Svētdiena, 2022. gada 25. septembris
Vārda diena : Rauls, Rodrigo

 

Skolēnu skaits Annas Brigaderes pamatskolā ir pieaudzis

02.09.2022 Alise Kruglauža/Foto no Annas Brigaderes pamatskolas arhīva

   Annas Brigaderes pamatskolā mācības 1. klasē uzsākuši 17 skolēni. Lielāka daļa bērnu ir no Tērvetes novada, taču ir daudz audzēkņu  no Krimūnām kā arī no Penkules. Ir vērojams neliels skolēnu skaita pieaugums un patlaban šeit mācās 150 bērni. Pēc skolēnu skaita lielākajā – 8. klasē mācības uzsākuši 30 bērni.

Prieks, kas rodas sportojot, ir kā atkarība

01.09.2022 Ieva Laizāne/Foto no Andra Podvinska personīgā arhīva

   Šoreiz rubrikā “Kā klājas” ANDRIS PODVINSKIS – Dobeles novada Sporta pasākumu organizators, pagastu sporta darba organizatoru koordinators.

   - Šobrīd klājas ļoti labi, jo esmu nokļuvis tādā vidē, kurā jau sen, sen, sen, ja ne sapņojis, tad esmu vēlējies būt – tas ir sports. Tas vienmēr man ir bijis ļoti tuvs. Beidzot esmu sporta vidē, kur rīkot, organizēt un ne tikai. Ir arī citas «lielas» nodarbošanās dzīvē. Piemēram, esmu arī tētis, un tas arī ir pilnas slodzes darbs, tāpat arī vadu dažādus pasākumus. Šobrīd gan pēc «kovida» ir nedaudz pajukušas improvizācijas teātra lietas, ko arī saucu par savu lietu.

Apzinot muižas, iepazīst novada vēsturi

01.09.2022 Indra Cehanoviča/Foto no Dobeles Vācu kultūras biedrības arhīva

   Jau otro gadu Dobeles Vācu kultūras biedrība īsteno projektu “Vēsturisko muižu mantojums Dobeles novadā”. Pērn tā ietvaros tika apzinātas 35 muižas un pusmuižas. Izpētes rezultātā iegūtos datus vēlāk apkopoja īpašā ceļojošā izstādē. Arī šovasar iesāktais tiek turpināts, noticis arī pirmais izpētes brauciens, mirklis no kura redzams attēlā. Tāpat, lai mudinātu cilvēkus iepazīt savu novadu, jau otro gadu biedrība rīkoja arī īpašas auto orientēšanās sacensības, kurām šogad pieteicās vairāk nekā 20 komandu.

Pārrunāja aktualitātes un akcentēja turpmāk darāmo

31.08.2022 Sarmīte Rone/Autores foto

   Pagājušajā nedēļā jaunā mācību gada ieskaņas konferencē pulcējās novada izglītības iestāžu pedagogi, lai kopējā diskusijā un mācību jomu sanāksmēs pārrunātu aktuālos kārtējā darba cēliena jautājumus. Skolotājus uzrunāja Dobeles novada domes priekšsēdētājs IVARS GORSKIS, priekšsēdētāja vietnieks GUNTIS SAFRANOVIČS un Izglītības pārvaldes vadītāja AIJA DIDRIHSONE, līdz ar veiksmes vēlējumiem pedagogiem akcentējot kārtējā mācību gada darba aktualitātes un mudinot uz diskusiju par tām. Tika pārrunāts gan pedagogu atalgojums, gan izglītības iestāžu nākotne. Piemēram, jautājums, vai Lejasstrazdu sākumskolai būt.

Sēdē vairāku lēmumprojektu izskatīšanu atliek

31.08.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   “Zemgale” jau rakstīja, ka aizvadīto ceturtdien notika kārtējā Dobeles novada domes sēde. Šoreiz – par dažiem no izskatītajiem lēmumprojektiem, kas raisīja plašākās debates vai kuru izskatīšanu atlika līdz nākamajai sēdei. Piemēram, domnieki rosināja atlikt debitoru parādu norakstīšanu, iebilstot, ka saskata iespēju dažus no tiem atgūt, kā arī pēc ilgākām diskusijām līdz nākamajai sēdei atlika lēmumprojektu par izmaiņām pastāvīgo komiteju sastāvā.

Dobeles daļas komandieris Vācijā izcīna otro vietu

31.08.2022 Ieva Laizāne/Foto no VUGD arhīva

   Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) komanda ar panākumiem atgriezusies no sacensībām «Stiprākais ugunsdzēsējs», kas aizvadītajā sestdienā norisinājās Vācijas pilsētā Hamburgā, atzīmējot šīs pilsētas ugunsdzēsības 150. gadadienu, «Zemgalei» pavēstīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore VIKTORIJA GRIBUSTE.

Diskutē par tuvojošos krīzes periodu

29.08.2022 Ieva Laizāne/Autores foto

   Aizvadītajā ceturtdienā Dobeles koncertzālē «Zinta» norisinājās forums «#atbalstsuzņēmējiem – impulss jaunam izrāvienam», kas kopā pulcēja Zemgales uzņēmējus, Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, attīstības finanšu institūcijas «ALTUM», kā arī Dobeles novada domes pārstāvjus. Savā pieredzē, labajos un ne tik ļoti pieredzes stāstos dalījās arī reģiona uzņēmēji.

Godinot ne tikai jaunākos pagasta iemītniekus, bet arī seniorus

29.08.2022 Alise Kruglauža/Autores foto

   27. augustā Krimūnu brīvdabas estrādē norisinājās Senioru dienai veltīts koncerts. Viesus ar savām dziesmām priecēja dziedātāja Anita Ozola. Koncerta laikā tika godināti Krimūnu pagasta aizvadītā gada apaļo gadu jubilāri, kuri bija sanākuši, lai kopīgi baudītu koncertu un satiktos ar varbūt sen neredzētiem kaimiņiem, paziņām un draugiem. Šajā reizē sumināja astoņus gaviļniekus. 

Naudītes pagasta iedzīvotājus uztrauc dzeramā ūdens kvalitāte

29.08.2022 Alise Kruglauža/Autores foto

   26. augustā bijušās Naudītes pamatskolas aktu zālē vietējie iedzīvotāji tika aicināti uz sarunu ar Dobeles novada domes priekšsēdētāju Ivaru Gorski, priekšsēdētāja vietnieku Edgaru Laimiņu un izpilddirektora vietnieku Aldi Lerhu. Atnākušos uzklausīja arī Naudītes pagasta pārvaldes vadītāja Ērika Karro. Sanākušajiem ļaudīm raižu netrūka – viņus satrauca gan dzeramā ūdens kvalitāte ciematā, gan neapdzīvoto mājokļu radītās likstas un apkaimes labiekārtotība.

Četras mīlestības. Katra ar savu raksturu

25.08.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto
   Ja iznāk doties Jelgavas virzienā, iespējams, būsiet pamanījuši netālu no Dobeles robežas ganoties vairākus zirgus. Jāteic, šie dzīvnieki vienmēr ir saistījuši cilvēku uzmanību, un kur nu vēl mūsdienās, kad aizvien lielāka vērība tiek pievērsta intensīvajai ražošanai, tāpēc pat govi uz lauka ieraudzīt – tas jau ir notikums. Bērzes pagasta “Pukstiņu” saimniece DACE DAŅĶE, tiekoties ar “Zemgali”, smejas – atbraucāt iepazīties ar manu “diagnozi”?LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU