Svētdiena, 2022. gada 25. septembris
Vārda diena : Rauls, Rodrigo

 

Jāmāk sev iestāstīt, ka tas ir izdarāms

18.08.2022 Ieva Laizāne/Autores foto

 


   VIESTURS DUDE, Dobeles Sporta skolas direktors

Uz jautājumu «kā jums klājas?» sarunu biedrs teic:

– Nav nekādas vainas! Ir beidzies atvaļinājums. Ar to man ir «īpašas» attiecības: kad ir atvaļinājums un esmu mājās, mani moka vainas apziņa. Cilvēki strādā, mani kolēģi strādā, bet es esmu mājās! (Smejas.) Tad jau es atrodu kādu brīdi, lai «atskrietu» līdz darbam un paskatītos, vai viss ir kārtībā, ka nav pamata uztraukumam. Un tā līdz nākamajai reizei!

Mums mācību gads skolā beidzas 31. augustā, tuvojas noslēgums un reizē arī jaunā gada sākums. Kā redzams, šeit man pilns galds ar papīriem, plāniem – tas tā satraukumu rada, jāpabeidz laikā. Ar veselību viss kārtībā, mājās – viss kārtībā, darbā – viss kārtībā, nav īstais brīdis sūdzēties!

Atkal satikšanās prieks Īlē

17.08.2022 Ieva Laizāne/Autores foto
   Aizvadītajā sestdienā Īles estrādē norisinājas «Pirmais īlenieku salidojums», kas kopā pulcēja kā jaunākās, tā vecākās paaudzes īleniekus. Pasākuma programma 13. augustā vēstīja, ka īleniekus uz reģistrēšanos aicināja jau pulksten trijos, taču, kā «Zemgale» novēroja, tad noteiktajā laikā aktivitāte īpaši liela nebija. Tomēr tas viss mainījās aptuveni divu stundu laikā, kad ļaužu čalas piepildīja Īles tautas nama un estrādes teritoriju.

Tērvetes SAC ilgus gadus rūpējas par senioru labklājību

17.08.2022 Alise Kruglauža/Autores foto
   Tērvetes sociālās aprūpes centrs (SAC) ir mājvieta senioriem, kuri dažādu apstākļu dēl nespēj par sevi patstāvīgi parūpēties. Kādreiz telpās skanēja arī bērnu čalas, taču kopš 2018. gada tās ir apklusušas un tagad šeit rit mierīga ikdienas dzīve – gleznainā vietā un ekoloģiski tīrā vidē. Par SAC aktivitātēm, tās plašajiem remonta darbiem un nākotnes plāniem sarunā ar «Zemgali» pastāsta centra direktore SIGNE VINTERE un saimniecības nodaļas pārvaldnieks ZIGMĀRS ZALCMANIS.

Pievienotā vērtība – darbs komandā un no sirds

17.08.2022 Sarmīte Rone/Autores foto
   Uzņēmuma «MONA MONA» vārds galvenokārt sociālajos tīklos regulāri parādās kopš 2019. gada, un lielākoties, pateicoties vietnes sekotājiem un interesentiem, kuri dalās ar šo informāciju, jo, kā atzīst «MONA MONA» izveidotājas SANITA un SIMONA MEŽGALES, viņu produkcijas popularitāte iet plašumā tieši šādā veidā.

Zemgaļu kultūrpolitiskais centrs

15.08.2022 Alise Kruglauža/Autores foto
   13. augustā Tērvetes senās koka pils pagalmā norisinājās tradicionālie Zemgaļu svētki, kas notiek jau deviņpadsmito gadu pēc kārtas biedrības «Latviešu karavīrs»  valdes priekšsēdētāja Normunda Jēruma vadībā. Šī gada svētku tēma: Tērvete – zemgaļu kultūrpolitiskais centrs. Svētku laikā tika iepazītas seno zemgaļu materiālās un garīgās kultūras vērtības.

Lai karotītē gultu vien medus, ne darva

15.08.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto
   Aizvadītā sestdiena Bikstu pagastā tika aizvadīta īpašā gaisotnē, svinot pagasta svētkus “Sapnis par vasaru...” un to laikā īpašā godā ceļot visjaunākos novadniekus – mazuļus, kuri dzimuši laika posmā no pagājušā gada 1. jūlija līdz šī gada 30. jūnijam. Šāda tradīcija Bikstos tika aizsākta, vēl esot bijušā Dobeles novada sastāvā, un tika turpināta arī pēc administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas pērn.

Tērvetes svētki triju dienu garumā

27.07.2022 Alise Kruglauža/ Autores foto

   Šogad Tērvetes svētki tika svinēti īpaši vērienīgi, dodot iespēju baudīt koncertus un visa veida izklaides lieliem un maziem triju dienu garumā. Skanēja gan dziesmas, gan dzeja, un, protams, netrūka arī deju. Svētku kulminācijā klātesošos pārsteidza krāšņs salūts. Bez tam svētku laikā tika godināti mazākie novadnieki - 20 mazuļu un viņu ģimenes.

Annenieku pagastā prot iztikt arī ar to, kas ir

27.07.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Tāpat kā daudzviet, saspringtās ekonomiskās situācijas dēļ arī Annenieku pagastā šogad ar vērienīgu projektu vai darbu īstenošanu palepoties nevar, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka šeit nekas netiktu darīts. Ir strādāts pie ceļu sakārtošanas, labiekārtota vide. Iespējams, paveiktais sākumā var nešķist nekas īpašas ievērības cienīgs, bet tad nu der atcerēties senseno teicienu, to nedaudz pārfrāzējot – ja drupaču pie drupačas neliksi, paēdis nebūsi.

No jaunā mācību gada – jauns pedagogu mērķdotāciju aprēķina modelis

27.07.2022 Sarmīte Rone/Autores foto

   Jūlija sākumā plašsaziņas līdzekļos bija lasāma informācija, ka no jaunā mācību gada sākuma pedagoga zemākā mēneša darba algas likme palielināsies par 8,4% – no 830 eiro līdz 900 eiro.
To paredz 5. jūlijā valdībā atbalstītie grozījumi pedagogu darba samaksas noteikumos. Ko par pārmaiņām domā mūspuses pedagogi un ar izglītības jomu saistītās amatpersonas?

Turpina publiskās runas tradīciju

09.03.2022 Ieva Laizāne teksts / Foto no Kristīnes Pakules personīgā arhīva

«Zemgale» sazinājās ar Dobeles Valsts ģimnāzijas direktores vietnieci KRISTĪNI PAKULI, kura pastāstīja par vienu no skolas tradīcijām – publisko runu prezentēšanu.

– Jau no šī gada janvāra sākuma skolēni izkopj prasmi sagatavot publisko runu un uzstāties ar to. Ievērojot epidemioloģiski noteiktos «klašu burbuļus», šoreiz tikai savā klasē - latviešu valodas stundu laikā.LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU