Otrdiena, 2020. gada 28. janvāris            Vārda diena : Kārlis, Spodris

Koktēlnieku dāvana «Spodrītim»

   Mājvietu Dobeles pirmsskolas izglītības iestādes (PII) «Spodrītis» pagalmā radusi īpaša koka skulptūra, kas turpmāk ne vien priecēs iestādes darbiniekus un bērnus, bet arī skaitīs laiku. Mākslas darbs ir koktēlnieku Oskara Krauzes un Ingus Ivanova dāvana bērnudārzam.
Trīs metrus garā un pusotru tonnu smagā skulptūra, kuras centrā ir pulkstenis, tapusi Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā. Tur no 8. līdz 10. maijam norisinājās jau 10. starptautiskais koka skulptūru plenērs, pulcējot kā jauniešus, kuri koktēlniecībā vēl tikai iemēģina roku, tā profesionālus māksliniekus no Latvijas un ārvalstīm. Atzīmējot Kārļa Skalbes 140. jubileju, šā gada plenēra tēma bija «Zeltābele». Tā laikā tapušos darbus autori bija aicināti vest uz savu pilsētu un dāvināt bērniem. Plašāk 16. maija «Zemgalē».
13.06.2019

Izstāde policijas iecirknī

   Pagājušajā piektdienā neierasts notikums bija Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirknī, jo todien tur tika atklāta ceļojošā izstāde «Latvijas Republikas policija: 1918–1940», kas izveidota par godu Valsts policijas simtgadei.
Izstādi, kas sastāv no 15 stendiem, uz Dobeli atveda vēsturnieks un policijas darbinieks Alvils Zauers, kurš visu aplūkojamo pats apkopojis, tāpēc par katru no attēlos redzamajiem dokumentiem, fotoattēliem vai citām vēsturiskām liecībām zināja gana daudz pastāstīt. Jāpiebilst, ka izstādē redzami materiāli, sākot no Latvijas policijas tapšanas brīža 1918. gada 5. decembrī, kad Latvijas Tautas padome pieņēma pagaidu noteikumus par iekšējās apsardzības organizēšanu, kas kļuva par policijas izveides tiesisko pamatu. Faktiskais policijas izveides process noslēdzās līdz ar kara darbības izbeigšanos 1920. gada pavasarī. Vairāk lasiet ceturtdien.
13.06.2019

Izskanējuši septītie Tulpju svētki

   Aizvadītās nedēļas nogalē Lāču ģimene Kroņaucē jau septīto gadu interesentus aicināja uz Tulpju svētkiem.
Divu dienu garumā – sestdien un svētdien – apmeklētāji varēja ne tikai aplūkot teju 400 šķirņu bagāto Gundara Lāča tulpju kolekciju, bet arī baudīt priekšnesumus. Sestdien tos «Viestardos» sniedza Stelpes tautas nama amatiermākslas kolektīvi kopā ar saviem draugiem, savukārt svētdiena bija īsti teātra svētki. Skatītājus priecēja vairāku apkaimes amatierteātru sniegums. Vairāk lasiet 14. maijā.14.05.2019

«Tenax» ir seškārtēja Latvijas čempione

   Handbola vienība «Tenax», kura cīnījās ar vienību «Celtnieks Rīga» par Latvijas čempiones šā gada titulu, Dobeles Sporta hallē sestdien aizvadīja fināla trešo spēli. Finālā rit cīņa, līdz kāda vienība gūst trīs uzvaras. Dobelnieku kontā līdz sestdienai bija divas uzvaras, tāpēc sestdienas galvenais uzdevums, protams, bija uzvarēt.
   Pirmā fināla cīņa aizritēja Dobelē un noslēdzās ar rezultātu 34:31 (20:15), nākamā – Rīgā, kur sīvā cīņā tikai pēcspēles soda metienos izdevās gūt uzvaru ar rezultātu 25:24 (11:10).
Plašāk lasiet «Zemgalē» 14. maijā!
Latvijas Handbola federācijas foto
14.05.2019

