Ceturtdiena, 2024. gada 20. jūnijs
Vārda diena : Maira, Rasa, Rasma

«Sētā nāk rūķīt’s ar dāvanu maisu»

28.12.2023 Anita Banziņa

- Normāli tas nava. Te kaut kas darāms, lai tā nebūtu! - eglīšu vakaru sakarā vēstuli avīzei ir rakstījis kāds pikts, anonīms «audzinātājs» tālajā 1937. gadā. 

{longHTML}

Ticiet Ziemassvētku vecītim!

28.12.2023 Anita Banziņa

Ziemassvētku vecīša brīnumainā parādīšanās ir katra Ziemsvētku pasākuma kulminācija un galvenā atrakcija.  O – ho - ho - esmu klāt! Vai gaidījāt? Nu, protams, gaidīja. Un kā vēl! 

{longHTML}

Vēl viens gads aizvadīts. Ar ko tas ieies vēsturē Dobeles novadā?

28.12.2023 Indra Cehanoviča

Ir pagājis vēl viens gads. Ar ko tas paliks mūsu atmiņā? Ar postošo vētru, realizētajiem projektiem, nepadarītiem darbiem? Katram no mums droši vien būs sava atbilde uz šo jautājumu. «Zemgale» pārlapoja laikraksta šī gada numurus, lai atcerētos, ar ko katrs mēnesis ir ierakstīts mūsu novada vēstures lappusēs. 

{longHTML}

Aprūpes centrā «Auce» gaida svētku dāvanas

21.12.2023 Anita Banziņa

Pie krāšņi sapostas eglītes garā rindā saliktas skaisti noformētas dāvanu kastes, krāsaini maisiņi  un paciņas. To krājums ar katru dienu papildinās, un 28. decembrī SIA «Milur» sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centra «Auce» iemītniekiem svētku noskaņā tiks pasniegtas ilgi gaidītās dāvanas. 

{longHTML}

Kad ziema nāca sētiņā...

21.12.2023 Anita Banziņa

Ap šo laiku, piemērojoties ziemai, uz daudzām skatuvēm tiek izdancoti deju koncerti ar ziemīgiem nosaukumiem  - «Ziemas danči», «Sniega virpulī», «Puteni aizdejojot» un kā vēl tik nē.

{longHTML}

Mūsu skolotāji ir universālie kareivji

21.12.2023 Sarmīte Rone

Gadu mijas priekšvakarā «Zemgale» tikās ar Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieku izglītības, kultūras, sporta un sociālajā jomā GUNTI SAFRANOVIČU, lai izjautātu par aktualitātēm izglītības sistēmas attīstības nostādnēs valstī un to, kā tās ietekmē izglītības darbu mūsu novadā.

{longHTML}

Dziedātāji un klausītāji ziedo Īles baznīcas atjaunošanai

18.12.2023 Anita Banziņa

Svētdienas vakarā, trešajā Adventē, Īles luterāņu baznīcā sirsnīgi un gaiši izskanēja koncertprogramma «Reiz Ziemassvētkos» Dobeles pilsētas kultūras nama jauktā kora «Septiņi sapņi» dziedājumā.   

{longHTML}

Ikvienu pasākumu organizēju no sirds

18.12.2023 Indra Cehanoviča

Lūgta pastāstīt par šī, nu jau aizejošā, gada kultūras dzīves aktualitātēm Bēnes pagastā, Bēnes tautas nama vadītāja INGRĪDA ROZENFELDE smaida – vai par visām, visām, kas notikušas? 

{longHTML}

«Izvēlējos profesiju no augstā plaukta...»

18.12.2023 Anita Banziņa

Tajā, kā šķiet, jau tālajā ziemā pirms 13 gadiem Dobelē pirmo reizi tika rīkots vēl nebijis pasākums - Sniegavīru parāde. Tāpat kā Ledus skulptūru festivāls Jelgavā, desmit gadus tas Latvijā bija ziemas centrālais pasākums, tūristu pievilkšanas objekts. Dobele tika nodēvēta par sniegavīru galvaspilsētu, un to skatīties brauca ļaudis no visas Latvijas, Lietuvas un  Igaunijas.

{longHTML}

Ar radošumu dabas parkā Tērvetē

14.12.2023 Anita Banziņa

- Parks ir lieliska vieta radošumam, - Lilita Kauste . Jau vairāk nekā 15 gadus viņa vada vada LVM dabas parka Tērvetē informācijas centru. Tā kā katru gadu parkā ierodas ap 150 tūkstoši apmeklētāju - tik dažādu pēc vecuma, rakstura, interesēm un tautības, nav šaubu, ka arī vadītājas darbā radošumam jābūt klātesošam.  

{longHTML}