Piektdiena, 2018. gada 16. novembris            Vārda diena : Banga, Glorija

Tik zvērīgu skatienu redzēju pirmoreiz

   Sarunā ar “Zemgali” atklāj mednieks IVARS VIZNERS, kurš kopā ar kolēģiem no Naudītes mēneša sākumā Pētervaldei blakus esošajos mežos devās šķietami parastās dzinēju medībās, bet negaidīti sastapās ar vilku. Šajā meža rajonā divas medības tika aizvadītas pagājušajā mēnesī, un vilku esamību tur varēja noteikt tikai pēc pēdu nospiedumiem sniegā.
Ivars Vizners pastāstīja par piedzīvotajām emocijām un nozīmīgo trofeju, jo viņš savas mednieka karjeras laikā todien nomedīja pirmo vilku.
21.12.2017

Dobeles centrā bīstamas liesmas

   Piektdienas vakarā Dobeles vēsturiskā Tirgus laukuma māju pagalmos plosījās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Tas “aprija” četrus šķūnīšus 100 m2 platībā un tiem blakus esošo, divstāvu neapsaimniekoto ēku un tās jumtu 160 m2 platībā.
21.12.2017

Domnieku vairākums tomēr nobalsoja pret

   Aizvadīto trešdien tika sasaukta Dobeles novada domes ārkārtas sēde. Tās darba kārtībā bija tikai viens jautājums – par pašvaldības iepirkuma komisijas izveidi. Šī jautājuma apspriešana ievilkās teju stundas garumā, pieņemt lēmumu bija ieradušies visi 17 domnieku.
21.12.2017

Tiesa apstiprina “Dobeles dzirnavnieka” taisnību

   Iespējams, daudziem vēl atmiņā palikušas domstarpības, kas uzvirmoja pērnā gada pavasarī, kad masu medijos izplatījās informācija, ka viens no mūspuses lielākajiem darba devējiem un nodokļu maksātājiem – akciju sabiedrība Dobeles dzirnavnieks” - tika vainota apjomīgā nodokļu parādā. Uzņēmums oponēja atbildīgās valsts institūcijas apgalvojumam, akcentējot, ka vienmēr ir bijis godprātīgs nodokļu maksātājs, solot to arī pierādīt. Aizvadītajā nedēļā plašsaziņas līdzekļos izskanēja informācija, ka tiesas pirmā instance secinājusi – Valsts ieņēmumu dienests (VID) veiktajā auditā manipulējis ar datiem jeb tendenciozi atlasījis informāciju, kas ļauj apšaubīt dažus "Dobeles dzirnavnieka" darījumus, bet noslēpis ziņas, kas šos pieņēmumus apgāž. Plašāk - piektdienas "Zemgalē".
21.12.2017

Dobeles ielās mazpamazām sarodas Sniegavīru saieta dalībnieki

   Šogad devīto reizi Dobelē notiks Sniegavīru saiets, ko organizē Dobeles novada pašvaldība sadarbībā ar pilsētas uzņēmumiem – putupolistirola ražotāju SIA "Tenapors" un sveču ražotāju SIA "Baltic Candles Ltd." Sniegavīru saieta idejas autors un organizators ir novada pašvaldības būvvaldes vadītājs un arhitekts JĀNIS KUKŠA.
- Pa šiem gadiem par sniegavīriem ir izskanējusi arī kritika, tāpēc ir pavīdējusi doma, ka Sniegavīru saietu vajadzētu atlikt vai pārtraukt – sarunā ar “Zemgali” sacīja Jānis Kukša. - Jā, tēlu ir ļoti daudz! Piektajā Sniegavīru saietā to bija 60. Ir arī tēli, kas ir morāli novecojuši un laika gaitā kļuvuši neizskatīgi. Pārdomas raisa arī Sniegavīru saieta ilgums – vai šos tēlus vajag apskatei turēt tik ilgi – pat trīs mēnešus.
Plašāk lasiet 15. decembra “Zemgalē”!
21.12.2017

