Pirmdiena, 2019. gada 27. maijs            Vārda diena : Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Projektu dienās gatavojāmies jubilejai


   24. un 25. februāris Naudītes pamatskolā bija projektu dienas.
Cītīgi uzsākām sagatavošanos skolas 20 gadu jubilejas svinībām, kuras notiks 27. augustā. Strādājām astoņās jaukta vecuma grupās. Katrai tika dots savs uzdevums. Rezultātā sagatavojām skolas prezentāciju, apkopojām pēdējo piecu gadu svarīgākos notikumus skolā, izgatavojām jaunās, tradicionālās jubilejas cepures skolotājiem, izveidojām anketu absolventiem un bijušajiem skolotājiem, uzsākām fotokolāžu izgatavošanu ar izlaidumu un absolventu individuālajām fotogrāfijām, kurās viņi redzami  pašreizējā darbā vai atpūtā, muzikālo un runas priekšnesumu sagatavošanu, kā arī darinājām ielūgumus visiem bijušajiem skolas darbiniekiem un skolotājiem. 

Ligitas Davidsones teksts / foto14.03.2011

Pie svētku galda sēdās visas trīs mājas saimnieces


   Pirms nedēļas – 8. martā – plašs pasākums notika Dobeles nevalstisko organizāciju mājā Brīvības ielā 3. 
Pie pašu sarūpēta svinību galda atzīmēt Starptautisko sieviešu dienu sēdās visu trīs namā esošo biedrību – Dobeles Invalīdu un Diabēta biedrības un Latvijas Sarkanā Krusta Dobeles komitejas – aktīvisti. Bija ieradušies arī ciemiņi – folkloras grupa „Zemgaļi” no Līvbērzes -, kas sarīkojumu kuplināja ar savu muzicēšanu, un Dobeles novada pašvaldības pārstāvji – domes priekšsēdētāja vietnieks, sociālās komitejas priekšsēdētājs Kaspars Ļaksa un sociālā dienesta vadītāja Beata Limanāne un sociālās palīdzības nodaļas vadītāja Monta Freiberga.

Ligitas Davidsones teksts / foto14.03.2011

Pirmās “ugunskristības” izturētas godam   Sestdien pasākuma sākumu Penkules kultūras namā vajadzēja atlikt uz dažām minūtēm, jo ļaudis, kuri ieradās tikai dažas minūtes pirms noteiktā laika ar auto ilgi riņķoja nama tuvumā – stāvlaukums bija pilns, brauktuves malas aizņemtas, tādēļ braucamo vajadzēja novietot attālāk un lielāku ceļa posmu  nekā bija plānots veikt kājām. Sarīkojums “Mūsu sievietes” pulcēja daudz interesentu, visas sēdvietas bija aizņemtas, liekot interesentiem stāvēt kājās. 

Baibas Poles teksts / foto14.03.2011

Svarīgi uzrunāt dzimtajā valodā   Lietuvas tirgus Dobeles novadam ir galvenais ārzemju tūrisma tirgus. Vairāk nekā 70 procentu no ārvalstu ceļotājiem novadā ir lietuvieši, un viņu skaits arvien pieaug. To redzam gan tūrisma informācijas centrā, gan populārākajos objektos. Dobeles puse vispirms ir iecienīta ģeogrāfiskā izvietojuma dēļ, jo populārie tūrisma objekti atrodas netālu no valsts robežas. Otrkārt, lietuviešiem spējam piedāvāt lietas un vietas, kas viņus interesē. Par to pārliecinājāmies gadatirgū Viļņā. 

Anitas Banziņas teksts / foto11.03.2011

Gan svinības, gan nopietnas runas

  
   P
ie pašu biedrības kulināru pulciņa sarūpētā cienasta galdiņa pirmdien savā ikmēneša sapulcē Dobeles Pensionāru biedrības biedri Starptautiskās sieviešu dienas priekšvakarā atzīmēja šos svētkus. 

Pārsteigumu pārējiem bija sarūpējusi Ruta Roga. Viņa lasīja pašas sacerētu dzeju un bija arī pagatavojusi apsveikuma plakātu ar zīmējumiem un dzejas rindām. Bija uzaicināts arī novada literāts Jānis Kromāns, kurš dzejoļus raksta ar pseidonīmu Juhans Kraķītis. Arī viņš nolasīja vairākus savus darbus.
Savukārt biedrības valdes priekšsēdētāja Valentīna Embovica klātesošajiem nolasīja fragmentu no „Zemgales” sestdienas numurā rakstītā, kā pirms 100 gadiem aizsākusies Sieviešu dienas atzīmēšana, un visas biedrības dāmas valdes vārdā sveica svētkos.

