Pirmdiena, 2022. gada 15. augusts
Vārda diena : Dzelde, Zelda, Zenta

 

Prognozēt šobrīd neuzdrošinās neviens, viss Dabas mātes rokās

05.07.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   


   Jūlijs tradicionāli ir laiks, kad visā Latvijā sākas pakāpeniska sējumu novākšana no laukiem. Tomēr, ņemot vērā šī gada vēso pavasari, mainīgo vasaru ar tās brīžiem valdošo karstumu atsevišķos valsts reģionos un spēcīgajām lietavām citos, lauksaimnieki ir itin piesardzīgi šī gada ražas prognozēs. Visi kā viens “Zemgales” uzrunātie speciālisti apgalvoja – situācija var mainīties jebkurā brīdī, līdz ar to šobrīd apsekotie pat “viscerīgākie” sējumi galu galā saviem saimniekiem var nest vien sāpīgu zaudējumu izjūtu.

Tad, iespējams, ir pat labi, ka nenākas tērēt degvielu pustukša lauka nokopšanai, jo par sējuma novākšanu kāds jau parūpējies. Teiksim, Vecauces pusē traktoristiem nebūs jālauza galva, kā nokopt kādu 20 ha lielu kukurūzas lauku – tas jau izdarīts.. Var līksmot arī dabas draugi – krauķu populācija šopavasar šajā apkaimē ieturējusi brangas maltītes...

Uz jautājumiem pēc būtības atbildes sniedz vienmēr

02.07.2022 Indras Cehanovičas teksts/Ievas Laizānes foto

   “Zemgales” iepriekšējā numurā varējāt lasīt Naudītes pagasta iedzīvotājas ANITAS BISENIECES viedokli par norisēm Dobeles novada domē. Viņai bija arī virkne jautājumu, ko kundze vēlējās uzdot Dobeles novada domes priekšsēdētājam IVARAM GORSKIM. “Zemgale” lūdza viņu tos komentēt. Sākumu sarunai lasiet “Zemgales” 28. jūnijā.

Dobeles Mūzikas skolai jauna direktore

01.07.2022 Indra Cehanoviča/Foto no interneta resursiem
   Vakar notikušajā Dobeles novada domes sēdē tika iekļauti arī vairāki papildus darba kārtības jautājumi. Viens no tiem bija par Dobeles Mūzikas skolas jaunās direktores apstiprināšanu amatā. Kā deputātus informēja Izglītības pārvaldes vadītāja AIJA DIDRIHSONE, iepriekš izsludinātajā konkursā uz šo amatu bija pieteikušies trīs pretendenti.

Liekam nost telefonu, laiks grāmatai!

01.07.2022 Alise Kruglauža/Autores foto   Par to, kā pašlaik klājas, stāsta Dobeles novada Centrālās bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļas vadītāja BRIGITA BAUMANE.

Baltijas čempionāts riteņbraukšanā

01.07.2022 Ieva Laizāne/Publicitātes foto

   Kā jau iepriekš «Zemgale» informēja, no 19. līdz 26. jūnijam Kuldīgā notika Baltijas čempionāts riteņbraukšanā, pulcējot 580 riteņbraucēju no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Pirmajās dienās sportisti sacentās individuālajā braucienā, bet riteņbraukšanas festivālu noslēdza ar grupas braucienu visās vecuma grupās. Sportisti sacentās ne tikai par Baltijas čempiona titulu, bet arī par katras valsts čempionāta medaļām.

Spēcīgais pagasts – Penkule

29.06.2022 Anita Banziņa/ Autores foto
   Penkules pagasts šogad svin 750 gadu jubileju. Mazam pagastam tas ir liels un iespaidīgs skaitlis. Pirmo reizi Penkule vēstures avotos minēta 1272. gadā Spārnenes novada sadalīšanas protokolā. Tolaik tā saukta par Wanpen. Zemes pirms 750 gadiem ir dalījuši Livonijas ordenis un bīskaps. Tas arī viss par senākiem laikiem. Bet kas notika tālāk?

Antons Bārtulis un viņa metode

29.06.2022 Anita Banziņa/ Foto no laikraksta “Darba uzvara”


   Kurš vairs zina tādu Antonu Bārtuli? Pieļauju, ka pareizi atbildēt varēs tie, kam pāri 60. Patiešām, padomju laiku varonis, 60. un 70. gadu «gaišā bāka», uz kuru tiekties. Ne sportists, ne estrādes zvaigzne vai televīzijas diktors, bet gan, vai varat iedomāties, – cūkkopis! Tiesa, tajā laikā tādu varoņu bija pietiekami – traktoristi, slaucējas, audējas. Antonam Bārtulim bija gods pārstāvēt visas Padomju Savienības cūkkopju cilti.

Noskaidrots Latvijas čempions riteņbraukšanā

27.06.2022 Ieva laizāne foto un teksts   Baltijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kas norisinājās aizvadītajās brīvdienās – 25. un 26. jūnijā – Kuldīgā, pulcēja 580 riteņbraucējus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, informē Latvijas riteņbraukšanas federācija.

Ieguvuši noderīgu pieredzi

27.06.2022 Sarmīte Rone foto un teksts   Informācija plašsaziņas līdzekļos vēstīja, ka vidusskolas centralizētos eksāmenus valstī šogad kārtoja vairāk nekā 14 tūkstoši 12. klašu skolēnu, un aptuveni 10% procentu topošo absolventu no eksāmeniem vai kāda no tiem tika atbrīvoti, galvenokārt veselības apstākļu dēļ. Dobeles novadā gan šis skaitlis ir pavisam niecīgs, «Zemgale» uzzināja Izglītības pārvaldē.

Turpina publiskās runas tradīciju

09.03.2022 Ieva Laizāne teksts / Foto no Kristīnes Pakules personīgā arhīva

«Zemgale» sazinājās ar Dobeles Valsts ģimnāzijas direktores vietnieci KRISTĪNI PAKULI, kura pastāstīja par vienu no skolas tradīcijām – publisko runu prezentēšanu.

– Jau no šī gada janvāra sākuma skolēni izkopj prasmi sagatavot publisko runu un uzstāties ar to. Ievērojot epidemioloģiski noteiktos «klašu burbuļus», šoreiz tikai savā klasē - latviešu valodas stundu laikā.LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU