Piektdiena, 2018. gada 16. novembris            Vārda diena : Banga, Glorija

Gribi biezāku maciņu? Pamēģini šķirot atkritumus

   ”Zemgale” jau rakstīja, ka aizvadītā gada pēdējā Dobeles novada domes sēdē cita starpā tika apstiprināta arī jauna maksa, kas no šī gada 1. janvāra novada iedzīvotājiem jāmaksā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu – 15,99 eiro par m3 (bez PVN, pērn tā bija 15,68 eiro/m3). Redakcija arī ir saņēmusi virkni iedzīvotāju jautājumu par atkritumu apsaimniekošanu novadā, tāpēc aicināja uz sarunu pašvaldības kapitālsabiedrības ”Dobeles komunālie pakalpojumi” (DKP), kurai novadā deleģēta darbība šajā nozarē, valdes locekli IVARU SPOLI un pašvaldības izpilddirektoru AGRI VILKU.
Jāpiebilst, ka interesantus statistikas datus un faktu apkopojumus par šo jomu bija sagatavojušas DKP ekonomiste Ilona Zerviņa un uzņēmuma atkritumu nozares vadītāja Aļona Isajeva, kura šos pienākumus veic no pagājušā gada 1. oktobra. Ar daļu no tiem ”Zemgales” lasītājiem ir iespēja iepazīties publikācijai pievienotajās tabulās. Plašāk lasiet ceturtdienas laikrakstā.
18.01.2018

Mīklainos apstākļos miris vīrietis Penkulē

   Pirmdien Penkulē traģiskā negadījumā dzīvību zaudēja 72 gadus vecs vīrietis. Precīzu nāves iemeslu Valsts policija šobrīd nevar nosaukt, jo notiek ekspertīze.
Valsts Policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks DAINIS VĪTOLS aizvakar informēja, ka notiekošais šobrīd tiek izmeklēts, un oficiālas ziņas sniegt vēl nav iespējams. Viņš apliecināja, ka notikušais ir nelaimes gadījums, kas saistīts ar alkohola lietošanu un vēlāk arī ar kritienu no augstuma. Tomēr vīrieša nāves iemesli tiek izmeklēti un tiks atklāti pēc oficiālās ekspertīzes veikšanas.
18.01.2018

Trīs svarīgākās lietas – atpūta, uzturs un treniņi

   Dobeles Sporta skolas janvāra sākumā rīkotajā pasākumā, kurā tika sumināti skolas audzēkņi, kuri aizvadītajā gadā guva augstus un nozīmīgus sasniegumus un kurā piedalījās gan audzēkņi, gan viņu vecāki, treneri un pedagogi, īpašais viesis bija Dobeles novada Lepnums sporta vieglatlēts Jānis Girgensons. Pērn sarīkojumā viesojās svarcēlājs Viktors Ščerbatihs. Abi sportisti savas sporta gaitas ir sākuši Dobeles Sporta skolā.

Ar interesi visi klausījās JĀŅA GIRGENSONA stāstījumā par sportisko gaitu sākumu un izvērtēja viņa sacīto par to, kas ir galvenais, lai gūtu labus sasniegumus. Aizvadītajā gadā Jānis Girgensons augstus sasniegumus guva pusmaratonā (21,0975 km skrējiens) Kuldīgā (2. vieta), Jelgavā (3.), Daugavpilī (2.), krosa skrējienā “Olaines apļi 2017” (1.), “We Run Riga 2017” (1.). Arī iepriekšējos gados Jānis Girgensons guva augstus sasniegumus vieglatlētikā.
17.01.2018

Atceroties cīņas Lielauces pusē

   Pieminot Oskara Kalpaka bataljona 1919. gada cīņas Lielaucē, atceres vietā Lielaucē svētdien notika pasākums, kurā piedalījās Zemessardzes 51. kājnieku bataljona kareivji un Auces, Dobeles un Jaunpils jaunsargu vienības kā arī Auces novada pašvaldības pārstāvji un Auces novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Ante.

Uzziņa

15. janvāra naktī Kalpaka bataljons izcīnīja pirmo kauju pie Lielauces, atvairot sarkano uzbrukumu. Tā bija pirmā nozīmīgā Kalpaka bataljona kauja, kad uzvara karavīriem deva īpaši spēcīgu morālu stimulu. 1934. gada 19. augustā pie Lielauces luterāņu baznīcas atklāja pelēkā granītā veidoto pieminekli Oskara Kalpaka bataljona pirmās kaujas vietā. Piemiņas zīme veidota pēc arhitekta P. Dreimaņa meta. Lielauces kauja notika 1919. gada naktī no 15. uz 16. janvāri starp kalpakiešu Cēsu un Virsnieku rotu no vienas puses un 2. strēlnieku pulka karavīriem. Aizvadītā gadsimta 50. gadu sākumā piemineklis tika iznīcināts, bet atjaunots 1991. gadā.
17.01.2018

