Ceturtdiena, 2018. gada 18. oktobris            Vārda diena : Erlends, Rolanda, Rolands, Ronalds

Sagalati „Divi plus” dāvinājumu izmantos praktiskām lietām


   Decembrī jau devīto gadu veikalā “Divi plus” notika Ziemassvētku labdarības akcija, kuras laikā viens santīms no katra izdarītā pirkuma tika ziedots ģimenei, kurā ir bērni ar veselības problēmām. Sadarbībā ar Dobels novada sociālo dienestu šogad tika izvēlēta Sagalatu ģimene, kurai nepieciešama palīdzība (par šo ģimeni plašāk “Zemgale” rakstīja 14. decembra numurā).
   Labdarības akcijas laikā doblenieku atsaucība bija liela, un pirmdien dobelnieku Sagalatu ģimene – Daiga, Kristiāns un viņu māmiņa Inga – saņēma dāvanu karti par ievērojamu summu un laba vēlējumus no veikala “Divi plus”.

Ligitas Davidsones teksts / foto26.01.2011

Dzīvesprieks un pozitīvā attieksme izpaužas krāsu pasaulē


   Dobeles Novadpētniecības muzeja mazajā zālē otrdien tika atvērta Bēnes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Akmens, šķēres, papīrīts”. Atvēršanas pasākumā piedalījās skolas pedagogi, audzēkņi, mācību iestādes mūziķi, bēnenieku veikumu bija atnākuši apskatīt Dobeles Mākslas skolas pārstāvji un citi interesenti. 
   - Šoreiz muzeja viesi ir kaimiņu – Auces – novada Bēnes pagasta skolēni un pedagogi, atklāšanas sarīkojumā sacīja muzeja direktore DACE BLŪMA. - Izstāde būs apskatāma līdz 25. martam un tā tapusi sadarbībā ar muzeja mākslinieci Ausmu Čuladi, kura veidoja ekspozīcijas noformējumu.

Baibas Poles teksts / foto26.01.2011

Zemgalē jauniešu noziedzības mazināšanā sagaidāmi būtiski uzlabojumi

 

   Z
emgales plānošanas reģiona Aizkraukles, Bauskas un Dobeles novada, kā arī Jelgavas un Jēkabpils pašvaldībās turpinās Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta atbalstītā projekta „Preventīvi pasākumi jauniešu noziedzības mazināšanai Zemgalē", ieviešana. 
   Jau panākts ievērojams progress sadarbības un rīcības spēju nostiprināšanā starp jauniešu noziedzību kontrolējošām valsts, pašvaldību un nevalstisko organizāciju institūcijām. 

Ligitas Davidsones teksts / foto24.01.2011

Uzņēmējs: ekoloģiskā produkcija ir perspektīvs biznesa virziens   Ekoloģiskas produkcijas ražošana ir perspektīvs biznesa virziens, kuru ir vērts attīstīt, biznesa portālam "Nozare.lv" norādīja Dobeles ekoloģisko izstrādājumu šūšanas uzņēmuma SIA "Mary’s Delicate Line" valdes priekšsēdētājs Aivars Dalderis.

   - Ekoloģiskās produkcijas virziens ir perspektīvs, jo pēdējos gadosdiemžēl dzimst aizvien vairāk alerģisku bērnu, līdz ar to aug pieprasījums pēc visa, kas ir dabīgs. 

Ligitas Davidsones teksts / foto24.01.2011

Praktiķe ar zināšanām
   Dalijas Segliņas darba lauks ir augļu un ogu eksperimentālās pārstrādes laboratorija, kur notiek zinātniskais darbs – testēšana, pārbaudes, pētīšana, arī cehs, kur sarunāt noris jaunu produktu izstrāde, un tad tie “atgriežas” laboratorijā, lai izpētītu izejvielas.
   - Bet paralēli es nevaru iztikt bez bioķīmiskās laboratorijas.

