Pirmdiena, 2019. gada 27. maijs            Vārda diena : Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Dāvinājums no Amerikas sasniedz Dobeli

    Uz Dobeles Novadpētniecības muzeju nesen atceļoja dāvinājums – vairākas kastes grāmatu - no Amerikas Savienotājām Valstīm. Daudzas no grāmatām muzejs atvēlēja Dobeles novada Centrālajai bibliotēkai. Kas tas par sūtījumu, sarunā ar “Zemgali” pastāstīja muzeja gide ANTRA KĀRKLA.

- Kad pirms apmēram gada biju Ņujorkā, Daugavas vanagu mītnē, tur sastapu dobelnieku Valdi Freimani. Pērn no Valda Freimaņa saņēmu ziņu, ka Amerikā ir miris Arnolds Avotiņš, kuram bija ļoti laba bibliotēka.

Vēstulē bija rakstīts : “Grāmatas piederēja nesen aizsaulē aizgājušajam leģionāram un Daugavas Vanagu organizācijas vienam no dibinātājiem Arnoldam Avotiņam un viņa atraitnei Rasmai.
Rasma vairs nelasa, bet grāmatas varētu likt lietā. Iespējams, kāds tās vēl lasīs. Jo īpaši tās, kas izdotas trimdā.”

Janvāra nogalē muzejs saņēma grāmatas.

14.02.2018

Konkurss ir lieliska dzīves un pieredzes skola

   Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā šogad audzēkņi pēc 9. klases var apgūt profesiju astoņās profesionālās izglītības programmās. Starp tām arī viesmīlības pakalpojumu speciālista arodu. Mācību ilgums četri gadi. Šo profesiju apgūst arī DŽŪLIJA ŠILKAITE. Viņa decembrī un janvārī piedalījās bārmeņu, kas ir tikai neliela daļa no viņas izvēlētās izglītības programmas, konkursos un guva gan lielisku pieredzi, gan jaunas atziņas un arī panākumus.

Konkursiem Džūliju Šilkaiti sagatavoja profesionālās izglītības skolotājs AIGARS INDERSONS.
12.02.2018

Sportiska viesošanās Minskā

   Viena no Latvijas kaimiņvalstīm ir Baltkrievija. Turp mēdzam doties ne tik bieži, kā uz Lietuvu vai Igauniju. Droši vien viens no iemesliem ir sarežģītāka dokumentu kārtošana, lai saņemtu atļauju ciemoties šajā valstī. Tāpēc ar samērā lielu pārliecību var sacīt, ka neierastāks galamērķis Baltkrievijā ir mūspuses ļaudīm, bet ierastāks tas ir Baltkrievijas pierobežā dzīvojošiem. Aizvadītajā nedēļā uz spēlēm Baltkrievijas galvaspilsētā devās jaunatnes futbola centra „Dobele” 2007. gadā dzimušie jaunie futbolisti un līdzi kāds no spēlētāja ģimenes.
12.02.2018

Nesolu, ja nav manos spēkos to pildīt

   Tā sarunā ar Dobeles senioriem pirmdien apgalvoja labklājības ministrs JĀNIS REIRS. Viņš todien bija ieradies Dobelē, lai piedalītos Dobeles pilsētas pensionāru biedrības šī gada pirmajā sapulcē.
Ieradušies bija arī novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, pašvaldības izpilddirektors Agris Vilks un sociālā dienesta vadītāja Beata Limanāne. Sapulces dalībnieku vidū bija manāma liela rosība, jo viņi gaidīja ierodamies augsto amatpersonu. Kad viesis bija klāt, viņam par godu tika atskaņota Ilgvara Veinberga komponētā dziesma “Dobelei”, ko izpilda apvienība “LV- 3701”. Līdz ar pirmajām notīm tai līdzi pievienojās lielākā daļa sanākušo ļaužu. Arī jautājumi, kas tika vaicāti Jānim Reiram, liecināja, ka pensionāri šo tikšanos ir gaidījuši.
Kādas atbildes no ministra sagaidīja pensionāri, lasiet ceturtdienas avīzē.
12.02.2018

Mums līdzās – citu tautību karnevāla stāsts

   17. februārī Dobelē visi interesenti laipni aicināti uz Dzeltenā zemes suņa gada sagaidīšanas pasākumu – karnevālu „Kā mani sauc?”, ko rīko Dobeles vācu kultūras biedrība. Apmeklētāji rosināti ierasties tērpos un maskās, kas neļautu citam citu atpazīt. Pasākums sāksies pulksten 14.30 ar masku gājienu no Dobeles domes sniegavīriem, dodoties pa Dobeles ielām un turpinoties saviesīgā sarīkojumā Dobeles kristīgajā pamatskolā.
Organizatori ieteic - viens no labākajiem Dzeltenā zemes suņa gada sagaidīšanas veidiem ir atpūta jestrā karnevālā, un aicina visus piedalīties, līdzi ņemot groziņus, kaut ko dzeltenu un labu garastāvokli.

