Piektdiena, 2018. gada 16. novembris            Vārda diena : Banga, Glorija

Dobelnieces zīmējums nu rotā diplomus

   Jaunatnes basketbola līgas izsludinātajā konkursā par līgas diplomu dizaina izstrādi piedalījās arī Dobeles Valsts ģimnāzijas 7. klases un arī Dobeles Mākslas skolas audzēkne UNA ROZE GRŪBE no Kaķeniekiem, kura šajā konkursā uzvarēja un nu pēc viņas izstrādātā dizaina ir izgatavoti vairāk nekā divi tūkstoši diplomu, kas tiks pasniegti dažāda mēroga basketbola sacensībās.
Dobeles Sporta skolas audzēkņu basketbola treniņa, ko vada treneris Jānis Liepiņš, laikā trešdien Jaunatnes basketbola līgas projektu vadītāja Ieva Lejiņa pasniedza pateicības velti Unai Rozei Grūbei par piedalīšanos un par gūto atziņu šajā konkursā. Klāt bija arī Dobeles Sporta skolas direktore Vera Eriksone.
01.02.2018

Mūzika un dzeja satikās koncertā un ļaužu sirdīs

   Aizvadītajā sestdienā Dobeles Valsts ģimnāzijā dzejā un mūzikā satikās gan pasākuma dalībnieki, gan apmeklētāji – aizritēja mūsu novadnieču – dzejnieces Ineses Zanderes un komponistes Astrīdas Klāsones - radošā darba vakars. Tas bija veltīts gan Latvijas simtgadei, gan abu mākslinieču jubilejām šajā gadā.

Pasākuma iniciators bija Dobeles pilsētas kultūras nama sieviešu koris “Vizma” (diriģente Vizma Zandersone), kas šo sarīkojumu iekļāvis Latvijas simtgadei veltītā savā īpašajā programmā “Sieviešu kora “Vizma” desmit muzikāli soļi Latvijas simtgadei”. Tās realizēšana sākās jau pērn ar režisora Māra Druvas pasākumu “Dievs, Tava zeme deg” dievnamā Augstkalnē.

Novadnieču tikšanās dzejā un mūzikā bija ieinteresējusi daudz klausītāju. Sēdvietas zālē bija aizņemtas, brīvu vietu nebija. Zāles ieejas abas durvis bija atvērtas un klausītāji pasākumam līdzi sekoja, sēdot uz kāpnēm gaitenī. Arī dalībnieku skaits bija kupls.
Plašāk lasiet laikrakstā “Zemgale” 25. janvārī!
01.02.2018

Noņemot ceļa apaugumu, Bukaišos izzāģē kokus

   Pērn 4. maijā Bukaišu pagasts bija viens no Latvijas pierobežas pagastiem, kurā akcijas “Apskauj Latviju!” ietvaros tika iestādīts simtgades ozols. Sarīkojums bija plaši apmeklēts un raisīja virkni pozitīvu emociju, jo nu līdzās daudzajiem muižas parka kokiem aug mazs ozoliņš, kas prasa pagasta ļaužu rūpes un lološanu, lai sasniegtu dižkoka apmērus. Līdz tam jāgaida daudz gadu, bet bukaišnieki noteikti tam tic, jo šī ir vieta, kurā mīl dabu, kokus, lepojas ar daudzajiem dižkokiem. “Ciedru” īpašumā tādi ir veseli astoņu, vēl virkne koku, kas sasnieguši cienījamu vecumu, pieredzējuši dažādus laikus un notikumus. Diemžēl vairāku kopš piektdienas vairs nav. Nežēlīgi zāģa zobi skāra varenos kokus, par tiem turpmāk liecinās tikai celmi.
Brīvdienās “Zemgale” uzklausīja satrauktas Bukaišu iedzīvotājas zvanu, kura par koku zāģēšanu bija neizpratnē. par notikušo vairāk lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
01.02.2018

Roku rokā gan sports, gan deja

   Sporta klubs “Gold Barbell” piektdien, akcentējot savu labāko sportistu un sporta dejotāju sasniegumus, kopīgā pasākumā pulcēja, gan jaunos censoņus, gan viņu vecākus un kluba trenerus. Kluba vadītājs IVARS CĪRULIS, uzrunājot visus sacīja, ka ir jāpiestāj pieturas punktā, lai atskatītos uz paveikto un dotos tālāk uz jaunām virsotnēm.
01.02.2018

Konkurētspējīgu ideju meklējumos

   Piektdien Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības attīstības centrā (PIUAC) notika viena no pirmajām projekta “Nodarbinātība un uzņēmējdarbība bez robežām” nodarbībām. Tajā pulcējās Latvijas un Lietuvas mājražotāji, kas savu piedāvāto produktu vai pakalpojumu vēlas attīstīt līdz pastāvīgam biznesam.
01.02.2018

