Piektdiena, 2022. gada 2. decembris
Vārda diena : Meta, Sniedze

Šā gada Ziemassvētku karaliste — Jau novembrī Lietuvas Pakrojas muiža aicinās uz lielo laternu festivālu „Pūķi, mīti un leģendas“

09.11.2022 PAKROJAS MUIŽA

     Iestājoties tumšajam gadalaikam, arī šogad Lietuvas Pakrojas muižā gaismas iedegs lielākais ziemas pasākums Ziemeļeiropā. Muiža pārsteigs viesus ar Āzijas kultūras iedvesmotu milzu laternu un gaismas festivālu „Pūķi, mīti un leģendas“. Starp miljoniem gaismekļu būs arī jaunas neticama izmēra kvēlojošās zīda laternas, kas ir īpaši radītas Pakrojas muižai.

 

26. novembrī piecpadsmit hektāru plašajā vēsturiskās muižas teritorijā durvis vērs gada spilgtākais festivāls „Pūķi, mīti un leģendas“, padarot šo vietu par Ziemassvētku un Jaungada valstību ar vairāk nekā 50 dažādām izgaismotām mākslinieciskām gaismu kompozīcijām, kuru idejās un tapšanā darbu ir ieguldījuši vairāki desmiti mākslinieku no dažādām Āzijas valstīm. Pasākumā būs apskatāmas speciāli muižai un tās apkārtnei radītas neticami lielas skulptūras: mītiskie briesmoņi un gaismas pūķi, kas nes cerību un laimi, uzticības simboli — dzērves un flamingi, lauvas krūšutēls, kas pasargā no ļaunajiem gariem, apburošā austrumu dieviete un visbeidzot arī 25 metrus garš un 5 metrus augsts jūras briesmonis krokodils Vans, kas izaicinās jūsu drosmi, ļaujot pat tajā ieiet. To visu caurstrāvos svētku rosība, Ziemassvētku tirdziņš, karuseļi, atrakcijas visai ģimenei, austrumu virtuves garšas, tikšanās ar Ziemassvētku vecīti un unikālās muižas aktivitātes — amatnieku darbnīcas, pasaulslavenā vēsturiskā spirta rūpnīca un daudz kas cits.

Esmu gandarīts, ka tumšajā gadalaikā muižas teritoriju atkal izgaismos festivāls, kurā atdzīvojas leģendas. Šogad tas būs piektais gaismas festivāls un, iespējams, lielākais pasākums, kāds jebkad rīkots muižā. Tajā ir izmantoti desmitiem kilometru zīda, miljoniem spuldzīšu un, es nepārspīlēju, simtiem negulētu radošu nakšu. Pasākums pārsteigs tos, kas jau visu redzējuši, un būs tā vieta, kur šoziem būs iespēja smelties maģisko enerģiju, kas jūs pavadīs visu gadu: no neredzētām būtnēm un pat paša uguns valdnieka pūķa, kas ieguvis milzu laternu veidolu,“ stāsta Pakrojas muižas Barons.

Katru piektdienu, sestdienu un svētdienu no 26. novembra līdz 8. janvārim Lielo Āzijas laternu festivāls „Pūķi, mīti un leģendas“ aicina apmeklētājus iegrimt Austrumu mistikā un atklājumos.

Pakrojas muiža atrodas pavisam netālu no Bauskas un vien divu stundu braucienā no Rīgas. Tā ir ne vien Lietuvā lielākā muižas saimniecība, bet arī viena no 18 pievilcīgākajiem kultūras tūrisma vietām Eiropā, kas ir ieguvusi Lietuvas „Gada tūrisma objekts 2018., 2019., 2021.“ titulu. Šeit ik gadu notiek unikāli ziedu un gaismu festivāli, kā arī tiek atdzīvinātas XIX gs. muižas dzīves ainas.

Vairāk informācijas un biļešu iegāde: ŠEIT 

Lasīt vairāk 

Vieglatlētu panākumi Baltijas valstu čempionātā

09.03.2022 Ievas Laizānes teksts/foto no Dobeles Sporta skolas arhīva

   Divas dienas, piektdien un sestdien, Valmieras Jāņa Daliņa stadiona Vieglatlētikas manēžā notika ziemas sezonas svarīgākās sacensības junioriem (U20) un jauniešiem (U18). «Zemgali» informēja Dobeles sporta skolas trenere SKAIDRĪTE VELBERGA par mūsu jauno vieglatlētu panākumiem Baltijas valstu čempionātā.

Pirmo reizi Baltijas valstu čempionātā Latvijas izlases sastāvā startēja trīs Dobeles novada sportisti – juniore Patrīcija Grosberga, kā arī jaunieši Matīss Jansons un Markss Šteinerts. Mūsu sportisti iepriecināja gan ar izcīnītām vietām, gan sasniegtiem rezultātiem.

Pārtikas ražotāji nosūta uz Ukrainu pārtikas produktus

09.03.2022 Ievas Laizānes teksts Reičelas Āboliņas foto

   Atsaucoties Zemkopības ministrijas (ZM) aicinājumam, Latvijas pārtikas ražotāji pauduši gatavību nosūtīt uz Ukrainu vairākus desmitus tonnu pārtikas produktus.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: – Kopš Krievijas karaspēka iebrukuma Ukrainā Zemkopības ministrija ir uzrunājusi Latvijas pārtikas ražotājus, aicinot tos sniegt atbalstu Ukrainai. Mūsu aicinājumam atsaukušies vairāki lielie pārtikas ražotāji, kas pauduši gatavību, tiklīdz tas ir iespējams, nosūtīt uz Ukrainu vairākus desmitus tonnu pārtikas produktu – putraimus, makaronus, miltus, konservus, kā arī sulas un dzeramo ūdeni, olas un citu pārtiku. Latvija turpinās sniegt atbalstu Ukrainai tās cīņā par savas valsts neatkarību visos mums pieejamos veidos.

Klāt palodžu “zaļošanas” jeb sējas laika “trakums”

07.03.2022 Indra Cehanoviča

   Ar katru dienu aizvien vairāk tuvojoties pavasarim, un, biežāk spīdot saulītei, daudziem skatieni sāk vērsties mazdārziņu virzienā. To labi var manīt arī veikalos, kuru piedāvājumos ir dažādas ziedu un dārzeņu sēklas – pircēju tajos šajā laikā netrūkst. Jau daudzu gadu garumā Dobelē viena no dārzkopības entuziastu iecienītākajām vietām, kur iegādāties sēklas un sīpolus, ir SIA “ANEMONE S” veikaliņš “Puķu bode” pašā pilsētas centrā. “Zemgale” tajā iegriezās, lai noskaidrotu, kādas ir šīs sezonas “modes tendences” dārzkopju vidū.

 

 LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU