Otrdiena, 2018. gada 19. jūnijs            Vārda diena : Nils, Viktors

Muzejā var “viesoties” Armīna Ozoliņa Vallenšteina dārzā


  
   P
ārsvarā visi, uzrunājot mākslinieku Armīnu Ozoliņu Dobeles Novadpētniecības muzejā izstādes “Dažādība” atklāšanas pasākumā, privātā sarunā iztaujātot par mākslas darbiem un ikdienas gaitām,  droši sacīja “tu”. Kā nu ne, ja uz izstādes atklāšanu bija atnākuši paziņas, draugi un bijušie kolēģi Dobeles Mākslas skolā, audzēkņi, jo ARMĪNS OZOLIŅŠ ir dobelnieks, te pavadījis skolas gadus un tad devies plašākā pasaulē. 

Baibas Poles teksts / foto17.01.2011

Sākas kārtējā „Penkules uzņēmēju kausa” izcīņa basketbolā veterāniem

   Zemnieku saimniecības „Liepkalni” īpašnieks, sporta entuziasts un organizators, penkulnieks AIVARS ERMANIS ar „Zemgales” starpniecību vēsta visiem interesentiem, ka arī šogad norisināsies „Uzņēmēju kausa” izcīņa basketbolā veterāniem un pirmās spēles paredzētas jau nākamnedēļ.
   - Turnīrs notiks jau sesto gadu. Iesākumā tā bija „Liepkalnu” kausa izcīņa, vēlāk, lai būtu daudzkrāsaināk un bagātīgāk, tam piesaistījām Penkules lielākos, aktīvākos uzņēmējus, kuri arī paši spēlē basketbolu. Kausa izcīņu organizē zemnieku saimniecība „Liepkalni”, „Mazbaldonas”, kuru īpašnieki brāļi Meijeri arī spēlē veterānu basketbolu, zemnieku saimniecības „Straumēni” un „Jaunzemgaļi”, ko pārstāv brāļi Stangas, gan organizējot sacensības, gan paši piedaloties.

Sarmītes Šmites teksts14.01.2011

29. janvārī Penkulē – lielais skijorings!


   Šī nu ir viena no tām ziemām, kad skijoringa cienītājiem nav ne mazākā pamata sūdzēties par sava sporta veida neatbalstīšanu „no augšas” vistiešākajā nozīmē: sniega ir pārpārēm. Latvijas Motosporta federācijas Enduro komisijas loceklis, penkulnieks AIVARS ERMANIS pat atzīst:

   - Ja agrāk nevarējām sacensības skijoringā sarīkot sniega trūkuma dēļ, tad šobrīd ir tā, ka sniega lielais daudzums jau traucē izveidot trasi, autostāvlaukumus, vietas skatītājiem un sacensību organizēšana prasa ļoti ļoti lielus finanšu resursus un tehnikas spēkus.

Sarmītes Šmites teksts / foto14.01.2011

Tūlīt aiz ieroču un narkotiku kontrabandas   Ziema ir laiks, kad dodamies ceļojumos uz eksotiskām zemēm, lai izbaudītu izjūtas un piedzīvojumus, ko nekur citur nespējam rast.

Bet vienlaikus tas ir arī risks nonākt kļūmīgās situācijās, ko savas nezināšanas dēļ varam paši sev sagādāt. Ir jāzina, ka Latvija kopš 1007. gada ir pievienojusies CITES jeb 1973. gada Vašingtonas konvencijai par tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām, bet kopš 2003. gada CITES nosacījumus Latvijā ievieš arī vairākas ES regulas.

Ausmas Smiļģes teksts / foto14.01.2011

Jāiepazīst, lai iemīlētu

   Aizvadītās vasaras ceļojums mani aizveda uz Ungāriju – zemi, ko esmu apmeklējusi jau vairākas reizes. Arī šo tikšanos gaidīju ar prieku.
Tikai tad, kad pārbraucām Slovakijas – Ungārijas robežu, naudas maiņas punktā vajadzēja uzrādīt pasi. Par 50 eiro pretī saņēmu 2500 forintus: šādā naudā ir grūti orientēties!
Ungārija apsveica ar svelmainu karstumu. Ceļa malās gan vēl redzamas neseno plūdu sekas – laukos vietām skalojas ūdens, redzami arī smilšu maisi. Taču acis priecē pazīstamā ziemeļaustrumu Ungārijas ainava ar augusta sākumā nokoptajiem labības laukiem, saulespuķēm, kas savas smagās galvas pagriezušas pretī saulei; to ir ļoti daudz, tāpat – kukurūzas lauki. Pamalē stiepjas zilganas kalnu muguras...

Mudītes Plaudes teksts / foto14.01.2011

Atbildīgs un paņem tevi visu


  
   “Zemgale”
saņēma vēstuli no Bušas kundzes, kura raksta: “Ar jūsu starpniecību gribu pateikt paldies mūsu pastniecei Augstkalnē – Irinai Ivanovai. Jo, kopš viņa strādā pie mums, vienalga vai spīd saule vai līst lietus vai, kā tagad, - putina sniegs vai katru dienu, mēs nekad neesam atstāti bez preses izdevumiem, tie vienmēr tiek piegādāti katru dienu.
Liels paldies par to!
Irina Ivanova par pastnieci strādā kopš 2008. gada 1. oktobra.

Ausmas Smiļģes teksts / foto14.01.2011

Ir varianti – jāpacieš vai jāmeklē cits operators

    Par dobelnieku nedienām ar kabeļtelevīziju “Zemgale” atbildi lūdza pakalpojuma sniedzējam – telekomunikāciju operatoram 'IZZI”.
   Atbild valdes priekšsēdētāja Evija Jugno:
   - Kopš pagājušā gada 16. decembra, kad “Lattelecom” veica “uzlabojumus” savā darbībā, mēs novērojam būtisku kvalitātes kritumu telekomunikācijas pakalpojumu sniedzēja “Lattelecom” nodrošināto bezmaksas televīzijas kanālu apraidē, kā rezultātā “IZZI” nesaņem kvalitatīvu bezmaksas kanālu LTV1, LTV7, LNT un TV3 signālu. Problēmas konstatētas pilnīgi visās 67 “IZZI” galastacijās. Līdz “Lattelecom” veiktajām izmaiņām šādas nepilnības netika konstatētas.

Ligitas Dāvidsones teksts12.01.2011

Par profilakses pasākumiem gripas laikā

   Pakāpeniski palielinoties saslimšanai ar gripu, atgādinām, par profilakses pasākumiem, lai izvairītos no saslimšanas.
   Imūnsistēmas stiprināšanai gripas izplatības laikā vajadzētu uzturā vairāk lietot  svaigus dārzeņus un augļus, kuros ir augsts vitamīnu un minerālvielu daudzums. Ieteicama ir ēdienu bagātināšana ar garšaugiem, kā arī augu tēju lietošana.

Ausmas Smiļģes teksts12.01.2011

Vislielākā un taustāmākā dāvana


   


   Aizvadītajā piektdienā Augstkalnes pagasta pārvaldes telpās Tērvetes baptistu draudze bija aicinājusi bērnus vecumā no diviem līdz 14 gadiem uz evaņģelizācijas pasākumu „Vislielākā dāvana”.

To organizēja draudzes locekle, daudzbērnu ģimeņu nodibinājuma „Lāsītes” vadītāja Valda Prīliņa. Tāpat kā citos, arī šajā pasākumā viņai bija lieliskas palīdzes – pirmsskolas izglītības iestādes „Zvaniņi” skolotāja Mudīte Trahotkina un Augstkalnes vidusskolas sākumskolas pedagoģe Ingrīda Samohvalova.

Ausmas Smiļģes teksts / foto12.01.2011

Vislabākā audzināšana ir uzticība


  
   Ziemas mainīgie laika apstākļi allaž sagādā raizes gan slidotgribētājiem, gan arī tiem, kuri uzņemas rūpes par plašākai sabiedrībai pieejamu slidotavu. Otro gadu tāda darbojas arī Aucē un gādību par to vada Auces vidusskolas sporta skolotājs LAURIS ŠPELS. Viņš teic, ka bez palīgiem rūpēties par ledu un tā tīrību vienam noteikti spēka nepietiktu.

Baibas Poles teksts / foto12.01.2011