Pirmdiena, 2018. gada 23. jūlijs            Vārda diena : Magda, Magone, Mērija

Precas, šķiras, maina vārdu un svin Zelta kāzas

   Kad svētku brīnumu esam izbaudījuši visās krāsās, smaržās un emocijās, kad gada nogales atelpas brīdis kopā ar ģimeni ir sniedzis spēkus jaunam darba cēlienam, tad, atvadoties no 2017. gada, izvērtējam aizvadītā gada labās un arī tās citādās lietas. Dobeles novada pašvaldības dzimtsarakstu nodaļas darbiniecēm 2017. gads paliks atmiņā ar daudzām netradicionālām kāzu ceremonijām, ar jaukiem, mīlošiem un dzīvesgudriem Zelta pāriem un viņu stiprajām ģimenēm, ar jauniem darba pienākumiem, kas palīdz nodaļas klientiem dažus jautājumus atrisināt ātri un vienkārši.

2017. gadā reģistrējām 205 jaundzimušo bērnu dzimšanas faktu, salīdzināšanai - 2016. gadā - 210, 2014 .- 179, 2013. gadā - 211. Plašāku Dobeles novada dzimtsarakstu nodaļas informāciju lasiet piektdienas laikrakstā.
12.01.2018

Ticu, ka izdosies

   Pirms pusgada “Zemgale” devās uz sociālās aprūpes centru “Tērvete”, kur sastapa ar 21 gadu veco ELVĪRU VAITKEVIČU. Viņa pēc smagas auto avārijas ieguva muguras traumu un šobrīd ir spiesta pārvietoties ratiņkrēslā. Tajā laikā jaunā saldeniece lūdza iedzīvotāju palīdzību, lai varētu doties uz rehabilitācijas centru “Poga”. Gada sākumā “Zemgale” vēlreiz tikās ar jaunieti, lai noskaidrotu, kā viņai šajā laikā ir veicies.
12.01.2018

Aucē lepojās ar 173 zvaigznēm

   Kristīgajā pasaulē 6. janvārī atzīmē Zvaigznes dienu, arī Triju kungu vai Triju ķēniņu dienu – pēdējo Ziemassvētku dienu, kad pienācis laiks atvadīties no svētku rotājumiem mājās. Savukārt Auces vidusskolā šajā datumā atzīmē Zvaigžņu dienu, kad tiek rīkots sarīkojums, kurā izglītības iestādes vadība saka paldies visu to skolēnu vecākiem, kuru liecībās, noslēdzot 1. semestri, nav neviena vērtējuma, kas zemāks par sešām ballēm.
12.01.2018

Nosauc labākos un izcilākos jaunos sportistus

   Dobeles Sporta skolā ir izveidojusies tradīcija, noslēdzot gadu, sumināt izcilākos un labākos jaunatnes sportistus. Šāds sarīkojums notika aizvadītajā piektdienā Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas zālē, pulcējot sportistus, viņu vecākus un trenerus. Pasākuma īpašais viesis bija Dobeles novada Lepnums sporta vieglatlēts Jānis Girgensons. Pērn sarīkojumā viesojās svarcēlājs Viktors Ščerbatihs. Abi sportisti savas sporta gaitas ir sākuši Dobeles Sporta skolā.
09.01.2018

Apdomīgi tērējot, izveidojies atlikums

   Aizvadītās nedēļas ceturtdienā Tērvetes novada domes deputāti strādāja finanšu komitejas sēdē, kuras laikā uzklausīja pašvaldības iestāžu, struktūrvienību un pagastu pārvalžu vadītāju informāciju par šajā gadā plānoto budžetu un lielākajiem tēriņiem.
Domes priekšsēdētāja Dace Reinika sēdes sākumā uzsvēra, ka pagājušajā gadā pašvaldības līdzekļi tērēti apdomīgi, līdz ar to ir izveidojies atlikums. Tāpat nav realizētas dažas ieceres, kuru īstenošana turpināsies šogad. Arī ieņēmumi no nodokļiem pagājušajā gadā bija lielāki, nekā iepriekš plānots.
09.01.2018

Gaismas spēles dejā iemirdzējās Dobeles Brīvības aplis

   Sestdien Dobelē, iesaistoties festivālā “Latvijas Goda aplis”, notika pasākums “Dobeles Brīvības aplis”, vedinot dobelniekus un novada viesus apmeklēt trīs vietas Dobeles centrā, Brīvības ielā. Tās ir novada Tūrisma informācijas centrs, Dobeles novada Centrālā bibliotēka un Dobeles Novadpētniecības muzejs.

