Pirmdiena, 2018. gada 23. jūlijs            Vārda diena : Magda, Magone, Mērija

Tradīcijas un modes tendences Adventes vainagā

   Svētdien sāksies īstais Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Līdz ar pirmo Adventi cilvēki aktīvāk sāk domāt par dāvanu iegādi, mājas dekorēšanu un, iespējams, arī to, kādas krāsas Ziemassvētku rotājumi būs aktuāli šogad.

Pirms Adventes pirmās svētdienas daudzi no mums gatavo vainagu, kurā ik nedēļu aizdegt sveci, atzīmējot Ziemassvētku tuvošanos. Kāds no mums dosies uz veikalu, lai iegādātu sev tīkamu Adventes vainagu, bet daži prāto, kā to darināt pašiem un ar kādiem paņēmieniem to padarīt unikālu un īpašu. Katru gadu mainās modes tendences un krāsas. Kas aktuāls šobrīd, “Zemgale” devās noskaidrot uz “Zaļo puķu veikalu” Skolas ielā, Dobelē, kur iztaujāja pārdevēju un floristi ILZI EIHVALDI. Viņas ierosmes lasiet piektdienas “Zemgalē”.
04.12.2017

Deputāti ceļus gribēja redzēt klātienē

   Trešdien vairāki Dobeles novada domes deputāti – Ivars Cimermanis, Ainārs Meiers, Edgars Laimiņš un Edgars Gaigalis – kopā ar pašvaldības ceļu inženieri Lūciju Ozolu devās klātienē aplūkot lauku ceļus ar grants segumu, ko plānots rekonstruēt Lauku attīstības programmas 2014. - 2020. gadam pasākuma “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” ietvaros.
04.12.2017

Krimūnu bērniem nu ir sava smilšu lampa


Aizvakar vakarā neierasta rosība valdīja Krimūnu pamatskolas pirmsskolas izglītības grupā. Kad liela daļa bērnu jau bija devusies mājās, grupā uz nodarbību saradās vecāki. Par to, ko bērnu vecāki tovakar darīja, plašāk lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
04.12.2017

Lielais “Mēnestiņš” durvis vērs nākamgad

   Iespējams, ne viens vien autobraucējs, kuram ikdienā nākas šķērsot tā dēvēto Kroņauces krustojumu, izmanto izdevību, lai pie viena iegrieztos arī tam līdzās esošajā nelielajā, bet mājīgajā tirgotavā “Mēnestiņš”, kur cita starpā var arī iegādāties gardus mājražojumus – pīrādziņus, smalkmaizītes, picas... Jau kādu laiku līdzās veikaliņam notiek arī plašākas ēkas celtniecība, kas nu jau acīmredzami ir tuvu nobeiguma fāzei. Ko jaunuzceltajā namā iecerēts izvietot, “Zemgale” jautāja SIA “A.R.D. Mēnestiņš” saimniecei un arī gardo mājražojumu cepējai ANDAI MUCINIECEI.
04.12.2017

Pārvadātāju uzteic par latviešu valodai draudzīgu vidi

   Pagājušo piektdien, 24. novembrī, noslēdzās Valsts valodas centra (VVC) rīkotā akcija ”Latviešu valodai draudzīga vide”. Svinīgā pasākumā tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs un VVC direktors Māris Baltiņš sveica Latvijas vienīgajai oficiālajai valsts valodai draudzīgākos uzņēmumus. Zemgales reģionā par tādiem atzina trīs no vērtētājiem, starp kuriem šogad bija arī Dobeles novada pašvaldības kapitālsabiedrība ”DOBELES AUTOBUSU PARKS” (DAP).
04.12.2017

Zaļās rotas vietā būs cita zaļā rota

Zaļās rotas vietā būs cita zaļā rota

Otrdienas rītā iepretim Dobeles pilsētas kultūras namam tika nozāģēta liela egle, kas tur auga jau vairākus gadu desmitus. Tai apkārt rosījās vīrieši, kuri ar motorzāģi atzaroja koku, tuvumā darbojās arī dažas sievietes, kuras lasīja čiekurus un vāca zarus, ko varētu izmantot dekorēšanai.

“Zemgale” novēroja, ka egles zaļā rota bija pavisam niecīga, jo zari, kas būtu izmantojami dekorēšanai, nebija tik viegli atrodami, bet gan rūpīgi izvērtējami, apgrozot no visām pusēm.
Par to, kāpēc egli nolemts nozāģēt un tieši tagad, “Zemgales” vaicājumam atbildēja Dobeles novada pašvaldības vides speciāliste Vija Vika.
04.12.2017

Par apkuri, parādiem un ēku pārņemšanu

   Iestājoties aukstākam laikam, namos kļūst aktuāli ar apkuri saistītie jautājumi. Daļa iedzīvotāju apkures sezonas uzsākšanu sagaida ar bažām, jo tā nozīmē arī lielākus ikmēneša rēķinus par komunālajiem pakalpojumiem. Par to, kad šoruden pirmajos namos tika uzsākta siltuma padeve, kā arī citām aktualitātēm ēku apsaimniekošanā “Zemgale” lūdza pastāstīt SIA “Dobeles namsaimnieks” (DN), kas apsaimnieko daudzdzīvokļu mājas Dobelē, Naudītē, Apguldē un Gardenē, valdes locekli JĀNI AUDZĒVIČU.
04.12.2017

Zelta kāzu pāris – Ilmārs un Vēra

   Zebrenieki ILMĀRS ĀDOLFS un VĒRA ŠERPI 18. novembrī svinēja Zelta kāzas, atzīmējot šo notikumu tuvinieku un sveicēju lokā Dobeles novada pašvaldības dzimtsarakstu nodaļā, kur ceremoniju vadīja Inese Strautmane.

Skanot Kāzu maršam, viesiem ar aplausiem sveicot, ceremoniju zālē savu bērnu – Gunitas un Agra - pavadībā ienāca Zelta kāzu pāris. To uzrunāja Inese Strautmane, protams, vispirmām kārtām vaicājot, kā tas nākas, ka abu kāzu dienai izraudzīts 18. novembris.

- Nejaušība! - atbildēja Vēra un Ilmārs Šerpi. Toreiz nemaz nav zinājuši, cik nozīmīgs ir šis datums tieši Latvijas vēsturē. Tāpēc īsti vietā un laikā bija pasākuma vadītājas sacītais, ka brīva un neatkarīga valsts, kur augt un attīstīties, ir vajadzīga katrai ģimenei.
- Valsts dzimšanas diena un jūsu Zelta kāzu diena ir tik vienota savā nozīmīgumā. Tāpēc atļaujos sacīt “Daudz laimes jums un mūsu valstij jubilejā!”
Satiekot savu īsto cilvēku agri vai vēlāk pāris dodas uz dzimtsarakstu nodaļu, lai valsts priekšā divu mīlošu cilvēku attiecības nosauktu vārdā – laulība.
04.12.2017

Dobeles Diabēta biedrībai ceturtā daļa simtgades

   Ik gadu 14. novembrī tiek atzīmēta Pasaules Diabēta diena, taču Dobeles Diabēta biedrībā šo notikumu ir ierasts atzīmēt kopā ar savas darbības gadadienu. Katru gadu novembra trešajā piektdienā Dobeles Diabēta biedrība svin biedrības dibināšanu - šogad - ceturto daļu no simtgades jeb 25. darbības gada dienu.
Šim notikumam par godu tika rīkota svinīga sanākšana biedrības telpās. Pasākumu atklāja Dobeles Diabēta biedrības vadītāja VIJA BLOKA:
- Ir prieks redzēt jūs visus šeit. Būtu lieliski, ja tik liels pulks arī nāktu uz mūsu ikmēneša tikšanās reizēm, bet varbūt pat labi, ka esam tik, cik esam. Šodien pulcējamies, lai atzīmētu mūsu biedrības pastāvēšanas 25. gadadienu. Es pati gan tik ilgi biedrībā nestrādāju, bet starp mums ir Regīna Kovaļonoka, kura mūsu organizācijā darbojas jau no pirmās dienas. Mīļi sveicam viņu!
Dzimšanas dienu kopā ar biedrības vadītāju un biedriem atzīmēt bija ieradušies gan tuvāki, gan tālāki viesi, starp viņiem - Dobeles novada sociālā dienesta vadītājā Beata Limanāne, Dobeles invalīdu biedrības vadītāja Gaļina Augustovska, Dobeles pensionāru biedrības vadītāja Valentīna Embovica un Dobeles novada Dobeles novada domes priekšsēdētājs ANDREJS SPRIDZĀNS.
04.12.2017

Par saimes galdu gādā paši

   Šogad 12 grūtībās nonākušu ģimeņu no Auces un Dobeles novada guva iespēju pašu rokām veikt zemkopības darbus pārtikas sagādāšanai. Šo iespēju ģimenes saņēma Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Pats savam saimes galdam” ietvaros.
Otrdien selekcionāra Pētera Upīša piemiņas muzeja telpās pulcējās projekta “Dobelē un Aucē – dārzā, virtuvē un tirgū kopā jautrāk!” dalībnieki un interesenti, lai atskatītos uz paveiktajiem darbiem.
23.11.2017
1 ... 5678910111213 ... 318