Smēlās idejas savai uzņēmējdarbībai

   Otrdien projekta «Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana» laikā tika aizvadīts pirmais izzinošais topošo un esošo uzņēmēju brauciens Dobeles novadā.
Brauciena dalībnieki tikās pie Dobeles Sporta centra, kur tos gaidīja autobuss. Šoreiz sarunas raisījās brīvāk nekā līdz šim, jo daudzi cits citu iepazina jau aizvadītajos braucienos Auces un Tērvetes novadā. Uzņēmēju sadarbība ir viens no braucienu mērķiem, un šī brīvā komunikācija liecina par to, ka projekts norit veiksmīgi. Visu lasiet otrdien.14.05.2019

Ģimenes saņēma atbalstu dārza ierīkošanai

   2. maijā Dārzkopības institūtā pulcējās 12 ģimeņu pārstāvji, kuri Borisa un Ināras Teterevu fonda finansētās programmas «Pats savam saimes galdam» laikā saņēma pavasara dārza darbu uzsākšanai nepieciešamās sēklas, augļu kokus un dārzkopības instrumentus.
Projektu iesniedza «Selekcionāra Pētera Upīša biedrība», tā norises vadītāja ir uzņēmējdarbības konsultante Raimonda Ribikauska, kura skaidroja, ka projekts notiek jau otrreiz – 2017. gadā tajā piedalījās Auces novada ģimenes, taču šogad piedalās ģimenes arī no Tērvetes novada.14.05.2019

Mirkli, pirms uzzied Ceriņu dārzs

   – Pie mums ceriņi jau zied pilnā sparā! – tā, atklājot gleznotājas Aijas Princes gleznu izstādi «Ceriņi zili kā sili» Pētera Upīša piemiņas muzejā, trešdien sacīja muzeja vadītāja INESE ŠINTA un arī Dārzkopības institūta ļaudis.

   – Tāpat kā pasaule, arī ceriņi, šķiet, ir mūžīgi, – savā uzrunā teica AIJA PRINCE, piebilstot, ka veidot izstādi iedvesmoja dziesma par ceriņiem, kas zili kā sili un sapņiem. Vairāk lasiet piektdien.
14.05.2019

No fotolaboratorijas bērnībā līdz personālizstādei

   Dobeles 1. vidusskolā ir apskatāma foto izstāde «XI Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku noskaņās», kuras autore ir skolas absolvente ZAIGA ŠTEINA. Izstāde būs skatāma līdz maija beigām. Tās atklāšanā piedalījās arī fotogrāfiju autore. Par un ap foto arī «Zemgales» saruna ar Zaigu Šteinu ceturtdienas laikrakstā.
14.05.2019

Dobelei cauri vīsies Sv. Jēkaba ceļš uz Spāniju

   Sestdien, 30. martā, norisinājās izpētes pārgājiens Santjago ceļa izveidei Latvijā. Tas sākās Tērvetes dabas parkā un noslēdzās Dobelē. Gājienā piedalījās ap 50 interesentu – gan vietējie iedzīvotāji, gan brīvprātīgie maršruta veidotāji no Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācijas, gan aktīvās atpūtas mīļotāji no malu malām.

Tuvākā gada laikā plānots izveidot ceļu cauri Latvijai, kas tālāk turpinās Lietuvā, Polijā, Vācijā, Francijā un noslēdzas Spānijā. Tas būs oficiāls posms no vēsturiskā Sv. Jēkaba jeb Santjago ceļa, pa kuru svētceļnieki no Eiropas jau gadu simtiem dodas uz Santjago De Kompostelas katedrāli. Tagad arī somiem, igauņiem un latviešiem būs iespēja mērot iespaidīgo svētceļojumu kājām no savām namdurvīm. Lai nokļūtu galamērķī, rīdziniekam, piemēram, būtu jānoiet ap 3336 km, un tas ir paveicams sešos līdz deviņos mēnešos atkarībā no pārvietošanās ātruma.

Plašāk lasiet «Zemgalē» 2. aprīlī!
01.04.2019

Augstkalnē svinēja Zemes stundu

   Sestdien jau 12. reizi cauri laika joslām visā pasaulē svinēja Zemes stundu. 30. martā no pulksten 20.30 līdz 21.30 ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība vai organizācija tika aicināts izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

Šajā akcijā ik gadu iesaistās arī Tērvetes novads, uz stundu izslēdzot apgaismojumu sabiedriskās vietās, arī iedzīvotāji savos mitekļos. Savukārt Tērvetes novada Jauniešu iniciatīvu centra dalībnieki novada ļaudis svinēt Zemes stundu parasti aicina uz Augstkalni.
01.04.2019