Otrdiena, 2018. gada 19. jūnijs            Vārda diena : Nils, Viktors

Bēnē svētkos lepojās ar savējiem

   Jau vairākus gadus Bēnē ir tradīcija valsts svētku laikā pasniegt īpašu apbalvojumu – diplomu “Bēne lepojas”. To saņem cilvēki, kuru devumu pagastam, līdzcilvēkiem ir novērtējuši citi pagasta ļaudis, kuri arī paši ieteikuši tos cilvēkus, kuri godam pelnījuši šo apbalvojumu. Šogad pasākums noritēja īpašā gaisotnē, jo, atzīmējot Latvijas dzimšanas dienu, tika svinēta arī Bēnes 745. jubileja.
23.11.2017

Ilgi lolots notikums Dobeles kultūras dzīvē

   Trešdien Dobeles novada pašvaldībā tika parakstīts līgums par Dobeles pilsētas kultūras nama pārbūvi un bloķēta apjoma jaunbūves celtniecību saskaņā ar būvprojektu “Dobeles pilsētas kultūras nama daļas pārbūve un bloķēta apjoma jaunbūve”. Līgumu novada vietvaras vārdā parakstīja Dobeles novada pašvaldības vadītājs ANDREJS SPRIDZĀNS, būvnieka vārdā - SIA “Bukoteks” valdes priekšsēdētājs AIVARS KRONBERGS.

Līguma parakstīšanas brīdī klāt bija Dobeles novada pašvaldības kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Māra Krūmiņa, Dobeles pilsētas kultūras nama direktore Lelde Klusa un pašvaldības citas amatpersonas.

Oktobrī Dobeles novada pašvaldībā noslēdzās iepirkums “Dobeles pilsētas kultūras nama pārbūve, bloķēta apjoma jaunbūve un apskaņošanas, apgaismošanas un skatuves mehānismu sistēmu iegāde”.

Ieceri plānots īstenot divās kārtās. Pirmā saistīta ar kultūras nama ēkas pārbūvi un bloķēta apjoma jaunbūvi, otrā - Dobeles pilsētas kultūras nama apskaņošanas, apgaismošanas un skatuves mehānisku sistēmu iegādi un uzstādīšana saskaņā ar projektu “Dobeles pilsētas kultūras nama apskaņošanas, apgaismošanas un skatuves mehānismu sistēmu projektu”. Šonedēļ tika parakstīts līgums par ieceres pirmajā daļā plānotā īstenošanu.
Līguma pirmās daļas finansiālais apjoms pārsniedz vienu miljonu eiro. Bez PVN tā kopējās izmaksas ir 1286763,37 eiro.
23.11.2017

Dobeles novadā 641 peldētājs nopeld 494,175 kilometrus

   Aizvadītajā nedēļā noslēdzās sportiska akcija “Cik tālu var aizpeldēt Dobeles novada”, kurā varēja iesaistīties jebkura vecuma peldētājs, tādējādi popularizējot aktīvu dzīvesveidu un arī peldēšanas iespējas Dobelē. Šāda veida pasākums neilgi pirms valsts svētkiem novembrī Dobelē notiek jau vairākus gadus. Ka tā popularitāte palielinās , liecina skaitļi – ik gadu akcijā iesaistās aizvien vairāk cilvēku. 14. novembrī Dobeles 1. vidusskolas zālē bija akcijas noslēguma sarīkojums un dalībnieku apbalvošana.

Šogad kopumā nopeldēti 494,175 kilometri, piedalījās 641 peldētājs. Lielais attālums pieveikts 320 stundās jeb 13 diennaktīs. Akcijā iesaistījās gan tie, kuri trenējas peldēšanā un to ir izvēlējušies par savu sporta veidu, startējot elites grupa, gan tie novada ļaudis, kuri peld, lai uzturētu savu sportisko formu, startējot entuziastu grupā. Elites grupa bija 150, entuziastu – 491 peldētājs.
23.11.2017

Svētkos parakstīja sadarbības līgumu

   Tērvetes novadā valsts svētkiem veltītais sarīkojums notika piektdienas vakarā.

Kā allaž pasākums notika Tērvetes kultūras namā, un uz to bija pulcējušies ļaudis no visiem trim novada pagastiem, viesi no Singureņas pašvaldības Moldovā un pārstāves no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.
Stundu pirms valsts svētku sarīkojuma, domes priekšsēdētāja Dace Reinika un novada sociālais dienests uz tradicionālo tikšanos aicināja novada politiski represētos ļaudis. Šī ir tā reize, kad, malkojot tēju un baudot našķus, tiek pārrunāti aktuālie notikumi gan pašu mājās, gan ārpus tām. Savukārt pēc šīs tikšanās visi kopā dodas uz valsts svētku pasākumu.
Par to plašāk lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
23.11.2017

Dobeles novadā – Goda zīme un Atzinības raksti

   Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā svinīgā pasākumā tika pasniegti Dobeles novada pašvaldības apbalvojumi – Goda zīme un Atzinības raksts. Dobeles novada pašvaldības Goda zīmi saņēma Dobeles Sporta skolas direktores vietniece un trenere AUSMA KAMENDERE par mūža devumu sporta attīstībā Dobeles novadā, Atzinības rakstu - Mežinieku pamatskolas skolotāja INETA LEGZDIŅA par izcilu profesionalitāti un radošumu jauniešu apmācībā un SIA “Dobeles komunālie pakalpojumi” ceļu nozares vadītājs VIKTORS KAČNOVS nozīmīgu ieguldījumu saimnieciskajā darbībā, uzturot ceļu nozari novadā.
23.11.2017

