Trešdiena, 2019. gada 23. janvāris            Vārda diena : Grieta, Strauta

Tiesa apstiprina “Dobeles dzirnavnieka” taisnību

   Iespējams, daudziem vēl atmiņā palikušas domstarpības, kas uzvirmoja pērnā gada pavasarī, kad masu medijos izplatījās informācija, ka viens no mūspuses lielākajiem darba devējiem un nodokļu maksātājiem – akciju sabiedrība Dobeles dzirnavnieks” - tika vainota apjomīgā nodokļu parādā. Uzņēmums oponēja atbildīgās valsts institūcijas apgalvojumam, akcentējot, ka vienmēr ir bijis godprātīgs nodokļu maksātājs, solot to arī pierādīt. Aizvadītajā nedēļā plašsaziņas līdzekļos izskanēja informācija, ka tiesas pirmā instance secinājusi – Valsts ieņēmumu dienests (VID) veiktajā auditā manipulējis ar datiem jeb tendenciozi atlasījis informāciju, kas ļauj apšaubīt dažus "Dobeles dzirnavnieka" darījumus, bet noslēpis ziņas, kas šos pieņēmumus apgāž. Plašāk - piektdienas "Zemgalē".
21.12.2017

Dobeles ielās mazpamazām sarodas Sniegavīru saieta dalībnieki

   Šogad devīto reizi Dobelē notiks Sniegavīru saiets, ko organizē Dobeles novada pašvaldība sadarbībā ar pilsētas uzņēmumiem – putupolistirola ražotāju SIA "Tenapors" un sveču ražotāju SIA "Baltic Candles Ltd." Sniegavīru saieta idejas autors un organizators ir novada pašvaldības būvvaldes vadītājs un arhitekts JĀNIS KUKŠA.
- Pa šiem gadiem par sniegavīriem ir izskanējusi arī kritika, tāpēc ir pavīdējusi doma, ka Sniegavīru saietu vajadzētu atlikt vai pārtraukt – sarunā ar “Zemgali” sacīja Jānis Kukša. - Jā, tēlu ir ļoti daudz! Piektajā Sniegavīru saietā to bija 60. Ir arī tēli, kas ir morāli novecojuši un laika gaitā kļuvuši neizskatīgi. Pārdomas raisa arī Sniegavīru saieta ilgums – vai šos tēlus vajag apskatei turēt tik ilgi – pat trīs mēnešus.
Plašāk lasiet 15. decembra “Zemgalē”!
21.12.2017

Pirotehnikas veikals daudzdzīvokļu namā

   “Zemgale” saņēma Edgara Francmaņa ielas 10, Dobelē, iedzīvotājas zvanu. Tur, daudzdzīvokļu mājas pirmajā stāvā, tiek plānots atvērt pirotehnikas mazumtirdzniecības veikalu. Ņemot vērā nesenos notikumus Saulkrastu novadā, kur, iespējams, nepareizas pirotehnikas uzglabāšanas dēļ sprādziena rezultātā bojā gāja pieci cilvēki, Edgara Francmaņa ielas iedzīvotāji uztraukušies par savu drošību.
Zvanītāja izteica kopīgu mājas iedzīvotāju uztraukumu par pirotehnikas tirgošanu un uzglabāšanu daudzdzīvokļu mājas pirmajā stāvā. Iedzīvotāji uzsākuši parakstu vākšanu, lai iesniegtu Dobeles novada pašvaldībai prasību pret šī veikala darbības uzsākšanu.
Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta inspektora Ivara Skačkauska un Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja atļaujas sistēmas grupas inspektores Ineses Ščerbatihas, kā arī Dobeles novada pašvaldības un veikala īpašnieka viedokļus par pirotehnikas tirdzniecības vietas atvēršanu daudzdzīvokļu namā lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
21.12.2017

Piekto reizi Sniegavīru šaha turnīrs

   Biedrība “Dobeles šaha klubs” sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību piekto reizi rīkoja Dobeles Sniegavīru šaha turnīru. Tas notika 9. decembrī Dobeles 1. vidusskolā. Par rezultātiem vēsta biedrības “Dobeles šaha klubs” valdes priekšsēdētāja IMANTA ĀBULA.
21.12.2017

Vairāk nekā 20 projektus tūrisma veicināšanai

   Aizvadīto ceturtdien “Latvijas valsts mežu” (LVM) dabas parkā Tērvetē notika Zemgales tūrisma konference “Zemgale – iespējas un izaicinājumi Baltijas tirgū”, kas bija pulcējusi vairāk nekā 100 dalībnieku – ar nozari saistītos speciālistus, pašvaldības pārstāvjus un uzņēmējus no visa reģiona. Pasākuma rīkotāja – Zemgales Tūrisma asociācija - šoreiz konferencē bija akcentējusi sadarbības iespējas, kas veicinātu Igaunijas un Lietuvas tūrisma tirgu apguvi. Tas ir likumsakarīgi, jo statistikas dati liecina, ka Zemgalē lielākā tūristu plūsma ir tieši no minētajām kaimiņvalstīm. Plašāk par konferenci lasiet otrdienas "Zemgalē".
21.12.2017

Stiprā aizmugure un sargeņģelis

   Virsrakstā minētie ir tikai pāris no daudzajiem labajiem vārdiem, ko par sevi, atzīmējot profesijas 99. Gadadienu, piektdien svinīgajā sarīkojumā, kas notika Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā (DAVV), uzklausīja mūspuses Valsts un pašvaldības policijas darbinieki. Par šo sarīkojumu un Valsts policijas Gada balvas saņēmēju nominācijā “Komandas dvēsele” lasiet 12. decembra “Zemgalē”.
21.12.2017

Īstajā laikā, īstajā vietā

   Tieši pirms gada 18. novembrī Augstkalnē durvis vēra aptieka. Tas notika, pateicoties uzņēmīgai farmaceitei IVETAI LUDVIGAI, kura izlēma no galvaspilsētas pārcelties uz dzīvi laukos un uzsākt savu uzņēmējdarbību.
Esot Augstkalnē, „Zemgale” iegriezās aptiekā, lai pajautātu zāļu tirgotavas saimniecei, kā aizritējis pirmais gads jaunā vietā. Vairāk lasiet piektdienas “Zemgalē”.
21.12.2017

Starptautiskā invalīdu diena Dobelē

   Kopš 1993. gada pasaulē 3. decembri atzīmē kā Starptautisko invalīdu dienu. Šī iemesla dēļ aizvakar kopā pulcējās Dobeles novada iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām. Pasākums norisinājās Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas telpās.
Šī diena katru gadu kopā pulcē dažādu paaudžu cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Un tā kā šādas kopā sanākšanas nav biežs notikums, vēl jo īpašāks tas kļūst tāpēc, ka notiek Ziemassvētku gaidīšanas laikā, kad cilvēki izjūt ģimeniskumu, draudzību un svētkus. Pasākuma vadītājas un koncerta programmas izpildītājas bija māsas Legzdiņas, taču visiem lielākos pārsteigumus sarūpēja iluzionists Voldemārs Veiss, kurš ar saviem dažādajiem un aizraujošajiem trikiem aizrāva ikvienu klātesošo.
21.12.2017

Apbalvoja gada uzņēmējus Zemgalē

   Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) un tā struktūrvienība ”Uzņēmējdarbības centrs” aizvadīto piektdien otro reizi organizēja krietnāko reģiona uzņēmēju apbalvošanu, kas norisinājās Rundāles pilī. Vairāk lasiet ceturtdienas "Zemgalē".
21.12.2017

“Vārpas” draudzības danči Tērvetē

   Pagājušo sestdien Bukaišu senioru deju kolektīvs (SDK) “Vārpa” Tērvetes kultūras namā kopā pulcēja dažādu paaudžu dejotājus no Skrundas, Lielauces, Tērvetes, Jēkabniekiem un Bēnes. Ciemos ieradušies bija arī lietuviešu dziedātāji kapella “Višnelis” no Žagares.
SDK “Vārpa” ir viens no retajiem kolektīviem, kurš dibināts pēc pašu dejotāju vēlmes. Vadītāja un līdzfinansējums tika atrasti pēc dejotāju iniciatīvas. Sākumā bija seši pastāvīgi pāri, kuri regulāri apmeklēja mēģinājumus. Lai nokomplektētu pilnu deju kolektīvu, trūkstošais sastāvs meklēts starp paziņām. Tā kā Bukaiši atrodas Lietuvas pierobežā ,vietējie iedzīvotāji labi saprotas ne vien ar latviešiem, bet arī ar mūsu kaimiņvalsts iedzīvotājiem. Tā “Vārpā” nonācis kolektīva vecākais dejotājs, kurš ne vien savos 76 gados aktīvi apmeklē mēģinājumus, bet arī dzied Žagares kapellā “Višnelis”.
Koncerta rīkotāja Līga Kozlovska un tā līdzautore Liāna Kozlovska, sacīja lielu paldies visiem "Vārpas" dejotājiem par pašaizliedzīgu mēģinājumu apmeklējumu un centīgu darbu tajos. Un īpašu paldies kolektīvs teica Tērvetes novada pašvaldībai par atbalstu, jo tieši ar tās gādību sestdienas koncertā "Vārpa" bija jaunos, skaistos tautastērpos.
21.12.2017