Pirmdiena, 2019. gada 27. maijs            Vārda diena : Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Šogad Naudītei apritēs 130

    Pirmo reizi Naudītes vārds rakstos minēts 1888. gada martā. Tā ir pirmā liecība par šīs vietas rašanos. Skaistais pagasta centrs Sesavas upes malā pieredzējis gan cēlumus, gan kritumus. Skola kalna galā, kas uzcelta vien pirms pāris desmit gadiem, nu jau slēgta, tajā iekārtojušās citas pašvaldības iestādes. Skolas bērnu čalas nomainījis bibliotēkas klusums. Savulaik zeļošā arodskola Apguldē kļūst par Aizsardzības ministrijas īpašumu.

Plašāk par norisēm Naudītes pagastā lasiet piektdienas avīzē.

01.02.2018

Dobeles sveces Sveču mēnesī mūsu Latvijas simtgadē

   - Mēs, sveču ražotāji, esam lepni, ka Latvija ir vienīgā valsts, kur kalendārā ir ierakstīta Sveču diena, tādējādi februāri pavadām visi Sveču mēneša noskaņās. Īpašas noskaņas ir šogad, kad Latvija svin savu simtgadi, - sarunā ar “Zemgali” uzsver SIA „Baltic Candles Ltd.” direktore ZITA SĀVIČA un stāsta, ka, domājot par Latvijas simtgadi, uzņēmums ir izveidojis īpašu svētku nacionālo sveču kolekciju šai ļoti nozīmīgajai Latvijas gadadienai, ko šogad atzīmēsim.
Publikāciju lasiet ceturtdienas "Zemgalē".
01.02.2018

Gatavojoties simtgadei, Krimūnās jaunas idejas un kolektīvi

   Kā zināms Krimūnu pagasts ir bagātas ar amatiermākslas kolektīviem, kultūras dzīvē iesaistās lieli un mazi, sarīkojumi notiek regulāri un tie ir daudzveidīgi. Aizvadītais gads pagasta kultūras dzīvē nozīmīgs ar to, ka Krimūnās atklāja modernu, unikālu brīvdabas estrādi. Tautas nama vadītāja KRISTĪNE ĻAKSA stāsta par kultūras jomā plānoto šajā gadā. Plašāk ceturtdienas laikrakstā.
01.02.2018

Dobelniecei līdz finālam pietrūka trīs punkti

  Aizvadītās nedēļas ceturtdienā un piektdienā Rīgā norisinājās nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa “SkillsLatvia 2018” pusfināls, ko organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra. Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošo vidusskolu konkursā ar labiem rezultātiem pārstāvēja pedagoģes Ivetas Čerpinskas audzēkne, jaunā pavāre MADARA JAUĢIETE.
01.02.2018

Biksteniece atzīmēja 104. jubileju

   Ģimenē mīļi dēvētā Kamparīte – biksteniece MELISA MILDA KAMPARE ir četrus gadus vecāka par Latviju, kuras simtgadi atzīmēsim 18. novembrī. Biksteniecei vakar apritēja jau 104 gadi. Lai suminātu viņu dzimšanas dienā, ciemos vakar bija ieradušies Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, Sociālā dienesta vadītājas vietniece Aija Renga, Bikstu pagasta pārvaldes vadītāja Irēna Dabra, un Bikstu pagasta pensionāru biedrības pārstāves.
01.02.2018

Aizvadītas otrās amatierkolektīvu sporta spēles

   Tērvetes novada sporta hallē sestdien norisinājās novada amatiermākslas kolektīvu sporta spēles. Šogad tās notika jau otro reizi, un ņemot vērā kolektīvu dalībnieku ikdienas noslogojumu gan skašu, gan darbu dēl, tās arī turpmāk tiks rīkotas ik pēc diviem gadiem.
- Tā kā vairāki dalībnieki iesaistījušies divos kolektīvos, droši varam apgalvot, ka pasākumā gan sportā, gan tiesnešu lomā tika pārstāvēti visi septiņi mūsu novada amatiermākslas kolektīvi - jauniešu deju kolektīvs “Avots”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Avots”, jauktais koris “Tērvete”, senioru deju kolektīvs “Vārpa”, amatierteātris “Trīne”, folkloras kopa “Ceļteka” un Augstkalnes pagasta amatierteātris, - sarunā ar “Zemgali” informēja Tērvetes novada kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja INETA STRAZDIŅA.
01.02.2018