To dienu aizmirst nevarēsim nekad

   Šādus vārdus sestdien sacīja dobelnieces, kuras apmeklēja Barikāžu atceres dienas pasākumu. Viņas stāstīja, ka toreiz, 1991. gadā, nešauboties pieņēma lēmumu braukt uz Rīgu. Dobeles bērnu bibliotēkas vadītāja un tās darbiniece uz barikādēm devās, nezinot, kas viņas sagaidīs.
- Tur pirmo reizi sastapos ar patiesām bailēm, ka mums kāds varētu uzbrukt un nošaut, - atceroties galvaspilsētā piedzīvoto, stāstīja to dienu aculieciniece.
Kopš tā laika ir pagājuši jau 27 gadi, taču ik gadu, pieminot barikāžu laiku, visā Latvijā tiek iekurti ugunskuri. Vairāk par atceres pasākumu lasiet otrdienas avīzē.
01.02.2018

Absolventi atgriežas skolā ar savu veikumu

   Dobeles Valsts ģimnāzijas zālē ir skatāma mācību iestādes absolventes SIGNES KUKARES (dzimusi Čerpinska) gleznu izstāde, ko, piedaloties darbu autorei, atklāja trešdien.

Kā sarunā ar “Zemgali” pastāstīja skolas direktore INESE DIDŽE, ideja par sadarbību ar mācību iestādes absolventiem radās salidojumā, kas notika aizvadītajā gadā.
- Šis gads ir īpaši iedvesmojošs, jo tuvojas Latvijas 100. dzimšanas diena, arī mācību iestāde pērn atzīmēja nozīmīgu jubileju – 95. dzimšanas dienu – tuvojas arī skolas 100. gadadiena.
Mums ir daudz absolventu, ar kuriem varam lepoties.
Plašāk lasiet laikrakstā “Zemgale” 19. janvārī!
01.02.2018

Iepazīšanās klubiņš vientuļniekiem

   Nereti strādājošie savu pensionēšanās laiku un vecumu gaida ar atvieglojumu un domu, ka beidzot varēs atpūsties, ļauties laiskiem brīžiem ģimenes vai domubiedru lokā. Gluži citādi var sacīt par dobelnieci ĻOĻU GRIGORJEVU, kura pēc aiziešanas pensijā metusies iekšā, uzdrošinos teikt, avantūrā, jo ir nolēmusi rīkoties, lai pilsētā un apkaimē būtu mazāk vientuļu ļaužu. Vairāk lasiet piektdienas laikrakstā.
01.02.2018

Dobelē rekordliels pārkāpumu skaits

   Šonedēļ visā Latvijas teritorijā Valsts policija rīkoja reidus, kuru laikā tika pārbaudītas automašīnas un to riepu atbilstība ziemas apstākļiem. Ar frāzi “Lūdzu, izgrieziet stūri līdz galam!” Dobeles novada un apkārtnes iedzīvotājus policisti uzrunāja gan otrdien, gan vakar. Ņemot vērā laikapstākļus, policistiem nākas atzīt, ka mūspusē no visām Latvijā pārbaudītajām automašīnām ir vislielākais skaits, kuri saimnieki savu transporta līdzekli nav aprīkojuši ar atbilstošām riepām.
Lasiet piektdienas avīzē padomus un pārliecinieties vai jūsu mašīna ir aprīkota atbilstoši likumam.
01.02.2018

Gaiļa gads Bēnes vidusskolā bijis ražens

   Aizvadītās nedēļas piektdienas vakarā Bēnes vidusskolā jau 11. reizi norisinājās pasākums “Roku rokā”. Tā laikā skolas vadība sumina sekmīgāko skolēnu vecākus.
Sarīkojumu vadīja Bēnes vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā DAIGA GARBILE. Savā ievadrunā viņa vērsās pie vecākiem, rosinot pārdomāt, cik svarīgi ir bērnus iedrošināt, ļaut sapņot arī pārdrošus sapņus un izvirzīt mērķus tālākai dzīvei un arī neveiksmes brīžos sniegt atbalstu, ticību un spēku nepadoties.
jau vienpadsmito reizi Bēnes vidusskolas kolektīvs aicina vecākus, kuru bērni ir saņēmuši vidējo vērtējumu septiņi un vairāk balles. Šie vērtējumi ir kopdarbs - bērni, vecāki un skolotāji. Mēs katrs dodam savu ieguldījumu spārniem celt bērnu augstāk un tuvāk viņa sapņa piepildījumam. Katram sapnis ir citāds. Cits sapņo katru dienu, cits - reizi gadā. Šogad vairāku skolēnu sapnis piepildījās, viņi tika izvirzīti šim pasākumam. Par norisi lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
18.01.2018