Tūrisma informācijas centrā varēja saņemt informatīvu ceļvedi un karti ar pilsētā svarīgiem apskates objektiem, Centrālās bibliotēkas “Māras istabā” šajā dienā radošās darbnīcas bija atvērusi mūsu novadniece dzejniece Inese Zandere, Novadpētniecības muzejā bija skatāma izstāde par Dobeles atbrīvošanas pieminekļa un pilsētas vēsturi.
Festivāls "Latvijas Goda aplis" ir aicinājums svinēt Latvijas valsts simtgadi gada garumā katru nedēļas nogali citā novadā. Īstenojot festivāla trīs pamatprincipus - ciemošanās, godināšana, svinēšana, 53 nedēļas nogalēs vairāk nekā 50 Latvijas novados ciemos aicina novadu goda saimnieki, lai īpašā pasākumu un notikumu programmā atklātu un iepazītu novadu kultūrvēsturi, vēsturiskās un mūsdienu personības, dabu un sasniegumus.
Katrā pasākumu programmā tiek iekļauts kāds īpašs gaismas objekts, ainavas izgaismojums vai multimediāli gaismas uzvedumi, kas Latvijai ļaus mirdzēt visu gadu līdz pat valsts simtgadei 2018. gada 18. novembrī un nākamajam gaismas objektu festivālam “Staro Rīga 2018”.

Dobelē pasākuma vadmotīvs bija brīvība, gaismas objekts bija izraudzīts Dobeles atbrīvošanas piemineklis, bet, pirms gaismas gājiena pa Brīvības ielu visi no laukuma pie novada domes devās uz pieminekli, pasākuma dalībniekus uzrunāja novada Goda saimnieki – Dobeles novada domes priekšsēdētājs ANDREJS SPRIDZĀNS, dzejniece INESE ZANDERE un sarīkojuma īpašais viesis – aizsardzības ministrs RAIMONDS BERGMANIS.
09.01.2018

Auces novada domes sēdē

   Aizvadītā gada pēdējā Auces novada domes sēde notika 28. decembrī. Tajā deputāti izskatīja 31 lēmumprojektu. Cita starpā sēdē arī tika apstiprināta sociālā dienesta Ilmāra Matveja pārcelšana pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja amatā un bāriņtiesas locekles Evitas Mežules pārcelšana sociālā dienesta vadītājas amatā.
09.01.2018

Piecu gadu laikā klientu skaits dubultojies

Ar šī gada sākumu savas durvis aizvēra sociālās aprūpes centra (SAC) “Tērvete” bērnu nodaļa. Šis lēmums nav pārsteidzīgs, jo sākts realizēt jau pirms pusotra gada. Par nodaļas slēgšanu un iestādes plāniem lasiet piektdienas “Zemgalē”.
09.01.2018

Lai ceļojumam ir nauda un laiks!

   Ceļošana ir daudzu cilvēku viena no neatņemamām dzīves sastāvdaļām. Vēloties izzināt jaunākās tendences vai gluži pretēji – ceļotāju nemainīgos ieradumus -, “Zemgale” ciemojās Dobeles Tūrisma aģentūrā “SANITA G” un tikās ar aģentūras direktori SANITU GRIBUSTI, kura, strādājot tūrisma jomā, ir iepazinu mūspuses ļaužu ceļojuma paradumus, galamērķus un vēlmes, kā arī tūrisma firmu piedāvājumu šajā jomā un par to pastāstīja.
Bijušā Dobeles rajona teritorijā ‘’SANITA G’’ ir vienīgā tūrisma aģentūra, bet Latvijā kopumā pakalpojumus tūrisma jomā piedāvā ļoti daudz aģentūru. Daudzām ir tikai sava interneta mājaslapa. Man patīk strādāt ar klientiem, viņus satikt, runāt, dalīties ceļojumu pieredzē un iespaidos. Tāpēc neesmu plānojusi kaut ko mainīt šajā jomā. Man svarīga ir saskarsme – gan klātienē, gan sarunā pa telefonu.

Plašāk lasiet “Zemgalē” 4. janvārī!
09.01.2018

Vecā gada “birumu” noslēdz zēns. Jauno iesāk – gan puisis, gan meitene

   Aizvadītajā gadā Dobeles un apkārtnes slimnīcas dzemdību nodaļā 596 dzemdībās piedzima 595 mazuļi – 292 zēni un 303 meitenes. Bija arī dvīņi – zēns un meitene. 377 gadījumos Dobeles slimnīcas dzemdību nodaļu par sava mazuļa dzimšanas vietu bija izvēlējušies vecāki no citiem novadiem – ne no bijušā Dobeles rajona teritorijas. Salīdzinot ar vēl iepriekšējo gadu, kad Dobelē piedzima 590 bērnu, aizvadītais gads bijis nedaudz “ražīgāks”.
09.01.2018