Pirmdiena, 2018. gada 23. jūlijs            Vārda diena : Magda, Magone, Mērija

Sveču šaha turnīrā

  Sestdien Dobeles 1. vidusskolā notika starptautisks Dobeles Sveču šaha turnīrs, ko rīkoja biedrība “Dobeles šaha klubs” (vadītāja Imanta Ābula) sadarbībā ar novada pašvaldību un uzņēmumu “Baltic Candles Ltd.”. Turnīrs pulcēja 45 dalībniekus no Rīgas, Cēsīm, Jelgavas, Tukuma, Aizputes, Liepājas, Kazdangas, Zaļeniekiem, Iecavas un, protams, Dobeles, kā arī viesus no Lietuvas (Akmenes, Jonišķiem, Žagares), tiesāja - nacionālās kategorijas tiesneseImanta Ābula.
12.02.2018

Plaši apmeklēta jubilejas izstāde “Balttour 2018”

   Aizvadītās nedēļas nogalē Ķīpsalā norisinājās 25 gadu jubilejas izstāde “Balttour 2018”, kurā piedalījās 860 tūrisma uzņēmumu un to pārstāvji no 39 pasaules valstīm. Kā informē pasākuma rīkotāji, uzzināt dažādu valstu tūrisma iespējas, atklāt jaunus maršrutus, iegādāties ceļojumu sev un ģimenei bija ieradušies vairāk interesentu nekā pērn – kopā 29630.
12.02.2018

Piedalies konkursā, brauc uz Briseli!

   Laikraksts "Zemgale" sadarbībā ar Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu (Vienotība/EPP) aicina piedalīties konkursā “Eiropas Parlamenta eksperts” un iegūt iespēju apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē, Beļģijā. Veiksmīgāko atbilžu autori tiks uzaicināti uz tikšanos laikraksta "Zemgale" redakcijā ar Krišjāni Kariņu un saņems speciālbalvas no Eiropas Parlamenta. Diviem konkursa dalībniekiem, kuri būs atbildējuši pareizi uz visiem jautājumiem, būs iespēja doties ceļojumā uz Briseli.
Anketu ar konkursa jautājumiem meklējiet 2. februāra laikrakstā!
12.02.2018

Ir jāsāk svētku dalībnieku reģistrācija

   Visiem Dziesmu un deju svētku dalībniekiem no 1. līdz 13. februārim obligāti jāreģistrējas elektroniskā sistēmā, pretējā gadījumā dalība svētkos ies secen. Par to 30. janvārī informēja svētku rīkotāji.
Reģistrēšanos palīdzēs nodrošināt novadu koordinatori, kuri arī piedalījās 30. janvāra pasākumā. Elektroniskā sistēma pirmo reizi aizstāj līdz šim ierastās dalībnieku papīra anketas, kuru apstrāde prasīja daudz laika un pieļāva lielāku kļūdu iespēju.
Elektroniska reģistrācija notiks interneta vietnē www.dziesmusvetki.lv/ no 1. līdz 13. februārim (ieskaitot). Svētku rīkotāji aicina dalībniekus sagatavot nepieciešamo informāciju - fotogrāfiju augšuplādei (seja ir centrā, nav aizsegta, gaišs fons, skatiens vērsts kamerā, attēlā nav citu personu un/vai priekšmetu, 460 x 575 pix, 5 MB max, formāts “jpg”), e-pastu vai mobilā tālruņa numuru, kurš tiek lietots ikdienā. Dalībniekiem būs jānorāda visi kolektīvi, kuru sastāvā plāno piedalīties svētkos, kā arī jāatzīmē primārais kolektīvs, kura nosaukums tiks rakstīt uz dalībnieka kartes. Nepilngadīgo dalību svētkos ir jāreģistrē vecākam vai tā likumiskajam pārstāvim.

Auces novadā
Dziesmu un Deju svētku dalībnieku reģistrāciju koordinē Auces novada Kultūras centra mākslinieciskā vadītāja INĀRA RUMBA.
Dobeles novadā
Svētku dalībnieku reģistrācijas koordinatore ir novada pašvaldības kultūras un sporta pārvaldes vadītāja MĀRA KRŪMIŅA.
Tērvetes novadā
Reģistrācijas procesu koordinē Tērvetes novada kultūras nama kultūras pasākumu organizatore INETA STRAZDIŅA.
12.02.2018

Daktere, kuru nebiedē pat iguānas

    Otro mēnesi Dobelē darbojas veterinārā klīnika, kurā saimnieko Zaiga Judeiķe - Ose. Sarunā ar “Zemgali” daktere atklāja, ka šis gads viņai nesis daudz pārmaiņu un klīnikas atvēršana ir tikai pirmais solis sapņu piepildīšanā. Iespējams, jau pavisam drīz būs arī veterināro preču veikals. Kā jaunā veterinārārste iejutusies, lasiet piektdienas avīzē.
12.02.2018

Šogad Naudītei apritēs 130

    Pirmo reizi Naudītes vārds rakstos minēts 1888. gada martā. Tā ir pirmā liecība par šīs vietas rašanos. Skaistais pagasta centrs Sesavas upes malā pieredzējis gan cēlumus, gan kritumus. Skola kalna galā, kas uzcelta vien pirms pāris desmit gadiem, nu jau slēgta, tajā iekārtojušās citas pašvaldības iestādes. Skolas bērnu čalas nomainījis bibliotēkas klusums. Savulaik zeļošā arodskola Apguldē kļūst par Aizsardzības ministrijas īpašumu.

Plašāk par norisēm Naudītes pagastā lasiet piektdienas avīzē.

01.02.2018

Dobeles sveces Sveču mēnesī mūsu Latvijas simtgadē

   - Mēs, sveču ražotāji, esam lepni, ka Latvija ir vienīgā valsts, kur kalendārā ir ierakstīta Sveču diena, tādējādi februāri pavadām visi Sveču mēneša noskaņās. Īpašas noskaņas ir šogad, kad Latvija svin savu simtgadi, - sarunā ar “Zemgali” uzsver SIA „Baltic Candles Ltd.” direktore ZITA SĀVIČA un stāsta, ka, domājot par Latvijas simtgadi, uzņēmums ir izveidojis īpašu svētku nacionālo sveču kolekciju šai ļoti nozīmīgajai Latvijas gadadienai, ko šogad atzīmēsim.
Publikāciju lasiet ceturtdienas "Zemgalē".
01.02.2018

Gatavojoties simtgadei, Krimūnās jaunas idejas un kolektīvi

   Kā zināms Krimūnu pagasts ir bagātas ar amatiermākslas kolektīviem, kultūras dzīvē iesaistās lieli un mazi, sarīkojumi notiek regulāri un tie ir daudzveidīgi. Aizvadītais gads pagasta kultūras dzīvē nozīmīgs ar to, ka Krimūnās atklāja modernu, unikālu brīvdabas estrādi. Tautas nama vadītāja KRISTĪNE ĻAKSA stāsta par kultūras jomā plānoto šajā gadā. Plašāk ceturtdienas laikrakstā.
01.02.2018

Dobelniecei līdz finālam pietrūka trīs punkti

  Aizvadītās nedēļas ceturtdienā un piektdienā Rīgā norisinājās nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa “SkillsLatvia 2018” pusfināls, ko organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra. Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošo vidusskolu konkursā ar labiem rezultātiem pārstāvēja pedagoģes Ivetas Čerpinskas audzēkne, jaunā pavāre MADARA JAUĢIETE.
01.02.2018

Biksteniece atzīmēja 104. jubileju

   Ģimenē mīļi dēvētā Kamparīte – biksteniece MELISA MILDA KAMPARE ir četrus gadus vecāka par Latviju, kuras simtgadi atzīmēsim 18. novembrī. Biksteniecei vakar apritēja jau 104 gadi. Lai suminātu viņu dzimšanas dienā, ciemos vakar bija ieradušies Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, Sociālā dienesta vadītājas vietniece Aija Renga, Bikstu pagasta pārvaldes vadītāja Irēna Dabra, un Bikstu pagasta pensionāru biedrības pārstāves.
01.02.2018