Trešdiena, 2019. gada 23. janvāris            Vārda diena : Grieta, Strauta

Sanākat, jaunas meitas, Šovakar laimes liet! Man iedeva vecais tēvs Bikšu pogu riekšaviņu. (L.t.dz.)


   Strauji tuvojas gadu mija. Drīz “iekāpsim” nākamajā gadā. Vēl līdz tam kādam noteikti ir kaut kas vēl šajā gadā izdarāms, pasakāms.
Mēdz sacīt, kā sagaidīsi Jauno gadu, tā dzīvosi visu nākamo gadu. Ojārs Vācietis dzejolī ir skaisti sacījis, ka “gads ir balsts no abiem galiem un pa vidu zaļš”.
Lai arī šķiet, ka mūspusē daba gadu baltu no abiem galiem nebūs sarūpējusi, ticam, ka ikviens domās to darīs baltu, lai sirdī ar gaišumu pavadītu aizejošo gadu un kā baltu lapu sagaidītu Jauno gadu, lai tajā ierakstītu savu dzīves gājumu.

Lai lejot laimi no vecā tēva bikšu pogas gadu mijā, visa gada garumā piepildās atlējumā saskatītais, jo mēdz arī sacīt, ka domām ir spēks.
Gadu baltu no abiem galiem varam darīt, domājot gaišas domas, redzot pozitīvo daudzās norisēs, tad arī gada vidū zāle būs zaļāka un pļavas košākas.

Lai katrā sirdī mājo prieks, labas domas un katrā mājā ir sirds, kas tur iededz gaismu! Lai katram ir vecā tēva bikšu poga, ar ko laimi liet! Tad nākamā gada baltā lapa krāsosies košās krāsās un gada nogale būs gaišu domu piepildīta.

Laimīgu Jauno gadu!
06.01.2018

Pašu pagatavoti rotājumi būs īpašāki

   Pagājušās nedēļas beigās bijušās Naudītes pamatskolas ēkā ikviens tika aicināts izveidot kopīgus Ziemassvētku eglīšu rotājumus. Ar oriģinālām idejām unikālu darbu pagatavošanā dalījās Krimūnu pagasta rokdarbniece DAIGA VĪMERE.
   - Ideju ir ļoti daudz, tikai jāmāk tās saskatīt. Lielāko daļu mākslas darbu gatavoju no sadzīvē izmantojamām lietām, kā arī priekšmetiem, ko citi izmet. Lai ietaupītu finanses, Ziemassvētku eglītes rotājumus var uztaisīt paši. Ģimenes lokā veidotas mājas dekorācijas var izvērsties par ļoti jauku ģimenes pasākumu pirms svētkiem. Šādi rotājumi ir daudz mīļāki un īpašāki, tajos ir sirds siltums, ko veikalā pirktiem bumbuļiem nekad nevarēs sajust. Novēlu ikvienam atrast daudz mazas laimītes tur, kur ikdienā to negribam redzēt, jo liela laime sastāv no daudzām sīkām laimītēm.
Kā pašam mājās pagatavot rotājumus eglītei, lasi “Zemgales” Ziemassvētku avīzē.
22.12.2017

Māņi vai īstenība? Nezināsi, ja pats nepamēģināsi!

   Mūsu senči ticēja, ka jebkuros gadskārtu svētkos ir zīmes, pēc kurām var pareģot nākotni. Iespējams, daudzi ir dzirdējuši, ka, teiksim, zaļi Ziemassvētki dara baltas Lieldienas. Tāpat līdz mūsdienām ir saglabājies ne mazums ticējumu, kā cilvēks var uzzināt pats savu nākotni vai veikt rituālus jeb darbības, lai to noskaidrotu vai uzlabotu savu dzīvi. “Zemgale” mēģināja noskaidrot, vai ticējumos sacītais ir aktuāls arī mūsdienās un vai tas maz atbilst patiesībai?
22.12.2017

Kā mūsdienās satiekas “cilvēks” jeb “vīrs” un “dzīvību dodošā”

Ziemassvētku vakars
Dievs radīja Ādamu sešas dienas pēc pasaules radīšanas līdzīgu sev, kā valdnieku pār visiem dzīvniekiem un augiem Ēdenes dārzā, bet aizliedza ēst laba un ļauna atzīšanas koka augļus, draudot ar nāvi. Ādams ir devis vārdu visiem dzīvniekiem. Kamēr Ādams gulēja, Dievs izņēma no viņa vienu ribu un izmantoja to, lai radītu Ievu. Ieva, čūskas ietekmē, pierunāja Ādamu ēst laba un ļauna atzīšanas koka augļus. Dievs viņus padzina no Ēdenes dārza. Ādamam ir trīs dēli.
Ādams ir vīriešu personvārds. Ādams ebreju valodā nozīmē "cilvēks" jeb "vīrs".
Ieva ebreju valodā izrunā Hava unburtiskā tulkojumā nozīmē - "dzīvību dodošā".
   “Zemgale” viesojās pie dobelnieces Ievas Limanānes un Ādama ielā Dobelē. Par to plašāk lasiet laikrakstā “Zemgale” 22. decembrī!
tiek atzīmēts dienā pirms Ziemassvētkiem. Rietumu kristietībā un laicīgajā pasaulē tas tiek atzīmēts 24. decembrī ,un tiek uzskatīts par vienu no kulturāli nozīmīgākajām svinībām kristietībā un Rietumu sabiedrībā, ko pilnībā vai daļēji, gaidot Ziemassvētkus, atzīmē gan kristieši, gan daudzi citi. Latviešu kalendārs vēsta, ka šajā dienā vārda dienu svin Ādams un Ieva.
22.12.2017

Šī gada “Vecmāmiņa” mīt Dobelē un gatavojas pārstāvēt Latviju Bulgārijā

   Šogad sesto gadu biedrība “Emergo” ar Elitu Drāki priekšgalā rīkoja konkursu “Vecmāmiņa” Konkursa mērķis ir koncentrēt sabiedrības uzmanību sievietei - vecmāmiņai kā sirsnības, labestības simbolam, ģimeniskām vērtībām apvienojot paaudzes. Izvēlēt Latvijas spilgtāko, interesantāko, talantīgāko vecmāmiņu un izcelt vecmāmiņas nozīmi sabiedrībā un ģimenē. Uz titulu un uzvarētājas kroni šogad pretendēja vienpadsmit dāmas. Decembra sākumā konkurss noslēdzās un titulu “Vecmāmiņa 2017” un titulu „Sievišķība” ieguva 44 gadus vecā dobelniece INGA STRODE. Sarunā ar “Zemgali” Inga Strode atklāja savas izjūtas, atziņas, pastāstīja par savu vecmāmiņas pieredzi un nākotnes iecerēm.

Plašāk lasiet laikrakstā “Zemgale” 22. decembrī!
21.12.2017

Atklāts, iespējams, vienīgais Kaķu nams Latvijā

   Pagājušajā nedēļā Annenieku pagasta bibliotēkas paspārnē atklāja Kaķu namu. Lēmums par tā izveidi šķiet tikai loģisks – kur gan citur tādam būt, ja ne Kaķeniekos, kur atrodas arī pati grāmatu krātuve?
21.12.2017

Kā izvēlēties Ziemassvētku eglīti

   Klāt svētku nedēļa, un viens no jaukākajiem pasākumiem ir Ziemassvētku eglītes sarūpēšana. Kā tikt pie kārotā svētku simbola, cilvēki izvēlas paši. Daži dodas to iegādāties vietējos tirdziņos vai kokaudzētavās, bet citi to nolūkojuši mežā. SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs“ un kokaudzētavas „Bīlasti“ pārstāvja padomus lasi rītdienas „Zemgale“.
21.12.2017

Tik zvērīgu skatienu redzēju pirmoreiz

   Sarunā ar “Zemgali” atklāj mednieks IVARS VIZNERS, kurš kopā ar kolēģiem no Naudītes mēneša sākumā Pētervaldei blakus esošajos mežos devās šķietami parastās dzinēju medībās, bet negaidīti sastapās ar vilku. Šajā meža rajonā divas medības tika aizvadītas pagājušajā mēnesī, un vilku esamību tur varēja noteikt tikai pēc pēdu nospiedumiem sniegā.
Ivars Vizners pastāstīja par piedzīvotajām emocijām un nozīmīgo trofeju, jo viņš savas mednieka karjeras laikā todien nomedīja pirmo vilku.
21.12.2017

Dobeles centrā bīstamas liesmas

   Piektdienas vakarā Dobeles vēsturiskā Tirgus laukuma māju pagalmos plosījās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Tas “aprija” četrus šķūnīšus 100 m2 platībā un tiem blakus esošo, divstāvu neapsaimniekoto ēku un tās jumtu 160 m2 platībā.
21.12.2017

Domnieku vairākums tomēr nobalsoja pret

   Aizvadīto trešdien tika sasaukta Dobeles novada domes ārkārtas sēde. Tās darba kārtībā bija tikai viens jautājums – par pašvaldības iepirkuma komisijas izveidi. Šī jautājuma apspriešana ievilkās teju stundas garumā, pieņemt lēmumu bija ieradušies visi 17 domnieku.
21.12.2017
1 ... 67891011121314 ... 321