Piektdiena, 2017. gada 22. septembris            Vārda diena : Maigurs, Mārica, Māris

Auces novadā realizē piecus LMT projektus


Kopš 2011. gada Latvijā tiek realizēts projekts “LMT Latvijai”, kura mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas novados, atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas novadu sabiedriskās dzīves izaugsmei, īpaši sekmējot vides uzlabošanas projektus, projektus ar plašu sabiedrības iesaisti un aktīva dzīvesveida popularizēšanu.

Šogad Auces novadā šī projekta ietvaros tiek realizētas piecas ieceres - “Sajūtu aplis” veselīgam un aktīvam dzīvesveidam pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Rūķīši” Bēnē, “Pludmales volejbola laukuma izveide pie Bēnes vidusskolas”, “Latvju bērnam tautastērpu!” PII “Pīlādzītis” Aucē, “Vecauces evaņģēliski luteriskās baznīcas žoga atjaunošana”, “Auces novads miniatūrā – trušu miestiņš Lielaucē”.
Lielākā daļa no šiem projektiem Auces novadā ir jau realizēta vai arī to īstenošana tuvojas noslēgumam.
Priecīgā un pacilātā noskaņojumā 1. septembrī tika atklāta “Sajūtu aplis” Bēnē, kā arī pacelts valsts karogs Auces “Pīlādzītī”.
06.09.2017

Kultūras namā remontēs un aprīkos skatuvi


Pirms kārtējās Tērvetes novada domes sēdes, kas notika 31. augustā, par jaunākajām norisēm novadā deputātus informēja pašvaldības izpilddirektors MĀRIS BERLANDS. Plašāka informācija ceturtdienas “Zemgalē”.
06.09.2017

Atgriešanās bērnības zemē pēc 60 gadiem


Aucenieks, rakstnieks un režisors MĀRIS DRUVA savas dzīves pirmos sešus gadus aizvadīja tālu prom no Latvijas. Viņa ģimene 1949. gadā 25. martā tika izsūtīta. Toreiz ceļā devās tētis, mamma un mazā māsiņa, kurai vēl nebija pat viens gadiņš. Māsiņa drīz vien – 17. aprīlī – devās pa Mūžības ceļu. Māris piedzima nākamajā gadā Sibīrijā.
Plašāk lasiet “Zemgalē” - 7. septembrī!
06.09.2017

Saņem dāvinājumu – balansa velosipēdus

20. augustā mototrasē “Ceļa Ēzeļi” Dobelē notika Latvijas čempionāta “Cramo” 4. posma sacensības motokrosā, kuru laikā bija izsludināta arī labdarības akcija “Ziedo skolai noderīgas lietas Dobeles novada ģimenēm!”. Pasākuma rīkošanā iesaistījās moto klubs “MX4 Dobele”.
Kluba vadītājs MĀRIS SNIĶERS “Zemgalei” sacīja, ka sacensību apmeklētāji aktīvi iesaistījās labdarības akcijā un sarūpētās lietas ir nodotas Dobeles novada sociālajam dienestam.
Jaunākajiem sacensību apmeklētājiem līdz piecu gadu vecumam bija iespēja izmēģināt “Strider” balansa velosipēdus, ko mazie ar prieku darīja, bet viens no pieaugušajiem sacensību apmeklētājiem iegādājās 15 šos velosipēdus un nodeva akcijas rīkotājiem ar norādi, ka dāvinājums jānogādā atbilstoša vecuma lietotājiem. Jāizvēlas tāda mērķauditorija, lai velosipēdu var izmantot pēc iespējas vairāk mazuļu. Labvēlis ir bijušais motosportists Arnis Homa, kurš pats sportista gaitas ir pārtraucis, pārvietojas ratiņkrēslā un nu strādā ārpus Latvijas.
Kā sacīja Māris Sniķers, par nosacījumu izpildi vajadzējis padomāt, līdz nolemts balansa velosipēdus dāvināt Dobeles pirmsskolas izglītības iestādēm.
04.09.2017

Auces domē vēlēja priekšsēdētāju

Aizvadītās nedēļas trešdienā notika Auces novada domes kārtējā sēde, kurā piedalījās visi domē ievēlētie 15 deputāti. Viens no darba kārtības jautājumiem bija par Auces novada domes priekšsēdētāja ievēlēšanu.
Latvijas Pašvaldību savienības kongresā Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis tika ievēlēts savienības priekšsēdētāja amatā. Viņš atstāja Auces novada domes priekšsēdētāja amatu, bet saglabā deputāta mandātu.
Tika izvirzītas divas kandidatūras – domes priekšsēdētāja vietniece Vija Keršus, kas pārstāv Latvijas Zemnieku savienību (LZS) un deputāte Sintija Liekniņa (arī LZS). Ginta Kaminska pārstāvētā LZS šī gada pašvaldību vēlēšanās Auces novadā pārliecinoši uzvarēja, iegūstot 76,15 procentus balsu un 12 mandātus. Savukārt nacionālo apvienību “Visu Latvijai”–“Tēvzemei un brīvībai/LNNK” (VL–TB/LNNK) domē pārstāv trīs deputāti.
Desmit deputātiem balsojot par Viju Keršus, četriem par Sintiju Liekniņu, bet vienam esot pret abām kandidatūrām, par Auces novada domes priekšsēdētāju ievēlēja Viju Keršus.
Par Viju Keršus balsoja Ģirts Ante, Juris Ābele, Valdis Bergmanis, Māris Eihmanis, Gints Kaminskis, Indra Špela, Inita Sabule, Arnis Hofmanis, Aigars Vernis un pati kandidāte.
Pret abām kandidatūrām balsoja Kristaps Krapauskis.
Par Sintiju Liekniņu balsoja visi VL – TB/LNNK deputāti - Gundars Freimanis, Andris Smilga un Kosts Žasins - un arī Sintija Liekniņa.
04.09.2017

Kārļa Ulmaņa 140. jubilejai veltītajā pasākumā

Septembra pirmā svētdiena pulcē ļaudis Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” Kārļa Ulmaņa dzimšanas dienas pasākumā. Šogad tas ir 140. dzimšanas dienas gads.
Kārļa Ulmaņa 140. dzimšanas dienai veltītie pasākumi sākās ar dievkalpojumu Bērzes evaņģēliski luteriskajā dievnamā, kurā piedalījās Bērzes draudzes mācītājs Jānis Tālums, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Hanss Martins Jensens un viesis no kaimiņu novada – Līvbērzes Svētā Jāzepa Romas katoļu baznīcas priesteris Aleksandrs Stepanovs.
Dzimšanas dienas jubilejas gadā “Pikšu” pagalms pulcēja daudz ļaužu. Kā allaž, čadīgi rosījās Latvijas mazpulku pārstāvji no visas Latvijas, ļaudis no visdažādākajām vietām, kā arī pasākuma īpašie viesi – eksprezidents Guntis Ulmanis, jau pieminētie baznīcas pārstāvji, kā arī vēl Jelgavas katoļu diecēzes bīskaps Antons Justs, Latvijas Zemnieku savienības pārstāvji, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irina Pilvere un citi sabiedrībā plašāk zināmi cilvēki, Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Safranovičs, dziedāja jauniešu koris “Pa Saulei”.
04.09.2017

Tērvetes novadā apņēmības un optimisma pilni

Pirms trim mēnešiem skolēni aizvēra izglītības iestāžu durvis, lai dotos vasaras brīvlaikā. Šodien visi priecīgi satraukti, ar ziediem rokās un vasaras iespaidiem bagāti atgriežas skolās, lai uzsāktu jauno mācību gadu. Un lai gan vasaras brīvlaiks ilgst veselus trīs mēnešus, nebūt nav tā, ka izglītības iestādēs šajā laikā valda klusums. Ēkās notiek dažādi remonti un labiekārtošanas darbi, pedagogi gatavojas jaunajam darba cēlienam. Tērvetes novadā šajā mācību gadā strādās divas mācību iestādes – Annas Brigaderes pamatskola ar pirmsskolas izglītības grupu “Sprīdītis” un Augstkalnes vidusskola ar pirmsskolas izglītīgas grupu “Zvaniņi”.
Trešdien Tērvetes novada domes priekšsēdētāja Dace Reinika, izpilddirektors Māris Berlands, galvenā grāmatvede Aina Anuža, izglītības darba koordinatore Inita Roze kopā ar deputātiem Arvīdu Brusu un Ievu Krūmiņu iegriezās novada izglītības iestādēs, lai novērtētu to gatavību jaunajam mācību gadam. Plašāk lasiet 1. septembra “Zemgalē”.
04.09.2017

