Ceturtdiena, 2019. gada 24. oktobris            Vārda diena : Modrīte, Mudrīte, Renāte

Strādājam, pamazām mainot iedzīvotāju attieksmi

   Ir pagājis pirmais pilnais gads, kopš strādā Dobeles novada pašvaldības policija, kas tika izveidota uz pilsētas pašvaldības policijas, kam jau bija gandrīz piecpadsmit gadu darba pieredze, bāzes. Uz 2010. gadā paveikto atskatās pašvaldības policijas priekšnieks JĀNIS FECERS, iepazīstinot ar nupat apkopotajiem statistikas datiem.

Gandrīz divi tūkstoši protokolu

Ligitas Dāvidsones teksts10.01.2011

Sveica kolēģi jubilejā
   1. janvārī -  Jaunā gada pirmajā dienā - Dobeles pirmsskolas izglītības iestādes „Zvaniņš” audzinātājas palīdze Laimdota Oskirko atzīmēja skaistu dzīves un nozīmīgu darba jubileju.

Elitas Kasparovičas teksts / foto no jubilāres albuma10.01.2011

Lietuvas delegācija Dobelē

 
   5. janvarī   Dobelē viesojās delegācija no Lietuvas pilsētas Alitus izglītības iestādes – 10  skolotājas un 21 skolēns  vecumā no 7 līdz 9 gadiem. Delegācija Dobelē ieradās projekta “eTwinning'', kurš risinās starp Dobeles speciālo pirmsskolas izglītības iestādi „Valodiņa” un Lietuvas pārstāvjiem, sadarbības ietvaros

Māras Silovas teksts10.01.2011

Dobelē darbojas videokameras


   Projektā „Preventīvi pasākumi jauniešu noziedzības mazināšanai Zemgalē” tika iegādātas un uzstādītas 11 kameru.Līdz ar to noslēdzās projekta trešā aktivitāte.

Kameras Dobelē tika uzstādītas vietās, kurās pulcējas nepilngadīgie un kur saskaņā ar policijas informāciju visbiežāk notiek dažāda veida sabiedriskās kārtības pārkāpumi. Kameras atrodas Viestura ielā 6a pie „Klondaikas”, Dzirnavu ielā 4 pie 1. vidusskolas un Valsts ģimnāzijas, Skolas ielā 26 pie Krasta ielas tirgus, Zaļajā ielā 34 pie bērnu laukuma, Brīvības ielā 28b pie 2. vidusskolas, Brīvības ielā 15 un 17 pie pašvaldības ēkām un Brīvības ielā 23 pie jauniešu „garažām”.

Agneses Liepas – Pužoles teksts / foto10.01.2011

Arī augstajiem mērķiem ir jābūt redzes lokā


   Vakara pusē, kad namu logos iedegas gaisma, arī Penkules pagasta kultūras nama logi ir izgaismoti un no tālienes visa ēka atmirdz kā gaismas pils. Tā tam arī vajadzētu būt, jo kultūru tak' mēdzam dēvēt par gaismas nesēju ikviena sirdī. To cenšas darīt arī pagasta kultūras dzīves vadītājs Normunds Smiltnieks, jo kultūras nama “paspārnē” darbojas gan dziedoši, gan dejojoši, gan skatuves runas mākslas kolektīvi.

   - Jaunākie no tiem ir grupa “Kapitāli”, kurā muzicē jaunieši no Penkules un Bēnes, un šogad darbu uzsākušais teātra amatiermākslas kolektīvs, - “Zemgalei” sacīja NORMUNDS SMILTNIEKS.
Vaicāts, kā radās ideja piedāvāt penkulniekiem darboties teātra jomā, Normunds Smiltnieks atbildēja.

Baibas Poles teksts / foto07.01.2011

Amatu mājā - no labas domas līdz izstādei


  
   N
elielā draugu un interesentu pulkā Dobeles Amatu mājā šonedēļ durvis vēra Dobeles pilsētas kultūras nama Tautas lietišķās mākslas studijas „Avots” vadītājas, penkulnieces Edītes Bēvaldes filcējumu izstāde „Priekam un mīlestībai”.

Izstādes atvēršanas pasākumā, uzrunājot tā viesus, Amatu mājas pārzine ANETE MUCENIECE sacīja, ka, uzsākot veidot jaunu darbu, vispirms ir laba doma, tad radīšanas prieks, bet visu kopā vieno mīlestība. To var redzēt izstādē.

Baibas Poles teksts / foto07.01.2011

Katru nākamo dienu sagaida un nodzīvo ar prieku   2. janvārī 104. dzimšanas diena apritēja Dobeles novada Bikstu pagasta „Putniņu” māju iedzīvotājai  ELZAI RĀVIŅAI.

    Jaunā gada pirmajā darba dienā sveikt gaviļnieci ieradās Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, sociālā dienesta vadītāja Beāta Limanāne, Bikstu pagasta pārvaldes vadītāja Irēna Dabra un Bikstu pensionāru biedrības pārstāve Zinta Bugaja.

Dzintras Matisones teksts / foto07.01.2011

Decembris “apēd” pusi no gada normas   Auces novada pašvaldības izpilddirektors ALDIS LERHS, vaicāts par sniega radītajiem apstākļiem uz novada ceļiem, atbildēja, ka  apkaimes pagastos situācija  ir līdzīga. Līdz šim ir gādāts par visiem pašvaldības ceļiem, bet skaitļi liecina, ka decembrī ir iztērēta apmēram puse no visiem līdzekļiem, kas gadā atvēlēta autoceļu uzturēšanai.

Baibas Poles teksts / foto07.01.2011

Izjūtama pat Āfrikas klātbūtne


   Kopš otrdienas Dobeles Tūrisma informācijas centrā ir apskatāma Valsts augļkopības institūta laborantes GUNTAS DOMBROVSKAS pildspalvu kolekcijas izstāde.
To atklājot, centra vadītāja Anita Banziņa teica:
    - Tad, kad domājām par izstādi, ilgi prātojām, kā to iekārtot, jo nebija skaidrs, kā pildspalvas vislabāk eksponēt. Diemžēl neesam oriģināli izstādes tematikas sakarā, jo mūs ir paspējusi apsteigt Tērvetes bibliotēka. Taču varam būt lepni, ka Gunta varēja piedāvāt krietni lielāku skaitu eksponātu – vairām par pieciem simtiem pildspalvu. Tagad tas, kas ir redzams izstādes iekārtojumā, ir pierādījums tam, ko var izdarīt, ja nav naudas, kad ir “jādarbina” tikai fantāzija. Es nezinu, ko teiktu, piemēram, muzeja mākslinieks, redzot esošo, - droši vien noģībtu. Šoreiz ir izmantots princips – kā varam, tā “maunam”: esam izmantojušas nesen saņemtā jaunā kopētāja iepakojumu.

Ausmas Smiļģes teksts / foto05.01.2011

Jubilejas 75 kilometri. Varbūt arī jūs to varat!


   Dobelnieks, pensionēts sporta skolotājs MEIKULS LUROPS 14. janvārī atzīmēs 75. dzimšanas dienu, bet 15. janvārī plkst. 11 Ķestermežā aicina slēpošanas entuziastus un šī sporta veida cienītājus uz savdabīgu sacensību.
    - Slēpošana mani allaž ir saistījusi, - “Zemgalei” sacīja Meikuls Lurops. - Neesmu aizmirsis, kā ir jāgatavojas sacensībām, kā tajās jāpiedalās. Pēdējos divos gados esmu startējis valsts mēroga sporta veterānu sacensībās šajā jomā. Arī šogad gatavojos sacensībām, kas notiks 19. februārī Cēsīs.
Bet šoreiz nav stāsts par mani, bet gan par vēlmi Dobelē aktivizēt slēpotājus – gan tos, kuri par šo nodarbi ir mazliet piemirsuši, gan tos, kuri nolēmuši tai pievērsties, gan tos, kuri izmanto ikkatru izdevību, lai kāptu uz slēpēm. Tādēļ 15. janvārī aicinu visus slēpot gribētājus apliecināt, ka viņi komandā var noslēpt 75 kilometrus.

Baibas Poles teksts / foto05.01.2011