Ceturtdiena, 2018. gada 18. oktobris            Vārda diena : Erlends, Rolanda, Rolands, Ronalds

Svētkos parakstīja sadarbības līgumu

   Tērvetes novadā valsts svētkiem veltītais sarīkojums notika piektdienas vakarā.

Kā allaž pasākums notika Tērvetes kultūras namā, un uz to bija pulcējušies ļaudis no visiem trim novada pagastiem, viesi no Singureņas pašvaldības Moldovā un pārstāves no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.
Stundu pirms valsts svētku sarīkojuma, domes priekšsēdētāja Dace Reinika un novada sociālais dienests uz tradicionālo tikšanos aicināja novada politiski represētos ļaudis. Šī ir tā reize, kad, malkojot tēju un baudot našķus, tiek pārrunāti aktuālie notikumi gan pašu mājās, gan ārpus tām. Savukārt pēc šīs tikšanās visi kopā dodas uz valsts svētku pasākumu.
Par to plašāk lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
23.11.2017

Dobeles novadā – Goda zīme un Atzinības raksti

   Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā svinīgā pasākumā tika pasniegti Dobeles novada pašvaldības apbalvojumi – Goda zīme un Atzinības raksts. Dobeles novada pašvaldības Goda zīmi saņēma Dobeles Sporta skolas direktores vietniece un trenere AUSMA KAMENDERE par mūža devumu sporta attīstībā Dobeles novadā, Atzinības rakstu - Mežinieku pamatskolas skolotāja INETA LEGZDIŅA par izcilu profesionalitāti un radošumu jauniešu apmācībā un SIA “Dobeles komunālie pakalpojumi” ceļu nozares vadītājs VIKTORS KAČNOVS nozīmīgu ieguldījumu saimnieciskajā darbībā, uzturot ceļu nozari novadā.
23.11.2017

Apbalvojumus pasniedza desmit novadniekiem

   Arī Auces novadā, atzīmējot valsts svētkus, notika svinīgie sarīkojumi. Novada centrā – Aucē – 18. novembrī viesojās sadarbības partneri no Akmenes un Jonišķu rajona Lietuvā, kā arī tika pasniegti pašvaldības apbalvojumi. Sanākušos novadniekus uzrunāja pašvaldības vadītāja Vija Keršus, pasākumā uzstājās vietējie amatiermākslas kolektīvi.
23.11.2017

Darbi iekavēti, tomēr rokas nolaist negrasās

   Savdabīgo laikapstākļu dēļ šis gads lauksaimniekiem nudien nav nodēvējams par labvēlīgu ¨- savlaikus neiesēti ziemāji, nenovākti kartupeļu un citu kultūru lauki... Arī vienā no mūspusē zināmākajām bioloģiskajām saimniecībām ¨- Penkules pagasta ”Vizbuļiem” ¨- šis gads sarūpēja ne vienu vien nepatīkamu pārsteigumu. Tomēr tamdēļ šeit neviens rokas nav nolaidis. Jā, ķiploku stādīšana iekavējusies, burkānu stādījumi joprojām nav novākti, bet, vai tādēļ būtu jānolaiž rokas?
23.11.2017

Gaismas gājiens - brīvības cīnītāju piemiņai

   Lāčplēša dienā Dobelē jau tradicionāls ir kļuvis Gaismas gājiens no pilsētas centra uz laukumu pie Dobeles atbrīvošanas pieminekļa, kur notiek svinīgs pasākums, brīvības cīnītāju piemiņai tiek aizdegtas sveces, skan dziesmas.

Sestdien Gaismas gājienam ļaudis pulcējās pilsētas centrā, Tirgus laukumā, kur skanēja Dobeles muzikālo kolektīvu dziedājums Raimonda Bulmera vadībā, interesentiem bija iespēja iepazīt Zemessardzes tehniku. Neskatoties uz nepatīkamajiem laika apstākļiem – lietu un aukstu vēju -, daudzi bija izvēlējušies doties uz pasākumu – klausīties apvienotā kora dziedājumā, apskatīt militāro tehniku. Kā ik gadu, bija padomāts arī par ielu rotājumu ar aizdegtām svecēm, bet šajā reizē tās dega tikai vietām, jo gan vējš, gan lietus bija panākuši savu un gaismiņas nodzēsuši.

Pūtēju orķestra “Dobele” skaņu pavadībā raitā solī Gaismas gājiena dalībnieki, kuru priekšgalā gāja Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, Valsts policijas Zemgales reģionālās pārvaldes Dobeles iecirkņa priekšnieks Aigars Bite, Dobeles novada pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Fecers un Zemessardzes 51. kājnieku bataljona komandieris Aivis Vācers, no Tirgus laukuma pa Baznīcas un Brīvības ielu devās Dobeles atbrīvošanas pieminekļa virzienā. Tā pakājē skanēja uzrunas un Latvijas himna.
23.11.2017

Dobeles sociālais dienests svinēja “sudrabkāzas”

   Pagājušo piektdien Dobeles novada sociālais dienests atzīmēja 25 gadu jubileju. Šim lielajam notikumam par godu Dobeles amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas telpās tika rīkots svinīgs pasākums, kur jubilārus sveikt bija ieradušies gan Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, gan Saeimas deputāts, Latvijas Bērnu fonda prezidents Andris Bērziņš, gan sadarbības partneri - Dobeles novada uzņēmēji.
- Šodien, visi šeit esam sapulcējušies, lai atzīmētu Dobeles sociālā dienesta “sudrabkāzas”. Un vārda “rūgts” vietā teikšu - lai dzīvo sociālais dienests, lai dzīvo ciemiņi,- atklājot pasākumu, viesus uzrunāja tā vadītāja, dzimtsarakstu nodaļas vadītāja INESE STRAUTMANE.
23.11.2017

Jaunajā zālē jau skanēja dziesma

   Jau krietni tālu ir pavirzījusies Dobeles Mūzikas skolas rekonstrukcija, ko finansē Pētera Avena labdarības fonds “Paaudze”. Rekonstrukcijas projektu izstrādāja projektēšanas birojs “MARK arhitekti”. Projekta mērķis ir radīt jaunu kultūras un izglītības saplūdes vietu Dobeles novadā, maksimāli respektējot skolas ēku, kas ir vēsturiska, pievienojot tai jaunbūves, un iegūt laikmetīga un mūsdienu prasībām atbilstoša interešu izglītības iestādi.

Pirms neilga laika celtniecības objektā viesojās Dobeles novada domes deputāti un Dobeles Mūzikas skolas pedagogi, trešdien ar paveikto iepazinās Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, pašvaldības izpilddirektora vietnieks Gunārs Kurlovičs, izglītības pārvaldes vadītāja Maruta Vaļko, attīstības nodaļas speciālisti. Klāt bija arī Dobeles Mūzikas skolas direktors Jānis Almanis Palmbahs, labdarības fonda “Paaudze” pārstāvji un objekta būvuzraugs Jānis Graudulis no SIA “Cerkazi – G”.
09.11.2017

Jau piekto gadu Aucē – Skolas diena


   Arī šajā mācību gadā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicināja Saeimas un pašvaldību deputātus oktobrī piedalīties akcijā “Skolas diena 2017”. Tāpēc otrdien Auces novada pašvaldības vadība un domes deputāti devās uz Auces vidusskolu, lai iejustos skolotāju lomā. Šogad stundas vēroja un vienu mācību stundu vadīja domes priekšsēdētāja Vija Keršus, domes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Ante, pašvaldības izpilddirektora vietnieks Guntis Šēfers, deputāti Sintija Liekniņa, Inita Sabule un Gundars Freimanis.
09.11.2017

Kas tur dīc, kas tur rīb Ap to mūsu istabiņu? Mārtiņš gaili dancî veda, Ap istabu tekādams.

   Par latviešiem svinamo dienu izdarībām, šķiet, vislabāk var pastāstīt latviešu tautas dziesmas. To mums, pateicoties Barontēvam, ir vesels skapis. Tas ir 160 cm augsts, 66 cm plats un 42 cm dziļš. Skapis ticis izgatavots 1880. gadā Maskavā pēc paša Barona veidotā zīmējuma. To var apskatīt Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, bet tā saturs gan svētkos, gan ikdienā tiek pārcilāts visdažādākajos pieejamos variantos.

Nu klāt Mārtiņdiena, kad der ielūkoties, kas par to teikts latvju dainās, der zināt arī svētku izcelsmi un tradīcijas.
09.11.2017

Tur man nav nekā. Šeit man ir viss

   Kā liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati, Latvijā ir 12974 Mārtiņi. Tas ir vārds, ar kuru saistās seni latviešu ticējumi, ieražas. Mārtiņdiena pēc Saules kalendāra iezīmē viduspunktu starp rudens saulgriežiem – Miķeļiem - un ziemas saulgriežiem – Ziemassvētkiem. Kalendārs vēsta, ka laika ritums ir iegriezies šajā laikā, kad svinam Mārtiņdienu. Tāpēc “Zemgale” šoreiz ciemojas pie Mārtiņa. MĀRTIŅŠ ĀFELDS par sevi teic, ka ir dobelnieks. Dobelē ritējusi viņa dzīves līdz šim lielākā daļa, izņemot laiku, kas aizvadīts darbā ārzemēs. Viņš ir viens no tiem, kurš izlēma atgriezties Latvijā. Kāds ir viņa mājupceļš?
09.11.2017