Vakara pastaiga pa Dobeles ielām. Pieturas punkts kapsētā

Dobeles 100 gadu jubilejas laikā Dobeles novada tūrisma informācijas centrs un Dobeles Novadpētniecības muzejs aicina dobelniekus ik palaikam doties vasaras vakara pastaigās pa Dobeli. Augusta pastaiga, kurā interesenti devās aizvadītajā nedēļā, sākās pilsētas centrā pie pulksteņa un tālākais maršruts veda uz pilsētas kapiem, tad pa Muldavas ielu uz staciju un gar Brāļu kapiem atpakaļ uz pilsētas centru.
Sadarbībā ar SIA “Dobeles komunālie pakalpojumi” kapu nozares vadītāju Arni Dombrovski, pastaigas dalībnieki pabija pie kapu kopiņām, kur apbedīti ar Dobeles sabiedrisko dzīvi, vēsturi un citām norisēm saistīti ļaudis.
04.09.2017

Šodien veras skolu durvis

Ir klāt tā svarīgā diena, kad durvis ver skolas, lai tās atkal piepilda skolēnu čalas, darba duna un pedagogu soļi. Sākas jaunais mācību gads.

Kā pēdējos gados pieredze liecina, pat dienu pirms 1. septembra nav iespējams precīzi pateikt skolēnu skaitu mācību iestādēs. Tas ir mainīgs vēl arī septembra sākumā, tāpēc skolēnu skaits katrā klasē tiek apkopots līdz 5. septembrim.
Auces novadā skolēnu skaits kopumā ir ap 500 izglītojamo. Abās skolās ir katrā viena pirmā klase. Bēnes vidusskolā ar šo mācību gada vidusskolas pirmajā gadā ir iespēja apgūt jaunu izglītības programmu - “Valsts aizsardzības mācība”, ko mācīs Jaunsardzes instruktors Andris Pērkons.
Dobeles novada skolās šogad mācīsies 2560 skolēnu, no tiem ap 180 pirmklasnieku un tas ir par gandrīz 50 pirmās klases izglītojamo mazāk nekā pērn.
Visvairāk pirmklasnieku būs Dobeles 1. vidusskolā – 77 - , vismazāk – Krimūnu sākumskolā – četri . No lauku skolām vislielākā pirmklasnieku klase – 15 skolēnu - varētu būt Penkules pamatskolā.
Tērvetes novada skolās kopumā vispārizglītojošo mācību programmu apgūs ap 300 izglītojamo un gan Augstkalnes vidusskolā, gan Annas Brigaderes pamatskolā katrā būs viena pirmā klase.

Katra cilvēka viens dzīves posms ir saistīts ar skolu

Jaunā mācību gada sākumā, daudzi no mums mēdz atcerēties katrs savas skolas gaitas, savu skolotājus un klases biedrus. “Zemgale” uzrunāja Auces, Dobeles un Tērvetes novada pašvaldību izglītības jomas atbildīgās amatpersonas – Valdu Zvirbuli, Marutu Vaļko un Initu Rozi - , vaicājot par viņu skolas gaitām, skolotājiem un to laiku atmiņām.
04.09.2017

Lai gūtu novērtējumu, sevi ir jāpierāda

Tērvetniece LINDA KARLOVIČA nenoliedzami ir viena no mīlētākajām un arī profesionālākajām skolotājām un sporta trenerēm mūsu apkaimē. Par to liecina daudzkārt dzirdētās pozitīvās atsauksmes, taču vislabāk to raksturo gan viņas pašas, gan sportistu sasniegumi. Šovasar Valmierā notikušajā Latvijas Jaunatnes olimpiādē Lindas Karlovičas trenētā Tērvetes handbola komanda izcīnīja uzvaru. Sarunā ar “Zemgali” tērvetniece bilst, pirms runāt par tagadējiem sasniegumiem, esot jāatskatās pagātnē.
30.08.2017