Ceturtdiena, 2022. gada 26. maijs
Vārda diena : Eduards, Edvards, Varis

Par pandēmijas ietekmi, jauno zīmolu un sveču modi

20.04.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Nenoliedzami, pēdējie pāris gadi, kas visai pasaulei aizritējuši pandēmijas zīmē, nav bijuši viegli nevienam. Tie bija dažādu izaicinājumu pilni arī uzņēmējiem – kādam izdevās pārvarēt grūtības, taču vēl kādam tik spoži neklājās. “Zemgale” interesējās, kā šodien, kad situāciju pasaulē vēl saspringtāku dara notiekošais Ukrainā, klājas “Baltic Candles Ltd.”.

{longHTML}

Pūču kolekcionāre– Aina Leitāne

18.04.2022 Alise Kruglauža/ Autores foto

   


   Pensionētā Dobeles pilsētas Bērnu bibliotēkas vadītāja Aina Leitāne šogad vasarā svinēs savu 86. jubileju, kā arī 20. aprīlī ar vīru Bonifāciju Leitānu sagaidīs savu nu jau 59. kāzu gadadienu. Kundze daudziem pazīstama kā pūču kolekcijas īpašniece un «Zemgalei» pastāsta, ka sākusi tās krāt kopš 1993. gada. Tajā pašā gadā arī sākusi dzīvi Dobeles pilsētā. Bērnība aizvadīta Āķu muižā, Naudītes pagastā. Pūču kolekcijā pirmās ienākušas grāmatas, pēc tam jau viss pārējais– figūriņas, sveces un citi.

{longHTML}

Sekojot pa krustnešu pēdām

18.04.2022 Ieva Laizāne/Autores foto

   


   Aprīļa pirmajā darba nedēļā man bija lieliska iespēja piedalīties piecu dienu ilgā projektā, kas tapis sadarbībā ar Lietuvu jeb pārrobežu projekts «Latvia–Lithuania 2014–2020».

Sākšu uzreiz ar to, ka šī «darba nedēļa» viennozīmīgi bija izdevusies jau vien sākot ar to, ka apkārt bija lieliski cilvēki. Mēs, septiņi latvieši, kas pārstāvēja ne vien Dobeles novadu, bet arī Jelgavas novadu un tūrismu kopumā, kā arī deviņi lietuvieši, devāmies uz Poliju.

{longHTML}

Pandēmija neattur cilvēkus ceļot

18.04.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   


   Aizvadīto otrdien Dobeles Pilī notika tūrisma informatīvā sanāksme, kas bija pulcējusi gan šajā jomā strādājošos speciālistus, gan uzņēmējus.

Sanāksmi atklāja Dobeles novada pašvaldības vadītājs Ivars Gorskis, kurš savā uzrunā akcentēja sadarbības būtiskumu. Tā ir svarīga jebkurā jomā, bet tūrismā – īpaši. Darbs jaunizveidotajā novadā ir izaicinājums jebkurā nozarē strādājošajiem, jo ir jāmācās strādāt kopīgi. Tikai tādā veidā, esot visiem kopā, sadarbojoties, būs iespēja īstenot to, ko patiešām vēlamies, akcentēja domes priekšsēdētājs. Viņš piebilda, ka ir pārliecināts – novadam ir ļoti labs potenciāls tūrisma jomā, tikai tas jāprot pareizi izmantot.

{longHTML}

Nemīsim olu čaumalas

14.04.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   


   Ja Lieldienu rītā olu čaumalu netīšām samin, visu gadu tās mājas saime dzīvos nemierā, tā vēsta viens no mūsu senču novērojumiem. Iespējams, šo ticējumu ievēro Dobeles pagasta “Jaunļobās”. Vai daudzviet būsiet redzējuši, ka vista uzskata sevi par suni, truši rāmi sēž vietā, kur nolikti, savukārt suņi uzskata par savu pienākumu iztrenkāt zirgu? Tāpat vien, jo saimniece teica, ka tas sāk palikt mazliet par apaļu.

Ņemot vērā tradīcijas, kas Latvijā ieviesušās no ārpasaules, Lieldienās ierasts, ka olas mums “atnes” ne vistas, bet gan zaķi. Tiešām tā ir? Dobeles pagasta Aizstrautnieku pievārtē esošo “Jaunļobu” saimniecei ANITAI GABRANOVAI gan uz šo jautājumu nav konkrētas atbildes, jo saimniecībā ir gan visdažādāko šķirņu vistas, gan truši. Kurš no tiem ir īstais olu gādātājs, drošu ziņu nav, tomēr fakts, ka Lieldienās tās ir vienmēr, gan.

{longHTML}

Grib labiekārtot ne vien savu pagalmu, bet arī ciemata centru

11.04.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

 

   Ļaudis, kuri pēdējo gadu laikā pabijuši Bērzē vai braukuši ciematam cauri, visdrīzāk, būs pamanījuši pārvērtības, kas notikušas savulaik nolaistajā un pamestajā ēkā, kur reiz atradās veikals. Gan pats nams, gan tā apkaime pārvērtušies līdz nepazīšanai. Apkārtne ir ne tikai sakopta, bet arī tiek papildināta ar dažādiem interesantiem dekoriem. Piemēram, šopavasar uz ēkas žoga bija sasēdušas... dzērves.

{longHTML}

Satiec savu meistaru Penkulē

11.04.2022 Ieva Laizāne/ Foto no Edītes Bēvaldes albuma

   No 8. līdz 10. aprīlim visā Latvijā norisinājās «Satiec savu meistaru!» pasākums. Tā būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē.

{longHTML}

Jubilejas izstāde «Mans dzīvesprieks»

11.04.2022 Ieva Laizāne/ Autores foto

   Aizvadītajā sestdienā Dobeles Amatu mājā atklāta Tautas daiļamata meistares un Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) «Avots» ilggadējās dalībnieces AUSMAS NARVAIŠAS jubilejas izstāde «Mans dzīvesprieks».

{longHTML}

Dobelē pikets pret vardarbību Ķīnā

08.04.2022 Alise Kruglauža/Autores foto
   Vakar iepretī Dobeles kultūras namam norisinājās pikets, kura organizētāji ir pret valsts sankcionēto orgānu izņemšanu Ķīnā. Kā vēsta informācija, kopš 1999. gada jūlija Ķīnā notiek valsts mēroga vajāšanas, kas vērstas pret Faluņ Dafa mācības praktizētājiem. Piketa dalībnieki stāsta, ka Ķīnā šos praktizētājus arestē un spīdzina, kā arī izmanto kā orgānu donorus.

{longHTML}

“ZZ čempionāta” pusfinālā iekļūst arī mūspuses skolas

08.04.2022 Indra Cehanoviča/Sarmītes Rones foto

   


   Trešdien ir noskaidroti Eiropā lielākā bērnu un jauniešu festivāla “Zelta Zivtiņas Čempionāta” pusfinālisti – gandrīz 600 skolu klases no visas Latvijas. Tās cīnīsies par tiesībām startēt aizraujošajā čempionāta finālā un sacentīsies galvenajām balvām. “TOP 5” aktīvākās pilsētas, no kurām saņemts visvairāk klašu pieteikumu un mājasdarbi, ir Rīga, Jelgava, Liepāja, Valmiera un Daugavpils, savukārt aktīvākie novadi ir Ogres, Siguldas, Tukuma un Dobeles novads.

{longHTML}