Trešdiena, 2019. gada 23. janvāris            Vārda diena : Grieta, Strauta

Notika sadursme

Vakar Dobeles novadā starp Anneniekiem un Kaķeniekiem sadūrās divas vieglās automašīnas. Ierodoties notikuma vietā, «Zemgale» novēroja, ka savu darbu veic Valsts policijas (VP) darbinieki, divas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un tikpat Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes.
VP Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste IEVA SIETNIECE norādīja, ka VP darbinieki izsaukumu saņēmuši pulksten 8.06. Par notikušo vairāk lasiet piektdienas «Zemgalē».11.01.2019

Sacīja paldies skolēnu vecākiem

    Aizvakar, kad kristīgā pasaule atzīmēja Zvaigznes dienu, Auces vidusskolā tradicionāli – jau 16. gadu – sirsnīgā pasākumā kopā sanāca tie audzēkņu vecāki, kuru bērnu pirmā semestra liecībās nav neviena vērtējuma, kas būtu zemāks par sešām ballēm. Vairāk otrdienas avīzē.08.01.2019

Studentu dzimtas kapi Dobelē

    Otrajos Ziemassvētkos filozofam, pedagogam un psihologam, profesoram Jūlijam Aleksandram Studentam (1898–1964) 120. dzimšanas gadadiena ir pagājusi bez īpašiem piemiņas pasākumiem. Toties gandrīz pirms piecdesmit pieciem gadiem Dobeles pilsētas kapos pulcējās vairāki simti cilvēku, lai viņu pavadītu mūžībā. Pirmās Latvijas laikā valsts ierēdnim un inteliģences pārstāvim J. A. Studentam, atgriežoties no izsūtījuma 1952. gadā, nebija ļauts turpināt akadēmisko darbu un apmesties uz dzīvi Rīgā. Tādēļ sākotnēji viņš bija spiests izmantot māsas Zuzannas Studentes (1883–1975) viesmīlību Dobelē. Vēlāk kopā ar sievu Birutu un audžumeitu Inesi atrada sev mājvietu Auru ciemā. Vairāk lasiet piektdien.07.01.2019

Dziesmas, gardumi un tirgus kņada Gruzijā   Droši vien pat tas cilvēks, kurš nav bijis Gruzijā un nav saticis nevienu gruzīnu, ir dzirdējis par šīs tautas viesmīlību. Dodoties uz Gruziju, noteikti ir jārod iespēja to izjust un izbaudīt.

Ja maršrutā ir iekļauta viesošanās kādā saimē, var būt drošs, ka izdosies izbaudīt kaut nelielu daļu gruzīnu viesmīlības, nogaršot kaut ko no virtuves gardumiem un noteikti dzirdēt lielisku dziedājumu.

Viesošanās pie Simona viņa privātmājā kādā nelielā pilsētiņā sākas ar nelielu stāstu par ģimeni, kura visa ir iesaistījusies tūrisma biznesā, bet tikai nesen oficiāli ir ieguvusi tūristu galamērķa statusu. Par to vēsta arī īpašas norādes, kādas ir ierasts redzēt arī Latvijā un citviet pasaulē, ko tūristi atpazīst kā zīmi sev. Saime ir izveidojusi īpašu vietu, kur uzņemt viesus, sēdināt viņus pie gara galda, cienāt ar gruzīnu virtuves gardumiem un ļauties mūzikas burvībai, uzzināt tradicionālos viesību rituālus.

03.01.2019

Atzīmēja 26. Starptautisko invalīdu dienu

    Aizvakar Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas telpās kopā pulcējās Dobeles novada iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām. Viņi sanāca, lai atzīmētu ikgadēju pasākumu – Starptautisko invalīdu dienu. To kopš 1993. gada pasaulē atzīmē 3. decembrī.

Par norisi plašāk lasiet piektdienas avīzē.

06.12.2018

Drošākais uzņēmuma autoparks – SIA “Dobeles autobusu parks

    Atbildīga attieksme pret darbiniekiem, autovadītāju labsajūtas un prasmju vairošana un stresa faktoru mazināšana līdz ar pastāvīgu autoparka tehniskā stāvokļa uzlabošanu – tās ir Latvijas uzņēmumu autoparku «zelta» īpašības, liecina gada balvas «Drošākais uzņēmuma autoparks 2018» rezultāti.06.12.2018

Svētku egle jau mirdz


   Nedēļas nogalē visos trijos mūspuses novados notika Ziemassvētku ieskandināšanas pasākumi, aicinot iedzīvotājus uz kopīgu svētku rotas – Ziemassvētku egles iedegšanu.

«Zemgale» ielūkojās pasākumā, kas sestdienas pievakarē notika Dobelē. Uz sarīkojumu vēsturiskajā Tirgus laukumā bija pulcējušies vairāki simti iedzīvotāju. Lieli un mazi baudīja svētku atmosfēru, spītējot salam.

06.12.2018

Godināja auceniekus


   Par godu Latvijas Republikas proklamēšanas simtgadei aizvadītajā svētdienā Auces novada Kultūras centrā svinīgā sarīkojumā pulcējās Auces novada ļaudis un viesi, lai īpaši suminātu cilvēkus, kuru paveiktais un nenogurstošais darba spars var kļūt par piemēru ikvienam, lai novads kļūtu vēl labāks.

20.11.2018

Svētku noskaņojums

Piektdienas «Zemgalē» atradīsiet svētku pasākumu programmu par norisēm visos trijos mūspuses novados. Informējam arī par tiem ļaudīm, kuri valsts svētkos saņems pašvaldības apbalvojumus.
Lai gaišs un priecīgs svētku noskaņojums katrā mājā!
ZEMGALE20.11.2018

Latvijas un novada galvenā vērtība – cilvēki


Aizvadītās piektdienas vakarā Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltītajā sarīkojumā daiļi izgaismotajā Tērvetes kultūras namā bija gaidīts ikviens interesents, bet jo īpaši Tērvetes novada domes Atzinības rakstu un Goda diplomu saņēmēji un viņu sveicēji, savukārt novada represētie tika aicināti uz svinīgu tikšanos ar novada domes priekšsēdētāju Daci Reiniku.20.11.2018