Pirotehnikas veikals daudzdzīvokļu namā

   “Zemgale” saņēma Edgara Francmaņa ielas 10, Dobelē, iedzīvotājas zvanu. Tur, daudzdzīvokļu mājas pirmajā stāvā, tiek plānots atvērt pirotehnikas mazumtirdzniecības veikalu. Ņemot vērā nesenos notikumus Saulkrastu novadā, kur, iespējams, nepareizas pirotehnikas uzglabāšanas dēļ sprādziena rezultātā bojā gāja pieci cilvēki, Edgara Francmaņa ielas iedzīvotāji uztraukušies par savu drošību.
Zvanītāja izteica kopīgu mājas iedzīvotāju uztraukumu par pirotehnikas tirgošanu un uzglabāšanu daudzdzīvokļu mājas pirmajā stāvā. Iedzīvotāji uzsākuši parakstu vākšanu, lai iesniegtu Dobeles novada pašvaldībai prasību pret šī veikala darbības uzsākšanu.
Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta inspektora Ivara Skačkauska un Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja atļaujas sistēmas grupas inspektores Ineses Ščerbatihas, kā arī Dobeles novada pašvaldības un veikala īpašnieka viedokļus par pirotehnikas tirdzniecības vietas atvēršanu daudzdzīvokļu namā lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
21.12.2017

Piekto reizi Sniegavīru šaha turnīrs

   Biedrība “Dobeles šaha klubs” sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību piekto reizi rīkoja Dobeles Sniegavīru šaha turnīru. Tas notika 9. decembrī Dobeles 1. vidusskolā. Par rezultātiem vēsta biedrības “Dobeles šaha klubs” valdes priekšsēdētāja IMANTA ĀBULA.
21.12.2017

Vairāk nekā 20 projektus tūrisma veicināšanai

   Aizvadīto ceturtdien “Latvijas valsts mežu” (LVM) dabas parkā Tērvetē notika Zemgales tūrisma konference “Zemgale – iespējas un izaicinājumi Baltijas tirgū”, kas bija pulcējusi vairāk nekā 100 dalībnieku – ar nozari saistītos speciālistus, pašvaldības pārstāvjus un uzņēmējus no visa reģiona. Pasākuma rīkotāja – Zemgales Tūrisma asociācija - šoreiz konferencē bija akcentējusi sadarbības iespējas, kas veicinātu Igaunijas un Lietuvas tūrisma tirgu apguvi. Tas ir likumsakarīgi, jo statistikas dati liecina, ka Zemgalē lielākā tūristu plūsma ir tieši no minētajām kaimiņvalstīm. Plašāk par konferenci lasiet otrdienas "Zemgalē".
21.12.2017

Stiprā aizmugure un sargeņģelis

   Virsrakstā minētie ir tikai pāris no daudzajiem labajiem vārdiem, ko par sevi, atzīmējot profesijas 99. Gadadienu, piektdien svinīgajā sarīkojumā, kas notika Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā (DAVV), uzklausīja mūspuses Valsts un pašvaldības policijas darbinieki. Par šo sarīkojumu un Valsts policijas Gada balvas saņēmēju nominācijā “Komandas dvēsele” lasiet 12. decembra “Zemgalē”.
21.12.2017

Īstajā laikā, īstajā vietā

   Tieši pirms gada 18. novembrī Augstkalnē durvis vēra aptieka. Tas notika, pateicoties uzņēmīgai farmaceitei IVETAI LUDVIGAI, kura izlēma no galvaspilsētas pārcelties uz dzīvi laukos un uzsākt savu uzņēmējdarbību.
Esot Augstkalnē, „Zemgale” iegriezās aptiekā, lai pajautātu zāļu tirgotavas saimniecei, kā aizritējis pirmais gads jaunā vietā. Vairāk lasiet piektdienas “Zemgalē”.
21.12.2017
1 ... 456789101112 ... 318