No Dobeles uz Ložmetējkalnu gāja kājām

   Pagājušajā nedēļas nogalē Ložmetējkalnā jau 16. reizi notika lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijas valstīs. Sagaitā “Baltais Vilks 2018. - astoņas zvaigznes” šogad kopā pulcējās 185 dalībnieki no visas Latvijas. No tiem lielākā daļa bija skauti un gaidas, kā arī viesi no Jaunsardzes centra.
Ziemas sagaita “Baltais Vilks” ik gadu norisinās Ložmetējkalnā - vietā, kur latviešu strēlnieku bataljoni cīnījās leģendārajās Ziemassvētku kaujās Pirmā pasaules kara laikā. Tās mērķis ir veicināt patriotismu un piederības izjūtu valstij, izdzīvojot vēsturi interaktīvā veidā, un rūdīt jauniešu raksturu. Par norisi plašāk lasiet otrdienas laikrakstā.
17.01.2018

Vietvārdi mūsu ikdienā, stāstos un dzejā

   Festivāla “Latvijas Goda aplis” pasākumā Dobelē - “Dobeles Brīvības aplis” - viens no pieturas punktiem bija Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā, kur radošās darbnīcas vadīja mūsu novadniece dzejniece INESE ZANDERE. Interesentiem bija iespēja pabūt vairāku tematu radošajās darbnīcās - “Latviešu zvēri” – grāmatas tapšana, bildes un stāsti - “Vārdu iekšiņa un āriņa” – kā dzeja spēlējas ar valodu – un “Latvijas vietvārdi” – pētījumos un dzejoļos.

Tās dienas noslēdzošā darbnīca bija par Latvijas vietvārdiem. Interesenti par šo tematu lielākoties bija pieaugušie.
12.01.2018

Tuvojas Dziesmu un Deju svētki

   Līdzīgi kā sportistiem Olimpisko spēļu, amatierkolektīviem īpašs ir Dziesmu un deju svētku gads. Tāds nu ir 2018. - ne tikai Latvijas 100. dzimšanas dienas, bet arī XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku – gads.

Gatavojoties svētkiem koristi ik palaikam pulcējas kopmēģinājumā, kurā piedalās gan attiecīgā koru apriņķa virsdiriģents, bet īpašos mēģinājumos arī Dziesmu svētku virsdiriģents, lai koristiem mācītu dziesmu, kuru viņš diriģēs svētku koncertos.

Trešdien Saldū tikās tuvākās apkaimes sieviešu kori. Tā kā mūsu apkaimē ir tikai viens sieviešu koris, tas ir Dobeles pilsētas kultūras nama sieviešu koris “Vizma”, mūsu dziedātājām uz kopmēģinājumu jādodas uz kaimiņu novadu. Auces, Dobeles un Tērvetes novada jaukto koru kopmēģinājums ieplānots februārī un tas notiks Tērvetes novada kultūras namā. Jaukto koru un sieviešu koru skate būs 14. aprīlī, kas arī būs Saldū.
12.01.2018

Bērnu nometnēs dalībnieku skaitu palielinās

   Otrdien Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centrā, ikviens interesents varēja iepazīties ar Dobeles novada veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu plānu 2018. gadam. Šie pasākumi notiek Eiropas Sociālā fonda projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Dobeles novada iedzīvotājiem” ietvaros.
Tikšanos vadīja projekta koordinators AIVIS MAJORS un projekta vadītāja TAIGA GRIBUSTE.
Detalizētāku pasākumu aprakstu un kā norisinājās pasākumu plāna izklāsts, lasiet piektdienas avīzē.
12.01.2018

Precas, šķiras, maina vārdu un svin Zelta kāzas

   Kad svētku brīnumu esam izbaudījuši visās krāsās, smaržās un emocijās, kad gada nogales atelpas brīdis kopā ar ģimeni ir sniedzis spēkus jaunam darba cēlienam, tad, atvadoties no 2017. gada, izvērtējam aizvadītā gada labās un arī tās citādās lietas. Dobeles novada pašvaldības dzimtsarakstu nodaļas darbiniecēm 2017. gads paliks atmiņā ar daudzām netradicionālām kāzu ceremonijām, ar jaukiem, mīlošiem un dzīvesgudriem Zelta pāriem un viņu stiprajām ģimenēm, ar jauniem darba pienākumiem, kas palīdz nodaļas klientiem dažus jautājumus atrisināt ātri un vienkārši.

2017. gadā reģistrējām 205 jaundzimušo bērnu dzimšanas faktu, salīdzināšanai - 2016. gadā - 210, 2014 .- 179, 2013. gadā - 211. Plašāku Dobeles novada dzimtsarakstu nodaļas informāciju lasiet piektdienas laikrakstā.
12.01.2018

Ticu, ka izdosies

   Pirms pusgada “Zemgale” devās uz sociālās aprūpes centru “Tērvete”, kur sastapa ar 21 gadu veco ELVĪRU VAITKEVIČU. Viņa pēc smagas auto avārijas ieguva muguras traumu un šobrīd ir spiesta pārvietoties ratiņkrēslā. Tajā laikā jaunā saldeniece lūdza iedzīvotāju palīdzību, lai varētu doties uz rehabilitācijas centru “Poga”. Gada sākumā “Zemgale” vēlreiz tikās ar jaunieti, lai noskaidrotu, kā viņai šajā laikā ir veicies.
12.01.2018