Trešdiena, 2019. gada 23. janvāris            Vārda diena : Grieta, Strauta

Roku rokā gan sports, gan deja

   Sporta klubs “Gold Barbell” piektdien, akcentējot savu labāko sportistu un sporta dejotāju sasniegumus, kopīgā pasākumā pulcēja, gan jaunos censoņus, gan viņu vecākus un kluba trenerus. Kluba vadītājs IVARS CĪRULIS, uzrunājot visus sacīja, ka ir jāpiestāj pieturas punktā, lai atskatītos uz paveikto un dotos tālāk uz jaunām virsotnēm.
01.02.2018

Konkurētspējīgu ideju meklējumos

   Piektdien Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības attīstības centrā (PIUAC) notika viena no pirmajām projekta “Nodarbinātība un uzņēmējdarbība bez robežām” nodarbībām. Tajā pulcējās Latvijas un Lietuvas mājražotāji, kas savu piedāvāto produktu vai pakalpojumu vēlas attīstīt līdz pastāvīgam biznesam.
01.02.2018

To dienu aizmirst nevarēsim nekad

   Šādus vārdus sestdien sacīja dobelnieces, kuras apmeklēja Barikāžu atceres dienas pasākumu. Viņas stāstīja, ka toreiz, 1991. gadā, nešauboties pieņēma lēmumu braukt uz Rīgu. Dobeles bērnu bibliotēkas vadītāja un tās darbiniece uz barikādēm devās, nezinot, kas viņas sagaidīs.
- Tur pirmo reizi sastapos ar patiesām bailēm, ka mums kāds varētu uzbrukt un nošaut, - atceroties galvaspilsētā piedzīvoto, stāstīja to dienu aculieciniece.
Kopš tā laika ir pagājuši jau 27 gadi, taču ik gadu, pieminot barikāžu laiku, visā Latvijā tiek iekurti ugunskuri. Vairāk par atceres pasākumu lasiet otrdienas avīzē.
01.02.2018

Absolventi atgriežas skolā ar savu veikumu

   Dobeles Valsts ģimnāzijas zālē ir skatāma mācību iestādes absolventes SIGNES KUKARES (dzimusi Čerpinska) gleznu izstāde, ko, piedaloties darbu autorei, atklāja trešdien.

Kā sarunā ar “Zemgali” pastāstīja skolas direktore INESE DIDŽE, ideja par sadarbību ar mācību iestādes absolventiem radās salidojumā, kas notika aizvadītajā gadā.
- Šis gads ir īpaši iedvesmojošs, jo tuvojas Latvijas 100. dzimšanas diena, arī mācību iestāde pērn atzīmēja nozīmīgu jubileju – 95. dzimšanas dienu – tuvojas arī skolas 100. gadadiena.
Mums ir daudz absolventu, ar kuriem varam lepoties.
Plašāk lasiet laikrakstā “Zemgale” 19. janvārī!
01.02.2018

Iepazīšanās klubiņš vientuļniekiem

   Nereti strādājošie savu pensionēšanās laiku un vecumu gaida ar atvieglojumu un domu, ka beidzot varēs atpūsties, ļauties laiskiem brīžiem ģimenes vai domubiedru lokā. Gluži citādi var sacīt par dobelnieci ĻOĻU GRIGORJEVU, kura pēc aiziešanas pensijā metusies iekšā, uzdrošinos teikt, avantūrā, jo ir nolēmusi rīkoties, lai pilsētā un apkaimē būtu mazāk vientuļu ļaužu. Vairāk lasiet piektdienas laikrakstā.
01.02.2018

Dobelē rekordliels pārkāpumu skaits

   Šonedēļ visā Latvijas teritorijā Valsts policija rīkoja reidus, kuru laikā tika pārbaudītas automašīnas un to riepu atbilstība ziemas apstākļiem. Ar frāzi “Lūdzu, izgrieziet stūri līdz galam!” Dobeles novada un apkārtnes iedzīvotājus policisti uzrunāja gan otrdien, gan vakar. Ņemot vērā laikapstākļus, policistiem nākas atzīt, ka mūspusē no visām Latvijā pārbaudītajām automašīnām ir vislielākais skaits, kuri saimnieki savu transporta līdzekli nav aprīkojuši ar atbilstošām riepām.
Lasiet piektdienas avīzē padomus un pārliecinieties vai jūsu mašīna ir aprīkota atbilstoši likumam.
01.02.2018

