Trešdiena, 2019. gada 23. janvāris            Vārda diena : Grieta, Strauta

Jauniešiem aktuāli jautājumi ideju forumā Dobelē

   Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā otrdien notika Dobeles novada darbā ar jaunatni forums “PieDalies ideju laboratorijā!” Tā mērķis ir veicināt sadarbību starp Dobeles novada jauniešiem, jaunatnes nevalstiskajām organizācijām, jaunatnes darbā iesaistītajiem speciālistiem, pašvaldības amatpersonām, domes deputātiem.
Forumu rīkoja biedrība “Dobeles jauniešu dome”, realizējot projektu “PieDalies ideju laboratorijā!”, sadarbībā ar Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centru (DJIVC). Jauniešu ieceri projektu konkursā atbalstīja Dobeles novada pašvaldība.
Pasākumā piedalījās novada izglītības iestāžu skolēnu pašpārvaldes, jaunatnes nevalstisko organizāciju pārstāvji, jaunatnes darbā iesaistītie speciālisti, kā arī novada domes deputāti – Guntis Safranovičš, Inita Neimane, kura ir arī DJIVC jaunatnes lietu speciāliste, Edgars Gaigalis, Edīte Kaufmane, Ivars Cimermanis, Baiba Lucaua Makalistere, Sarmīte Dude. Forumu atklāja un tā beigu daļā piedalījās arī domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns. Piedalījās arī Dobeles novada jaunatnes lietu konsultatīvās komisijas pārstāvji.
21.12.2017

Viss noticis tā, kā tam bija jānotiek

   Šodien mūsu valstī savas profesijas svētkus atzīmē policijas darbinieki. Mūspusē par likumības nodrošināšanu un ievērošanu gādā daudzi profesionāli un krietni policijas darbinieki. Starp viņiem ir arī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa kārtības policijas nodaļas priekšniece MUDĪTE SLOKA, kura valsts svētkos tika apbalvota ar Iekšlietu ministrijas Sudraba Goda zīmi par godprātīgu un profesionālu dienesta pienākumu izpildi un sakarā ar Latvijas Republikas Proklamēšanas 99. gadadienu.
21.12.2017

Klūnās atkal rotāja Ziemassvētku egli

   Pagājušo piektdien Tērvetes pagasta Klūnu ciematā atkal no jauna iemirdzējās Ziemassvētku egle. Jau vairāku gadu garumā Klūnu iedzīvotājiem eglīte nav bijusi, un viņi paši teic - kur tie laiki, kad Klūnās bijusi aktīva un ļoti darbīga dzīve.
Apkaime pa ceļam uz šo ciematu ir mazapdzīvota. Ceļš ved cauri mežam, un vienīgā norāde, kas liecina par apdzīvotu vietu ir - “Gaisma - 2”. Tērvetē šo ciemu daudzi zina kā Klūnas, taču padomju laikā šeit atradies un lielākajai daļai joprojām atmiņās dzīvo kolhozs “Gaisma”. Savulaik tur bijusi ļoti aktīva darbība. Dzīvojuši aptuveni 250 iedzīvotāju, un visiem pieticis gan darba vietu, gan bija pieejami daudz izklaides iespēju, arī veikali, ēdnīca un sabiedriskais transports. Pašreiz tur mitinās aptuveni 30 cilvēku, lielākā daļa no tiem pensionāri, kuri dzīvojuši šeit arī “zelta laikos”. Šobrīd viņiem uz vietas no tā visa vairāk nav nekā. Palikušas tikai atmiņas un stāsti.
Uz egles rotāšanu vietējie iedzīvotāji ierodas laikus. Desmit minūtes pirms pasākuma saradies paliels cilvēku pulks. Daži iznesuši savus Ziemassvētku rotājumus, citi likuši lietā izdomu un eglītes rotājumus veidojuši paši. Ar katru rotājumu egles zari pildās ar iedzīvotāju prieku, ieguldīto darbu un rūpēm.
21.12.2017

Kopīgā pasākumā tikās sports un kultūra

1. decembrī Dobeles novada kultūras un sporta jomas aktīvisti pulcējās ikgadējā pasākumā, kurā novada pašvaldība sumina ļaudis un kolektīvus, kuri aizvadītajā sezonā vai šī gada laikā ir guvuši augstus rezultātus sportā, aktīvi darbojušies savā jomā, nesot Dobeles novada vārdu gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām.
Tas ir pasākums, kas laika gaitā guvis atsaucību un tādēļ ir plaši apmeklēts. Sarīkojums vieno novada sportistus un kultūras dzīves ļaudis, kas citkārt kopīgā sarīkojumā nemaz tik bieži nesatiekas, tādējādi ļaujot uzzināt, kas aktuāls ir abās jomās.
21.12.2017

Divu gadu pieredze pašiem sava nama apsaimniekošanā

   Biedrība “Dainu Nams” Dobelē ir viena no organizācijām, ko izveidojuši daudzdzīvokļu nama īpašumu īpašnieki ar nolūku savu namu apsaimniekot pašiem. Tā tika nolemts pirms apmēram diviem gadiem. Kā pa šo laiku ir veicies, kādas ir gūtās atziņas, to noteikti gribētu zināt daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji, kuri iecerējuši tuvākajā laikā spert līdzīgu soli, domājot par ēkas apsaimniekošanu.
Savu pieredzi šajā jomā sarunā ar “Zemgali” atklāja biedrības “Dainu nams” valdes priekšsēdētājs MAREKS KRŪZBERGS, iesākumā akcentējot, ka nama īpašnieku biedrības nosaukumā ir izraudzīts vārds, kas saistīts ar ielu, kur Dobelē atrodas ēka. Mājā ir 40 dzīvokļu, no kuriem pieci ir pašvaldības, pārējie – privatizēti.
04.12.2017

Tradīcijas un modes tendences Adventes vainagā

   Svētdien sāksies īstais Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Līdz ar pirmo Adventi cilvēki aktīvāk sāk domāt par dāvanu iegādi, mājas dekorēšanu un, iespējams, arī to, kādas krāsas Ziemassvētku rotājumi būs aktuāli šogad.

Pirms Adventes pirmās svētdienas daudzi no mums gatavo vainagu, kurā ik nedēļu aizdegt sveci, atzīmējot Ziemassvētku tuvošanos. Kāds no mums dosies uz veikalu, lai iegādātu sev tīkamu Adventes vainagu, bet daži prāto, kā to darināt pašiem un ar kādiem paņēmieniem to padarīt unikālu un īpašu. Katru gadu mainās modes tendences un krāsas. Kas aktuāls šobrīd, “Zemgale” devās noskaidrot uz “Zaļo puķu veikalu” Skolas ielā, Dobelē, kur iztaujāja pārdevēju un floristi ILZI EIHVALDI. Viņas ierosmes lasiet piektdienas “Zemgalē”.
04.12.2017

Deputāti ceļus gribēja redzēt klātienē

   Trešdien vairāki Dobeles novada domes deputāti – Ivars Cimermanis, Ainārs Meiers, Edgars Laimiņš un Edgars Gaigalis – kopā ar pašvaldības ceļu inženieri Lūciju Ozolu devās klātienē aplūkot lauku ceļus ar grants segumu, ko plānots rekonstruēt Lauku attīstības programmas 2014. - 2020. gadam pasākuma “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” ietvaros.
04.12.2017

Krimūnu bērniem nu ir sava smilšu lampa


Aizvakar vakarā neierasta rosība valdīja Krimūnu pamatskolas pirmsskolas izglītības grupā. Kad liela daļa bērnu jau bija devusies mājās, grupā uz nodarbību saradās vecāki. Par to, ko bērnu vecāki tovakar darīja, plašāk lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
04.12.2017

Lielais “Mēnestiņš” durvis vērs nākamgad

   Iespējams, ne viens vien autobraucējs, kuram ikdienā nākas šķērsot tā dēvēto Kroņauces krustojumu, izmanto izdevību, lai pie viena iegrieztos arī tam līdzās esošajā nelielajā, bet mājīgajā tirgotavā “Mēnestiņš”, kur cita starpā var arī iegādāties gardus mājražojumus – pīrādziņus, smalkmaizītes, picas... Jau kādu laiku līdzās veikaliņam notiek arī plašākas ēkas celtniecība, kas nu jau acīmredzami ir tuvu nobeiguma fāzei. Ko jaunuzceltajā namā iecerēts izvietot, “Zemgale” jautāja SIA “A.R.D. Mēnestiņš” saimniecei un arī gardo mājražojumu cepējai ANDAI MUCINIECEI.
04.12.2017

Pārvadātāju uzteic par latviešu valodai draudzīgu vidi

   Pagājušo piektdien, 24. novembrī, noslēdzās Valsts valodas centra (VVC) rīkotā akcija ”Latviešu valodai draudzīga vide”. Svinīgā pasākumā tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs un VVC direktors Māris Baltiņš sveica Latvijas vienīgajai oficiālajai valsts valodai draudzīgākos uzņēmumus. Zemgales reģionā par tādiem atzina trīs no vērtētājiem, starp kuriem šogad bija arī Dobeles novada pašvaldības kapitālsabiedrība ”DOBELES AUTOBUSU PARKS” (DAP).
04.12.2017