Ligitas Davidsones teksts / foto11.03.2011

Zebrenē “Pūriņš” darbu sāk ar izstādes atvēršanu   Otrdien Zebrenes pagasta pārvaldes telpās tika atklāta pašu zebrenieku veidotā izstāde, kuras darbi tapuši mākslas skolotājas Intas Finkas vadībā. Ideja nodoties mākslas nozarei radās nejauši, kad ziemas garos vakarus daudziem gribējās aizpildīt, esot kopā un paveicot kaut ko interesantu un pašiem aizraujošu. Tagad uz aizvadīto laiku var atskatīties ar gandarījumu, un ir pavīdējusi arī jauna iespēja aizsākto turpināt. Par to “Zemgalei” pastāstīja pagasta kultūras darba organizatore EVITA ZUTE un  INTA FINKA

Baibas Poles teksts / foto11.03.2011

Ir, ko redzēt, kur aci “piesiet”


   Kopš pirmdienas Dobeles Tūrisma informācijas centrā ir atvērta kārtējā, šoreiz – foto – izstāde, kas īpaša ar to, ka skatāmi Zemgales plānošanas reģiona administrācijas aizvadītajā vasarā izsludinātā atklātā fotogrāfiju konkursa “Daba Zemgalē” dalībnieku veiksmīgākie darbi.
Konkursā startēja vairāk nekā 20 fotoamatieru no Dobeles, Tērvetes, Jelgavas un citiem novadiem, kā arī no Jelgavas un Rīgas ar vairāk nekā pussimts fotogrāfijām. Ekspertu komisija iekļaušanai ceļojošajā izstādē izvēlējās 40 veiksmīgākos darbus, kas nu skatāmi arī dobelniekiem. Tostarp ir arī Dobeles novadu pārstāvošās autores Baibas Poles un Tērvetes novada Augstkalnes pagasta iedzīvotājas Jeļenas Belovas fotogrāfijas, kas ir to piecu autoru darbu skaitā, kas izpelnījušās ekspertu balvu par Zemgales dabas vērtību savdabīgu atspoguļojumu. 

Ausmas Smiļģes teksts / foto11.03.2011

Iespējas, ko vēl neesam pietiekoši novērtējuši  
   Kad Dobelē viesojās veselības eksministrs Didzis Gavars, pēc SIA “Dobeles un apkārtnes slimnīca” digitalizētās radioloģijas nodaļas apskates viņš neslēpa prieku par iespējām, kādas slimību diagnostikā mūspuses ļaudīm nodrošina nodaļā esošā medicīniskā aparatūra un strādājošie mediķi.Tiekoties ar nodaļas vadītāju ZIGFRĪDU TIVČU, “Zemgale” jautāja:
   - Ar kādām saslimšanām visbiežāk jūsu nodaļā vēršas pacienti?

Ausmas Smiļģes teksts / foto11.03.2011

Viena diena Ķevelē   Ceļa posmā no Auces uz Jaunauci ir neliels Vītiņu pagasta ciemats Ķevele, kur slienas vairāki daudzdzīvokļu nami, dažas privātmājas un atstatu ir kūtiņas, ir arī pirmsskolas izglītības iestāde ar apkārt apjoztu žogu, bibliotēka ar brīvi pieejamu internetu, veikals, bet dažviet vīd māju drupas, ļaujot vaļu iztēlei un atgādinot par agrāko gadu rosību.

Baibas Poles teksts / foto09.03.2011

Vēsturiskais tirgus laukums taps mājīgāks   Drīz pilnībā pārvērtīsies pats Dobeles centrs – vēsturiskais tirgus laukums. Gājējiem vairs nebūs jāmocās, cenšoties pārvarēt izdrupušo daudzlīmeņu trotuāru, skatam pazudīs zemes uzbērumi, tautā iesauktie par skābbarības bedri. Kāds tad pēc projekta „Vēsturiskā tirgus laukuma rekonstrukcija Dobelē” realizācijas šis laukums būs, „Zemgale” lūdza pastāstīt arhitektu ALDI ORNIŅU no „Darbnīcas A projekti” SIA Kuldīgā, kas izstrādāja laukuma topošo veidolu.

Ligitas Davidsones teksts / foto09.03.2011