Ceturtdiena, 2022. gada 26. maijs
Vārda diena : Eduards, Edvards, Varis

 

Vēl varu kājas nomazgāt izlietnē

20.05.2022 Ieva Laizāne/Autores foto

    Mārīte Kalniņa un Aiva Kakteniece – atpūtas vietas «MĀSA» īpašnieces.

– Mums klājas ļoti labi. Beidzot, pēc ilgās sezonas, garā atvaļinājuma, pēc visiem kovidiem un tā tālāk, esam «atvērušās». Darba bija ļoti daudz, bet tas ir forši! Prieks, bet īsti uz darbu negribējās nākt, – stāstu sāk Aiva.

Sandras Kalnietes rīkotā konkursa uzvarētāji viesojas Eiropas Parlamentā

20.05.2022 Alise Kruglauža/Autores foto
   Kā jau iepriekš «Zemgalē» tika ziņots– aptuveni pirms diviem gadiem rīkotajā konkursā sadarbībā ar Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Sandru Kalnieti lasītājiem tika dota iespēja laimēt braucienu uz Briseli, atbildot pareizi uz konkursa jautājumiem. Apmeklējums notika 16. maijā - Dobeles, Jelgavas, Saldus un citu reģionu laikrakstu lasītāji, uzvarētāji - viesojās Eiropas Parlamenta ēkā, kurā visiem tika dota iespēja iepazīties ar EP darbību, kā arī apskatīt slaveno plenārsēžu zāli, kurā sēžu laikā pulcējas Eiropas Parlamenta deputāti, lai piedalītos visplašākajās un svarīgākajās debatēs. Te arī balsojot tiek pieņemti vēsturiski lēmumi, kas maina cilvēku dzīvi visā Eiropas Savienībā.

Aizvadīta «Muzeju nakts» Dobelē

16.05.2022 Ievas Laizānes teksts/foto

   Kā jau iepriekš «Zemgale» vēstīja, tad aizvadītajā sestdienā visā Latvijā norisinājās «Muzeju nakts». Pēc divu gadu pandēmijas pauzes 190 muzeji visā Latvijā un citas sabiedrisko dzīvi veidotāji vēra savas durvis apmeklētājiem. Arī Dobelē, Penkulē, Bēnē...

Vairāk lasit laikrakstā.

Caur uguni un ūdeni mēs bieži ejam

16.05.2022 Ieva Laizāne/Autores foto
   Šodien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atzīmē Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, kā arī Latvijas Ugunsdzēsības 157. gadadienu. Aizvadītajā nedēļā, atzīmējot svētkus un godinot ieguldījumu Latvijas un tās iedzīvotāju drošības stiprināšanā, VUGD Zemgales reģiona brigādes amatpersonām un sadarbības partneriem piešķirti VUGD apbalvojumi.

Ar VUGD III pakāpes apbalvojuma zīmi «Par priekšzīmīgu dienestu» apbalvots Dobeles daļas vada komandieris RONALDS KUČIKS, kuru «Zemgale» aicināja uz sarunu.

Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā tikšanās ar ilustratori Agiju Staku

12.05.2022 Alise Kruglauža/Autores foto


    11. maijā Dobeles sākumskolas 2.klases skolēniem, Penkules pamatskolas 1.–3. klašu skolēniem kā arī mazajiem Jaunbērzes pirmsskolas izglītības iestādes «Minkuparks» audzēkņiem tika dota iespēja tikties ar mākslinieci Agiju Staku, iepazīties ar viņas ilustrācijām un atbildēt uz jautājumiem, saņemot autores sagatavotās veicināšanas balvas. Atnākušie tika iepazīstināti ar dažādām zīmēšanas niansēm un tehnikām.

No izpētes rezultātiem uz praktiskiem risinājumiem– Auces upe

12.05.2022 Alise Kruglauža/Autores foto
   11. maijā Dobeles novada pašvaldības telpās norisinājās seminārs Eiropas Savienības LIFE programmas integrētais projekts «Latvijas upju baseinu apsaimniekošanas plānu ieviešana laba virszemes ūdens stāvokļa sasniegšanai.»

Projekta vadītāja Linda Fībiga ievadā informēja par semināra mērķi un iepazīstināja klātesošos ar ekoloģiskās kvalitātes uzlabošanas nepieciešamību un stāvokli Latvijas upēs.

Ūdens kvalitāte ir ļoti būtiska, un viens no svarīgākajiem jautājumiem ir - kam mēs izmantojam ūdeni. Ja runa ir konkrēti par cilvēku, pirmais būtu – kvalitatīvs ūdens, ko var lietot pārtikā, higiēnā, kā arī atpūtas nolūkos (piemēram peldēšana). Tehniskos jautājumos tas būtu destilēts ūdens, kas neveido apsūbējumu un kaļķakmens nogulsnes.

Kā jums klājas?

12.05.2022 Anitas Banziņas teksts/foto

Jāpaspēj vēl daudz izdarīt


Uz “Zemgales” jautājumu atbild
Māris Kaufmanis.

   - Īsi sakot, klājas man ikdienišķi labi. Normāli. Visu darba mūžu esmu darbojies gāzes tehnoloģiju nozarē un daru to joprojām. Katram ir jādara tas, ko viņš ir mācījies un ko prot.

Vairāk lasiet laikrakstā.

Militārā tehnika Dobelē

12.05.2022 Ieva Laizāne/Autores foto

   Otrdien Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas dienesta viesnīcā Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde kopā ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vadīja izglītojošas lekcijas audzēkņiem.

Vairāk lasiet laikrakstā.

Zivis kafejnīcā. Bet ne uz šķīvja

12.05.2022 Anita Banziņa/Autores foto
   Dobeles kafejnīcu “Rasa” dažreiz dēvē arī par kafejnīcu ar akvāriju. Nudien, krāšņā, dzīvā zemūdens glezna ir kafejnīcas pievienotā vērtība.

Kamēr apmeklētāji gaida pasūtīto maltīti, var kavēt laiku, ar interesi noskatoties, kā ūdenī snauduļo vai šaudās eksotiskas zivtiņas, savstarpējās attiecības kārtojot. Galdiņi abpus akvārijam tāpēc ir vispieprasītākie.

Vairāk lasiet laikrakstā.

Prieks šeit uzziedēt!

12.05.2022 Ieva Laizāne/Autores foto
   Dobeles Pils atplaukst krāšņās gleznās – maijā un jūnijā Dobeles Pilī apskatāma mākslinieces ILSES KRŪKLES personālizstāde «Ziedu kaprīzes». Aizvadītajā piektdienā ar mākslinieces izstādi neoficiāli tika aizsākts Dobeles Ceriņu festivāls 2022.


LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU