Pirmdiena, 2017. gada 20. novembris            Vārda diena : Anda, Andīna

Svētkus svinēja Dobeles seniori


   Aizvakar Dobeles pilsētas pensionāru biedrība, atzīmējot Starptautisko Senioru dienu, rīkoja ikgadējo svētku pasākumu, kas norisinājās Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā (DAVV). Par norisi plašāk lasiet piektdienas “Zemgalē”.
20.10.2017

Roku rokā latvieši, slāvi un vācieši


    Pagājušajā sestdienā Zebrenē norisinājās vēl nebijis pasākums. Vairāku stundu garumā klātesošie ļaudis varēja iepazīt latviešu, vācu un slāvu kultūru.
Tā kā nupat ir aizvadīta Starptautiskā senioru diena, pagasta vecā gadagājuma ļaudis šajā dienā bija celti īpašā godā.
Īstenojot vienu no Zemgales NVO projektu programmas starpkultūru dialoga jomas aktivitātēm – kultūras pasākumu “Roku rokā” -, sarīkojumu organizēja sieviešu biedrība “Dīva”. Finansiālo atbalstu sniedza Zemgales NVO centrs un Dobeles novada pašvaldība.
19.10.2017

Ābolu ordeni saņem Edgars Rubauskis

   Sestdien Dobele kārtējo reizi apliecināja, ka ir tiesīga saukties par Ābolu galvaspilsētu – pilsētas vēsturiskajā Tirgus laukumā jau sesto gadu ar vērienu atzīmēja Ābolu dienu jeb Ražas svētkus. Tos rīkoja Dārzkopības institūts sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību.
11.10.2017

Solveigas Puķītes autorvakars kā balzams dvēselei

- Labvakar Zemgalē, labvakar Tērvetes novadā, vienā no visskaistākajiem mūsu zemes stūrīšiem, kuru mums debesis vēlējušas saukt par mājām. Arī man – nu jau divus desmitus gadu, - ar šādiem vārdiem 15. septembrī skaistajā Mežmuižas pils zālē iesākās SOLVEIGAS PUĶĪTES radošā darba vakars, kura muzikālo fonu veidoja vijolnieks Edgars Ziņģe no Kuldīgas. Savā ziņā tas bija arī Edgara Ziņģes autorvakars, jo koncertuzveduma pirmajā daļā tika iekļauti daži viņa paša komponētie skaņdarbi.
22.09.2017

Auces novadā realizē piecus LMT projektus


Kopš 2011. gada Latvijā tiek realizēts projekts “LMT Latvijai”, kura mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas novados, atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas novadu sabiedriskās dzīves izaugsmei, īpaši sekmējot vides uzlabošanas projektus, projektus ar plašu sabiedrības iesaisti un aktīva dzīvesveida popularizēšanu.

Šogad Auces novadā šī projekta ietvaros tiek realizētas piecas ieceres - “Sajūtu aplis” veselīgam un aktīvam dzīvesveidam pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Rūķīši” Bēnē, “Pludmales volejbola laukuma izveide pie Bēnes vidusskolas”, “Latvju bērnam tautastērpu!” PII “Pīlādzītis” Aucē, “Vecauces evaņģēliski luteriskās baznīcas žoga atjaunošana”, “Auces novads miniatūrā – trušu miestiņš Lielaucē”.
Lielākā daļa no šiem projektiem Auces novadā ir jau realizēta vai arī to īstenošana tuvojas noslēgumam.
Priecīgā un pacilātā noskaņojumā 1. septembrī tika atklāta “Sajūtu aplis” Bēnē, kā arī pacelts valsts karogs Auces “Pīlādzītī”.
06.09.2017

Kultūras namā remontēs un aprīkos skatuvi


Pirms kārtējās Tērvetes novada domes sēdes, kas notika 31. augustā, par jaunākajām norisēm novadā deputātus informēja pašvaldības izpilddirektors MĀRIS BERLANDS. Plašāka informācija ceturtdienas “Zemgalē”.
06.09.2017

Atgriešanās bērnības zemē pēc 60 gadiem


Aucenieks, rakstnieks un režisors MĀRIS DRUVA savas dzīves pirmos sešus gadus aizvadīja tālu prom no Latvijas. Viņa ģimene 1949. gadā 25. martā tika izsūtīta. Toreiz ceļā devās tētis, mamma un mazā māsiņa, kurai vēl nebija pat viens gadiņš. Māsiņa drīz vien – 17. aprīlī – devās pa Mūžības ceļu. Māris piedzima nākamajā gadā Sibīrijā.
Plašāk lasiet “Zemgalē” - 7. septembrī!
06.09.2017

Saņem dāvinājumu – balansa velosipēdus

20. augustā mototrasē “Ceļa Ēzeļi” Dobelē notika Latvijas čempionāta “Cramo” 4. posma sacensības motokrosā, kuru laikā bija izsludināta arī labdarības akcija “Ziedo skolai noderīgas lietas Dobeles novada ģimenēm!”. Pasākuma rīkošanā iesaistījās moto klubs “MX4 Dobele”.
Kluba vadītājs MĀRIS SNIĶERS “Zemgalei” sacīja, ka sacensību apmeklētāji aktīvi iesaistījās labdarības akcijā un sarūpētās lietas ir nodotas Dobeles novada sociālajam dienestam.
Jaunākajiem sacensību apmeklētājiem līdz piecu gadu vecumam bija iespēja izmēģināt “Strider” balansa velosipēdus, ko mazie ar prieku darīja, bet viens no pieaugušajiem sacensību apmeklētājiem iegādājās 15 šos velosipēdus un nodeva akcijas rīkotājiem ar norādi, ka dāvinājums jānogādā atbilstoša vecuma lietotājiem. Jāizvēlas tāda mērķauditorija, lai velosipēdu var izmantot pēc iespējas vairāk mazuļu. Labvēlis ir bijušais motosportists Arnis Homa, kurš pats sportista gaitas ir pārtraucis, pārvietojas ratiņkrēslā un nu strādā ārpus Latvijas.
Kā sacīja Māris Sniķers, par nosacījumu izpildi vajadzējis padomāt, līdz nolemts balansa velosipēdus dāvināt Dobeles pirmsskolas izglītības iestādēm.
04.09.2017

Auces domē vēlēja priekšsēdētāju

Aizvadītās nedēļas trešdienā notika Auces novada domes kārtējā sēde, kurā piedalījās visi domē ievēlētie 15 deputāti. Viens no darba kārtības jautājumiem bija par Auces novada domes priekšsēdētāja ievēlēšanu.
Latvijas Pašvaldību savienības kongresā Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis tika ievēlēts savienības priekšsēdētāja amatā. Viņš atstāja Auces novada domes priekšsēdētāja amatu, bet saglabā deputāta mandātu.
Tika izvirzītas divas kandidatūras – domes priekšsēdētāja vietniece Vija Keršus, kas pārstāv Latvijas Zemnieku savienību (LZS) un deputāte Sintija Liekniņa (arī LZS). Ginta Kaminska pārstāvētā LZS šī gada pašvaldību vēlēšanās Auces novadā pārliecinoši uzvarēja, iegūstot 76,15 procentus balsu un 12 mandātus. Savukārt nacionālo apvienību “Visu Latvijai”–“Tēvzemei un brīvībai/LNNK” (VL–TB/LNNK) domē pārstāv trīs deputāti.
Desmit deputātiem balsojot par Viju Keršus, četriem par Sintiju Liekniņu, bet vienam esot pret abām kandidatūrām, par Auces novada domes priekšsēdētāju ievēlēja Viju Keršus.
Par Viju Keršus balsoja Ģirts Ante, Juris Ābele, Valdis Bergmanis, Māris Eihmanis, Gints Kaminskis, Indra Špela, Inita Sabule, Arnis Hofmanis, Aigars Vernis un pati kandidāte.
Pret abām kandidatūrām balsoja Kristaps Krapauskis.
Par Sintiju Liekniņu balsoja visi VL – TB/LNNK deputāti - Gundars Freimanis, Andris Smilga un Kosts Žasins - un arī Sintija Liekniņa.
04.09.2017

Kārļa Ulmaņa 140. jubilejai veltītajā pasākumā

Septembra pirmā svētdiena pulcē ļaudis Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” Kārļa Ulmaņa dzimšanas dienas pasākumā. Šogad tas ir 140. dzimšanas dienas gads.
Kārļa Ulmaņa 140. dzimšanas dienai veltītie pasākumi sākās ar dievkalpojumu Bērzes evaņģēliski luteriskajā dievnamā, kurā piedalījās Bērzes draudzes mācītājs Jānis Tālums, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Hanss Martins Jensens un viesis no kaimiņu novada – Līvbērzes Svētā Jāzepa Romas katoļu baznīcas priesteris Aleksandrs Stepanovs.
Dzimšanas dienas jubilejas gadā “Pikšu” pagalms pulcēja daudz ļaužu. Kā allaž, čadīgi rosījās Latvijas mazpulku pārstāvji no visas Latvijas, ļaudis no visdažādākajām vietām, kā arī pasākuma īpašie viesi – eksprezidents Guntis Ulmanis, jau pieminētie baznīcas pārstāvji, kā arī vēl Jelgavas katoļu diecēzes bīskaps Antons Justs, Latvijas Zemnieku savienības pārstāvji, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irina Pilvere un citi sabiedrībā plašāk zināmi cilvēki, Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Safranovičs, dziedāja jauniešu koris “Pa Saulei”.
04.09.2017