Ceturtdiena, 2022. gada 26. maijs
Vārda diena : Eduards, Edvards, Varis

 

Dienas centrā «Stariņš» aizvadīts Mātes dienas koncerts.

09.05.2022 Alise Kruglauža/Autores foto
   6. maijā notika Mātes dienai veltīts pasākums dienas centrā «Stariņš», kurā PII «Jāņtārpiņa» audzēkņi bija sagatavojuši sirsnīgu priekšnesumu ar dziesmām, dejām un dzeju. Pirmsskolas kolektīvs bija parūpējies ne tikai par izklaides programmu – pasākuma apmeklētājiem tika dāvināts gards kliņģeris, ko visi kopā baudīja pie kafijas tases. Satikām arī «Zemgales» lasītāju, seniori Maigu, kura izteica lielu prieku, ka ir iespēja mazo mākslinieku sejās ieraudzīt kādu līdzību ar sevi bērnībā.

Stipri vakar, bet brīvi šodien

09.05.2022 Ieva Laizāne/Autores foto
   Aizvadītajā nedēļā, īsi pirms Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienas, «Zemgalei» bija iespēja ielūkoties militārā mantojuma dažos tūrisma objektos Pierīgā. Šis saspringtais laiks ar pasaules notikumiem no mums pavisam netālu, liek atcerēties, ka arī mēs, latvieši, esam piedzīvojuši uz «savas ādas» ko līdzīgu. Ir ļoti daudz vietu Latvijā, kas sevī slēpj lielu artavu vēstures.

Jaunbērzē sumināja pašus mazākos un viņu vecākus

06.05.2022 Indra Cehanoviča/ Autores foto

     4. maijā, kad visā Latvijā atzīmējam Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienu, Jaunbērzes pagastā jau vairākus gadus tiek rīkots sirsnīgs pasākums – tiek sumināti paši jaunākie pagasta iedzīvotāji, kuri dzimuši iepriekšējā gada laikā.

Zebrenē meklēja gardākās latviskās kūkas cepēju

06.05.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto   Baltā galdauta svētkus Zebrenē šogad atzīmēja īpaši – pēc ilgāka pārtraukuma šeit atkal tika rīkots gardāko kūku konkurss. Tā kā tas notika trešdien, 4. maijā, arī konkursa temats bija izvēlēts atbilstošs – “Latviskā kūka”.

Šai ziemai siltuma mīļotājiem jāgatavojas laikus

05.05.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto


   “Zemgale” jau rakstīja, ka no 1. jūnija stāsies spēkā jauns SIA “Dobeles enerģija” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija. Salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo tarifu, Dobelē un Krimūnās jaunais būs par 18,6% lielāks jeb 53,37 eiro/Mwh. “Zemgale” aicināja uz sarunu SIA “Dobeles enerģija” vadītāju ĢIRTU OZOLIŅU, lūdzot komentēt tarifa pieaugumu. 

Pasaules zvaigznes Krisa Normena koncerts būs Lietuvas un Latvijas pierobežā

02.05.2022 Sīkāka informācija: Tālr.: +37129195801

 


   2022. gada 2. jūlijā Lietuvas un Latvijas pierobežā, ļoti skaistā vietā Biržu rajona Kiluču ezera pussalā (Biržu rajonā, Kiluču ciemā, Apaščios ielā) notiks oriģinālā SMOKIE balss KRISA NORMENA dzīvās mūzikas koncerts. Sākums – plkst. 18.00. Leģendu iesildīs Latvijas čellu trio Melo-M, Lietuvas kulta roka grupa BIX, reperis IRONVYTAS, DJ JOVANI (Jons Nainis), „Lietuvas balss“ dalībnieks, dziedātājs IGORS JARMOLENKA un reperis Džulians Verdī (JULIAN VERDEE). Biļešu izplatītājs -
www.bilesuparadize.lv

Smokie“ „nopīpētā“ zelta balss

Mūzikas fanus visā pasaulē nav jāiepazīstina ar šo slaveno dziedātāju. Tieši Krisa Normena īpašās, aizsmakušās balss dēļ grupa „Kidness“ pēc grupas menedžeru ieteikumiem reiz tika pārdēvēta par „Smokey“. Kā skaidroja grupas dalībnieki, Krisa "nopīpēta" balss bija saistīta ar "dūmiem" („smoke“ – angļu val. - dūmi), bet jau vēlāk grupa tika pārdēvēta par "Smokie".

Kriss Normens (īstais vārds Kristofers Vards Normens) dzimis Jorkšīras grāfistē Apvienotajā Karalistē mākslinieku ģimenē. Topošajai zvaigznei, kura muzikālo gaumi ietekmēja Elviss Preslijs, “The Beatles”, Bobs Dilans, Little Ričards un “The Rolling Stones”, pirmo ģitāru tētis uzdāvināja, kad zēnam bija septiņi gadi.

1962. gadā Kriss Normens iestājās Bredfordas zēnu skolā, kur satika savus līdzgaitniekus – „Smokie“ dalībniekus Alanu Silsonu un Teriju Atliju.

Sākumā grupas nosaukumu bija daudz - “The Yen”, “Essence”, “Long Side Down”, “The Elizabethans“. Tomēr patiesie radošie panākumi atnāca ar grupas liktenīgo nosaukumu – 1975. gadā tika izdots sen nobriedušais grupas „Smokie“ debijas albums „Pass It Around“, kas tapis kopā ar tā laika slavenajiem producentiem un dziesmu autoriem Nikiju Činu un Maiku Čepmenu.

1978. gads „Smokie“ bija sevišķi produktīvs – tika izdots albums "The Montreaux Album", saņemot augstākos kritiķu vērtējumus, singls "Mexican Girl" kļuva par megahitu, Krisa Normena un Sūzijas Kvatro dziesma "Stumblin' in" iekļuva amerikāņu „Billboard top 10“ . Tam sekoja žilbinošas slavas gads, koncerttūres visos kontinentos un pilni grupas fanu stadioni.

Galvu reibinoša solo karjera

Kriss Normens 1986. gadā pameta „Smokie“ un sāka savu solo karjeru.

Viņa diskogrāfija ir ļoti iespaidīga – ir izdoti vairāk nekā 50 singli un vairāk nekā 30 albumi (9 no tiem „Smokie“ sastāvā un 25 solo). Visā pasaulē ir pārdoti vairāk nekā 30 miljoni ierakstu, un mākslinieks joprojām rada mūziku un koncertē.

Pēc veiksmīgiem koncertiem kopā ar Sūziju Kvatro viņš sadarbojās ar „Modern Talking“, „Blue System“ un „CC Catch“ projekta dibinātāju, komponistu un dziedātāju Dīteru Bolenu.

Ar dziesmu "Midnight Lady" Kriss Normens iekaroja daudzu valstu populārās mūzikas Olimpa virsotnes. 2014. gadā ar „CC Catch“ viņš nodibināja duetu „Another Night in Nashville“.

Pēdējos 23 gadus mūziķis dzīvo Menas salā, ir precējies. Ar savu sievu Lindu viņš ir kopā vairāk nekā 50 gadus, un viņiem ir pieci bērni (Braiens, Pauls, Maikls, Stīvens un Sūzana), kā arī četri mazbērni.

"Laimīgākā diena manā dzīvē ir laulības," vairākās intervijās saka dziedātājs, uzsverot savas sievas Lindas nozīmi. Tiesa gan, 2001. gadā dziedātāja ģimeni satrieca ārkārtīgi sāpīga nelaime - viņu dēls Braiens gāja bojā motocikla avārijā.

Tomēr, atguvies no traģēdijas, Kriss Normens veiksmīgi turpināja savu karjeru un joprojām ir laipni gaidīts visā pasaulē – Bangkokā, Minhenē un Sanktpēterburgā, kur viņš pat īpaši svinēja savu dzimšanas dienu.

Skanēs visi hiti

Mākslinieks aktīvi koncertē. Pagājušā gadā iznāca viņa solo albums "Just a Man". Kriss Normens aktīvi uzstājas dažādās pasaules malās un pārsteidz tūkstošiem fanu ar savu enerģiju.

"Humors un vingrošana palīdz saglabāt enerģiju. Lai arī ļoti gribētos paslinkot, es piespiežu sevi iet uz sporta zāli, pavingrot," pasmaida Kriss, kurš tagad sāks koncertturneju Vācijā un vasarā rīkos ekskluzīvu koncertu Lietuvā.

Biržu rajonā skanēs „Living Next Door to Alice“, „Midnight Lady“, „Needles and Pins“, „Mexican Girl“, „Oh Carol“, „I‘ll Meet You at Midnight“, „Don’t Play Your Rock’N Roll to Me“ un citas visā pasaulē zināmas dziesmas.

Krisa Normena vārds ar liriskām dziesmām saistās tikpat lielā mērā kā ar enerģisko roku, tāpēc koncerts Biržu rajonā solās būt gan rokenrolisks, gan melanholisks. Šis laiks būs kā ceļojums pa izpildītāja dzīvi, apstājoties neaizmirstamākajās un skaistākajās pieturās.

2022. gada 2. jūlijā pasaules mēroga zvaigznes Krisa Normena pietura būs Kiluči (Kilučai lietuviešu val.).

Sīkāka informācija: Tālr.: +37129195801.

Lasīt vairāk

Lielā Talka Penkulē

02.05.2022 Alise Kruglauža/Autores foto
   30. aprīlī Vislatvijas Lielās Talkas ietvaros sakopšanas darbi aktīvi norisinājās Penkulē. Šogad plānā bija sakopt Ālaves muižas apkārtni un pirmo gadu arī vietējās Evaņģēliski luteriskās baznīcas apkārtni.

Biedrība «Penkule atver durvis» Ālaves muižas apkārtni kopj jau trešo gadu, un, kā pavēstīja biedrības vadītāja Aija Kočina, dara to ne tikai Lielās Talkas ietvaros.

Labākā visā Zemgales reģionā – dobelniece

02.05.2022 Ieva Laizāne/Autores foto
   «Latvijas Pasta»
organizētajā konkursā «Mans pastnieks» katrā Latvijas reģionā noskaidroti 2021. gada uzticamākie, zinošākie un izpalīdzīgākie pastnieki un pasta nodaļu operatori. Kopumā kādai no nominācijām izvirzīti 820 «Latvijas Pasta» pastnieku un pasta operatoru, par kuriem kopumā saņemtas 11 394 iedzīvotāju anketas. Vairāk nekā pusi anketu klienti aizpildījuši tiešsaistē. Latvijas iedzīvotāji savās atsauksmēs izcēluši pasta darbinieku profesionālās un cilvēciskās īpašības, pasakot paldies tiem pastniekiem un pasta nodaļu operatoriem, kuri pilda savus darba pienākumus ar lielu atbildību, rūpību un sirsnību.

Skolu vakanču kartei pieteiktas vairāk nekā 800 vakanču

02.05.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto
   Aprīļa sākumā nacionāla mēroga kampaņas “Esi skolotājs!” ietvaros tika izveidota vienota skolu vakanču karte, kurā nepilna mēneša laikā bija pievienotas vairāk nekā 800 vakances no dažādiem Latvijas reģioniem. Vislielākais pieprasījums ir pēc matemātikas, latviešu valodas un angļu valodas skolotājiem. “Zemgale” skaidroja, kāda ir situācija mūspusē.

Dobelnieki uzvar karpu makšķerēšanā

02.05.2022 Ieva Laizāne/ Foto no komandas arhīva

   «NGT» Jeb «Next Generation Tackle» ir angļu tūrisma preču zīmols, kas dibināts 2002. gadā. No 2017. gada «NGT Latvia» ir «Next Generation Tackle» oficiālais pārstāvis Latvijā.
«NGT Kauss 2022» noslēdzies, čempioni ir, un uz Horvātiju brauks tieši mūspuses komanda «Hook Trap».
Karpas vēl nebija pamodušās, bet kopīgi makšķerniekiem tās izdevās iekustināt, un tika izvilktas 1,3 t jeb 384 karpas.LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU