Piektdiena, 2018. gada 16. novembris            Vārda diena : Banga, Glorija

Piedalies konkursā, brauc uz Briseli!

   Laikraksts "Zemgale" sadarbībā ar Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu (Vienotība/EPP) aicina piedalīties konkursā “Eiropas Parlamenta eksperts” un iegūt iespēju apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē, Beļģijā. Veiksmīgāko atbilžu autori tiks uzaicināti uz tikšanos laikraksta "Zemgale" redakcijā ar Krišjāni Kariņu un saņems speciālbalvas no Eiropas Parlamenta. Diviem konkursa dalībniekiem, kuri būs atbildējuši pareizi uz visiem jautājumiem, būs iespēja doties ceļojumā uz Briseli.
Anketu ar konkursa jautājumiem meklējiet 2. februāra laikrakstā!
12.02.2018

Ir jāsāk svētku dalībnieku reģistrācija

   Visiem Dziesmu un deju svētku dalībniekiem no 1. līdz 13. februārim obligāti jāreģistrējas elektroniskā sistēmā, pretējā gadījumā dalība svētkos ies secen. Par to 30. janvārī informēja svētku rīkotāji.
Reģistrēšanos palīdzēs nodrošināt novadu koordinatori, kuri arī piedalījās 30. janvāra pasākumā. Elektroniskā sistēma pirmo reizi aizstāj līdz šim ierastās dalībnieku papīra anketas, kuru apstrāde prasīja daudz laika un pieļāva lielāku kļūdu iespēju.
Elektroniska reģistrācija notiks interneta vietnē www.dziesmusvetki.lv/ no 1. līdz 13. februārim (ieskaitot). Svētku rīkotāji aicina dalībniekus sagatavot nepieciešamo informāciju - fotogrāfiju augšuplādei (seja ir centrā, nav aizsegta, gaišs fons, skatiens vērsts kamerā, attēlā nav citu personu un/vai priekšmetu, 460 x 575 pix, 5 MB max, formāts “jpg”), e-pastu vai mobilā tālruņa numuru, kurš tiek lietots ikdienā. Dalībniekiem būs jānorāda visi kolektīvi, kuru sastāvā plāno piedalīties svētkos, kā arī jāatzīmē primārais kolektīvs, kura nosaukums tiks rakstīt uz dalībnieka kartes. Nepilngadīgo dalību svētkos ir jāreģistrē vecākam vai tā likumiskajam pārstāvim.

Auces novadā
Dziesmu un Deju svētku dalībnieku reģistrāciju koordinē Auces novada Kultūras centra mākslinieciskā vadītāja INĀRA RUMBA.
Dobeles novadā
Svētku dalībnieku reģistrācijas koordinatore ir novada pašvaldības kultūras un sporta pārvaldes vadītāja MĀRA KRŪMIŅA.
Tērvetes novadā
Reģistrācijas procesu koordinē Tērvetes novada kultūras nama kultūras pasākumu organizatore INETA STRAZDIŅA.
12.02.2018

Daktere, kuru nebiedē pat iguānas

    Otro mēnesi Dobelē darbojas veterinārā klīnika, kurā saimnieko Zaiga Judeiķe - Ose. Sarunā ar “Zemgali” daktere atklāja, ka šis gads viņai nesis daudz pārmaiņu un klīnikas atvēršana ir tikai pirmais solis sapņu piepildīšanā. Iespējams, jau pavisam drīz būs arī veterināro preču veikals. Kā jaunā veterinārārste iejutusies, lasiet piektdienas avīzē.
12.02.2018

Šogad Naudītei apritēs 130

    Pirmo reizi Naudītes vārds rakstos minēts 1888. gada martā. Tā ir pirmā liecība par šīs vietas rašanos. Skaistais pagasta centrs Sesavas upes malā pieredzējis gan cēlumus, gan kritumus. Skola kalna galā, kas uzcelta vien pirms pāris desmit gadiem, nu jau slēgta, tajā iekārtojušās citas pašvaldības iestādes. Skolas bērnu čalas nomainījis bibliotēkas klusums. Savulaik zeļošā arodskola Apguldē kļūst par Aizsardzības ministrijas īpašumu.

Plašāk par norisēm Naudītes pagastā lasiet piektdienas avīzē.

01.02.2018

Dobeles sveces Sveču mēnesī mūsu Latvijas simtgadē

   - Mēs, sveču ražotāji, esam lepni, ka Latvija ir vienīgā valsts, kur kalendārā ir ierakstīta Sveču diena, tādējādi februāri pavadām visi Sveču mēneša noskaņās. Īpašas noskaņas ir šogad, kad Latvija svin savu simtgadi, - sarunā ar “Zemgali” uzsver SIA „Baltic Candles Ltd.” direktore ZITA SĀVIČA un stāsta, ka, domājot par Latvijas simtgadi, uzņēmums ir izveidojis īpašu svētku nacionālo sveču kolekciju šai ļoti nozīmīgajai Latvijas gadadienai, ko šogad atzīmēsim.
Publikāciju lasiet ceturtdienas "Zemgalē".
01.02.2018

Gatavojoties simtgadei, Krimūnās jaunas idejas un kolektīvi

   Kā zināms Krimūnu pagasts ir bagātas ar amatiermākslas kolektīviem, kultūras dzīvē iesaistās lieli un mazi, sarīkojumi notiek regulāri un tie ir daudzveidīgi. Aizvadītais gads pagasta kultūras dzīvē nozīmīgs ar to, ka Krimūnās atklāja modernu, unikālu brīvdabas estrādi. Tautas nama vadītāja KRISTĪNE ĻAKSA stāsta par kultūras jomā plānoto šajā gadā. Plašāk ceturtdienas laikrakstā.
01.02.2018

Dobelniecei līdz finālam pietrūka trīs punkti

  Aizvadītās nedēļas ceturtdienā un piektdienā Rīgā norisinājās nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa “SkillsLatvia 2018” pusfināls, ko organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra. Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošo vidusskolu konkursā ar labiem rezultātiem pārstāvēja pedagoģes Ivetas Čerpinskas audzēkne, jaunā pavāre MADARA JAUĢIETE.
01.02.2018

Biksteniece atzīmēja 104. jubileju

   Ģimenē mīļi dēvētā Kamparīte – biksteniece MELISA MILDA KAMPARE ir četrus gadus vecāka par Latviju, kuras simtgadi atzīmēsim 18. novembrī. Biksteniecei vakar apritēja jau 104 gadi. Lai suminātu viņu dzimšanas dienā, ciemos vakar bija ieradušies Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, Sociālā dienesta vadītājas vietniece Aija Renga, Bikstu pagasta pārvaldes vadītāja Irēna Dabra, un Bikstu pagasta pensionāru biedrības pārstāves.
01.02.2018

Aizvadītas otrās amatierkolektīvu sporta spēles

   Tērvetes novada sporta hallē sestdien norisinājās novada amatiermākslas kolektīvu sporta spēles. Šogad tās notika jau otro reizi, un ņemot vērā kolektīvu dalībnieku ikdienas noslogojumu gan skašu, gan darbu dēl, tās arī turpmāk tiks rīkotas ik pēc diviem gadiem.
- Tā kā vairāki dalībnieki iesaistījušies divos kolektīvos, droši varam apgalvot, ka pasākumā gan sportā, gan tiesnešu lomā tika pārstāvēti visi septiņi mūsu novada amatiermākslas kolektīvi - jauniešu deju kolektīvs “Avots”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Avots”, jauktais koris “Tērvete”, senioru deju kolektīvs “Vārpa”, amatierteātris “Trīne”, folkloras kopa “Ceļteka” un Augstkalnes pagasta amatierteātris, - sarunā ar “Zemgali” informēja Tērvetes novada kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja INETA STRAZDIŅA.
01.02.2018

Top grāmata ne tikai par muzeju, bet arī par Latvijas dzimtu vēsturi

   Laikam ritot, Bērzes pagasta Pikšu māju vārds ļaužu valodās ir izskanējis dažādu iemeslu dēļ, bet mūsdienās tās ir zināmas saistībā ar Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju “Pikšas”, kur mēdzam pulcēties gan plašos sarīkojumos, gan tik pretrunīgi vērtētās Latvijas personības dzimšanas dienā, gan vēloties izzināt Latvijas seno saimniecību vēsturi, gan redzēt un izjust Pikšu māju atdzimšanas gaitu no tā laika, kad tās tika sāktas veidot par muzeju. Par to visu nu Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā top grāmata. Tās idejas autors ir “Pikšu” sētas tiešais mantinieks, Kārļa Ulmaņa brāļa mazdēls, ilggadējais muzeja vadītājs, Gunārs Ulmanis, kurš aizvadītā gada decembrī devās pa mūžības ceļu.
Pie grāmatas veidošanas strādā muzeja vadītāja ILGA ĶIPSNE un muzeja speciāliste pētniecības un izglītojošajā jomā MARTA PALLO.
Kā teica grāmatas veidotājas, tā izcels nozīmīgus Latvijas vēstures simbolus un personības - Gunāru Ulmani, Kārli Ulmani, Tautas Atmodas laiku un turīgās Zemgales sētu.
Grāmata taps par ziedojumiem. Pirmie ziedojumi ir jau saņemti. Kopējā nepieciešamā summa, lai grāmata izdotos, kā iecerēta, ir apmēram pieci tūkstoši eiro. Līdzīgi kā tas bija Atmodas laikā, kad ļaudis ziedoja Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” izveidei un lielās saimniecības mājas atjaunošanai, gan līdzekļus, gan būvmateriālus, arī tagad ir nepieciešami līdzekļi, lai sētas stāts būtu apkopots grāmatā.

Ziedojumu var ieskaitīt
VTUA MRVD nodaļa K.Ulmaņa piemiņas muzejs Pikšas
PVN kods: LV90001834941
Valsts kase TREL LV22
Ziedojumu un dāvinājumu konts: LV25TREL7160387011000
Maksājuma mērķis- K.Ulmaņa piemiņas muzejs "Pikšas". GRĀMATAI
01.02.2018