Pirmdiena, 2018. gada 23. jūlijs            Vārda diena : Magda, Magone, Mērija

Dobelē rekordliels pārkāpumu skaits

   Šonedēļ visā Latvijas teritorijā Valsts policija rīkoja reidus, kuru laikā tika pārbaudītas automašīnas un to riepu atbilstība ziemas apstākļiem. Ar frāzi “Lūdzu, izgrieziet stūri līdz galam!” Dobeles novada un apkārtnes iedzīvotājus policisti uzrunāja gan otrdien, gan vakar. Ņemot vērā laikapstākļus, policistiem nākas atzīt, ka mūspusē no visām Latvijā pārbaudītajām automašīnām ir vislielākais skaits, kuri saimnieki savu transporta līdzekli nav aprīkojuši ar atbilstošām riepām.
Lasiet piektdienas avīzē padomus un pārliecinieties vai jūsu mašīna ir aprīkota atbilstoši likumam.
01.02.2018

Gaiļa gads Bēnes vidusskolā bijis ražens

   Aizvadītās nedēļas piektdienas vakarā Bēnes vidusskolā jau 11. reizi norisinājās pasākums “Roku rokā”. Tā laikā skolas vadība sumina sekmīgāko skolēnu vecākus.
Sarīkojumu vadīja Bēnes vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā DAIGA GARBILE. Savā ievadrunā viņa vērsās pie vecākiem, rosinot pārdomāt, cik svarīgi ir bērnus iedrošināt, ļaut sapņot arī pārdrošus sapņus un izvirzīt mērķus tālākai dzīvei un arī neveiksmes brīžos sniegt atbalstu, ticību un spēku nepadoties.
jau vienpadsmito reizi Bēnes vidusskolas kolektīvs aicina vecākus, kuru bērni ir saņēmuši vidējo vērtējumu septiņi un vairāk balles. Šie vērtējumi ir kopdarbs - bērni, vecāki un skolotāji. Mēs katrs dodam savu ieguldījumu spārniem celt bērnu augstāk un tuvāk viņa sapņa piepildījumam. Katram sapnis ir citāds. Cits sapņo katru dienu, cits - reizi gadā. Šogad vairāku skolēnu sapnis piepildījās, viņi tika izvirzīti šim pasākumam. Par norisi lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
18.01.2018

Gribi biezāku maciņu? Pamēģini šķirot atkritumus

   ”Zemgale” jau rakstīja, ka aizvadītā gada pēdējā Dobeles novada domes sēdē cita starpā tika apstiprināta arī jauna maksa, kas no šī gada 1. janvāra novada iedzīvotājiem jāmaksā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu – 15,99 eiro par m3 (bez PVN, pērn tā bija 15,68 eiro/m3). Redakcija arī ir saņēmusi virkni iedzīvotāju jautājumu par atkritumu apsaimniekošanu novadā, tāpēc aicināja uz sarunu pašvaldības kapitālsabiedrības ”Dobeles komunālie pakalpojumi” (DKP), kurai novadā deleģēta darbība šajā nozarē, valdes locekli IVARU SPOLI un pašvaldības izpilddirektoru AGRI VILKU.
Jāpiebilst, ka interesantus statistikas datus un faktu apkopojumus par šo jomu bija sagatavojušas DKP ekonomiste Ilona Zerviņa un uzņēmuma atkritumu nozares vadītāja Aļona Isajeva, kura šos pienākumus veic no pagājušā gada 1. oktobra. Ar daļu no tiem ”Zemgales” lasītājiem ir iespēja iepazīties publikācijai pievienotajās tabulās. Plašāk lasiet ceturtdienas laikrakstā.
18.01.2018

Mīklainos apstākļos miris vīrietis Penkulē

   Pirmdien Penkulē traģiskā negadījumā dzīvību zaudēja 72 gadus vecs vīrietis. Precīzu nāves iemeslu Valsts policija šobrīd nevar nosaukt, jo notiek ekspertīze.
Valsts Policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks DAINIS VĪTOLS aizvakar informēja, ka notiekošais šobrīd tiek izmeklēts, un oficiālas ziņas sniegt vēl nav iespējams. Viņš apliecināja, ka notikušais ir nelaimes gadījums, kas saistīts ar alkohola lietošanu un vēlāk arī ar kritienu no augstuma. Tomēr vīrieša nāves iemesli tiek izmeklēti un tiks atklāti pēc oficiālās ekspertīzes veikšanas.
18.01.2018

Trīs svarīgākās lietas – atpūta, uzturs un treniņi

   Dobeles Sporta skolas janvāra sākumā rīkotajā pasākumā, kurā tika sumināti skolas audzēkņi, kuri aizvadītajā gadā guva augstus un nozīmīgus sasniegumus un kurā piedalījās gan audzēkņi, gan viņu vecāki, treneri un pedagogi, īpašais viesis bija Dobeles novada Lepnums sporta vieglatlēts Jānis Girgensons. Pērn sarīkojumā viesojās svarcēlājs Viktors Ščerbatihs. Abi sportisti savas sporta gaitas ir sākuši Dobeles Sporta skolā.

