Trešdiena, 2023. gada 7. jūnijs
Vārda diena : Arnis, Gaida

Tērvetē svinēja florbola svētkus

08.05.2023 Signes Dumfas teksts un foto.

29. aprīlī Tērvetes Sporta centrā tika aizvadīti «Florbola svētki Tērvetē». Pasākuma mērķis bija popularizēt florbolu kā sporta veidu un turpināt iesāktās florbola tradīcijas kopā ar FK «Tērvete», florbola sezonu noslēdzot.

{longHTML}

Novadā svinēja Baltā galdauta svētkus

08.05.2023 Indras Cehanovičas teksts un foto.

4. maijā visā Latvijā atzīmēja Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienu. Šim notikumam par godu dažādi pasākumi notika arī Dobeles novadā.

{longHTML}

Uzvaras laurus plūc klasiskās vērtības

08.05.2023 Alises Kruglaužas teksts un foto.

   4. maijs Zebrenes pagastmājā tika svinēts, kā jau svētkos pieņemts, - ar kūkām un koncertu. Deviņas kūku cepējas bija sarūpējušas skaisti noformētas un gardas tortes, kuras vērtēja gan žūrija, gan pasākuma apmeklētāji.

{longHTML}

Gardākais siers un visvērtīgākā oga

24.04.2023 Alises Kruglaužas teksts un foto.

   22. aprīlī, Jurģu dienas ieskaņā, Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā pulcējās tirgotāji, lai priecētu Dobeles iedzīvotājus gan ar dažādiem amatniecības izstrādājumiem, gan ar mājražotāju sarūpētiem gardumiem.

{longHTML}

Visiem novada koriem piešķirta pirmā pakāpe

24.04.2023 Anitas Banziņas teksts, foto no kora albuma.

   Novada koriem lieliski rezultāti Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku koru koprepertuāra pārbaudes skatē - visiem pieciem piešķirta pirmā pakāpe. Tātad visi ir kļuvuši par pilntiesīgiem Dziesmu svētku dalībniekiem.

{longHTML}

Lielā Talka aizvadīta. Arī mūspusē sestdien raka, grāba, zāģēja...

24.04.2023 Indras Cehanovičas teksts un foto.

   Sestdien visā Latvijā jau 16. reizi notika Lielā Talka. Arī Dobeles novadā, kā allaž, aktivitātē iesaistījās gan mācību iestāžu audzēkņi un pedagogi, kuri gan čakli strādāja piektdien, gan pašvaldības darbinieki, uzņēmēji, nevalstiskās organizācijas. Arī «Zemgale» sestdien ielūkojās vairākās oficiāli pieteiktajās talkošanas vietās Dobelē, kā arī Krimūnu un Penkules pagastā.

{longHTML}

Gribu būt «daļa no tā visa»

21.04.2023 Alises Kruglaužas teksts un foto.

   Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā 18. aprīlī Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta «Nākamā pietura - Bibliotēka» ietvaros notika tikšanās ar rakstnieci Ingu Žoludi. Uz tikšanos bija ieradušies Dobeles Valsts ģimnāzijas 11. klašu skolēni.

{longHTML}

Penkules skolēni ēd ar prieku

21.04.2023 Anitas Banziņas teksts un foto.

   Latvijā pirmoreiz rīkotā konkursa «Labākais skolu ēdinātājs Latvijā» žūrijas speciālā balva tika piešķirta Penkules pamatskolai, jo, kā tika pamatots, tās «pavāri bērniem piedāvā ļoti interesantu un radošu ēdienkarti, kas ļauj gan veselīgi paēst, gan arī rada prieku». Šīs skolas pavāri ir spējuši «izkāpt no ierastā skolas ēdināšanas rāmja». Par to «Zemgale» rakstīja pirms dažām nedēļām, bet otrdien devās uz Penkules pamatskolu, lai tiktos ar skolas virtuves saimniecēm.

{longHTML}

«Tenax Dobele» Baltijas Handbola līgā izcīna bronzu

19.04.2023 Santas Zariņas sagatavotais teksts, publicitātes foto.

   Nedēļas nogalē Igaunijas pilsētā Pelvā aizvadītas Baltijas Handbola līgas finālčetrinieka spēles, kur saspringtās cīņās par Baltijas čempioniem titulēta vietējā čempionvienība «Polva-Serviti». Godalgotajā 2. vietā ierindojās «Dobeles Tenax» pusfināla pretiniece «Viljandi HC», savukārt Latvijas čempionvienība, finālspēlē pieveicot Viļņas «VHC Šviesa», mājās devās ar bronzas medaļām.

{longHTML}

Vēroja putnus un gatavoja putnu būrus

18.04.2023 Indras Cehanovičas teksts un foto.

Tradicionāli aprīlī daudzviet Latvijā Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) virsvadībā notiek Putnu dienu pasākumi. Šogad tajās iesaistījās arī Dobeles novads - uz vairākām akcijas ietvaros notiekošajām aktivitātēm interesenti bija aicināti aizvadītajā sestdienā.

{longHTML}