Pirmdiena, 2018. gada 20. augusts            Vārda diena : Bernhards, Boriss

Arī augstajiem mērķiem ir jābūt redzes lokā


   Vakara pusē, kad namu logos iedegas gaisma, arī Penkules pagasta kultūras nama logi ir izgaismoti un no tālienes visa ēka atmirdz kā gaismas pils. Tā tam arī vajadzētu būt, jo kultūru tak' mēdzam dēvēt par gaismas nesēju ikviena sirdī. To cenšas darīt arī pagasta kultūras dzīves vadītājs Normunds Smiltnieks, jo kultūras nama “paspārnē” darbojas gan dziedoši, gan dejojoši, gan skatuves runas mākslas kolektīvi.

   - Jaunākie no tiem ir grupa “Kapitāli”, kurā muzicē jaunieši no Penkules un Bēnes, un šogad darbu uzsākušais teātra amatiermākslas kolektīvs, - “Zemgalei” sacīja NORMUNDS SMILTNIEKS.
Vaicāts, kā radās ideja piedāvāt penkulniekiem darboties teātra jomā, Normunds Smiltnieks atbildēja.

Baibas Poles teksts / foto07.01.2011

Amatu mājā - no labas domas līdz izstādei


  
   N
elielā draugu un interesentu pulkā Dobeles Amatu mājā šonedēļ durvis vēra Dobeles pilsētas kultūras nama Tautas lietišķās mākslas studijas „Avots” vadītājas, penkulnieces Edītes Bēvaldes filcējumu izstāde „Priekam un mīlestībai”.

Izstādes atvēršanas pasākumā, uzrunājot tā viesus, Amatu mājas pārzine ANETE MUCENIECE sacīja, ka, uzsākot veidot jaunu darbu, vispirms ir laba doma, tad radīšanas prieks, bet visu kopā vieno mīlestība. To var redzēt izstādē.

Baibas Poles teksts / foto07.01.2011

Katru nākamo dienu sagaida un nodzīvo ar prieku   2. janvārī 104. dzimšanas diena apritēja Dobeles novada Bikstu pagasta „Putniņu” māju iedzīvotājai  ELZAI RĀVIŅAI.

    Jaunā gada pirmajā darba dienā sveikt gaviļnieci ieradās Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, sociālā dienesta vadītāja Beāta Limanāne, Bikstu pagasta pārvaldes vadītāja Irēna Dabra un Bikstu pensionāru biedrības pārstāve Zinta Bugaja.

Dzintras Matisones teksts / foto07.01.2011

Decembris “apēd” pusi no gada normas   Auces novada pašvaldības izpilddirektors ALDIS LERHS, vaicāts par sniega radītajiem apstākļiem uz novada ceļiem, atbildēja, ka  apkaimes pagastos situācija  ir līdzīga. Līdz šim ir gādāts par visiem pašvaldības ceļiem, bet skaitļi liecina, ka decembrī ir iztērēta apmēram puse no visiem līdzekļiem, kas gadā atvēlēta autoceļu uzturēšanai.

Baibas Poles teksts / foto07.01.2011

Izjūtama pat Āfrikas klātbūtne


   Kopš otrdienas Dobeles Tūrisma informācijas centrā ir apskatāma Valsts augļkopības institūta laborantes GUNTAS DOMBROVSKAS pildspalvu kolekcijas izstāde.
To atklājot, centra vadītāja Anita Banziņa teica:
    - Tad, kad domājām par izstādi, ilgi prātojām, kā to iekārtot, jo nebija skaidrs, kā pildspalvas vislabāk eksponēt. Diemžēl neesam oriģināli izstādes tematikas sakarā, jo mūs ir paspējusi apsteigt Tērvetes bibliotēka. Taču varam būt lepni, ka Gunta varēja piedāvāt krietni lielāku skaitu eksponātu – vairām par pieciem simtiem pildspalvu. Tagad tas, kas ir redzams izstādes iekārtojumā, ir pierādījums tam, ko var izdarīt, ja nav naudas, kad ir “jādarbina” tikai fantāzija. Es nezinu, ko teiktu, piemēram, muzeja mākslinieks, redzot esošo, - droši vien noģībtu. Šoreiz ir izmantots princips – kā varam, tā “maunam”: esam izmantojušas nesen saņemtā jaunā kopētāja iepakojumu.

Ausmas Smiļģes teksts / foto05.01.2011

Jubilejas 75 kilometri. Varbūt arī jūs to varat!


   Dobelnieks, pensionēts sporta skolotājs MEIKULS LUROPS 14. janvārī atzīmēs 75. dzimšanas dienu, bet 15. janvārī plkst. 11 Ķestermežā aicina slēpošanas entuziastus un šī sporta veida cienītājus uz savdabīgu sacensību.
    - Slēpošana mani allaž ir saistījusi, - “Zemgalei” sacīja Meikuls Lurops. - Neesmu aizmirsis, kā ir jāgatavojas sacensībām, kā tajās jāpiedalās. Pēdējos divos gados esmu startējis valsts mēroga sporta veterānu sacensībās šajā jomā. Arī šogad gatavojos sacensībām, kas notiks 19. februārī Cēsīs.
Bet šoreiz nav stāsts par mani, bet gan par vēlmi Dobelē aktivizēt slēpotājus – gan tos, kuri par šo nodarbi ir mazliet piemirsuši, gan tos, kuri nolēmuši tai pievērsties, gan tos, kuri izmanto ikkatru izdevību, lai kāptu uz slēpēm. Tādēļ 15. janvārī aicinu visus slēpot gribētājus apliecināt, ka viņi komandā var noslēpt 75 kilometrus.

Baibas Poles teksts / foto05.01.2011

Ir izveidota biedrība „Sociālais serviss”


   
   Pirms nepilniem trim mēnešiem Aucē ir reģistrēta biedrība „Sociālais serviss”. To savās iecerēs ir izlolojusi AIJA MULE, kura ir Auces novada sociālā darbiniece un apkalpo Vītiņu un Lielauces pagastu. „Zemgale” tikās ar viņu un lūdza pastāstīt par to, kādam nolūkam kalpos jaunizveidotā biedrība un ko tās biedri plāno darīt.

Ligitas Dāvidsones teksts / foto05.01.2011

Velti saņem skolotāja Inese Kūriņa


 
   Ar Latvijas Bērnu fonda valdes locekli Andri Bērziņu Dobeles 1. vidusskolai sadarbība aizsākās, rīkojot akciju “Lai mazā sirsniņa neraud” pirms pāris gadiem. 1. septembrī, Zinību dienā, viesojoties skolā, Andris Bērziņš atveda nelielas veltes skolēniem un apliecinājumu, ka atbalstīs skolēnu padomes rīkotu pasākumu, kurā tiks noteikts “Labākais skolotājs”. Par to “Zemgali” plašāk informēja skolas direktore ĢERTRŪDE ZABAŠTA.

Baibas Poles teksts / foto05.01.2011

Paldies par tavu labo darbu, asinsdonor!
   - Asinsdonors ir cilvēks, kas ziedo savas asinis citu cilvēku dzīvības glābšanai vai veselības uzturēšanai. 1957. gada maijā Latvijā pirmo reizi asinis ziedoja 124 bezatlīdzības donori. Tas nozīmē, ka šie cilvēki bez atlīdzības glāba dzīvību kādam, kuru viņi pat nepazina, - ar šādiem vārdiem Latvijas Sarkanā Krusta Dobeles komitejas brīvprātīgā Sanita Greiere 27. decembrī ievadīja asinsdonoru godināšanas balli Dobelē, kas norisinājās jau desmito  reizi.

Ligitas Dāvidsones teksts / foto05.01.2011

Auces donoriem - desmitgade kultūras centrā


   Otrdien Auces kultūras centrā kārtējo reizi pulcējās donori. Kā noskaidrojās, šis Valsts asinsdonoru centra izbraukums iznāca gluži kā jubilejas pasākums – nākamajā dienā, 5. janvārī, apritēja apaļi desmit gadi, kopš Aucē donoru misijas pildīšanai atvēlētas plašās kultūras centra telpas.

Auces donoru organizatore Daina Ozoliņa „Zemgalei” sacīja:
   - Ir labi, ka pašvaldība mums atvēlējusi kultūras centra telpas. Te ir, kur elpot karstā vasarā un silti ziemā, ir, kur donoriem uzgaidīt rindā, ir, kur nolikt virsdrēbes.

Ligitas Dāvidsones teksts / foto05.01.2011