Ceturtdiena, 2018. gada 18. oktobris            Vārda diena : Erlends, Rolanda, Rolands, Ronalds

Lielais “Mēnestiņš” durvis vērs nākamgad

   Iespējams, ne viens vien autobraucējs, kuram ikdienā nākas šķērsot tā dēvēto Kroņauces krustojumu, izmanto izdevību, lai pie viena iegrieztos arī tam līdzās esošajā nelielajā, bet mājīgajā tirgotavā “Mēnestiņš”, kur cita starpā var arī iegādāties gardus mājražojumus – pīrādziņus, smalkmaizītes, picas... Jau kādu laiku līdzās veikaliņam notiek arī plašākas ēkas celtniecība, kas nu jau acīmredzami ir tuvu nobeiguma fāzei. Ko jaunuzceltajā namā iecerēts izvietot, “Zemgale” jautāja SIA “A.R.D. Mēnestiņš” saimniecei un arī gardo mājražojumu cepējai ANDAI MUCINIECEI.
04.12.2017

Pārvadātāju uzteic par latviešu valodai draudzīgu vidi

   Pagājušo piektdien, 24. novembrī, noslēdzās Valsts valodas centra (VVC) rīkotā akcija ”Latviešu valodai draudzīga vide”. Svinīgā pasākumā tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs un VVC direktors Māris Baltiņš sveica Latvijas vienīgajai oficiālajai valsts valodai draudzīgākos uzņēmumus. Zemgales reģionā par tādiem atzina trīs no vērtētājiem, starp kuriem šogad bija arī Dobeles novada pašvaldības kapitālsabiedrība ”DOBELES AUTOBUSU PARKS” (DAP).
04.12.2017

Zaļās rotas vietā būs cita zaļā rota

Zaļās rotas vietā būs cita zaļā rota

Otrdienas rītā iepretim Dobeles pilsētas kultūras namam tika nozāģēta liela egle, kas tur auga jau vairākus gadu desmitus. Tai apkārt rosījās vīrieši, kuri ar motorzāģi atzaroja koku, tuvumā darbojās arī dažas sievietes, kuras lasīja čiekurus un vāca zarus, ko varētu izmantot dekorēšanai.

“Zemgale” novēroja, ka egles zaļā rota bija pavisam niecīga, jo zari, kas būtu izmantojami dekorēšanai, nebija tik viegli atrodami, bet gan rūpīgi izvērtējami, apgrozot no visām pusēm.
Par to, kāpēc egli nolemts nozāģēt un tieši tagad, “Zemgales” vaicājumam atbildēja Dobeles novada pašvaldības vides speciāliste Vija Vika.
04.12.2017

Par apkuri, parādiem un ēku pārņemšanu

   Iestājoties aukstākam laikam, namos kļūst aktuāli ar apkuri saistītie jautājumi. Daļa iedzīvotāju apkures sezonas uzsākšanu sagaida ar bažām, jo tā nozīmē arī lielākus ikmēneša rēķinus par komunālajiem pakalpojumiem. Par to, kad šoruden pirmajos namos tika uzsākta siltuma padeve, kā arī citām aktualitātēm ēku apsaimniekošanā “Zemgale” lūdza pastāstīt SIA “Dobeles namsaimnieks” (DN), kas apsaimnieko daudzdzīvokļu mājas Dobelē, Naudītē, Apguldē un Gardenē, valdes locekli JĀNI AUDZĒVIČU.
04.12.2017

Zelta kāzu pāris – Ilmārs un Vēra

   Zebrenieki ILMĀRS ĀDOLFS un VĒRA ŠERPI 18. novembrī svinēja Zelta kāzas, atzīmējot šo notikumu tuvinieku un sveicēju lokā Dobeles novada pašvaldības dzimtsarakstu nodaļā, kur ceremoniju vadīja Inese Strautmane.

Skanot Kāzu maršam, viesiem ar aplausiem sveicot, ceremoniju zālē savu bērnu – Gunitas un Agra - pavadībā ienāca Zelta kāzu pāris. To uzrunāja Inese Strautmane, protams, vispirmām kārtām vaicājot, kā tas nākas, ka abu kāzu dienai izraudzīts 18. novembris.

- Nejaušība! - atbildēja Vēra un Ilmārs Šerpi. Toreiz nemaz nav zinājuši, cik nozīmīgs ir šis datums tieši Latvijas vēsturē. Tāpēc īsti vietā un laikā bija pasākuma vadītājas sacītais, ka brīva un neatkarīga valsts, kur augt un attīstīties, ir vajadzīga katrai ģimenei.
- Valsts dzimšanas diena un jūsu Zelta kāzu diena ir tik vienota savā nozīmīgumā. Tāpēc atļaujos sacīt “Daudz laimes jums un mūsu valstij jubilejā!”
Satiekot savu īsto cilvēku agri vai vēlāk pāris dodas uz dzimtsarakstu nodaļu, lai valsts priekšā divu mīlošu cilvēku attiecības nosauktu vārdā – laulība.
04.12.2017

Dobeles Diabēta biedrībai ceturtā daļa simtgades

   Ik gadu 14. novembrī tiek atzīmēta Pasaules Diabēta diena, taču Dobeles Diabēta biedrībā šo notikumu ir ierasts atzīmēt kopā ar savas darbības gadadienu. Katru gadu novembra trešajā piektdienā Dobeles Diabēta biedrība svin biedrības dibināšanu - šogad - ceturto daļu no simtgades jeb 25. darbības gada dienu.
Šim notikumam par godu tika rīkota svinīga sanākšana biedrības telpās. Pasākumu atklāja Dobeles Diabēta biedrības vadītāja VIJA BLOKA:
- Ir prieks redzēt jūs visus šeit. Būtu lieliski, ja tik liels pulks arī nāktu uz mūsu ikmēneša tikšanās reizēm, bet varbūt pat labi, ka esam tik, cik esam. Šodien pulcējamies, lai atzīmētu mūsu biedrības pastāvēšanas 25. gadadienu. Es pati gan tik ilgi biedrībā nestrādāju, bet starp mums ir Regīna Kovaļonoka, kura mūsu organizācijā darbojas jau no pirmās dienas. Mīļi sveicam viņu!
Dzimšanas dienu kopā ar biedrības vadītāju un biedriem atzīmēt bija ieradušies gan tuvāki, gan tālāki viesi, starp viņiem - Dobeles novada sociālā dienesta vadītājā Beata Limanāne, Dobeles invalīdu biedrības vadītāja Gaļina Augustovska, Dobeles pensionāru biedrības vadītāja Valentīna Embovica un Dobeles novada Dobeles novada domes priekšsēdētājs ANDREJS SPRIDZĀNS.
04.12.2017

Par saimes galdu gādā paši

   Šogad 12 grūtībās nonākušu ģimeņu no Auces un Dobeles novada guva iespēju pašu rokām veikt zemkopības darbus pārtikas sagādāšanai. Šo iespēju ģimenes saņēma Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Pats savam saimes galdam” ietvaros.
Otrdien selekcionāra Pētera Upīša piemiņas muzeja telpās pulcējās projekta “Dobelē un Aucē – dārzā, virtuvē un tirgū kopā jautrāk!” dalībnieki un interesenti, lai atskatītos uz paveiktajiem darbiem.
23.11.2017

Bēnē svētkos lepojās ar savējiem

   Jau vairākus gadus Bēnē ir tradīcija valsts svētku laikā pasniegt īpašu apbalvojumu – diplomu “Bēne lepojas”. To saņem cilvēki, kuru devumu pagastam, līdzcilvēkiem ir novērtējuši citi pagasta ļaudis, kuri arī paši ieteikuši tos cilvēkus, kuri godam pelnījuši šo apbalvojumu. Šogad pasākums noritēja īpašā gaisotnē, jo, atzīmējot Latvijas dzimšanas dienu, tika svinēta arī Bēnes 745. jubileja.
23.11.2017

Ilgi lolots notikums Dobeles kultūras dzīvē

   Trešdien Dobeles novada pašvaldībā tika parakstīts līgums par Dobeles pilsētas kultūras nama pārbūvi un bloķēta apjoma jaunbūves celtniecību saskaņā ar būvprojektu “Dobeles pilsētas kultūras nama daļas pārbūve un bloķēta apjoma jaunbūve”. Līgumu novada vietvaras vārdā parakstīja Dobeles novada pašvaldības vadītājs ANDREJS SPRIDZĀNS, būvnieka vārdā - SIA “Bukoteks” valdes priekšsēdētājs AIVARS KRONBERGS.

Līguma parakstīšanas brīdī klāt bija Dobeles novada pašvaldības kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Māra Krūmiņa, Dobeles pilsētas kultūras nama direktore Lelde Klusa un pašvaldības citas amatpersonas.

Oktobrī Dobeles novada pašvaldībā noslēdzās iepirkums “Dobeles pilsētas kultūras nama pārbūve, bloķēta apjoma jaunbūve un apskaņošanas, apgaismošanas un skatuves mehānismu sistēmu iegāde”.

Ieceri plānots īstenot divās kārtās. Pirmā saistīta ar kultūras nama ēkas pārbūvi un bloķēta apjoma jaunbūvi, otrā - Dobeles pilsētas kultūras nama apskaņošanas, apgaismošanas un skatuves mehānisku sistēmu iegādi un uzstādīšana saskaņā ar projektu “Dobeles pilsētas kultūras nama apskaņošanas, apgaismošanas un skatuves mehānismu sistēmu projektu”. Šonedēļ tika parakstīts līgums par ieceres pirmajā daļā plānotā īstenošanu.
Līguma pirmās daļas finansiālais apjoms pārsniedz vienu miljonu eiro. Bez PVN tā kopējās izmaksas ir 1286763,37 eiro.
23.11.2017

Dobeles novadā 641 peldētājs nopeld 494,175 kilometrus

   Aizvadītajā nedēļā noslēdzās sportiska akcija “Cik tālu var aizpeldēt Dobeles novada”, kurā varēja iesaistīties jebkura vecuma peldētājs, tādējādi popularizējot aktīvu dzīvesveidu un arī peldēšanas iespējas Dobelē. Šāda veida pasākums neilgi pirms valsts svētkiem novembrī Dobelē notiek jau vairākus gadus. Ka tā popularitāte palielinās , liecina skaitļi – ik gadu akcijā iesaistās aizvien vairāk cilvēku. 14. novembrī Dobeles 1. vidusskolas zālē bija akcijas noslēguma sarīkojums un dalībnieku apbalvošana.

Šogad kopumā nopeldēti 494,175 kilometri, piedalījās 641 peldētājs. Lielais attālums pieveikts 320 stundās jeb 13 diennaktīs. Akcijā iesaistījās gan tie, kuri trenējas peldēšanā un to ir izvēlējušies par savu sporta veidu, startējot elites grupa, gan tie novada ļaudis, kuri peld, lai uzturētu savu sportisko formu, startējot entuziastu grupā. Elites grupa bija 150, entuziastu – 491 peldētājs.
23.11.2017
1 ... 67891011121314 ... 318