Ausmas Smiļģes teksts / foto24.01.2011

Satrauc neziņa un nekomunicēšana ar sabiedrību   Aizvadītajā nedēļā notika Dobeles novada domes komiteju sēdes. Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes lietu komitejā, kuru vada deputāts Viesturs Reinfelds, tika izskatīti vairāki jautājumi. Viens no tiem, par Dobeles novada pašvaldības izglītības iestāžu reorganizāciju, bija pulcējis neierasti daudz interesentu – vienas no reorganizācijas plānā iekļautās – Dobeles 2. vidusskolas -  audzēkņu vecākus. Sēdē piedalījās visi komitejas deputāti, kā arī vairākas amatpersonas 

Baibas Poles teksts / foto24.01.2011

Armīna Ozoliņa dažādība

 

  

   L
īdz 18. februārim Dobeles Novadpētniecības muzejā ir apskatāma dobelnieka ARMĪNA OZOLIŅA darbu izstāde, kurai mākslinieks devis nosaukumu “Dažādība”. Tie, kuri paspējuši apskatīt mākslinieka darbus izstādē, noteikti var sacīt, ka “dažādība” ir ieraudzījuši, jo izstādē ir skatāmi grafikas, keramikas darbi, gleznas un grāmatu vāki. Izstādes atvēršanas pasākumā  tā viesiem bija iespēja sastapt un uzklausīt arī darbu autora sacīto, viņu iztaujāt, uzrunāt un vēlēt radošus panākumus. Arī “Zemgale”' izmantoja šo iespēju. 

Baibas Poles teksts / foto21.01.2011

Arī Annenieku ļaudis bija Zaķusalā


   Annenieku pagasta ļaudis 20 gadu pagātnē atgriezās, pulcējoties Kaķenieku kultūras un sporta kompleksā, kur viņus sagaidīja neliels pagasta pārvaldes sarūpēts cienasts, kam paši pievienoja labumus no līdznestajiem groziņiem.Atmiņu brīdi atklāja kompleksa vadītāja Zinaida Pravdiveca, īsumā atgādinot vēstures faktus.  
Čaklās pagasta rokdarbnieces barikāžu dalībniekiem bija sarūpējušas nelielu, bet ļoti sirsnīgu velti – pašu rokām darinātu eņģelīti. Zinaida Pravdiveca, katram to pasniedzot, novēlēja turpmāk tikai labas un gaišas domas un lai turas veselība.
Pagasta pārvaldes vadītājs Guntis Šmīdler sacīja:
   - Arī mēs, Annenieku pagasta ļaudis, 1991. gadā bijām uz barikādēm. Šeit mēs esam sanākuši maz, bet toreiz uz Rīgu, uz Zaķusalu sargāt televīzijas torni braucām daudzi.

Ligitas Davidsones teksts / foto21.01.2011

Toreiz nebija šaubu – jābūt Rīgā!


   Aizvakar, 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienā, arī Dobeles novadā kūrās atmiņu ugunskuri – gan simboliski, gan pavisam īstu dūmu smaržu debesīs raidoši. 
Dobelē barikāžu dalībniekus un visus, kam svarīgi atcerēties par izšķirošo laiku pirms 20 gadiem vai par to uzzināt vēl ko papildus skolā un ģimeņu stāstītajam, ceturtdienas pēcpusdienā laukumā pie novada domes ēkas sagaidīja Latvijas un novada karogs, kam goda sardzē stāvēja zemessargi, divu ugunskuru liesmas, katls ar karstu tēju un rudzu maizes grauzdiņi cienastam.
Pasākumu vadīja pašvaldības kultūras un sporta pārvaldes kultūras nozares vadītāja Aija Eidinta, barikāžu laikā populāras patriotiskas melodijas skanēja džūkstenieka Jura Pavlova  izpildījumā.

Foto galerija -
Barikāžu atceres diena Dobele 2011

Ligitas Davidsones teksts / foto21.01.2011

Gatavojas mūs visus saskaitīt un aicina skaitītājus


  

   P
ar Tautas skaitīšanu ir sacīts, ka tā ir desmitgades nozīmīgākais projekts un tā, atbilstoši Apvienoto Nāciju Organizācijas rekomendācijām, tiek īstenota visā pasaulē reizi desmit gados. Tautas skaitīšana šogad notiks Latvijā un tā tiks veikta pirmo reizi pēc iestāšanās Eiropas Savienībā un darbaspēka brīvas kustības ES ierobežojumu atcelšanas. 2011. gada Tautas skaitīšana Latvijā notiks no 1. marta līdz 31. maijam. 

Baibas Poles teksts / foto19.01.2011