Ceturtdiena, 2019. gada 24. oktobris            Vārda diena : Modrīte, Mudrīte, Renāte

Ir izveidota biedrība „Sociālais serviss”


   
   Pirms nepilniem trim mēnešiem Aucē ir reģistrēta biedrība „Sociālais serviss”. To savās iecerēs ir izlolojusi AIJA MULE, kura ir Auces novada sociālā darbiniece un apkalpo Vītiņu un Lielauces pagastu. „Zemgale” tikās ar viņu un lūdza pastāstīt par to, kādam nolūkam kalpos jaunizveidotā biedrība un ko tās biedri plāno darīt.

Ligitas Dāvidsones teksts / foto05.01.2011

Velti saņem skolotāja Inese Kūriņa


 
   Ar Latvijas Bērnu fonda valdes locekli Andri Bērziņu Dobeles 1. vidusskolai sadarbība aizsākās, rīkojot akciju “Lai mazā sirsniņa neraud” pirms pāris gadiem. 1. septembrī, Zinību dienā, viesojoties skolā, Andris Bērziņš atveda nelielas veltes skolēniem un apliecinājumu, ka atbalstīs skolēnu padomes rīkotu pasākumu, kurā tiks noteikts “Labākais skolotājs”. Par to “Zemgali” plašāk informēja skolas direktore ĢERTRŪDE ZABAŠTA.

Baibas Poles teksts / foto05.01.2011

Paldies par tavu labo darbu, asinsdonor!
   - Asinsdonors ir cilvēks, kas ziedo savas asinis citu cilvēku dzīvības glābšanai vai veselības uzturēšanai. 1957. gada maijā Latvijā pirmo reizi asinis ziedoja 124 bezatlīdzības donori. Tas nozīmē, ka šie cilvēki bez atlīdzības glāba dzīvību kādam, kuru viņi pat nepazina, - ar šādiem vārdiem Latvijas Sarkanā Krusta Dobeles komitejas brīvprātīgā Sanita Greiere 27. decembrī ievadīja asinsdonoru godināšanas balli Dobelē, kas norisinājās jau desmito  reizi.

Ligitas Dāvidsones teksts / foto05.01.2011

Auces donoriem - desmitgade kultūras centrā


   Otrdien Auces kultūras centrā kārtējo reizi pulcējās donori. Kā noskaidrojās, šis Valsts asinsdonoru centra izbraukums iznāca gluži kā jubilejas pasākums – nākamajā dienā, 5. janvārī, apritēja apaļi desmit gadi, kopš Aucē donoru misijas pildīšanai atvēlētas plašās kultūras centra telpas.

Auces donoru organizatore Daina Ozoliņa „Zemgalei” sacīja:
   - Ir labi, ka pašvaldība mums atvēlējusi kultūras centra telpas. Te ir, kur elpot karstā vasarā un silti ziemā, ir, kur donoriem uzgaidīt rindā, ir, kur nolikt virsdrēbes.

Ligitas Dāvidsones teksts / foto05.01.2011

Pats lielākais ieguvums – brīži kopā ar mammu   Apguldniece LAURA ZERVIŅA ir astotās klases skolniece kādā Dānijas skolā, kur viņa mācības uzsāka aizvadītajā mācību gadā, pārtraucot izglītošanos Naudītes pamatskolā un pārceļoties uz dzīvi pie mammas, kura, līdzīgi kā daudzi citi mūsu tautieši, strādā ārvalstīs. Līdz tam Laura dzīvoja  savas vecmāmiņas – omes – paspārnē un ar mammu tikās retāk. Viņa atzīst, ka vislielākais ieguvums tagad ir iespēja būt biežāk kopā ar mammu, bet citādi sirds ir “sadalīta” divās daļās – Latvijā un Dānijā.

Baibas Poles teksts / foto03.01.2011

Tērvetes rūķu Lielā gudrības ceļasoma


   Tērvetes dabas parka Rūķu mežā no 22. novembra līdz 22. decembrim bija atvērtas vides radošās darbnīcas, kas veiksmīgi darbojās jau ceturto gadu.
Kopumā tās apmeklēja 925 bērnudārza un sākumskolas skolēni no visas Latvijas. Priecājamies, ka arī Tērvetes novada Annas Brigaderes, Bukaišu pamatskolas skolēni, kā arī Dobeles 1.vidusskolas, bērnudārza „Jāņtārpiņš” mazuļi un Auces pirmskolas izglītības iestādes bērni ciemojās Rūķu mežā, čakli darbojoties rūķu darbnīcās.
Vides radošo darbnīcu saturs atbilst akciju sabiedrības „Latvijas valsts meži” izstrādātajai vides izglītības programmai „ Izzini mežu”. Tērvetes dabas parka radošo darbnīcu satura izstrādē aktīvi darbojās skolotājas Inaida Jagučanska un Sandra Geislere.

Ilzes Stabiņas teksts/foto03.01.2011

Katram bērnam ir vajadzīga ģimene


   29.decembrī, kad novada domes deputāti bija pulcējušies gada pēdējā sēdē, pirms tās pārskatu par darbu aizvadītajā pilnvaru periodā sniedza novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Baiba Upmale, informējot, ka viņas vadībā strādāja Silvija Krūmiņa Augstkalnē, Alla Ozola un Skaidrīte Urbāne Bukaišos, sekretāres pienākumus veica Anita Kalaža.

Pastāstījusi, kādi normatīvie akti noteic bāriņtiesas darbību, kā noris darbs ar iedzīvotājiem, lēmumu pieņemšana sēdēs, kas notiek novada domē, izbraukumos pagastos un atsevišķos gadījumos vienpersoniski, Baiba Upmale analizēja lēmumu pieņemšanas nepieciešamību.

Ausmas Smiļģes teksts / foto03.01.2011

Mūzika pāri robežām


   19. decembrī Jaunakmenes (Lietuva) kultūras namā izskanēja Auces un Jaunakmenes mūzikas skolu audzēkņu un pedagogu koncerts. Viens no šī projekta mērķiem bija izveidot kopīgu simfonisko orķestri, apvienojot spēkus -  nepieciešamos instrumentus un mūziķus. Runā, ka brīnumi notiek pasakās,  bet šoreiz brīnums, Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas atbalstīts, notika Ziemassvētku gaidīšanas laikā.

Sallijas Bankevicas teksts / foto no pasākuma albuma03.01.2011

Sākumskolā priecēja Pārslu rūķīši


   Dobeles sākumskolas bērni savus vecākus un citus tuviniekus šogad Ziemassvētkos priecēja ar nepilnu stundu ilgu muzikālu uzvedumu.

Ziemassvētku pasākumi mācību iestādē bija divi – vispirms pirmajās divām, tad – 3. un 4. klasei. Abos valdīja ļoti sirsnīgs noskaņojums, skolas zālīte bija ļaužu pilna.
Visvairāk darba, lai tradicionālais sarīkojums izskanētu vēl nebijušā formā, ieguldīja skolotājas Agnija Kozlovska, Aija Šimkus un Ilona Šinko.
Uzveduma scenārija autore ir mūzikas skolotāja Agnija Kozlovska. Pēc tam, kad bija izskanējuši skatītāju aplausi, viņa „Zemgalei” sacīja:
   - Es scenārijus vienmēr nosapņoju. Pēc tam eju pie Aijas un saku – man ir tāda un tāda doma, palīdzi to realizēt. Un Aija man palīdz.
Tā arī šoreiz Aija Šimkus veidoja dalībnieku un skatuves ietērpu.

Ligitas Dāvidsones teksts / foto03.01.2011