Otrdiena, 2020. gada 28. janvāris            Vārda diena : Kārlis, Spodris

Pieaug negadījumu skaits darbā

    – Vēl nav apkopota statistika par pagājušo gadu saistībā ar nelaimes gadījumiem darbā, taču, spriežot pēc mūsu reģiona rīcībā esošās informācijas, pērn krietni vairāk ir bijušas tādas situācijas, kad sekas pēc negadījuma ir letālas. Kopumā 2018. gadā darba vietās notika 289 negadījumi, 2017. gadā – 344, – sarunā ar «Zemgali» teica Zemgales reģionālās Valsts darba inspekcijas (VDI) vadītājs – galvenais valsts inspektors ANDRIS SAULĪTIS (attēlā). Sarunu lasiet ceturtdienas laikrakstā.31.01.2019

«Latvijas skolas soma» – lieliska iespēja

    8. janvārī Ministru kabinets sēdē apstiprināja rīkojumu «Par valsts budžeta finansējuma sadalījumu programmas «Latvijas skolas soma» īstenošanai 2018./2019. mācību gada otrajā semestrī», kas nodrošina iepriekšējā semestrī aizsāktās programmas turpinājumu Latvijas izglītības iestādēs, kuras klātienē īsteno vispārējās un speciālās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības, profesionālās pamatizglītības un profesionālās vidējās izglītības programmas, aptverot vairāk nekā 230000 bērnu un jauniešu.

Programma Latvijas skolās tika īstenota arī šā mācību gada pirmajā semestrī. Tā bija pirmā pieredze šajā aktivitātē. Kādas ir atziņas un kā to izdevās realizēt, pastāstīja Auces, Dobeles un Tērvetes novada pašvaldību izglītības nozares speciālisti, kuri koordinēja programmas darbību savā novadā.

Plašāk lasiet «Zemgalē» 18. janvārī!

22.01.2019

Nosauca un pasniedza veltes labākajiem jaunatnes sportā

    Jau tradicionāls kļuvis Dobeles Sporta skolas pasākums «Dobeles novada jaunatnes sporta laureāts», kurā tiek sumināti sportisti, kas guvuši ievērojamus un pamanāmus sasniegumus aizvadītajā gadā. Šā gada sarīkojums aizritēja trešdien Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas zālē. Tas pulcēja sportistus, viņu vecākus un ģimenes locekļus, trenerus un īpašos pasākuma viesus. Sarīkojumu vadīja Dobeles Sporta skolas audzēkņi Māra Ģirne un Ernests Erbs.
Īpašie viesi sarīkojumā bija arī Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, Izglītības pārvaldes vadītāja Maruta Vaļko un sporta žurnālists Armands Tripāns.
   – Aizvadītais gads mūsu novada jaunatnes sportā ir ierakstāms ar zelta burtiem, – uzrunājot visus, pasākumā sacīja Dobeles Sporta skolas direktors VIESTURS DUDE. – Šovakar starp mums ir jābūt sportistam, kurš kļuva par pasaules čempionu spēka trīscīņā, ir jābūt pasaules vicečempionam pieaugušo konkurencē taku orientēšanās sportā, Jaunatnes olimpisko spēļu dalībniekam un 5. vietas ieguvējam, protams, daudziem šaušanas sporta veidu pārstāvjiem ar daudziem augstiem sasniegumiem, un tā varētu uzskaitīt vēl daudz augstu guvumu.
Protams, tas viss nebūtu iespējams bez ģimenes un pašvaldības atbalsta.

Par tiem, kuri saņēma veltes, kurš ieguva titulu «Gada jaunatnes sportists 2018», varēsiet lasīt laikrakstā «Zemgale» 22. janvārī.

22.01.2019

Pieminēja Ziemassvētku kauju strēlniekusSestdien Jelgavas un Babītes novadā, kā arī Ložmetējkalnā tika aizvadīti Ziemassvētku kauju 102. gadadienas atceres pasākumi, kuros piedalījās aizsardzības nozares vadība. Turpat līdzās no aizvadītās ceturtdienas līdz svētdienai ziemas sagaitā «Baltais vilks» dzīvoja 149 bērni, tostarp divi dobelnieki.17.01.2019

Bēnē sveica labāko skolēnu vecākus

    Aizvadītajā piektdienā Bēnes vidusskolā jau 12. gadu norisinājās tradicionālais labāko skolēnu vecāku godināšanas pasākums «Roku rokā». Tajā īpašu paldies skolas vadība un pedagogi teica vecākiem, kuru bērnu pirmā semestra vidējais vērtējums nebija zemāks par septiņām ballēm.
Skolas direktors Māris Eihmanis norādīja, ka šogad šādu liecību nopelnījuši 57 izglītojamie un Pateicību par bērnu sekmēm saņēmušas 48 ģimenes.
Plašāk par pasākumu lasiet ceturtdienas laikrakstā.17.01.2019

Parādniekus aicina uz tiesu

    Laikraksta redakcija nereti ir tā, kam mūsu apkaimes iedzīvotāji uztic savas bēdas vai rūpes un tajā vēršas tad, ja neizdodas tikt skaidrībā ar kādu viņiem aktuālu problēmu. Pirms kāda laika saņēmām vēstuli no dobelnieces Dainas, kura bija neizpratnē par vairākiem ar namu apsaimniekošanu saistītiem jautājumiem. Tos un arī citus «Zemgale» vaicāja SIA «Dobeles namsaimnieks» valdes loceklim JĀNIM AUDZĒVIČAM. Atbildes lasiet ceturtdienas laikrakstā.17.01.2019

Talka vasarā nodrošina darbu visam gadam


Nu jau 15 gadus MAIRA VAINOVSKA nodarbojas ar siena piegādi «Dino Zoo» – SIA «Zoo centrs» veikaliem, piedāvājot dzīvnieku saimniekiem iegādāties pilnīgi dabīgu un ekoloģisku produktu. Par produkta ceļu no pļavas līdz veikalu plauktiem lasiet otrdienas laikrakstā.16.01.2019

Lielaucē pieminēja nozīmīgo kauju


Svētdienas pēcpusdienā Lielaucē atkal skanēja zalves par godu Oskara Kalpaka pirmajai nozīmīgajai kaujai. Pirmsākumos šā pasākuma iniciatori bija Dobeles 51. zemessargu kājnieku bataljona pārstāvji, kas Auces novada pašvaldību aicināja uz norises rīkošanas sadarbību. Vairāk otrdienas laikrakstā.16.01.2019

Amerikas luterāņu mācītājs ar Latviju sirdī

    DĀGS DEMANDTS ir amerikānis, kuru trīs dienu vecumā adoptēja kāda latviete. Viņas ģimene Otrā pasaules kara laikā izbrauca no Latvijas un patvērās Kanādā. Vīrieša bērnība pagāja piecu astoņdesmitgadīgu Kārļa Ulmaņa laika sieviešu kompānijā, kuras viņam iemācīja latviešu tradīcijas.
Iegūstot ģimeni, Dāgs Demandts ieguva arī senču mājas «Rambas», kas atrodas Naudītes pagastā. Tās viņš ļauj apdzīvot bez maksas ar nosacījumu, ka tās iemītnieks māju uzturēs labā stāvoklī. Lai gan ceļš uz Latviju vīrieti atved ļoti reti, viņš nekad nepalaiž garām iespēju šīs mājas apciemot.
Pērnā gada izskaņā pēc divu gadu prombūtnes Dāgs Demandts kopā ar citiem Amerikas latviešiem bija ieradies «Daugavas vanagu» organizētās labdarības akcijas «Ziedosim 100» ietvaros. Tās laikā viņš viesojās arī mūspusē un pastāstīja, ko viņam nozīmē Latvija.
Sarunu lasiet piektdienas laikrakstā.

11.01.2019

Pie molberta. Iespēja izlauzties no tumsas

    Dobeles pagasta Lejasstrazdu bibliotēkā ir skatāma Krimūnu pagasta iedzīvotājas MAIJAS BUJAKAS gleznu izstāde. Pozitīvais un daudzkrāsainais gleznojums izstādes apmeklētājos raisīja vēlmi noskaidrot, ko ikdienā dara to autore. Iedzīvotāju mudināta, Lejasstrazdu bibliotēkas vadītāja Ludmila Zaremba organizēja tikšanos ar Maiju Bujaku, lai interesenti varētu iztaujāt gleznu autori un no viņas pašas dzirdēt stāstu, kā mērots ceļš līdz gleznošanai.

– Mēdz sacīt, ja ir kāds sapnis, par to vajag runāt. To var sacīt par mani. Gandrīz visu savu apzinīgo mūža daļu klusībā sevī auklēju domu, ka reiz gleznošu. Allaž šo domu atliku, vien prātojot, kad došos pensijā, tai pievērsīšos. Par to skaļi ierunājos pirms dažiem gadiem. Kādā sarunā ar saviem bērniem izteicu šo domu. Kad pēc neilga laika vārdadienas dāvanā saņēmu otas, krāsas, audeklu un molbertu, biju ļoti pārsteigta – gan par to, ka saņemu šādu dāvanu, gan par to, ka viņi tik ļoti bija ieklausījušies manis sacītajā. Nu nekas cits neatlika, kā ķerties klāt un sākt kaut ko darīt. Tomēr man nebija ticības saviem spēkiem. Jutos nedroša, bet nevarēju taču dāvanu nolikt malā.
Mana vārdadiena ir pavasarī, bet rudenī nejauši uzzināju, ka mūsu apkaimē plašāk pazīstamā māksliniece Aija Prince atver savu studiju. Nolēmu, ka iesaistīšos. Tas bija 2014. gads.

Plašāk lasiet «Zemgalē» piektdien, 11. janvārī!

11.01.2019
1 ... 34567891011 ... 332