Otrdiena, 2019. gada 17. septembris            Vārda diena : Vaira, Vairis, Vera

No vaļasprieka līdz biznesam

    Dobeles Novadpētniecības muzejā trešdien tika atklāta Latvijas un Lietuvas vietējo amatnieku darbu izstāde «Radīts pārrobežā», kur skatāmi ap 30 amatnieku, starptautiska apmācību projekta dalībnieku, darbi. Tie tapuši no māla, koka, stikla, papīra un tekstila. Amatnieku dizaina darbu izstāde būs apskatāma līdz 23. martam.

Izstāde ir Latvijas un Lietuvas programmas 2014.–2020. gadam projekta «Nodarbinātība un uzņēmējdarbība bez robežām» noslēguma pasākums. Tas pulcēja arī projekta dalībniekus un realizētājus. Projekta realizāciju Dobelē nodrošināja Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs (PIUAC), ko vada Brigita Tivča.

04.03.2019

Tās pašas «Mežmaļu» mājas

    Bēnenieka ANDRA KĻAVAS mājas «Mežmaļi» ir ievērojama vieta, kur norisinājušies dažādi notikumi. Kādreiz tā bija Latvijas Valsts prezidentam Kārlim Ulmanim tuva cilvēka – referenta Jūlija Druvas – lauku māja. Par to «Zemgalē» pirms divdesmit gadiem rakstīja Ausma Smiļģe.
Pats mājas saimnieks teic, ka divdesmit gadi paskrējuši nemanot, pašam liekas, ka lielu pārmaiņu nav bijis.04.03.2019

Sēdē lemj par Auces novada pašvaldības budžetu

    Auces novada domes Finanšu komitejas sēde, kas notika aizvadītās nedēļas ceturtdienā, pulcēja ne tikai komitejas deputātus, bet arī visu pašvaldības institūciju atbildīgās amatpersonas, jo sēdes dienas kārtībā bija jāizskata jautājums «Par Auces novada pašvaldības 2019. gada budžetu».
Sēdes darba kārtībā kopumā bija iekļauti 56 jautājumi. Lielākā daļa no tiem saistīti ar nekustamajiem īpašumiem, kā arī tika lemts par grozījumu apstiprināšanu pirmsskolas izglītības iestādes «Pīlādzītis» un Auces novada administrācijas štatu sarakstos.
Jautājums par pašvaldības budžetu sēdes dienas kārtībā bija noslēdzošais. Var sacīt, ka, salīdzinot laiku, ko prasīja tā izskatīšana, visi iepriekšējie tika izskatīti «zibens» ātrumā.
Komitejā kopumā ir seši deputāti – Māris Eihmanis, Gints Kaminskis, Indra Špela, Aigars Vernis un Ģirts Ante, kā arī komitejas un domes priekšsēdētāja Vija Keršus.
Budžeta jautājumā galvenais ziņotājs bija novada pašvaldības izpilddirektors Aldis Lerhs, tomēr par savas iestādes budžetu ziņoja tās vadītāji, izstāstot par galvenajām iecerēm, kas varētu prasīt lielākus izdevumus vai arī ieņēmumus. Kopumā Auces iestāžu budžets šim gadam ir sabalansēts. Plašākas pārrunas izvērtās vien dažos jautājumos.04.03.2019

Kultūras namam jauna saimniece

    Kopš februāra Tērvetes novada kultūras nama vadītājas amatā strādā MONTA BĒRZIŅA (attēlā). Sarunā ar «Zemgali» viņa pastāstīja, ka darbs šajā vietā viņai nav svešs, jo pirms vairākiem gadiem viņa bija mākslinieciskās daļas vadītāja, bet pēdējos gadus ir Tērvetes novada kultūras nama jauniešu deju kolektīva «Avots» vadītāja. Par jauno vadītāju un norisēm kultūras namā lasiet piektdien.04.03.2019

Dobeles novadā viesojās Valsts prezidents

Valsts prezidents RAIMONDS VĒJONIS un IVETA VĒJONES kundze pirmdien reģionālajā darba vizītē apmeklēja Dobeles novadu.

Valsts prezidents, tiekoties ar Dobeles novada domes priekšsēdētāju Andreju Spridzānu un novada domes deputātiem, pārrunāja aktuālos jautājumus pašvaldībā. Vizītes laikā prezidents Raimonds Vējonis viesojās Dobeles 1. vidusskolā, Dārzkopības institūtā, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā.
Lai pārrunātu novadā svarīgāko uzņēmējdarbībā, Valsts prezidents tikās ar Dobeles novada uzņēmējiem. Plašāk par vizīti lasiet 21. februārī.

04.03.2019

Skolas pedagogi neuzticas direktoram

    Dobeles Mūzikas skolas skolotāji janvāra nogalē rakstīja iesniegumu Latvijas Republikas kultūras ministrei Dacei Melbārdei, Dobeles novada domes priekšsēdētājam Andrejam Spridzānam, kopiju informācijai iesniedzot novada domes deputātiem, kurā informēja, ka skolotāji ir nonākuši šokējoša fakta priekšā – skolai, kurā mācās 203 audzēkņi, no valsts 2019. gadā ir piešķirts finansējums pedagogu darba samaksai un sociālajām apdrošināšanas iemaksām vien 154 izglītojamajiem. Vēstuli parakstījuši visi skolas pedagogi.04.03.2019

Reida laikā 45 protokoli

    Pagājušajā ceturtdienā Valsts policija (VP) rīkoja plašus reidus. Kopumā VP Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) darbinieki reida laikā pārbaudīja 1295 transportlīdzekļus.

VP ZRP Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors majors JĀNIS RETKO informēja, ka ceturtdien reidā strādāja pieci Dobeles iecirkņa darbinieki. Viņi pārbaudīja 79 automašīnas. Kopumā tika sastādīti 45 protokoli. No tiem piecus protokolus policijas darbinieki sastādīja autovadītājiem, kuru spēkrata riepu protektora dziļums bija mazāks par atļauto. Septiņus protokolus policisti sastādīja gājējiem, kuri dienas tumšajā laikā pa brauktuvi pārvietojās bez atstarojošiem elementiem. Sešus protokolus reida laikā sastādīja velosipēdistiem, kas pārvietojās bez vadītāja apliecības. Viens vadītājs, būdams alkohola reibumā, bija atstājis ceļa satiksmes negadījuma vietu, viens braucējs pie stūres bija sēdies, kaut gan nav ieguvis vadītāja apliecību likumā noteiktā kārtībā. Vienam autovadītājam protokols tika izrakstīts par pārsniegtu braukšanas ātrumu. Visvairāk protokolu (19) likumsargi sastādīja autovadītājiem, kas, braucot transportlīdzeklī, nelietoja drošības jostu.
Vairāk lasiet otrdien.

18.02.2019

Runāt par apvienošanos ir pāragri

    Nedēļas sākumā visu valsti pāršalca ziņa nacionālajos medijos, ka, sagaidot nākamo teritoriālo reformu, ko jaunā valdība akcentējusi kā vienu no sava darba prioritātēm, Tērvetes un Jelgavas novads jau nolēmuši apvienoties brīvprātīgi. «Zemgale» regulāri seko līdzi norisēm Tērvetes novadā un savus lasītājus par aktualitātēm, kā arī par jaunākajiem domes lēmumiem informē, taču lēmuma par apvienošanos līdz šim nav bijis. No kurienes šādai ziņai «aug kājas», vaicājām Tērvetes novada domes priekšsēdētājai DACEI REINIKAI. Viņas sacīto lasiet ceturtdien.18.02.2019

Ilgtspējīga attīstība iespējama, izzinot nianses

    Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisiju vada Vjačeslavs Dombrovskis, tās deputāti piektdien viesojās Zemgalē, kur tikās ar lauksaimniekiem, uzņēmējiem un nozares ekspertiem, lai iepazītos ar lauksaimniecības jomas aktualitātēm, kā arī konkurētspējas un attīstības izaicinājumiem nākotnē. Deputāti apmeklēja zemnieku saimniecību «Vilciņi-1» Zaļenieku pagastā un «Putriņas» Glūdas pagastā, kas specializējas attiecīgi augkopībā un lopkopībā, kā arī viesojās Latvijas lielākajā graudu pārstrādes un pārtikas ražošanas uzņēmumā AS «Dobeles dzirnavnieks» un lielākajā lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajā sabiedrībā «LATRAPS» Elejā.

Viesošanās gaitai «Dobeles dzirnavniekā» līdzi sekoja arī «Zemgale». Vizītei Dobelē bija divas daļas – uzņēmuma prezentācija, ko vadīja AS «Dobeles dzirnavnieks» valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, un pārrunām par nozarē aktuālāko. Tai sekoja neliela ekskursija ražotnē. Viesus Dobelē sagaidīja arī biedrības «Zemnieku saeima» valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

18.02.2019

Mani nobiedēt vairs nevar

    Lai gan jaunā valdība beidzot ir izveidota, kaislības uz politiskās skatuves joprojām nerimstas. Viens no visu laiku plašsaziņas līdzekļos un sabiedrībā vairāk pieminētajiem spēkiem ir politiskā partija «KPV LV», kas vēlēšanās visos trijos mūspuses novados un arī citviet izvirzījās līderpozīcijās. Debija politikā šajā partijā ir bēneniekam MĀRIM FELDMANIM, kurš sarunā ar «Zemgali» atzina, ka savu lēmumu nenožēlo. Sarunu lasiet 7. februārī.18.02.2019