Pirmdiena, 2019. gada 27. maijs            Vārda diena : Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

SEB bankas elektrovelosipēds ripos pa Augstkalnes ceļiem   Ceturtdiena ļoti jauka izvērtās Augstkalnes iedzīvotājai Elitai Grīnbergai. Viņa saņēma SEB bankas loterijā „SEB pensiju klienti par labiem darbiem” iegūto laimestu – elektrovelosipēdu. Stāsta bankas Dobeles filiāles klientu apkalpošanas vadītāja Valda Liekne:
   - Kā ik gadu, arī šogad norisinās akcija klientiem, kuri piesakās pensiju 2. līmenim SEB bankā. Tas nozīmē, ka bankas darbinieki uzrunā klientus, aicinot pieteikties pensiju 2. līmenim. 

Ligitas Davidsones teksts / foto04.03.2011

Dūmu un satraukuma bija daudz. Labi, ka visi sveiki un veseli   Vakar ap vieniem dienā no Dobeles 1. vidusskolas tika evakuēti visi tās audzēkņi. Uz skolu traucās divi ugunsdzēsēju auto, ātrās palīdzības brigāde, ieradās arī pašvaldības un valsts policijas ekipāžas.Jāpateicas liktenim, ka visu šo dienestu lielais spēks nebija jāliek lietā. Reāli iztika ar vienas ugunsdzēsēju mašīnas darbošanos. Cietušo nav.

Ligitas Davidsones teksts / foto02.03.2011

„Jauniešiem”
   No šodienas laikrakstā „Zemgale” būs jauna lappuse ar rubriku – „Jauniešiem”. Turpmāk tajā varēs atrast aktuālu un noderīgu informāciju ne tikai līdz šim aktīvie lasītāji, bet arī gados jaunāki cilvēki. Lai šī lapaspuse būtu interesanta un baudāma, gaidu ierosinājumus un idejas no JUMS, lai kopā veidotu reģionālajā avīzē mums – jauniešiem – saistošus materiālus! Idejas aicinu sūtīt manā e-pastā [email protected]. Tā kā esam mūsdienīgi, portālā draugiem.lv ir izveidota domu biedru grupa “”Zemgales” jaunieši”. Tur būs iespēja izteikt savas domas un uzzināt, kad būs nākamie raksti, un to tematus.

02.03.2011

Velte māmiņām un vecmāmiņām
   Šonedēļ Bites bibliotēkā savu darbu izstādi, kas būs svētku velte māmiņām, vecmāmiņām, ikvienai bibliotēkas apmeklētājai 8. martā, iekārtos Annas Brigaderes pamatskolas skolotājas Sandras Geisleres vadītā vizuālās mākslas pulciņa dalībnieki.

Ausmas Smiļģes teksts / foto02.03.2011

Uz uguntiņu Auces Invalīdu biedrībā   Auces Invalīdu biedrībā 1. martā bija iecerēts atsākt klūdziņu pīšanas kursus. Arī „Zemgale” devās palūkoties, kā tad auceniekiem veiksies. Turklāt aizvadītā otrdiena bija šomēnes pirmā, kad, kā plānots, notiek biedrības valdes sanāksme. Gan „Zemgali”, gan savas biedrības biedrus sagaidīja biedrības vadītājs Jānis Pērkons un Jānis Riekstiņš, kurš atbild par kultūras pasākumu rīkošanu.

Ligitas Davidsones teksts / foto02.03.2011

Vai pazīstam mūsu kaimiņus?   Līdz 25. martam Dobeles Novadpētniecības muzejā ir skatāma izstāde “Aug buciņš – aug radziņi”, kurā skatāmi Latvijas dabas dzīvnieki un putni – dzīvnieku un putnu izbāžņi, medību trofejas un grāmatas par šo tematu. Eksponāti muzejā nonākuši no privātkolekcijām, Latvijas Dabas muzeja un uzziņu literatūra no Dobeles Centrālās bibliotēkas. Izstādi atvēra piektdien un tā pulcēja arī ekspozīcijas gādātājus – meža nozares darbinieku un tos, kuru vaļasprieks ir medības, kā arī citus interesentus. 

Baibas Poles teksts / foto02.03.2011

Tautas skaitīšana sākusies arī Tērvetes novada Bites bibliotēkā   1
. marts bija pirmā diena, kad Bites bibliotēkas apmeklētāju skaitu papildināja tie ļaudis, kuri vēlējās elektroniski aizpildīt tautas skaitīšanas anketu. “Zemgales” apmeklējuma brīdī to jau bija paspējusi izdarīt Bites bibliotēkas vadītāja Emircijana Nikolajeva arī tālab, lai tad, kad nāks citi interesenti, viņa kvalitatīvi varētu ikvienam palīdzēt. Pirmajā un, domājams, arī citās dienās tas viņai nebūs jādara vienai, jo bibliotēkā bija arī tautas skaitītāja Dace Balode, kuras darba ikdiena – cilvēku apmeklējumi mājās – sāksies tikai no 17. marta.

Ausmas Smiļģes teksts / foto02.03.2011

Mēdz gadīties, ka tuvinieks kļūst par gulošu slimnieku   Katrā ģimenē ir sava ikdiena un svētki, savas vieglās un arī rūpju pilnās dienas. Ļoti smags laiks pienāk tad, kad nākas kādu no tuviniekiem aprūpēt, jo, kādas kaites vai traumas pieveikts, viņš ir kļuvis par gulošu slimnieku. Ir grūti gan pašam vājniekam, gan viņa piederīgajiem, sevišķi pašā pirmajā laikā, kad moka gan psiholoģiska, gan gluži praktiska neziņa un nemācēšana, ko darīt, kā pareizi rīkoties, kur gūt gan materiālu, gan morālu atbalstu. Cilvēkiem pietrūkst arī juridisko zināšanu, kā pareizi jārīkojas, lai varētu saņemt pienākošos pabalstus. 

Ligitas Davidsones teksts / foto28.02.2011

Kārtējais taupības režīma budžets   17. februārī notikušajā novada domes kārtējā sēdē bez īpašām iebildēm, apspriešanas un analīzes, jo tā jau bija notikusi komiteju sēdēs, deputāti apstiprināja Tērvetes novada 2011. gada budžetu. To raksturot „Zemgale” lūdza novada domes priekšsēdētāju EDVĪNU UPĪTI.

   - Lai varētu plānot gadā veicamo, vispirms analizējām, no kā veidosies mūsu ieņēmumi. To lielāko daļu sastāda iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir mazāks par apmēram 100000 latiem. Toties lielāka summa ir, ko saņemam no pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda; pērn no tā saņēmām ap 220000 latu, šogad – 270000. Tātad kopējais zaudējums ir ap 50000 latu. 

Ausmas Smiļģes teksts / foto28.02.2011

“Ausmas” dāvana Aucei  

   Auces vārda dienas svinībās savai pilsētai dāvanu pasniedzēji allaž izdomā ko jaunu, neparastu.Šoreiz par vērtīgāko tiek uzskatīta kultūrizglītības biedrības “Ausma” velte – izstāžu zāles atklāšana 4. martā pulksten 17, kad tajā būs apskatāma tautas lietišķās mākslas studijas “Auce”, kā arī pirmsskolas izglītības iestāžu un skolu audzēkņu darbu izstāde, kas būs atvērta arī 5. un 6. martā no pulksten 10 līdz 12.Par projektu, ko īstenoja biedrība, stāsta tās priekšsēdētāja ZAIGA VISMANE.

   - Ideja par projektu dzima kopš biedrības dibināšanas pirms pieciem gadiem. Latviešu kultūras izpausmēs ļoti liela loma ir rokdarbiem, kas man pašai nav vienaldzīgi. Tos popularizēt un atbalstīt rokdarbniekus bija kultūrizglītības biedrības dibināšanas mērķis.

Ausmas Smiļģes teksts / foto28.02.2011