Pirmdiena, 2019. gada 27. maijs            Vārda diena : Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

„Mašīna nav seifs!”   Akcija ar šādu nosaukumu Valsts policijā notiek kopš 15. februāra. Tās laikā patruļdienesta darbinieki autovadītājiem dala bukletus ar padomiem, kā mazināt transporta līdzekļu apzagšanas risku, un gaisa atsvaidzinātājus ar uzrakstu „Te nav ko zagt!”
Pasākums tiek rīkots ar finansiālu Eiropas Savienības programmas „Noziedzības novēršana un apkarošana” atbalstu projekta „Uz sabiedrību vērsts policijas darbs Latvijā” ietvaros.

Ligitas Davidsones teksts / foto21.02.2011

Saiņoja dāvanas un runāja no sirds uz sirdi
   Kad mēneša sākumā Dobeles Pensionāru biedrības biedri bija sanākuši savā kārtējā sapulcē, valdes priekšsēdētāja Valentīna Embovica informēja par gada sākumā paveikto. 

Palīdzēja „Divi plus”

Ligitas Davidsones teksts / foto21.02.2011Komentāri ()Lasīt vairāk

Lai saule pēkšņi nenoriet


  
   K
ā jau iepriekš informējām, pagājušo ceturtdien Dobeles un apkārtnes slimnīcā notika Veselības ministrijas darba grupas, kas izvērtē lokālo slimnīcu un traumpunktu sniedzamās palīdzības apjomu un darba organizāciju, izbraukuma sēde.Sveicot viesus un vēlot radošu darba atmosfēru, Dobeles novada domes priekšsēdētājs ANDREJS SPRIDZĀNS norādīja: slimnīcas mediķiem, novada domei un personīgi viņam rūp iedzīvotāju turpmākie likteņi, jo tie nepārprotami ir saistīti ar medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām un kvalitāti.

Ausmas Smiļģes teksts / foto21.02.2011

Lasītāji jautāja par sociālo sfēru. Pašvaldība atbild


   Dobeles novada pašvaldībā tika rīkota preses konference par jautājumiem, kas saistīti ar sociālo sfēru. Piedalījās sociālā dienesta vadītāja Beata Limanāne, viņas vietniece Aija Renga, sociālās palīdzības nodaļas vadītāja Monta Freiberga, sociālo pakalpojumu centra vadītāja Baiba Brigmane un grupu dzīvokļu vadītāja Taira Trifānova, kā arī pašvaldības izpilddirektors Agris Vilks un vecākā konsultante Dzintra Matisone.
   Pirms tikšanās pašvaldībā „Zemgale” aicināja savus lasītājus uzdot jautājumus par visu, kas saistīts ar sociālo jomu un sociālās palīdzības un pakalpojumu pieejamību novadā, lai savukārt tos pāradresētu pašvaldības amatpersonām un preses konferences laikā uzklausītu atbildes.

Ligitas Davidsones teksts / foto21.02.2011

Ir jāsāk rīkoties


   Latvijas Lauku Sieviešu apvienībā (LLSA) darbojas arī Penkules uzņēmēja ILONA STANGA, kura kopā ar citām apvienības sievietēm tikās ar Saeimas deputātiem, lai pārrunātu uzņēmējiem aktuālus jautājumus. Tikšanās notika ar Tautsaimniecības agrārās vides reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāju Andri Bērziņu un deputātu Ingmāru Līdaku

   - Saruna bija ļoti interesanta, - “Zemgalei”' sacīja Ilona Stanga. - Tomēr pats galvenais secinājums, ka daudz tiek prātots par to, “kā būtu, ja būtu”, tāpēc ir jārīkojas mērķtiecīgāk un vienoti.

Baibas Poles teksts / foto21.02.2011

Pikets palika “mājās”


   Pirmdien Dobeli pāršalca ziņa, ka laukumā pie Dobeles novada domes notiks pikets, kura iniciatori ir Dobeles 2. vidusskolas audzēkņu vecāki un skolēnu pašpārvalde. Piketa mērķis bija paust viedokli par gaidāmo skolas reorganizāciju. Tomēr drīz vien atkal jauna vēsts “apgāza” iepriekšējo, paužot, ka piketa tomēr nebūs, jo novada pašvaldība tam nav devusi atļauju. “Zemgale” tikās ar piketa rīkotājiem, lai noskaidrotu piketa “patieso vēsturi”. Par to “Zemgalei” pastāstīja skolas padomes un vecāku pilnvarotais pārstāvis INTARS LĀTS

Baibas Poles teksts / foto21.02.2011

Projektā iepazīstinās ar sportisku dzīvesveidu


   Biedrība "MOTOSPORT RACING TEAM" sadarbībā ar Lietuvas sporta klubu "PORTERIS" un Latvijas sporta klubu “ELKŠŅI” īsteno sociālu jauniešus izglītojošu projektu, kas saņēma Eiropas Savienības atbalstu Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007. – 2013. gadam ietvaros.
Projekts „WINGS FOR START” tika uzsākts 2010. gada 1. oktobrī, un kopš tā brīža sācies darbs, iesaistoties gan motosporta ekspertiem, gan speciālistiem, kā arī uzsākta sadarbība ar skolām un bērnu namiem.

Sarmītes Šmites teksts / foto18.02.2011

Garnica, čarka, piņģerots vai škaļiks. Der atcerēties!   Stops, pusstops, sālsmēri, olekts, pūrs un puspūrs, garnicas, čarka un piņģerots vai škaļiks. Vai jūs varat tos iztēloties un zināt, kas tie tādi? Ja gribat uzzināt, apskatīt un pat iemēģināt un padarboties, mērot, berot, lejot un sverot, dodieties uz Dobeles Novadpētniecības muzeju, kur noteikti varēsiet izzināt šo seno mērtrauku pielietojumu, iesaistoties muzejpedagoģiskajā programmā “Senie mēri un mērtrauki”.

Baibas Poles teksts / foto18.02.2011

Pārrunas ar ministru par nozares aktualitātēm


   Aizvadītajā nedēļā Dobeles novada izglītības iestādēs viesojās izglītības un zinātnes ministrs ROLANDS BROKS. Vizītes galvenais mērķis bija piedalīties programmas „Iespējamā misija” rīkotajā mācību stundā, ko vada kāds no sabiedrībā plaši pazīstamiem un zināmiem cilvēkiem. Stundas notika visā Latvijā un Dobeles Valsts ģimnāzijā, kur strādā programmas divi jaunie speciālisti, pedagogi Gatis Narvaišs un Dana Kalniņa, stundu 12. klasei vadīja Rolands Broks. Tās temats bija augstākās izglītības ieguves iespējas Latvijā. Pirms mācību stundas ministrs tikās ar iestādes pedagogiem un novada pašvaldības priekšsēdētāju Andreju Spridzānu, izpilddirektora vietnieku Gunāru Kurloviču un izglītības pārvaldes vadītāju Gunti Safranoviču un citām amatpersonām.

Baibas Poles teksts / foto18.02.2011

“Agrofirma Tērvete” pārmaiņu gaidās


  
   C
eturtdien Tērvetes novadā – akciju sabiedrībā “Agrofirma Tērvete” un zemnieces Airas Gurskas saimniecībā “Tukumieši” -, lai apskatītos, kā ziemas laikā tiek koptas govis un uzturēta ferma, lai saražotā piena kvalitāte atbilstu uzņēmuma prasībām, bija ieradušās akciju sabiedrības “Rīgas piena kombināts” speciālistes – veterinārārste Daiga Žilvinska un sabiedrisko attiecību vadītāja Irēna Bērziņa

Attēlā - Velta Deņisova (no labās) un Elizabete Antone stāsta, kā tiek nodrošināta piena kvalitāte.

Ausmas Smiļģes teksts / foto18.02.2011