Trešdiena, 2019. gada 26. jūnijs            Vārda diena : Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns

Ir domāts par atraktivitāti un jaunumiem   No 11. līdz 13. februārim Rīgā, Ķīpsalā notiks tradicionālais starptautiskais tūrisma gadatirgus ”Balttour 2011”. Zināms, ka tajā piedalīsies 30 pasaules valstu pārstāvniecības un uzņēmēji. Varēs aplūkot vismaz 200 stendu, kuros savus piedāvājumus prezentēs ap 600 tūrisma uzņēmumu. Ārzemnieku piedāvājumi būs skatāmi tematiskajā hallē “Atklāj pasauli!”, Latvijas – tematiskajā hallē “Apceļo Latviju!”, kuras devīze ir “Baudi nesteidzoties!”

Šim gadatirgum gatavojas arī Dobeles novada tūrisma informācijas centrs, tāpēc “Zemgale” lūdza tās vadītāju Anitu Banziņu pastāstīt, ko apmeklētāji varēs skatīt Dobeles novada stendā.

Ausmas Smiļģes teksts / foto07.02.2011

Ziedonis Bergs: tikai kooperācija zemniekam var palīdzēt
   Nezinātājam ziemas vidus laukos šķiet mierpilns, bez steigas un raizēm, atšķirībā no pavasara un rudens. Taču šis miers ir mānīgs – kā klusums pirms vētras. Un tikai paši zemkopji zina, ka bažām par visa gada veiksmi sākums var būt tieši no darbiem brīvākās dienās. Vai tas tiešām tā ir, “Zemgale” jautāja SIA “Penkule” valdes priekšsēdētājam Ziedonim Bergam.

Ausmas Smiļģes teksts / foto07.02.2011

“Baltic Candles
   - Pieaugot apgrozījumam, pieņemsim jaunus darbiniekus, tomēr nestabilās situācijas dēļ tas ir ilgtermiņa jautājums, - intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" atzina Dobeles sveču ražošanas uzņēmuma "Baltic Candles" direktors, dāņu uzņēmējs Jens Togersens.

Ligitas Dāvidsones teksts / foto07.02.2011

Piecas darba un pārsteigumu pilnas dienas Polijā

 

  
   G
ada sākums Dobeles novada pirmsskolas izglītības iestādē „Spodrība” atnāca ar COMENIUS skolu partnerības projekta „Eiropas bērni svin” darba vizīti Polijā , kas notika janvārī. Pedagogi – Inta Basankoviča, Laila Timermane, Rita Šmite, Dace Volodka, Dzintra Klāsupa, Evija Smiļģe un Daiga Ilmere devās uz Elkas pilsētas 4. sākumskolu, lai tuvāk iepazītu Polijas izglītības sistēmu, poļu tautas kultūru un nacionālās tradīcijas.

Baibas Poles teksts / foto07.02.2011

Sociālās aktualitātes un cits darba ritms
   Labklājības ministrijas preses sekretāre Liene Užule vēsta, ka janvārī Eiropas gada cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību 2010. gadā noslēguma pasākumā labklājības ministre Ilona Jurševska svinīgi nodeva “simbolisko stafeti” izglītības un zinātnes ministram Rolandam Brokam Eiropas brīvprātīgā darba gada īstenošanai 2011. gadā.

Baibas Poles teksts / foto07.02.2011

Dabaszinātnes un matemātika Dobeles uzņēmumos
   Dobeles Valsts ģimnāzijā tiek īstenots projekts „Dabaszinātnes un matemātika”, kura koordinatore ir skolotāja INITA ROZE un, popularizējot projektu, nesen iestādē notika pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk”  Dobeles, Auces un Tērvetes novada vidusskolēniem. Šī nodoma realizēšanā galvenie atslēgvārdi bija – inovācijas, vide, uzņēmējdarbība.

Baibas Poles teksts / foto04.02.2011

Meteņi – senāk un tagad!   Kad laika ritējums “apmet” kūleni, senie latvieši šai dienai pamanījušies dot kādu īpašu nosaukumu. Tā atkal ir  klāt neapstādināmā laika ritējuma straujāks pagrieziens – Metenis. Savu skatījumu uz šo periodu “Zemgalei” atklāja dobelniece INGMĀRA ELFERTE.

- Senie Meteņi tikuši svinēti kā viduspunkts starp Ziemassvētkiem un Lielo dienu — ziemas un pavasara saulgriežiem. Meteņi tiek saukti arī par Vastlāvi, Lastavāgu, Miesmeti, Miezmežu dienu un citādi.

Baibas Poles teksts / foto04.02.2011

Vienbalsības nebija četros jautājumos


   Janvāra domes sēdē, kas notika 27. datumā, strādāja 13 no 16 pašlaik domes sastāvā esošajiem deputātiem. Nebija ieradušies Aldis Cīrulis, Aigars Laurinovičs un Agita Ozoliņa, kuriem visiem svarīgākas tobrīd bija pamatdarba darīšanas.

Darba kārtībā bija 26 jautājumi, viens no tiem – informācijas uzklausīšana.
Īpašumu lietas
Vienbalsīgi deputāti pieņēma visus lēmumus, kas bija saistīti ar nekustamā īpašuma jautājumiem.
Tika atļauts sadalīt četrus nekustamos īpašumus, kas atrodas Auru, Krimūnu, Dobeles un Bikstu pagastā, no viena īpašuma atdalīt un citam pievienot zemes vienību Bērzes pagastā.

Ligitas Dāvidsones teksts / foto04.02.2011

Kur sēkliņas, kur stādiņi?


   Kad dienas kļūst garākas un siltākas, gribas domāt par iziešanu saulītē un ilgāku laiku kavēties laukā. Tā kā daudziem mūsu apkaimes ļaudīm ir ģimenes dārziņš vai vismaz balkons, ko vasarā gribas apzaļumot un izdaiļot ar krāšņiem ziediem, “Zemgale” šonedēļ jautāja, vai cilvēki gatavojas pavasara darbiem.

INĀRS Bēnē:
   - Mājās uz palodzes jau zaļo sīpoli. Tie arī ir pirmie zaļumi. Tā kā ir savs dārzs, kur audzējam visu pašu vajadzībai, daudzu augu stādi tiek izaudzēti uz palodzes. Īpaši ar šo nodarbi neesam aizrāvušies.

Baibas Poles teksts / foto04.02.2011

Ja tikai par 240 latiem – tas ir ko vērts!


   Aizvadītajā trešdienā Tērvetes novadā, Bukaišu pagasta “Lidoņos”, klātesot nelielam ļaužu pulciņam, tika atklāta trenažieru zāle.

Jāteic klātesošo pārsteigums par redzamo bija neviltots, uzzinot, ka pašvaldības ieguldījums tajā ir 240 lati vai 10 procentu no kopējām izmaksām.
Novada domes deputāti par atbalstu projektam lēma apmēram pirms pusgada. To 30. jūlijā Lauku atbalsta dienestam, lai saņemtu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda līdzekļus lauku attīstībai, iesniedza pagasta sporta darba organizators Edgars Viducis. Bet vispirms, lai varētu startēt projektā, viņš izveidoja sporta biedrību, tajā iesaistot savu sievu Jolantu, draugu Igoru Grīnfeldu un viņa draudzeni Evu Smiltnieci.

Ausmas Smiļģes teksts / foto04.02.2011