Pirmdiena, 2018. gada 23. jūlijs            Vārda diena : Magda, Magone, Mērija

Aizvadītas otrās amatierkolektīvu sporta spēles

   Tērvetes novada sporta hallē sestdien norisinājās novada amatiermākslas kolektīvu sporta spēles. Šogad tās notika jau otro reizi, un ņemot vērā kolektīvu dalībnieku ikdienas noslogojumu gan skašu, gan darbu dēl, tās arī turpmāk tiks rīkotas ik pēc diviem gadiem.
- Tā kā vairāki dalībnieki iesaistījušies divos kolektīvos, droši varam apgalvot, ka pasākumā gan sportā, gan tiesnešu lomā tika pārstāvēti visi septiņi mūsu novada amatiermākslas kolektīvi - jauniešu deju kolektīvs “Avots”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Avots”, jauktais koris “Tērvete”, senioru deju kolektīvs “Vārpa”, amatierteātris “Trīne”, folkloras kopa “Ceļteka” un Augstkalnes pagasta amatierteātris, - sarunā ar “Zemgali” informēja Tērvetes novada kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja INETA STRAZDIŅA.
01.02.2018

Top grāmata ne tikai par muzeju, bet arī par Latvijas dzimtu vēsturi

   Laikam ritot, Bērzes pagasta Pikšu māju vārds ļaužu valodās ir izskanējis dažādu iemeslu dēļ, bet mūsdienās tās ir zināmas saistībā ar Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju “Pikšas”, kur mēdzam pulcēties gan plašos sarīkojumos, gan tik pretrunīgi vērtētās Latvijas personības dzimšanas dienā, gan vēloties izzināt Latvijas seno saimniecību vēsturi, gan redzēt un izjust Pikšu māju atdzimšanas gaitu no tā laika, kad tās tika sāktas veidot par muzeju. Par to visu nu Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā top grāmata. Tās idejas autors ir “Pikšu” sētas tiešais mantinieks, Kārļa Ulmaņa brāļa mazdēls, ilggadējais muzeja vadītājs, Gunārs Ulmanis, kurš aizvadītā gada decembrī devās pa mūžības ceļu.
Pie grāmatas veidošanas strādā muzeja vadītāja ILGA ĶIPSNE un muzeja speciāliste pētniecības un izglītojošajā jomā MARTA PALLO.
Kā teica grāmatas veidotājas, tā izcels nozīmīgus Latvijas vēstures simbolus un personības - Gunāru Ulmani, Kārli Ulmani, Tautas Atmodas laiku un turīgās Zemgales sētu.
Grāmata taps par ziedojumiem. Pirmie ziedojumi ir jau saņemti. Kopējā nepieciešamā summa, lai grāmata izdotos, kā iecerēta, ir apmēram pieci tūkstoši eiro. Līdzīgi kā tas bija Atmodas laikā, kad ļaudis ziedoja Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” izveidei un lielās saimniecības mājas atjaunošanai, gan līdzekļus, gan būvmateriālus, arī tagad ir nepieciešami līdzekļi, lai sētas stāts būtu apkopots grāmatā.

Ziedojumu var ieskaitīt
VTUA MRVD nodaļa K.Ulmaņa piemiņas muzejs Pikšas
PVN kods: LV90001834941
Valsts kase TREL LV22
Ziedojumu un dāvinājumu konts: LV25TREL7160387011000
Maksājuma mērķis- K.Ulmaņa piemiņas muzejs "Pikšas". GRĀMATAI
01.02.2018

Dobelnieces zīmējums nu rotā diplomus

   Jaunatnes basketbola līgas izsludinātajā konkursā par līgas diplomu dizaina izstrādi piedalījās arī Dobeles Valsts ģimnāzijas 7. klases un arī Dobeles Mākslas skolas audzēkne UNA ROZE GRŪBE no Kaķeniekiem, kura šajā konkursā uzvarēja un nu pēc viņas izstrādātā dizaina ir izgatavoti vairāk nekā divi tūkstoši diplomu, kas tiks pasniegti dažāda mēroga basketbola sacensībās.
Dobeles Sporta skolas audzēkņu basketbola treniņa, ko vada treneris Jānis Liepiņš, laikā trešdien Jaunatnes basketbola līgas projektu vadītāja Ieva Lejiņa pasniedza pateicības velti Unai Rozei Grūbei par piedalīšanos un par gūto atziņu šajā konkursā. Klāt bija arī Dobeles Sporta skolas direktore Vera Eriksone.
01.02.2018

Mūzika un dzeja satikās koncertā un ļaužu sirdīs

   Aizvadītajā sestdienā Dobeles Valsts ģimnāzijā dzejā un mūzikā satikās gan pasākuma dalībnieki, gan apmeklētāji – aizritēja mūsu novadnieču – dzejnieces Ineses Zanderes un komponistes Astrīdas Klāsones - radošā darba vakars. Tas bija veltīts gan Latvijas simtgadei, gan abu mākslinieču jubilejām šajā gadā.

Pasākuma iniciators bija Dobeles pilsētas kultūras nama sieviešu koris “Vizma” (diriģente Vizma Zandersone), kas šo sarīkojumu iekļāvis Latvijas simtgadei veltītā savā īpašajā programmā “Sieviešu kora “Vizma” desmit muzikāli soļi Latvijas simtgadei”. Tās realizēšana sākās jau pērn ar režisora Māra Druvas pasākumu “Dievs, Tava zeme deg” dievnamā Augstkalnē.

Novadnieču tikšanās dzejā un mūzikā bija ieinteresējusi daudz klausītāju. Sēdvietas zālē bija aizņemtas, brīvu vietu nebija. Zāles ieejas abas durvis bija atvērtas un klausītāji pasākumam līdzi sekoja, sēdot uz kāpnēm gaitenī. Arī dalībnieku skaits bija kupls.
Plašāk lasiet laikrakstā “Zemgale” 25. janvārī!
01.02.2018

Noņemot ceļa apaugumu, Bukaišos izzāģē kokus

   Pērn 4. maijā Bukaišu pagasts bija viens no Latvijas pierobežas pagastiem, kurā akcijas “Apskauj Latviju!” ietvaros tika iestādīts simtgades ozols. Sarīkojums bija plaši apmeklēts un raisīja virkni pozitīvu emociju, jo nu līdzās daudzajiem muižas parka kokiem aug mazs ozoliņš, kas prasa pagasta ļaužu rūpes un lološanu, lai sasniegtu dižkoka apmērus. Līdz tam jāgaida daudz gadu, bet bukaišnieki noteikti tam tic, jo šī ir vieta, kurā mīl dabu, kokus, lepojas ar daudzajiem dižkokiem. “Ciedru” īpašumā tādi ir veseli astoņu, vēl virkne koku, kas sasnieguši cienījamu vecumu, pieredzējuši dažādus laikus un notikumus. Diemžēl vairāku kopš piektdienas vairs nav. Nežēlīgi zāģa zobi skāra varenos kokus, par tiem turpmāk liecinās tikai celmi.
Brīvdienās “Zemgale” uzklausīja satrauktas Bukaišu iedzīvotājas zvanu, kura par koku zāģēšanu bija neizpratnē. par notikušo vairāk lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
01.02.2018

Roku rokā gan sports, gan deja

   Sporta klubs “Gold Barbell” piektdien, akcentējot savu labāko sportistu un sporta dejotāju sasniegumus, kopīgā pasākumā pulcēja, gan jaunos censoņus, gan viņu vecākus un kluba trenerus. Kluba vadītājs IVARS CĪRULIS, uzrunājot visus sacīja, ka ir jāpiestāj pieturas punktā, lai atskatītos uz paveikto un dotos tālāk uz jaunām virsotnēm.
01.02.2018

Konkurētspējīgu ideju meklējumos

   Piektdien Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības attīstības centrā (PIUAC) notika viena no pirmajām projekta “Nodarbinātība un uzņēmējdarbība bez robežām” nodarbībām. Tajā pulcējās Latvijas un Lietuvas mājražotāji, kas savu piedāvāto produktu vai pakalpojumu vēlas attīstīt līdz pastāvīgam biznesam.
01.02.2018

To dienu aizmirst nevarēsim nekad

   Šādus vārdus sestdien sacīja dobelnieces, kuras apmeklēja Barikāžu atceres dienas pasākumu. Viņas stāstīja, ka toreiz, 1991. gadā, nešauboties pieņēma lēmumu braukt uz Rīgu. Dobeles bērnu bibliotēkas vadītāja un tās darbiniece uz barikādēm devās, nezinot, kas viņas sagaidīs.
- Tur pirmo reizi sastapos ar patiesām bailēm, ka mums kāds varētu uzbrukt un nošaut, - atceroties galvaspilsētā piedzīvoto, stāstīja to dienu aculieciniece.
Kopš tā laika ir pagājuši jau 27 gadi, taču ik gadu, pieminot barikāžu laiku, visā Latvijā tiek iekurti ugunskuri. Vairāk par atceres pasākumu lasiet otrdienas avīzē.
01.02.2018

Absolventi atgriežas skolā ar savu veikumu

   Dobeles Valsts ģimnāzijas zālē ir skatāma mācību iestādes absolventes SIGNES KUKARES (dzimusi Čerpinska) gleznu izstāde, ko, piedaloties darbu autorei, atklāja trešdien.

Kā sarunā ar “Zemgali” pastāstīja skolas direktore INESE DIDŽE, ideja par sadarbību ar mācību iestādes absolventiem radās salidojumā, kas notika aizvadītajā gadā.
- Šis gads ir īpaši iedvesmojošs, jo tuvojas Latvijas 100. dzimšanas diena, arī mācību iestāde pērn atzīmēja nozīmīgu jubileju – 95. dzimšanas dienu – tuvojas arī skolas 100. gadadiena.
Mums ir daudz absolventu, ar kuriem varam lepoties.
Plašāk lasiet laikrakstā “Zemgale” 19. janvārī!
01.02.2018

Iepazīšanās klubiņš vientuļniekiem

   Nereti strādājošie savu pensionēšanās laiku un vecumu gaida ar atvieglojumu un domu, ka beidzot varēs atpūsties, ļauties laiskiem brīžiem ģimenes vai domubiedru lokā. Gluži citādi var sacīt par dobelnieci ĻOĻU GRIGORJEVU, kura pēc aiziešanas pensijā metusies iekšā, uzdrošinos teikt, avantūrā, jo ir nolēmusi rīkoties, lai pilsētā un apkaimē būtu mazāk vientuļu ļaužu. Vairāk lasiet piektdienas laikrakstā.
01.02.2018