Otrdiena, 2019. gada 19. marts            Vārda diena : Jāzeps

Jā vēlmi izsaka skaļi, tā piepildās


 

   Kad amatpersonas runā par statistikas datiem, kas saistīti ar skolu lietām, skolēniem un izglītībai atvēlētiem līdzekļiem, viņu domas vairāk ir saistītas ar skaitļiem un cipariem, bet ne tik daudz ar ļaudīm, kuri tos veido un rada, izvēloties, kur un kā skolos savas atvases. Bieži vien, klausoties ziņu pārraides, daudziem no mums ir nācies dzirdēt vārdu savienojumu, ka nauda seko skolēnam. Šis fakts pārdomas raisa amatpersonām, bet vecāku rūpes gan vairāk ir saistītas ar to, lai viņu atvase apmeklētu labu skolu un lai izglītošanās būtu ērta ģimenes dzīves veidam un iespējām. Tā šogad prātoja arī šķibenieku Isajevu ģimene, kad vecākais dēls Aleksandrs uzsāka mācības Dobeles 1. vidusskolā, un tas ir saistīts ar mammas AĻONAS ISAJEVAS nesen rasto  iespēju – strādāt Dobelē.

Baibas Poles teksts / foto14.02.2011

Mobilitāte – dzīves ierasta sastāvdaļa


   Aizvadītā gada pavasarī sociālās aprūpes centrs (SAC)  „Īle” piedzīvoja reorganizāciju un nu ir SAC „Zemgale” filiāle „Īle”. Tas nozīmēja jurģus ne tikai visam centram mantas un iedzīves ziņā, bet arī klientiem un daudziem darbiniekiem, no kuriem liela daļa bija un ir īlenieki. Pārmaiņas allaž prasa pārkārtošanos un pielāgošanos, un to bija spiesti izdzīvot tie īlenieki, kuri līdz tam bija raduši, ka viņu darbavieta ir netālu no mājām, turpat pagasta teritorijā. Nu gandrīz gadu daudzi no viņiem ik rītu sēžas auto, lai dotos uz darbu centrā „Īle”, kas nu atrodas netālu no Dobeles – Lielbērzē. Par to, kā izdevies pārkārtoties, pastāstīja īleniece IVETA LERHA, kura centrā atbild par noliktavu lietām.

Baibas Poles teksts / foto14.02.2011

Pirmajā sēdē Juris Veidemanis iejutās jaunajā situācijā   Savu vietu Dobeles novada domes deputātu rindās ir ieņēmis Juris Veidemanis, kurš novada pašvaldības vēlēšanās „Pilsoniskās savienības” sarakstā startēja ar 19. kārtas numuru un kuru vēlētāju atbalsts izvirzīja 5. vietā.

Pirmā vēlēšanās bija Dagnija Dīķe, pēc kuras aiziešanas mūžībā nu deputāta krēsls ir ticis Jurim Veidemanim, jo pirms viņa esošie Jānis Ozoliņš un Mirdza Siliņa no tā atteicās. Līdz ar to Dobeles novada domē nu ir divi deputāti, kuri ievēlēti no „Pilsoniskās savienības”, - Jānis Avotiņš un Juris Veidemanis.
Pēc pirmās jaunā deputāta aizvadītās domes sēdes „Zemgale” lūdza viņu iepazīstināt ar sevi.

Ligitas Dāvidsones teksts / foto14.02.2011

„Bērnu pasaule” vajadzīga visiem   Tērvetes ģimeņu atbalsta centrā „Bērnu pasaule”, kas atrodas „Labrenčos”, ar tā vadītāju RUTU SIRMI tiekamies dienu pirms ieplānotā Valentīndienas brauciena pie Bukaišu bērnu pieskatīšanas istabas „Saule” apmeklētājiem.

Sirsniņsvētki, kā saka Ruta Sirme, allaž aizrit Bukaišos, kur svinībām ir atbilstošas telpas. Tiem gatavojoties, tērvetnieki bija rūpējuši pašu rokām darinātas dāvanas – glezniņas, izmantojot visdažādākos materiālus un tehnikas.
   - Tie ir mūsu pēdējo dienu darbiņi, - viņa norādīja. – Bet tā, ka te vispār nekas nenotiktu, nav bijis – vidējais apmeklējums dienā ir ap divdesmit cilvēku.

Ausmas Smiļģes teksts / foto14.02.2011

Baudījums acīm, izjūtām, garšas kārpiņām...   Pārsteigumu un patiesa prieka baudījuma pilnas bija aizvadītās nedēļas nogales trīs dienas tiem, kuri pabija 18. Starptautiskajā tūrisma izstādē gadatirgū “Balttour 2011”: Ķīpsalā divās hallēs ap 600 tūrisma uzņēmumu no 33 valstīm prezentēja savus šīs sezonas piedāvājumus.

Jau ar izstādes atvēršanas pirmajām minūtēm interesenti izmantoja iespēju iegādāties visplašākajā izvēlē un par vislabākajām cenām ceļazīmes iecerētajam ceļojumam, rezervēja vietas viesu namos, kempingos par vienreiz gadā pieejamām izstādes cenām.

Ausmas Smiļģes teksts / foto14.02.2011

Dobelnieki Kundrāti Ēģiptē izbaudīja tikai pusi plānotā

 


   Andris Kundrāts ar meitu Anitu uz Ēģipti plānoja doties jau sen. Iecerētais ceļojums sākās 22. janvārī, un, tā kā janvāra beigās studentiem bija brīvdienas, Anita droši varēja uz divām nedēļām doties tālumā, jo nevienu studiju dienu nebija jākavē, un arī Andrim tas bija pieņemams laiks.

Jāteic uzreiz – Kundrāti aizbrauca un atgriezās tā, kā bija plānots. Tikai ieceres gan iznāca mainīt, un Andris saka – ja būtu zinājis, ka notikumi attīstās šādi, braucienu būtu atcēlis.

Ligitas Dāvidsones teksts / foto11.02.2011

“Attieksmi vienmēr varam mainīt”

 


   Iespējams, ir dobelnieki un arī cilvēki Auces, Dobeles un Tērvetes novadā, kuri nekad nav pabijuši Dobeles un apkārtnes slimnīcas tajā daļā, kas izvietota atstatu vienstāva barakas tipa ēkā: te veselību atgūst bērni un infekciju slimnieki.
Kā atzīst infekcioniste, infekcijas nodaļas vadītāja Guna Legzdiņa, par viņas vadītās nodaļas pastāvēšanu nezinošie sevi var uzskatīt patiesi par laimīgiem, jo slimību spektrs, kas tiek ārstēts, ir plašs.

Ausmas Smiņģes teksts / foto11.02.2011

Reorganizācija – joprojām aktuāla

 

   Šonedēļ notikušajā Dobeles novada domes izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes lietu komitejas sēdē, kurā piedalījās visi komitejā strādājošie deputāti, atkārtoti tika izskatīts jautājums par novada mācību iestāžu reorganizācijas plānu, kas saistīts ar profesionālās izglītības jomu. Komitejas vadītājs ir Viesturs Reinfelds, ziņotājs šajā jautājumā bija pašvaldības izpilddirektora vietnieks Gunārs Kurlovičš, sēdē piedalījās arī citas pašvaldības amatpersonas un reorganizēt plānotās Dobeles 2. Vidusskolas izglītojamo vecāki.

Baibas Poles teksts / foto11.02.2011

Pirmo reizi pedagoga lomā

 

Piektdien Dobeles novadā viesojās izglītības un zinātnes ministrs ROLANDS BROKS. Darba vizīte sākās Dobeles Valsts ģimnāzijā, kur Rolands Broks tikās ar mācību iestādes pedagogiem un programmas “Iespējamā misija” ietvaros vadīja mācību stundu 12. klasē par izglītības iespējām, Latvijā.
Kopā ar Dobeles Valsts ģimnāzijas pedagogiem ministru Rolandu Broku sagaidīja arī Dobeles novada pašvaldības pārstāvji : priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, izpilddirektora vietnieks Gunārs Kurlovičs, izglītības pārvaldes vadītājs Guntis Safranovičs, kā arī Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Dobeles starpnovadu organizācijas priekšsēdētāja Gaida Reinšmite.

Baibas Poles teksts / foto11.02.2011

Klientu klubs izsludina projektu konkursu
    

 

   VAS „Latvijas Hipotēku un zemes banka” Klientu klubs „Mēs paši” izsludina projektu konkursu Bauskas, Iecavas, Vecumnieku, Rundāles, Jelgavas, Ozolnieku, Dobeles, Tērvetes, Auces un Jaunpils novadā, kurā aicina piedalīties ikvienu – fiziskas un juridiskas personas, nevalstiskās organizācijas, pašvaldību iestādes un neformālās apvienības.
Projektu konkursa mērķis – realizējot attīstības bankas principus, veicināt iedzīvotāju iniciatīvas dzīves un vides kvalitātes uzlabošanā, sekmējot sabiedriskā labuma vairošanu konkrētās kopienas teritorijā.

Ligitas Dāvidsones teksts / foto09.02.2011