Top grāmata ne tikai par muzeju, bet arī par Latvijas dzimtu vēsturi

   Laikam ritot, Bērzes pagasta Pikšu māju vārds ļaužu valodās ir izskanējis dažādu iemeslu dēļ, bet mūsdienās tās ir zināmas saistībā ar Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju “Pikšas”, kur mēdzam pulcēties gan plašos sarīkojumos, gan tik pretrunīgi vērtētās Latvijas personības dzimšanas dienā, gan vēloties izzināt Latvijas seno saimniecību vēsturi, gan redzēt un izjust Pikšu māju atdzimšanas gaitu no tā laika, kad tās tika sāktas veidot par muzeju. Par to visu nu Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā top grāmata. Tās idejas autors ir “Pikšu” sētas tiešais mantinieks, Kārļa Ulmaņa brāļa mazdēls, ilggadējais muzeja vadītājs, Gunārs Ulmanis, kurš aizvadītā gada decembrī devās pa mūžības ceļu.
Pie grāmatas veidošanas strādā muzeja vadītāja ILGA ĶIPSNE un muzeja speciāliste pētniecības un izglītojošajā jomā MARTA PALLO.
Kā teica grāmatas veidotājas, tā izcels nozīmīgus Latvijas vēstures simbolus un personības - Gunāru Ulmani, Kārli Ulmani, Tautas Atmodas laiku un turīgās Zemgales sētu.
Grāmata taps par ziedojumiem. Pirmie ziedojumi ir jau saņemti. Kopējā nepieciešamā summa, lai grāmata izdotos, kā iecerēta, ir apmēram pieci tūkstoši eiro. Līdzīgi kā tas bija Atmodas laikā, kad ļaudis ziedoja Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” izveidei un lielās saimniecības mājas atjaunošanai, gan līdzekļus, gan būvmateriālus, arī tagad ir nepieciešami līdzekļi, lai sētas stāts būtu apkopots grāmatā.

Ziedojumu var ieskaitīt
VTUA MRVD nodaļa K.Ulmaņa piemiņas muzejs Pikšas
PVN kods: LV90001834941
Valsts kase TREL LV22
Ziedojumu un dāvinājumu konts: LV25TREL7160387011000
Maksājuma mērķis- K.Ulmaņa piemiņas muzejs "Pikšas". GRĀMATAI
01.02.2018

Dobelnieces zīmējums nu rotā diplomus

   Jaunatnes basketbola līgas izsludinātajā konkursā par līgas diplomu dizaina izstrādi piedalījās arī Dobeles Valsts ģimnāzijas 7. klases un arī Dobeles Mākslas skolas audzēkne UNA ROZE GRŪBE no Kaķeniekiem, kura šajā konkursā uzvarēja un nu pēc viņas izstrādātā dizaina ir izgatavoti vairāk nekā divi tūkstoši diplomu, kas tiks pasniegti dažāda mēroga basketbola sacensībās.
Dobeles Sporta skolas audzēkņu basketbola treniņa, ko vada treneris Jānis Liepiņš, laikā trešdien Jaunatnes basketbola līgas projektu vadītāja Ieva Lejiņa pasniedza pateicības velti Unai Rozei Grūbei par piedalīšanos un par gūto atziņu šajā konkursā. Klāt bija arī Dobeles Sporta skolas direktore Vera Eriksone.
01.02.2018

Mūzika un dzeja satikās koncertā un ļaužu sirdīs

   Aizvadītajā sestdienā Dobeles Valsts ģimnāzijā dzejā un mūzikā satikās gan pasākuma dalībnieki, gan apmeklētāji – aizritēja mūsu novadnieču – dzejnieces Ineses Zanderes un komponistes Astrīdas Klāsones - radošā darba vakars. Tas bija veltīts gan Latvijas simtgadei, gan abu mākslinieču jubilejām šajā gadā.

Pasākuma iniciators bija Dobeles pilsētas kultūras nama sieviešu koris “Vizma” (diriģente Vizma Zandersone), kas šo sarīkojumu iekļāvis Latvijas simtgadei veltītā savā īpašajā programmā “Sieviešu kora “Vizma” desmit muzikāli soļi Latvijas simtgadei”. Tās realizēšana sākās jau pērn ar režisora Māra Druvas pasākumu “Dievs, Tava zeme deg” dievnamā Augstkalnē.

Novadnieču tikšanās dzejā un mūzikā bija ieinteresējusi daudz klausītāju. Sēdvietas zālē bija aizņemtas, brīvu vietu nebija. Zāles ieejas abas durvis bija atvērtas un klausītāji pasākumam līdzi sekoja, sēdot uz kāpnēm gaitenī. Arī dalībnieku skaits bija kupls.
Plašāk lasiet laikrakstā “Zemgale” 25. janvārī!
01.02.2018

Noņemot ceļa apaugumu, Bukaišos izzāģē kokus

   Pērn 4. maijā Bukaišu pagasts bija viens no Latvijas pierobežas pagastiem, kurā akcijas “Apskauj Latviju!” ietvaros tika iestādīts simtgades ozols. Sarīkojums bija plaši apmeklēts un raisīja virkni pozitīvu emociju, jo nu līdzās daudzajiem muižas parka kokiem aug mazs ozoliņš, kas prasa pagasta ļaužu rūpes un lološanu, lai sasniegtu dižkoka apmērus. Līdz tam jāgaida daudz gadu, bet bukaišnieki noteikti tam tic, jo šī ir vieta, kurā mīl dabu, kokus, lepojas ar daudzajiem dižkokiem. “Ciedru” īpašumā tādi ir veseli astoņu, vēl virkne koku, kas sasnieguši cienījamu vecumu, pieredzējuši dažādus laikus un notikumus. Diemžēl vairāku kopš piektdienas vairs nav. Nežēlīgi zāģa zobi skāra varenos kokus, par tiem turpmāk liecinās tikai celmi.
Brīvdienās “Zemgale” uzklausīja satrauktas Bukaišu iedzīvotājas zvanu, kura par koku zāģēšanu bija neizpratnē. par notikušo vairāk lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
01.02.2018