties Dobeles novada domes priekšsēdētājam Andrejam Spridzānam, būvnieku un atbildīgo speciālistu pārstāvjiem, Dobeles novada pašvaldībā tika parakstīts līgums par Dobeles Sākumskolas sporta zāles būvniecību Dainu ielā 8.
Pirms parakstu uzlikšanas tik nozīmīgajam un ilgi gaidītajam dokumentam, pašvaldības projektu vadītāja Kristīne Ūdre plašāk informēja par plānoti ieceri. Vairāk lasiet piektdien.

06.12.2018
1 ... 2345678910 ... 329