Plašāk - “Zemgale” 6. februārī!
12.02.2018

Sveču šaha turnīrā

  Sestdien Dobeles 1. vidusskolā notika starptautisks Dobeles Sveču šaha turnīrs, ko rīkoja biedrība “Dobeles šaha klubs” (vadītāja Imanta Ābula) sadarbībā ar novada pašvaldību un uzņēmumu “Baltic Candles Ltd.”. Turnīrs pulcēja 45 dalībniekus no Rīgas, Cēsīm, Jelgavas, Tukuma, Aizputes, Liepājas, Kazdangas, Zaļeniekiem, Iecavas un, protams, Dobeles, kā arī viesus no Lietuvas (Akmenes, Jonišķiem, Žagares), tiesāja - nacionālās kategorijas tiesneseImanta Ābula.
12.02.2018

Plaši apmeklēta jubilejas izstāde “Balttour 2018”

   Aizvadītās nedēļas nogalē Ķīpsalā norisinājās 25 gadu jubilejas izstāde “Balttour 2018”, kurā piedalījās 860 tūrisma uzņēmumu un to pārstāvji no 39 pasaules valstīm. Kā informē pasākuma rīkotāji, uzzināt dažādu valstu tūrisma iespējas, atklāt jaunus maršrutus, iegādāties ceļojumu sev un ģimenei bija ieradušies vairāk interesentu nekā pērn – kopā 29630.
12.02.2018

Piedalies konkursā, brauc uz Briseli!

   Laikraksts "Zemgale" sadarbībā ar Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu (Vienotība/EPP) aicina piedalīties konkursā “Eiropas Parlamenta eksperts” un iegūt iespēju apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē, Beļģijā. Veiksmīgāko atbilžu autori tiks uzaicināti uz tikšanos laikraksta "Zemgale" redakcijā ar Krišjāni Kariņu un saņems speciālbalvas no Eiropas Parlamenta. Diviem konkursa dalībniekiem, kuri būs atbildējuši pareizi uz visiem jautājumiem, būs iespēja doties ceļojumā uz Briseli.
Anketu ar konkursa jautājumiem meklējiet 2. februāra laikrakstā!
12.02.2018

Ir jāsāk svētku dalībnieku reģistrācija

   Visiem Dziesmu un deju svētku dalībniekiem no 1. līdz 13. februārim obligāti jāreģistrējas elektroniskā sistēmā, pretējā gadījumā dalība svētkos ies secen. Par to 30. janvārī informēja svētku rīkotāji.
Reģistrēšanos palīdzēs nodrošināt novadu koordinatori, kuri arī piedalījās 30. janvāra pasākumā. Elektroniskā sistēma pirmo reizi aizstāj līdz šim ierastās dalībnieku papīra anketas, kuru apstrāde prasīja daudz laika un pieļāva lielāku kļūdu iespēju.
Elektroniska reģistrācija notiks interneta vietnē www.dziesmusvetki.lv/ no 1. līdz 13. februārim (ieskaitot). Svētku rīkotāji aicina dalībniekus sagatavot nepieciešamo informāciju - fotogrāfiju augšuplādei (seja ir centrā, nav aizsegta, gaišs fons, skatiens vērsts kamerā, attēlā nav citu personu un/vai priekšmetu, 460 x 575 pix, 5 MB max, formāts “jpg”), e-pastu vai mobilā tālruņa numuru, kurš tiek lietots ikdienā. Dalībniekiem būs jānorāda visi kolektīvi, kuru sastāvā plāno piedalīties svētkos, kā arī jāatzīmē primārais kolektīvs, kura nosaukums tiks rakstīt uz dalībnieka kartes. Nepilngadīgo dalību svētkos ir jāreģistrē vecākam vai tā likumiskajam pārstāvim.

Auces novadā
Dziesmu un Deju svētku dalībnieku reģistrāciju koordinē Auces novada Kultūras centra mākslinieciskā vadītāja INĀRA RUMBA.
Dobeles novadā
Svētku dalībnieku reģistrācijas koordinatore ir novada pašvaldības kultūras un sporta pārvaldes vadītāja MĀRA KRŪMIŅA.
Tērvetes novadā
Reģistrācijas procesu koordinē Tērvetes novada kultūras nama kultūras pasākumu organizatore INETA STRAZDIŅA.
12.02.2018

Daktere, kuru nebiedē pat iguānas

    Otro mēnesi Dobelē darbojas veterinārā klīnika, kurā saimnieko Zaiga Judeiķe - Ose. Sarunā ar “Zemgali” daktere atklāja, ka šis gads viņai nesis daudz pārmaiņu un klīnikas atvēršana ir tikai pirmais solis sapņu piepildīšanā. Iespējams, jau pavisam drīz būs arī veterināro preču veikals. Kā jaunā veterinārārste iejutusies, lasiet piektdienas avīzē.
12.02.2018