Apbalvojumus pasniedza desmit novadniekiem

   Arī Auces novadā, atzīmējot valsts svētkus, notika svinīgie sarīkojumi. Novada centrā – Aucē – 18. novembrī viesojās sadarbības partneri no Akmenes un Jonišķu rajona Lietuvā, kā arī tika pasniegti pašvaldības apbalvojumi. Sanākušos novadniekus uzrunāja pašvaldības vadītāja Vija Keršus, pasākumā uzstājās vietējie amatiermākslas kolektīvi.
23.11.2017

Darbi iekavēti, tomēr rokas nolaist negrasās

   Savdabīgo laikapstākļu dēļ šis gads lauksaimniekiem nudien nav nodēvējams par labvēlīgu ¨- savlaikus neiesēti ziemāji, nenovākti kartupeļu un citu kultūru lauki... Arī vienā no mūspusē zināmākajām bioloģiskajām saimniecībām ¨- Penkules pagasta ”Vizbuļiem” ¨- šis gads sarūpēja ne vienu vien nepatīkamu pārsteigumu. Tomēr tamdēļ šeit neviens rokas nav nolaidis. Jā, ķiploku stādīšana iekavējusies, burkānu stādījumi joprojām nav novākti, bet, vai tādēļ būtu jānolaiž rokas?
23.11.2017

Gaismas gājiens - brīvības cīnītāju piemiņai

   Lāčplēša dienā Dobelē jau tradicionāls ir kļuvis Gaismas gājiens no pilsētas centra uz laukumu pie Dobeles atbrīvošanas pieminekļa, kur notiek svinīgs pasākums, brīvības cīnītāju piemiņai tiek aizdegtas sveces, skan dziesmas.

Sestdien Gaismas gājienam ļaudis pulcējās pilsētas centrā, Tirgus laukumā, kur skanēja Dobeles muzikālo kolektīvu dziedājums Raimonda Bulmera vadībā, interesentiem bija iespēja iepazīt Zemessardzes tehniku. Neskatoties uz nepatīkamajiem laika apstākļiem – lietu un aukstu vēju -, daudzi bija izvēlējušies doties uz pasākumu – klausīties apvienotā kora dziedājumā, apskatīt militāro tehniku. Kā ik gadu, bija padomāts arī par ielu rotājumu ar aizdegtām svecēm, bet šajā reizē tās dega tikai vietām, jo gan vējš, gan lietus bija panākuši savu un gaismiņas nodzēsuši.

Pūtēju orķestra “Dobele” skaņu pavadībā raitā solī Gaismas gājiena dalībnieki, kuru priekšgalā gāja Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, Valsts policijas Zemgales reģionālās pārvaldes Dobeles iecirkņa priekšnieks Aigars Bite, Dobeles novada pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Fecers un Zemessardzes 51. kājnieku bataljona komandieris Aivis Vācers, no Tirgus laukuma pa Baznīcas un Brīvības ielu devās Dobeles atbrīvošanas pieminekļa virzienā. Tā pakājē skanēja uzrunas un Latvijas himna.
23.11.2017

Dobeles sociālais dienests svinēja “sudrabkāzas”

   Pagājušo piektdien Dobeles novada sociālais dienests atzīmēja 25 gadu jubileju. Šim lielajam notikumam par godu Dobeles amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas telpās tika rīkots svinīgs pasākums, kur jubilārus sveikt bija ieradušies gan Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, gan Saeimas deputāts, Latvijas Bērnu fonda prezidents Andris Bērziņš, gan sadarbības partneri - Dobeles novada uzņēmēji.
- Šodien, visi šeit esam sapulcējušies, lai atzīmētu Dobeles sociālā dienesta “sudrabkāzas”. Un vārda “rūgts” vietā teikšu - lai dzīvo sociālais dienests, lai dzīvo ciemiņi,- atklājot pasākumu, viesus uzrunāja tā vadītāja, dzimtsarakstu nodaļas vadītāja INESE STRAUTMANE.
23.11.2017

Jaunajā zālē jau skanēja dziesma

   Jau krietni tālu ir pavirzījusies Dobeles Mūzikas skolas rekonstrukcija, ko finansē Pētera Avena labdarības fonds “Paaudze”. Rekonstrukcijas projektu izstrādāja projektēšanas birojs “MARK arhitekti”. Projekta mērķis ir radīt jaunu kultūras un izglītības saplūdes vietu Dobeles novadā, maksimāli respektējot skolas ēku, kas ir vēsturiska, pievienojot tai jaunbūves, un iegūt laikmetīga un mūsdienu prasībām atbilstoša interešu izglītības iestādi.

Pirms neilga laika celtniecības objektā viesojās Dobeles novada domes deputāti un Dobeles Mūzikas skolas pedagogi, trešdien ar paveikto iepazinās Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, pašvaldības izpilddirektora vietnieks Gunārs Kurlovičs, izglītības pārvaldes vadītāja Maruta Vaļko, attīstības nodaļas speciālisti. Klāt bija arī Dobeles Mūzikas skolas direktors Jānis Almanis Palmbahs, labdarības fonda “Paaudze” pārstāvji un objekta būvuzraugs Jānis Graudulis no SIA “Cerkazi – G”.
09.11.2017
1 ... 67891011121314 ... 318