Gaiļa gads Bēnes vidusskolā bijis ražens

   Aizvadītās nedēļas piektdienas vakarā Bēnes vidusskolā jau 11. reizi norisinājās pasākums “Roku rokā”. Tā laikā skolas vadība sumina sekmīgāko skolēnu vecākus.
Sarīkojumu vadīja Bēnes vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā DAIGA GARBILE. Savā ievadrunā viņa vērsās pie vecākiem, rosinot pārdomāt, cik svarīgi ir bērnus iedrošināt, ļaut sapņot arī pārdrošus sapņus un izvirzīt mērķus tālākai dzīvei un arī neveiksmes brīžos sniegt atbalstu, ticību un spēku nepadoties.
jau vienpadsmito reizi Bēnes vidusskolas kolektīvs aicina vecākus, kuru bērni ir saņēmuši vidējo vērtējumu septiņi un vairāk balles. Šie vērtējumi ir kopdarbs - bērni, vecāki un skolotāji. Mēs katrs dodam savu ieguldījumu spārniem celt bērnu augstāk un tuvāk viņa sapņa piepildījumam. Katram sapnis ir citāds. Cits sapņo katru dienu, cits - reizi gadā. Šogad vairāku skolēnu sapnis piepildījās, viņi tika izvirzīti šim pasākumam. Par norisi lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
18.01.2018

Gribi biezāku maciņu? Pamēģini šķirot atkritumus

   ”Zemgale” jau rakstīja, ka aizvadītā gada pēdējā Dobeles novada domes sēdē cita starpā tika apstiprināta arī jauna maksa, kas no šī gada 1. janvāra novada iedzīvotājiem jāmaksā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu – 15,99 eiro par m3 (bez PVN, pērn tā bija 15,68 eiro/m3). Redakcija arī ir saņēmusi virkni iedzīvotāju jautājumu par atkritumu apsaimniekošanu novadā, tāpēc aicināja uz sarunu pašvaldības kapitālsabiedrības ”Dobeles komunālie pakalpojumi” (DKP), kurai novadā deleģēta darbība šajā nozarē, valdes locekli IVARU SPOLI un pašvaldības izpilddirektoru AGRI VILKU.
Jāpiebilst, ka interesantus statistikas datus un faktu apkopojumus par šo jomu bija sagatavojušas DKP ekonomiste Ilona Zerviņa un uzņēmuma atkritumu nozares vadītāja Aļona Isajeva, kura šos pienākumus veic no pagājušā gada 1. oktobra. Ar daļu no tiem ”Zemgales” lasītājiem ir iespēja iepazīties publikācijai pievienotajās tabulās. Plašāk lasiet ceturtdienas laikrakstā.
18.01.2018

Mīklainos apstākļos miris vīrietis Penkulē

   Pirmdien Penkulē traģiskā negadījumā dzīvību zaudēja 72 gadus vecs vīrietis. Precīzu nāves iemeslu Valsts policija šobrīd nevar nosaukt, jo notiek ekspertīze.
Valsts Policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks DAINIS VĪTOLS aizvakar informēja, ka notiekošais šobrīd tiek izmeklēts, un oficiālas ziņas sniegt vēl nav iespējams. Viņš apliecināja, ka notikušais ir nelaimes gadījums, kas saistīts ar alkohola lietošanu un vēlāk arī ar kritienu no augstuma. Tomēr vīrieša nāves iemesli tiek izmeklēti un tiks atklāti pēc oficiālās ekspertīzes veikšanas.
18.01.2018

Trīs svarīgākās lietas – atpūta, uzturs un treniņi

   Dobeles Sporta skolas janvāra sākumā rīkotajā pasākumā, kurā tika sumināti skolas audzēkņi, kuri aizvadītajā gadā guva augstus un nozīmīgus sasniegumus un kurā piedalījās gan audzēkņi, gan viņu vecāki, treneri un pedagogi, īpašais viesis bija Dobeles novada Lepnums sporta vieglatlēts Jānis Girgensons. Pērn sarīkojumā viesojās svarcēlājs Viktors Ščerbatihs. Abi sportisti savas sporta gaitas ir sākuši Dobeles Sporta skolā.

Ar interesi visi klausījās JĀŅA GIRGENSONA stāstījumā par sportisko gaitu sākumu un izvērtēja viņa sacīto par to, kas ir galvenais, lai gūtu labus sasniegumus. Aizvadītajā gadā Jānis Girgensons augstus sasniegumus guva pusmaratonā (21,0975 km skrējiens) Kuldīgā (2. vieta), Jelgavā (3.), Daugavpilī (2.), krosa skrējienā “Olaines apļi 2017” (1.), “We Run Riga 2017” (1.). Arī iepriekšējos gados Jānis Girgensons guva augstus sasniegumus vieglatlētikā.
17.01.2018
1 ... 34567891011 ... 321