Otrdiena, 2018. gada 19. jūnijs            Vārda diena : Nils, Viktors

Top ceļojošā izstāde par Dobeles novada pagastiem


Dobeles Novadpētniecības muzejā top ceļojošā izstāde par Dobeles novada pagastiem. Par to plašāk pastāstīja muzeja projektu vadītāja BAIBA ĻIPŅICKA.

- Ieceri īsteno Dobeles vēstures biedrība sadarbībā ar Dobeles Novadpētniecības muzeju. Rakstījām projektu un nu to esam sākuši īstenot. Topošās izstādes mērķis ir izcelt katra pagasta interesantākās vietas, ļaudis, norises. To apkopojot veidosies katra pagasta stāsts.
Katrs pagasts var lepni pastāstīt par sevi un būs iespēja iepazīt, kas notiek kaimiņos un arī mazliet tālāk.
20.10.2017

Svētkus svinēja Dobeles seniori


   Aizvakar Dobeles pilsētas pensionāru biedrība, atzīmējot Starptautisko Senioru dienu, rīkoja ikgadējo svētku pasākumu, kas norisinājās Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā (DAVV). Par norisi plašāk lasiet piektdienas “Zemgalē”.
20.10.2017

Rotas, ķiploki, šalles un citi


   Vairākus gadus pašā Dobeles centrā atrodas vietējo ražotāju veikaliņš “Visu vai neko!”. Jau pats tirgotavas nosaukums izsaka to, ka te ir nopērkams visvisdažādākais preču klāsts un, kas ir būtiski, gan tuvākas, gan tālākas apkaimes mājražotāju produkcija.
19.10.2017

Īles muižas ceļš nebūtībā


   Īles muižu vairums “Zemgales” lasītāju labāk atpazīs ar nosaukumu “Īles sanatorija”. Vai jūs zināt, kas notiek ar šo vietu šobrīd? 2010. gadā sociālās aprūpes centrs ”Īle”, kas pēdējais apdzīvoja muižu, tika pārcelts uz Lielbērzi. Tobrīd Labklājības ministrijas pārvaldībā esošo Īles muižas ēku kompleksu 2012. gadā tika nolemts izsolīt, taču pirktgribētāji nepieteicās.
19.10.2017

Kultūras namā “Zelta Druva” atkal ir rosība


    Tuvākās apkaimes ļaudis ievērojuši, ka pēdējā laikā kultūras nama “Zelta Druva” ēkas logos ik vakaru deg gaisma un tur notiek rosība. Aizvadītajā nedēļā tur varēja skatīt Dobeles pilsētas kultūras nama amatierteātra “Smaids” izrādi “Laulības treniņu aģentūra”, bet vakarā uzvilkt balles tērpu un doties uz saviesīgu pasākumu un virpuļot deju mūzikas ritmos.Tieši tas raksturo šo namu, kas daudzu atmiņās saistās ar dažādiem kultūras pasākumiem un deju vakariem pie galdiņiem. Vai plašais nams šosejas no Dobeles uz Jelgavu malā atkal būs atvērts notikumiem, kuru dēļ tika uzcelts? Ilgu laiku tur valdīja klusums, ko pa retam pārtrauca lielāka kņada. Nu tur saimnieko dobelnieki RAIVO un INGA ČAPI, kuri, tiekoties ar “Zemgali”, pastāstīja plašāk par savām iecerēm kultūras namā “Zelta Druva”.
19.10.2017

Pret vardarbību ar neiecietību


   Aizvadītajā mēnesī Jelgavā norisinājās Valsts policijas, Labklājības ministrijas un resursu centra “Marta” rīkots seminārs, kurā piedalījās policijas un sociālie darbinieki, kā arī mediju pārstāvji. Semināra laikā tika pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar vardarbību pret sievieti. Plašāk par šo tematu lasiet otrdienas “Zemgalē”.
19.10.2017

Arī mūspusē nākamgad sakārtos vairākus ceļus


    Aizvadīto ceturtdien Bauskas novada domes ēkā notika seminārs, kurā satiksmes ministrs Uldis Augulis, “Latvijas valsts ceļu” (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange un virkne LVC speciālistu tikās ar Zemgales Plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvjiem, lai informētu par valsts autoceļu tīkla uzturēšanu ziemas sezonā, nākamgad plānotajiem darbiem un citām nozares aktualitātēm.
19.10.2017

“Sējējs 2017” balva arī mūspusē


   Piektdien kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un valsts augstākās amatpersonas sveica konkursa “Sējējs 2017” laureātus un veicināšanas balvu saņēmējus – lauksaimniekus, tostarp arī jaunos zemniekus, pārtikas ražotājus un mazpulkus.
Šogad laureātu nosaukumus, diplomus un balvas piešķīra astoņās konkursa nominācijās.
Konkursa nominācijā “Zinātne praksē, inovācijas” laureāte ir Dārzkopības institūta Dobelē Dr. agr. Baiba Lāce, par darbu “Agroekoloģisko faktoru ietekme uz bumbieru – kadiķu rūsu (ier. Gymnosporangium sabinae (Dicks.) G. Winter) un integrētās augu aizsardzības iespējas slimības ierobežošanai”.
19.10.2017

Kultūras norises oktobrī


    Oktobrī Dobeles novada Penkulē trešo reizi notiks mūzikas kapelu festivāls “Kuļmašīna”, Auces un Dobeles novadā būs skatāma filma “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā viesosies rakstniece, dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte.
Par kultūras norisēm plašāk lasiet “Zemgalē” 13. oktobrī.
19.10.2017

Dobelnieki – pasaules čempioni


   No sacensībām ar labiem sasniegumiem atgriezušies kluba “IPPON” sportisti un treneris DMITRIJS VARLAMOVS un teic, ka viņa audzēkņi Anastasija Bakaite un Haralds Ikvilds ir pasaules šotokan karatē čempioni.
Oktobra sākumā Ungārijas pilsētā Egerā notika 25. SKDUN Pasaules šotokan karatē čempionāts, kurā piedalījās 1200 dalībnieku no 32 valstīm. Latviju pārstāvēja 17 sportistu, pieci no tiem bija Dobeles novada karatē kluba „IPPON” pārstāvji – Anastasija Bakaite, Haralds Ikvilds, Rainers Mozulis, Marks Blumfelds un Antons Maļavkins.
19.10.2017