Ceturtdiena, 2018. gada 18. oktobris            Vārda diena : Erlends, Rolanda, Rolands, Ronalds

Galvenie “vaininieki” - katlu māja un granulu katls

Vasarā Penkules pagasta centrā tika veikti vērienīgi būvdarbi, kas nu jau kādu laiku ir noslēgušies. Galvenais ieguvums – ir vienota apkures sistēma piecos pašvaldības namos, starp tiem ēkas, kur ir Penkules pamatskola, sporta centrs, bibliotēka un pasts, kā arī pagasta pārvalde un pirmsskolas izglītības grupa.

Tomēr kopumā pagastā pie šajā gadā paveikto darbu apjoma bez apkures sistēmas sakārtošanas ir pieskaitāms kultūras namā, kā arī sporta centrā un bibliotēkā izdarītais, kas nu ir devis sakārtotu vidi Penkulē.

Aizvadītajā nedēļā pagastā ciemojās Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Māra Krūmiņa, komunālās nodaļas vadītājs Dainis Sirsonis, Dobeles novada Centrālās bibliotēkas vadītāja Lana Augule, un pašvaldības kapitālsabiedrību vadītāji – SIA “Dobeles ūdens” - Dainis Miezītis, “Dobeles enerģija” - Ģirts Ozoliņš. Dobeles novada domi pārstāvēja tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs deputāts Viktors Eihmanis.
Visus sagaidīja pagasta pārvaldes vadītājs Ivars Brikmanis, kā arī Penkules kultūras nama direktors Normunds Smiltnieks, sporta centra vadītājs Staņislavs Jonkus, Penkules pamatskolas direktore Dace Melbārde, bibliotēkas vadītāja Maruta Pūpola un pagasta dienas centra “Tevi gaida” vadītāja Monta Logina.
02.11.2017

Dabas parkā Tērvetē vasaras sezona aizvadīta ražīgi

No aprīļa līdz oktobra otrajai pusei parkā ciemojās vairāk nekā 130 tūkstoši apmeklētāju. Jau piekto gadu apskates objektā īpaši tiek sveikts gada 100 tūkstošais tūrists. Tas ar prieku tika sagaidīts augustā. Priežu silā vasaras sezonā ārvalstu tūristu skaits pārsniedza 40% no kopējā apmeklētāju skaita. Tie bija atceļojuši no visas pasaules - ne tikai no Eirāzijas, bet arī pārējiem kontinentiem, izņemot, protams, Antarktīdu.
31.10.2017

Aizvadītas šaušanas sacensības

   Sestdien Dobeles šautuvē notika invalīdu sporta spēles šaušanā, ko rīkoja Dobeles Invalīdu biedrība (vadītāja Gaļina Augustovska) sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību.

Spēlēs piedalījās pārstāvji no Dobeles novada, kā arī viesi no Krāslavas, Bauskas, Tukuma, Rīgas un arī Šauļiem (Lietuva), kopumā ap 50 sportistu.
31.10.2017

Leģendu stāsti Vecauces pilī

   Sestdien Latvijas pilis un muižas vēra durvis pasākumā Leģendu nakts, kas logus vēlā vakara stundā izgaismoja arī Vecauces pilī. Tur sarīkojumu iesāka Līvbērzes amatierteātris ar izrādi “Kaislīgie rododendri”, sekoja smalku pastēšu, sieru, vīnu un citu labumu no muižas krājumiem degustācija, kā arī muižkundzes pavadībā varēja ieskatīties Vecauces pils istabās.

Pasākums bija ieinteresējis gan ģimenes ar bērniem, gan vecāka gada gājuma ļaudis, gan auceniekus, gan pilsētas viesus. Jau pie pils durvīm viesus sagaidīja dāmas īpašos tērpos, ko esam ieraduši redzēt gleznās vai senās fotogrāfijās, kas vēsta par aizvadītajiemm gadsimtiem vai pat vēl senākiem laikiem. Par to izcelsmi vēlāk uzzināja tie, kuri devās ekskursijā pa Vecauces pili, - ne muižkundzes pavadībā, bet viņas ekonomes, kuras lomā iejutās un vēsturiski pamatoti darinātā tērpā bija ģērbta Vecauces pils pārvaldniece INESE KAMINSKA.
31.10.2017

Mūža gājums 100 gadu garumā

    21. oktobrī 100. dzimšanas dienu savu tuvinieku lokā un citu sveicēju pulkā atzīmēja IRMA DIKNERE Šķibē. Gaviļnieci sveica arī Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un novada sociālā dienesta vadītājas vietniece Aija Renga.
Jubilāre viesus sagaidīja savu tuvinieku un draudzenes aprūpēta, ņipra un sprigana vien uzreiz visus atnācējus brīdināja, ka acu gaišums laika gaitā ir izbalojis un sejas vairs nevar saskatīt, kā arī dzirde mēdz pievilt, bet citādi viss ir labi.
Irma Diknere piedzima Jūrmalā, Majoros. Sarunā ar “Zemgali” par savu nākšanu pasaulē viņa teica, ka ir “kara bērns”. Tēvs bija kara gaitās un ir piedalījies arī Ziemassvētku kaujās, no dienesta atbraucis atvaļinājumā un pēc tam piedzima viņa – ģimenē, kur bija trešā meita. Saimes dzimtā puse bija Naudīte, bet Pirmais pasaules karš lika ģimenei meklēt mierīgāku vietu, tāpēc mājas nācies atstāt. Tomēr ceļš vedis atpakaļ. Kad Irmai bija vien daži mēneši, ģimene atgriezās Naudītē, dzīvoja “Freimaņu” mājās.

Plašāk lasiet “Zemgale” 24. oktobrī!

23.10.2017

Ministrs tikās ar mūspuses zemniekiem

    Ceturtdien darba vizītē Dobeles novadā bija ieradies zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Bija paredzēts, ka viņš tiksies ar apkaimes lauksaimniekiem, kā arī apmeklēs Bikstu pagasta zemnieku saimniecību “Kokles”.23.10.2017

Ceļi ir izbraucami, internātam meklē īrniekus

    Kā zināms, Bukaišu apkaimes ļaudis visvairāk satrauc jautājums par ceļiem, kas lietus periodā ir sevišķi sliktā stāvoklī. Tāpēc pirmais jautājums, ko, iegriežoties pagasta pārvaldē pārrunājam, ir par ceļiem. Par šo aktualitāti, kā arī citām Bukaišu pagasta norisēm var lasīt šodienas “Zemgalē”.23.10.2017

Top ceļojošā izstāde par Dobeles novada pagastiem


Dobeles Novadpētniecības muzejā top ceļojošā izstāde par Dobeles novada pagastiem. Par to plašāk pastāstīja muzeja projektu vadītāja BAIBA ĻIPŅICKA.

- Ieceri īsteno Dobeles vēstures biedrība sadarbībā ar Dobeles Novadpētniecības muzeju. Rakstījām projektu un nu to esam sākuši īstenot. Topošās izstādes mērķis ir izcelt katra pagasta interesantākās vietas, ļaudis, norises. To apkopojot veidosies katra pagasta stāsts.
Katrs pagasts var lepni pastāstīt par sevi un būs iespēja iepazīt, kas notiek kaimiņos un arī mazliet tālāk.
20.10.2017

Svētkus svinēja Dobeles seniori


   Aizvakar Dobeles pilsētas pensionāru biedrība, atzīmējot Starptautisko Senioru dienu, rīkoja ikgadējo svētku pasākumu, kas norisinājās Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā (DAVV). Par norisi plašāk lasiet piektdienas “Zemgalē”.
20.10.2017

Rotas, ķiploki, šalles un citi


   Vairākus gadus pašā Dobeles centrā atrodas vietējo ražotāju veikaliņš “Visu vai neko!”. Jau pats tirgotavas nosaukums izsaka to, ka te ir nopērkams visvisdažādākais preču klāsts un, kas ir būtiski, gan tuvākas, gan tālākas apkaimes mājražotāju produkcija.
19.10.2017