Trešdiena, 2019. gada 21. augusts            Vārda diena : Janīna, Linda

Neaizmirstas un neaizmirstamas dienas


   1991.gada janvāra dienas Latvijā….Neaizmirstas un neaizmirstamas dienas.Jau pienākusi  divdesmitā gadskārta notikumiem, kas risinājās tolaik, tādēļ atcere ir īpaša. Arī interešu klubs „Kamenītes” 19. janvārī pulcējās Bites bibliotēkā Barikāžu dienu piemiņai. Visi klātesošie bija tā laika aculiecinieki, tādēļ atmiņas raisījās nepiespiesti un sirsnīgi. Katram bija, ko atcerēties un pastāstīt, dalīties to dienu personīgajās izjūtās. Visi atzina, ka tolaik ļaužu sirdīs un prātos valdīja prieks, satraukums un bažas, jo daudzi lielie notikumi mūsu ceļā uz brīvību jau bija aiz muguras:  ”Deklarācija par valstiskās neatkarības atjaunošanu” (1990.gada 4.maijs), ”Latvijas  Republikas faktiskās neatkarības atjaunošanas diena” (1990.gada 21.augusta), Baltijas ceļš, visur plīvoja sarkanbaltsarkanie karogi, ļaudis bija tik vienoti un apņēmības pilni kā nekad.

Guntas Čigānes teksts / Emircijanas Nikolajevas foto26.01.2011

Skats caur „ķēķi”
  

   Auceniece SANDRA KIRŠTEINA teic, ka dzīvē ir nācies izdzīvot tik daudz dažādu izjūtu, kas devušas rūdījumu, atziņas un pieredzi. Īpaša to „buķete” izbaudīta Anglijā, kur pirms vairākiem gadiem Sandra devusies darba meklējumos, bet ārzemju pieredze gūta arī laulībā ar Dānijā dzīvojošu latviešu izcelsmes vīrieti. Sandra Kiršteine sarunā ar „Zemgali” atzīst, ka ir cīnītāja un vīra noteikumiem nav gribējusi pakļauties, tādēļ vienu dienu nolēmusi, ka brauks atpakaļ uz Latviju, un tā arī izdarījusi, bet šajā sarunā aucenieces  Anglijā  piedzīvotais un no tā gūtās atziņas. 

Baibas Poles teksts / foto26.01.2011

Sagalati „Divi plus” dāvinājumu izmantos praktiskām lietām


   Decembrī jau devīto gadu veikalā “Divi plus” notika Ziemassvētku labdarības akcija, kuras laikā viens santīms no katra izdarītā pirkuma tika ziedots ģimenei, kurā ir bērni ar veselības problēmām. Sadarbībā ar Dobels novada sociālo dienestu šogad tika izvēlēta Sagalatu ģimene, kurai nepieciešama palīdzība (par šo ģimeni plašāk “Zemgale” rakstīja 14. decembra numurā).
   Labdarības akcijas laikā doblenieku atsaucība bija liela, un pirmdien dobelnieku Sagalatu ģimene – Daiga, Kristiāns un viņu māmiņa Inga – saņēma dāvanu karti par ievērojamu summu un laba vēlējumus no veikala “Divi plus”.

Ligitas Davidsones teksts / foto26.01.2011

Dzīvesprieks un pozitīvā attieksme izpaužas krāsu pasaulē


   Dobeles Novadpētniecības muzeja mazajā zālē otrdien tika atvērta Bēnes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Akmens, šķēres, papīrīts”. Atvēršanas pasākumā piedalījās skolas pedagogi, audzēkņi, mācību iestādes mūziķi, bēnenieku veikumu bija atnākuši apskatīt Dobeles Mākslas skolas pārstāvji un citi interesenti. 
   - Šoreiz muzeja viesi ir kaimiņu – Auces – novada Bēnes pagasta skolēni un pedagogi, atklāšanas sarīkojumā sacīja muzeja direktore DACE BLŪMA. - Izstāde būs apskatāma līdz 25. martam un tā tapusi sadarbībā ar muzeja mākslinieci Ausmu Čuladi, kura veidoja ekspozīcijas noformējumu.

Baibas Poles teksts / foto26.01.2011

Zemgalē jauniešu noziedzības mazināšanā sagaidāmi būtiski uzlabojumi

 

   Z
emgales plānošanas reģiona Aizkraukles, Bauskas un Dobeles novada, kā arī Jelgavas un Jēkabpils pašvaldībās turpinās Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta atbalstītā projekta „Preventīvi pasākumi jauniešu noziedzības mazināšanai Zemgalē", ieviešana. 
   Jau panākts ievērojams progress sadarbības un rīcības spēju nostiprināšanā starp jauniešu noziedzību kontrolējošām valsts, pašvaldību un nevalstisko organizāciju institūcijām. 

Ligitas Davidsones teksts / foto24.01.2011

Uzņēmējs: ekoloģiskā produkcija ir perspektīvs biznesa virziens   Ekoloģiskas produkcijas ražošana ir perspektīvs biznesa virziens, kuru ir vērts attīstīt, biznesa portālam "Nozare.lv" norādīja Dobeles ekoloģisko izstrādājumu šūšanas uzņēmuma SIA "Mary’s Delicate Line" valdes priekšsēdētājs Aivars Dalderis.

   - Ekoloģiskās produkcijas virziens ir perspektīvs, jo pēdējos gadosdiemžēl dzimst aizvien vairāk alerģisku bērnu, līdz ar to aug pieprasījums pēc visa, kas ir dabīgs. 

Ligitas Davidsones teksts / foto24.01.2011

Praktiķe ar zināšanām
   Dalijas Segliņas darba lauks ir augļu un ogu eksperimentālās pārstrādes laboratorija, kur notiek zinātniskais darbs – testēšana, pārbaudes, pētīšana, arī cehs, kur sarunāt noris jaunu produktu izstrāde, un tad tie “atgriežas” laboratorijā, lai izpētītu izejvielas.
   - Bet paralēli es nevaru iztikt bez bioķīmiskās laboratorijas.

Ausmas Smiļģes teksts / foto24.01.2011

Satrauc neziņa un nekomunicēšana ar sabiedrību   Aizvadītajā nedēļā notika Dobeles novada domes komiteju sēdes. Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes lietu komitejā, kuru vada deputāts Viesturs Reinfelds, tika izskatīti vairāki jautājumi. Viens no tiem, par Dobeles novada pašvaldības izglītības iestāžu reorganizāciju, bija pulcējis neierasti daudz interesentu – vienas no reorganizācijas plānā iekļautās – Dobeles 2. vidusskolas -  audzēkņu vecākus. Sēdē piedalījās visi komitejas deputāti, kā arī vairākas amatpersonas 

Baibas Poles teksts / foto24.01.2011

Armīna Ozoliņa dažādība

 

  

   L
īdz 18. februārim Dobeles Novadpētniecības muzejā ir apskatāma dobelnieka ARMĪNA OZOLIŅA darbu izstāde, kurai mākslinieks devis nosaukumu “Dažādība”. Tie, kuri paspējuši apskatīt mākslinieka darbus izstādē, noteikti var sacīt, ka “dažādība” ir ieraudzījuši, jo izstādē ir skatāmi grafikas, keramikas darbi, gleznas un grāmatu vāki. Izstādes atvēršanas pasākumā  tā viesiem bija iespēja sastapt un uzklausīt arī darbu autora sacīto, viņu iztaujāt, uzrunāt un vēlēt radošus panākumus. Arī “Zemgale”' izmantoja šo iespēju. 

Baibas Poles teksts / foto21.01.2011

Arī Annenieku ļaudis bija Zaķusalā


   Annenieku pagasta ļaudis 20 gadu pagātnē atgriezās, pulcējoties Kaķenieku kultūras un sporta kompleksā, kur viņus sagaidīja neliels pagasta pārvaldes sarūpēts cienasts, kam paši pievienoja labumus no līdznestajiem groziņiem.Atmiņu brīdi atklāja kompleksa vadītāja Zinaida Pravdiveca, īsumā atgādinot vēstures faktus.  
Čaklās pagasta rokdarbnieces barikāžu dalībniekiem bija sarūpējušas nelielu, bet ļoti sirsnīgu velti – pašu rokām darinātu eņģelīti. Zinaida Pravdiveca, katram to pasniedzot, novēlēja turpmāk tikai labas un gaišas domas un lai turas veselība.
Pagasta pārvaldes vadītājs Guntis Šmīdler sacīja:
   - Arī mēs, Annenieku pagasta ļaudis, 1991. gadā bijām uz barikādēm. Šeit mēs esam sanākuši maz, bet toreiz uz Rīgu, uz Zaķusalu sargāt televīzijas torni braucām daudzi.

Ligitas Davidsones teksts / foto21.01.2011