Sestdiena, 2023. gada 9. decembris
Vārda diena : Sarmīte, Tabita

Dzimis pirms simts gadiem vienā dienā ar Latviju

16.11.2023 Anita Banziņa

Savu simto dzimšanas dienu rīt svinēs dobelnieks LAIMONS EZERGAILIS. Vēl jo vairāk tā īpaša ar to, ka tiek svinēta vienlaikus ar Latvijas valsts dzimšanas dienu.   

{longHTML}

Nemēdzu pieņemt nepopulārus lēmumus, tikai vajadzīgus

16.11.2023 Indra Cehanoviča

Ierasts, ka Valsts svētku priekšvakarā tiek piešķirti dažādi apbalvojumi. Arī Dobeles novads nav izņēmums, un tos šogad saņems pieci cilvēki, kuru darba ieguldījums novada attīstībā dažādās jomās  tādējādi ticis pienācīgi novērtēts. Viens no diviem augstākā vietvaras apbalvojuma  - Goda zīmes - ieguvējiem šoreiz ir ANDREJS SPRIDZĀNS. Iespējams, daļa tagadējā Dobeles novada iedzīvotāju viņu pirmām kārtām asociē kā ķirurgu, kurš ilgus gadus strādājis Dobeles slimnīcā un bijis arī tās vadītājs, daļa – kā agrākā Dobeles novada mēru, kurš to vadīja 12 gadus, tātad no tā izveides brīža, un ir arī jaunā novada domes sasaukuma deputāts. 

{longHTML}

Jo laimīgāks cilvēks, jo ātrāk skrien laiks

13.11.2023 Alise Kruglauža

ILVA LIEPNIECE ikdienā rūpējas par Auces pirmsskolas izglītības iestādes «Pīlādzītis» audzēkņu un darbinieku vēderiem, strādājot par šefpavāri. Brīvajā laikā viņa cep kūkas un piedalās dažādos konkursos. Nupat, Dobeles Ābolu svētku ietvaros ceptā kūka ieguvusi «Ābolu karalienes»’ titulu, tādējādi kulināre nākamajā konkursā tiks pie iespējas kļūt par vienu no žūrijas locekļiem un vērtēt citu čaklo cepēju veikumu. 

{longHTML}

«Runāt par vēsturi – man tas ir pats galvenais»

13.11.2023 Sarmīte Rone

Ir Patriotu nedēļa, kad īpaši godinām savas valsts brīvības cīnītājus un neatkarīgās Latvijas valsts dzimšanu. Šajās dienās vairāk nekā citkārt domājam arī par mūsu vēsturi. Tāpēc likumsakarīga tieši šolaik šķita saruna par vēstures mācīšanu un mācīšanos ar vēstures un sociālo zinību skolotāju AIJU PROKOPOVU, kura šīs zināšanas sniedz Dobeles Valsts ģimnāzijas skolēniem jau piecpadsmit gadus.

{longHTML}

Lāčplēša dienu svinēja patriotiskā noskaņā

13.11.2023 Anita Banziņa, Agra Šiliņa foto

Pieminot brīvības cīnītājus un atgādinot sev un jaunākajai paaudzei, cik augsta ir bijusi mūsu valsts neatkarības iegūšanas cena, novadā daudzviet notika Lāčplēša dienas pasākumi. 

{longHTML}

«Rotaļnīca» - mazs pakāpiens ceļā uz lielāku mērķi

13.11.2023 Anita Banziņa

Nesen Dobelē atvērtajā rotaļu un svētku telpā «Rotaļnīca» nedēļas nogalē jau pilnā sparā tiek svinētas bērnu dzimšanas un vārda dienas, notiek ballītes. Lai gan «Rotaļnīca» darbojas tikai nedaudz vairāk par mēnesi, tā jau ir kļuvusi zināma un apmeklēta, saka tās saimniece SANDRA SAFRANOVIČA.

{longHTML}

Mans prieks ir mans dārzs

09.11.2023 Anita Banziņa, foto no Lilitas Zāmeles albuma

Lilita Zāmele - auceniece, bijusī ilggadēja Auces kultūras nama direktore.
Pāreja no vasaras uz rudeni, kad pazūd siltums un gaišums, vienmēr ir emociju pārpilna. Zinu, daudziem rudens rada skumjas. Bet es esmu rudens cilvēks, rudenī dzimusi, tāpēc man šajā laikā ir dalītas izjūtas. Ja ir tā kā šobrīd, kad jau iestājies drūmais un tumšais laiks, tas arī man nepavisam nepatīk. Bet ir arī saulainais, burvīgais un košais rudens, kad vari priecāties par tā krāsām. Tas gan ir burvīgs, taču šogad tāda diemžēl nebija un vairs arī nebūs. Vispār dīvains gads dabas norišu ziņā. Par vasaru varēja priecāties vēl septembrī, bet vasarā vasaras bieži nebija, tāpat kā pavasarī - pavasara. Man joprojām dārzā zied dažas puķes. Kā rausi ārā? Lai jau plaukst vēl pēdējie ziedi.

{longHTML}

Tas nav tikai vīns - tās ir emocijas!

09.11.2023 Alise Kruglauža, foto no Sandra Laizāna personīgā arhīva

SANDRIS LAIZĀNS ir tērvetnieks, kurš skaistajā pagastā ir dzimis un uzaudzis. Turpat nodarbojas ar mazo uzņēmējdarbību un plašāk ir pazīstams kā vīndaris no «Tērvetes vīniem». Ģimenes uzņēmums nodarbojas ar ogu audzēšanu, to pārstrādi un vīna gatavošanu, kā arī laipni pie sevis uzņem viesus, tādējādi attīstot Latvijā pēdējos gados īpašu popularitāti ieguvušo konceptu - ražojošu apskates saimniecību.  

{longHTML}

Viena pusstunda gadā savai veselībai

09.11.2023 Anita Banziņa, foto no Ivetas Muzikantes albuma

Nepilnā stundā, ko  ārstei ginekoloģei  IVETAI MUZIKANTEI atņēmu no viņas laika, interviju pārtrauca vairāki telefona zvani. Pacientu pieņemšanas laiks privātpraksē gan bija beidzies, bet darbs, kā noprotams, gan vēl nē. - Sazināsimies nedaudz vēlāk! - katrai zvanītājai teica daktere. 

{longHTML}

Radošo talantu parāde Kaķeniekos

06.11.2023 Inta Balčūna

4. novembris bija svētku diena Annenieku attīstības biedrībā. Kaķenieku tautas namā notika pasākums «Kaimiņpagastu radošo talantu parāde». Ar Dobeles novada domes un kultūras pārvaldes atbalstu tika īstenots pavasarī iecerētais projekts, lai apzinātu triju kaimiņpagastu – Annenieku, Bikstu un Zebrenes  - radošos ļaudis – rokdarbniekus, amatniekus, māksliniekus, literātus, organizētu vērienīgu darbu izstādi un pašdarbnieku koncertu.

{longHTML}