Ar interesi visi klausījās JĀŅA GIRGENSONA stāstījumā par sportisko gaitu sākumu un izvērtēja viņa sacīto par to, kas ir galvenais, lai gūtu labus sasniegumus. Aizvadītajā gadā Jānis Girgensons augstus sasniegumus guva pusmaratonā (21,0975 km skrējiens) Kuldīgā (2. vieta), Jelgavā (3.), Daugavpilī (2.), krosa skrējienā “Olaines apļi 2017” (1.), “We Run Riga 2017” (1.). Arī iepriekšējos gados Jānis Girgensons guva augstus sasniegumus vieglatlētikā.
17.01.2018

Atceroties cīņas Lielauces pusē

   Pieminot Oskara Kalpaka bataljona 1919. gada cīņas Lielaucē, atceres vietā Lielaucē svētdien notika pasākums, kurā piedalījās Zemessardzes 51. kājnieku bataljona kareivji un Auces, Dobeles un Jaunpils jaunsargu vienības kā arī Auces novada pašvaldības pārstāvji un Auces novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Ante.

Uzziņa

15. janvāra naktī Kalpaka bataljons izcīnīja pirmo kauju pie Lielauces, atvairot sarkano uzbrukumu. Tā bija pirmā nozīmīgā Kalpaka bataljona kauja, kad uzvara karavīriem deva īpaši spēcīgu morālu stimulu. 1934. gada 19. augustā pie Lielauces luterāņu baznīcas atklāja pelēkā granītā veidoto pieminekli Oskara Kalpaka bataljona pirmās kaujas vietā. Piemiņas zīme veidota pēc arhitekta P. Dreimaņa meta. Lielauces kauja notika 1919. gada naktī no 15. uz 16. janvāri starp kalpakiešu Cēsu un Virsnieku rotu no vienas puses un 2. strēlnieku pulka karavīriem. Aizvadītā gadsimta 50. gadu sākumā piemineklis tika iznīcināts, bet atjaunots 1991. gadā.
17.01.2018

No Dobeles uz Ložmetējkalnu gāja kājām

   Pagājušajā nedēļas nogalē Ložmetējkalnā jau 16. reizi notika lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijas valstīs. Sagaitā “Baltais Vilks 2018. - astoņas zvaigznes” šogad kopā pulcējās 185 dalībnieki no visas Latvijas. No tiem lielākā daļa bija skauti un gaidas, kā arī viesi no Jaunsardzes centra.
Ziemas sagaita “Baltais Vilks” ik gadu norisinās Ložmetējkalnā - vietā, kur latviešu strēlnieku bataljoni cīnījās leģendārajās Ziemassvētku kaujās Pirmā pasaules kara laikā. Tās mērķis ir veicināt patriotismu un piederības izjūtu valstij, izdzīvojot vēsturi interaktīvā veidā, un rūdīt jauniešu raksturu. Par norisi plašāk lasiet otrdienas laikrakstā.
17.01.2018

Vietvārdi mūsu ikdienā, stāstos un dzejā

   Festivāla “Latvijas Goda aplis” pasākumā Dobelē - “Dobeles Brīvības aplis” - viens no pieturas punktiem bija Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā, kur radošās darbnīcas vadīja mūsu novadniece dzejniece INESE ZANDERE. Interesentiem bija iespēja pabūt vairāku tematu radošajās darbnīcās - “Latviešu zvēri” – grāmatas tapšana, bildes un stāsti - “Vārdu iekšiņa un āriņa” – kā dzeja spēlējas ar valodu – un “Latvijas vietvārdi” – pētījumos un dzejoļos.

Tās dienas noslēdzošā darbnīca bija par Latvijas vietvārdiem. Interesenti par šo tematu lielākoties bija pieaugušie.
12.01.2018

Tuvojas Dziesmu un Deju svētki

   Līdzīgi kā sportistiem Olimpisko spēļu, amatierkolektīviem īpašs ir Dziesmu un deju svētku gads. Tāds nu ir 2018. - ne tikai Latvijas 100. dzimšanas dienas, bet arī XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku – gads.

Gatavojoties svētkiem koristi ik palaikam pulcējas kopmēģinājumā, kurā piedalās gan attiecīgā koru apriņķa virsdiriģents, bet īpašos mēģinājumos arī Dziesmu svētku virsdiriģents, lai koristiem mācītu dziesmu, kuru viņš diriģēs svētku koncertos.

Trešdien Saldū tikās tuvākās apkaimes sieviešu kori. Tā kā mūsu apkaimē ir tikai viens sieviešu koris, tas ir Dobeles pilsētas kultūras nama sieviešu koris “Vizma”, mūsu dziedātājām uz kopmēģinājumu jādodas uz kaimiņu novadu. Auces, Dobeles un Tērvetes novada jaukto koru kopmēģinājums ieplānots februārī un tas notiks Tērvetes novada kultūras namā. Jaukto koru un sieviešu koru skate būs 14. aprīlī, kas arī būs Saldū.
12.01.2018

Bērnu nometnēs dalībnieku skaitu palielinās

   Otrdien Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centrā, ikviens interesents varēja iepazīties ar Dobeles novada veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu plānu 2018. gadam. Šie pasākumi notiek Eiropas Sociālā fonda projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Dobeles novada iedzīvotājiem” ietvaros.
Tikšanos vadīja projekta koordinators AIVIS MAJORS un projekta vadītāja TAIGA GRIBUSTE.
Detalizētāku pasākumu aprakstu un kā norisinājās pasākumu plāna izklāsts, lasiet piektdienas avīzē.
12.01.2018