Piektdiena, 2023. gada 3. februāris
Vārda diena : Aīda, Ida, VidaMana laime ir redzēt, ka patīk ne tikai man

02.02.2023 Alise Kruglauža/Autores foto

   MAIJA BUJAKA 32 gadus strādājusi pastā, taču ierasto rutīnas darbu nu ir nomainījusi pret otu un molbertu. Aizraušanās ne tikai pievērš mākslas baudītāju skatienus - tā gleznotājai palīdzējusi neieslīgt skumjās pēc tuvu cilvēku zaudējuma. Maijas Bujakas gleznas varēja aplūkot izstādē Zebrenē pirms jaunā gada, un tagad visi 13 darbu ir skatāmi arī Lielaucē.

Jūtos jau kā svešinieks

02.02.2023 Anita Banziņa/Autores foto

Valdis Freimanis, bijušais dobelnieks, tagad ņujorkietis

– Daugavas Vanagu namā esmu tāds kā saimnieks un tur arī dzīvoju. Daudzi gadi jau šajā vietā pagājuši, esmu iedzīvojies un jāsaka - labi jūtos, lai arī Bronksa nav labākais Ņujorkas rajons. Te dzīvo daudz iebraucēju un melno. Dažreiz, kad saku, ka «vanagi» atrodas Bronksā, man uzreiz pretī - vai, tad es labāk nemaz nebraucu! Tur tie noziedznieki... Nav tik traki. Te ir pietiekami droši, nekas tāds briesmīgs nav noticis. Netīrība gan lielāka, jo šejienes cilvēki pieraduši visu mest uz zemes. Apēdīs šokolādi - papīrīti nometīs. Nu, cūcīgi...

Nelūgtie ciemiņi, kuru ierašanos nereti sekmējām paši

30.01.2023 Indra Cehanoviča/Foto no interneta resursiem

   Nav noslēpums, ka nereti mēs paši esam vainojami pie tā, ka mūsu laukos un pļavās sāk zaļot augi vai vietējo faunu papildina īpatņi, par kuru klātbūtni pēc laika mēs nemaz nepriecājamies. Piemēri nav tālu jāmeklē – agresīvie latvāņi, ēdelīgie Spānijas kailgliemeži un, jā, arī tik krāšņās lupīnas un Kanādas zeltgalvītes... Tās visas tiek klasificētas kā Latvijai invazīvas sugas, kuru apkarošanai nu var saņemt arī finansējumu. Par iespējām, kā to saņemt, kā arī plašāk par šīm invazīvajām sugām, tika stāstīts informatīvajā seminārā, ko rīkoja Dabas aizsardzības pārvalde (DAP).

Kārļu dienā «Pikšās» atklāj jauno ekspozīciju

30.01.2023 Anita Banziņa/Autores foto

   Sestdien, dienā, kad vārda dienu svinēja daudzie Latvijas Kārļi, muzejā «Pikšas» tika atklāta jaunā, līdz šim apjomīgākā Kārlim Ulmanim veltītā ekspozīcija.
Atbildes meklējiet paši!
- Gadiem ilgi esam gribējuši svinēt Kārļa vārda dienu, bet sapratām, ka pa sniegainajiem vai dubļainajiem ceļiem cilvēki tāpat vien nebrauks. Ir vajadzīgs pamatīgs iemesls. Nu šodien tas ir. Ir noslēdzies ietilpīgais četru gadu darbs, - sacīja Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja «Pikšas» vadītāja ILGA ĶIPSNE.

Iekšējais dzinulis, kas neļauj apstāties

26.01.2023 Alises Kruglaužas foto un teksts

   Evita Zoltnere (attēlā) jau 15 gadus sevi sauc par dobelnieci. Ilgus gadus strādā skaistumkopšanas jomā  par frizieri un manikīri. Apguvusi pirtnieka amatu un ģitārspēli, kā arī brīvajā laikā spēlē teātri un apgūst modernās dejas.

Hilda Vīka un Dobele

26.01.2023 Iveta Gudiņa, foto no muzeja arhīva

   Dobeles novada muzejs no 2010. gada par vienu no sava darba prioritātēm ir izvirzījis mākslinieces Hildas Vīkas radošā mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu. Kāda tad ir mākslinieces saistība ar Dobeli?

Ģimnāzijā ienāk mežs un pētnieciskie darbi

26.01.2023 Sarmītes Rones foto un teksts

   Otrais mācību semestris Dobeles Valsts ģimnāzijā jau «uzņēmis apgriezienus» un vai katra diena saistās ar jaunām aktivitātēm.

Atmiņu liesma, kas nekad nenodzisīs

23.01.2023 Alise Kruglauža/Autores foto

   Šogad aprit 32 gadi kopš 1991. gada janvārī notikušajām barikādēm, kuru laikā ap 50 tūkstoši cilvēku devās uz Rīgu, lai aizsargātu mūsu valsti. Šis barikāžu laiks ir kļuvis par simbolu neatkarībai un demokrātijai Latvijā. Kopš 1997. gada 20. janvāris ir noteikts par Barikāžu aizstāvju atceres dienu.

Konkurss mani «piespieda» pabeigt grāmatu

23.01.2023 Alise Kruglauža/Autores foto

   20. janvārī Īles bibliotēkā viesojās jaunais rakstnieks, īlenieks Toms Deimonds Barvidis, lai prezentētu savu fantāzijas žanrā rakstīto debijas romānu
«Zaļā Dzīle».

Šāvēji gadu iesāk ar panākumiem

23.01.2023 Sarmīte Rone/Foto no Dobeles Sporta skolas albuma

   Dobeles Sporta skolas un Šaušanas sporta kluba treneris VILNIS CELMIŅŠ informēja «Zemgali» par ļoti veiksmīgo jaunā gada sākumu mūspuses šāvējiem.

12


LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU