Pirmdiena, 2018. gada 20. augusts            Vārda diena : Bernhards, Boriss

Mūža gājums 100 gadu garumā

    21. oktobrī 100. dzimšanas dienu savu tuvinieku lokā un citu sveicēju pulkā atzīmēja IRMA DIKNERE Šķibē. Gaviļnieci sveica arī Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un novada sociālā dienesta vadītājas vietniece Aija Renga.
Jubilāre viesus sagaidīja savu tuvinieku un draudzenes aprūpēta, ņipra un sprigana vien uzreiz visus atnācējus brīdināja, ka acu gaišums laika gaitā ir izbalojis un sejas vairs nevar saskatīt, kā arī dzirde mēdz pievilt, bet citādi viss ir labi.
Irma Diknere piedzima Jūrmalā, Majoros. Sarunā ar “Zemgali” par savu nākšanu pasaulē viņa teica, ka ir “kara bērns”. Tēvs bija kara gaitās un ir piedalījies arī Ziemassvētku kaujās, no dienesta atbraucis atvaļinājumā un pēc tam piedzima viņa – ģimenē, kur bija trešā meita. Saimes dzimtā puse bija Naudīte, bet Pirmais pasaules karš lika ģimenei meklēt mierīgāku vietu, tāpēc mājas nācies atstāt. Tomēr ceļš vedis atpakaļ. Kad Irmai bija vien daži mēneši, ģimene atgriezās Naudītē, dzīvoja “Freimaņu” mājās.

Plašāk lasiet “Zemgale” 24. oktobrī!

23.10.2017

Ministrs tikās ar mūspuses zemniekiem

    Ceturtdien darba vizītē Dobeles novadā bija ieradies zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Bija paredzēts, ka viņš tiksies ar apkaimes lauksaimniekiem, kā arī apmeklēs Bikstu pagasta zemnieku saimniecību “Kokles”.23.10.2017

Ceļi ir izbraucami, internātam meklē īrniekus

    Kā zināms, Bukaišu apkaimes ļaudis visvairāk satrauc jautājums par ceļiem, kas lietus periodā ir sevišķi sliktā stāvoklī. Tāpēc pirmais jautājums, ko, iegriežoties pagasta pārvaldē pārrunājam, ir par ceļiem. Par šo aktualitāti, kā arī citām Bukaišu pagasta norisēm var lasīt šodienas “Zemgalē”.23.10.2017

Top ceļojošā izstāde par Dobeles novada pagastiem


Dobeles Novadpētniecības muzejā top ceļojošā izstāde par Dobeles novada pagastiem. Par to plašāk pastāstīja muzeja projektu vadītāja BAIBA ĻIPŅICKA.

- Ieceri īsteno Dobeles vēstures biedrība sadarbībā ar Dobeles Novadpētniecības muzeju. Rakstījām projektu un nu to esam sākuši īstenot. Topošās izstādes mērķis ir izcelt katra pagasta interesantākās vietas, ļaudis, norises. To apkopojot veidosies katra pagasta stāsts.
Katrs pagasts var lepni pastāstīt par sevi un būs iespēja iepazīt, kas notiek kaimiņos un arī mazliet tālāk.
20.10.2017

Svētkus svinēja Dobeles seniori


   Aizvakar Dobeles pilsētas pensionāru biedrība, atzīmējot Starptautisko Senioru dienu, rīkoja ikgadējo svētku pasākumu, kas norisinājās Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā (DAVV). Par norisi plašāk lasiet piektdienas “Zemgalē”.
20.10.2017

Rotas, ķiploki, šalles un citi


   Vairākus gadus pašā Dobeles centrā atrodas vietējo ražotāju veikaliņš “Visu vai neko!”. Jau pats tirgotavas nosaukums izsaka to, ka te ir nopērkams visvisdažādākais preču klāsts un, kas ir būtiski, gan tuvākas, gan tālākas apkaimes mājražotāju produkcija.
19.10.2017

Īles muižas ceļš nebūtībā


   Īles muižu vairums “Zemgales” lasītāju labāk atpazīs ar nosaukumu “Īles sanatorija”. Vai jūs zināt, kas notiek ar šo vietu šobrīd? 2010. gadā sociālās aprūpes centrs ”Īle”, kas pēdējais apdzīvoja muižu, tika pārcelts uz Lielbērzi. Tobrīd Labklājības ministrijas pārvaldībā esošo Īles muižas ēku kompleksu 2012. gadā tika nolemts izsolīt, taču pirktgribētāji nepieteicās.
19.10.2017

Kultūras namā “Zelta Druva” atkal ir rosība


    Tuvākās apkaimes ļaudis ievērojuši, ka pēdējā laikā kultūras nama “Zelta Druva” ēkas logos ik vakaru deg gaisma un tur notiek rosība. Aizvadītajā nedēļā tur varēja skatīt Dobeles pilsētas kultūras nama amatierteātra “Smaids” izrādi “Laulības treniņu aģentūra”, bet vakarā uzvilkt balles tērpu un doties uz saviesīgu pasākumu un virpuļot deju mūzikas ritmos.Tieši tas raksturo šo namu, kas daudzu atmiņās saistās ar dažādiem kultūras pasākumiem un deju vakariem pie galdiņiem. Vai plašais nams šosejas no Dobeles uz Jelgavu malā atkal būs atvērts notikumiem, kuru dēļ tika uzcelts? Ilgu laiku tur valdīja klusums, ko pa retam pārtrauca lielāka kņada. Nu tur saimnieko dobelnieki RAIVO un INGA ČAPI, kuri, tiekoties ar “Zemgali”, pastāstīja plašāk par savām iecerēm kultūras namā “Zelta Druva”.
19.10.2017

Pret vardarbību ar neiecietību


   Aizvadītajā mēnesī Jelgavā norisinājās Valsts policijas, Labklājības ministrijas un resursu centra “Marta” rīkots seminārs, kurā piedalījās policijas un sociālie darbinieki, kā arī mediju pārstāvji. Semināra laikā tika pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar vardarbību pret sievieti. Plašāk par šo tematu lasiet otrdienas “Zemgalē”.
19.10.2017

Arī mūspusē nākamgad sakārtos vairākus ceļus


    Aizvadīto ceturtdien Bauskas novada domes ēkā notika seminārs, kurā satiksmes ministrs Uldis Augulis, “Latvijas valsts ceļu” (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange un virkne LVC speciālistu tikās ar Zemgales Plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvjiem, lai informētu par valsts autoceļu tīkla uzturēšanu ziemas sezonā, nākamgad plānotajiem darbiem un citām nozares aktualitātēm.
19.10.2017