Ceturtdiena, 2018. gada 18. oktobris            Vārda diena : Erlends, Rolanda, Rolands, Ronalds

Kāda smarža! Kādas krāsas! Cik fantastiski skaisti augļi!


    Tā  cits citam savu pārsteigumu vēl pirms izstādes oficiālās atklāšanas pauda tie rīdzinieki, kuri Valsts Dabas muzejā trešdien bija ieradušies stundu agrāk.

To atklājot, muzeja direktore Skaidrīte Ruskule teica:
   - Sacīšu, ko domāju: esat sveicināti vienā no muzeja skaistākajām izstādēm, kas notiek katru gadu! Man ir neviltots prieks, ka šo izstādi varam saukt par tradicionālu: Valsts Augļkopības institūts ar savu veikumu rīdziniekus un citus apmeklētājus iepriecina jau ilgus gadus. Un katrreiz mēs nebeidzam priecāties par skaistumu, smaržām un garšām, jo ir iespēja baudīt ar acīm, izgaršot, novērtēt, izvēlēties, iespējams, audzēšanai savā dārzā, ko sirds kāro. Tāpēc saku: - paldies dobelniekiem par šo brīnišķīgo iespēju, kas mums visiem atkal ir dota!

Ausmas Smiļģes teksts / foto31.01.2011

Medībās – kā jaunībā uz balli


   Masu informācijas līdzekļos, sākoties sniegotajam periodam, vairākkārt izskanējuši aicinājumi cilvēkiem nākt palīgā meža dzīvniekiem, jo netradicionālie laika apstākļi arī viņiem sagādājuši raizes – grūtības barības atrašanā un savas dzīvības saglabāšanā.
   - Kāda šobrīd ir situācija meža dzīvniekiem ar izdzīvošanu? - “Zemgale” jautāja Valsts meža dienesta Zemgales virsmežniecības Dobeles mežniecības mežzinim Guntim Šēferam.
   - Tie, kuri šo mūsu sarunu lasīs, varbūt teiks: tie te gudri runā, kaut gan neko nezina. Daļēji tam varētu piekrist. Bet arī tie citi, kuri bieži staigā pa mežu, domā, ka viņi visu zina. Ja tā, tad arī viņiem vajadzētu adekvāti rīkoties – atbilstoši Valsts meža dienesta rīkojumam par medību pārtraukšanu ar dzinējiem. 

Ausmas Smiļģes teksts / foto28.01.2011

Bairons. Bet ne aristokrāts Džordžs

   Šis būs stāsts par mopsi, kuru arī varētu dēvēt par lordu suņu pasaulē, jo viņš var būt lepns par savu izcelsmi, ko apstiprina ciltsraksti.Pie sunim neparastā vārda – angļu dzejnieka Džordža uzvārda Bairons – elegantais mopsis ticis savas saimnieces Viktorijas Švankas negulētās nakts rezultātā.
   - Vajadzēja izvēlēties tādu, kurā būtu burti b un a. No sākuma iešāvās prātā Bīrons, taču nezin kāpēc nešķita piemērots un labskanīgs. Kad domas apstājās pie Bairona, itkā jautāju sev – kāpēc gan ne?
   Skaists vārds taču! - viņa saka.

Ausmas Smiļģes teksts / foto28.01.2011

Atkal varam domāt par slēpošanu   Pensionētais skolotājs dobelnieks MEIKULS LUROPS ir slēpošanas entuziasts un teic, ka šajā ziemā, kad ir tik bagātīga sniega sega, noteikti jāizmanto visas iespējas, lai kāptu uz slēpēm un arī jāpieliek visas organizatora spējas, lai sarīkotu pasākumus slēpošanas cienītājiem. Daži viņa rīkotie sarīkojumi jau ir aiz muguras, bet skolotājs jau kaļ plānus nākamajiem un, rakstot „Zemgalei”, atgādina par slēpošanu. 

Baibas Poles teksts / foto28.01.2011

Slikto ziņu ir par daudz


  

   P
ēdējo dienu negācijas ir satraukušas daudzu cilvēku prātu un radījušas trauksmes izjūtu sirdī. Te puisis no Dobeles izskandina pilsētas vārdu pa visu Latviju, te bruņots uzbrukums Jēkabpilī un bojā aiziet policists, te mūžībā aiziet jauns un talantīgs mūziķis, Šādas ziņas dzirdot, plūdi Vācijā un Austrālijā, sprādziens Maskavā šķiet tāls un mūs neskarošs. Pēdējās dienās daudzu ļaužu sarunās dzirdams visu negāciju apkopojums. Tādēļ  “Zemgale” šonedēļ jautāja, kādas ir cilvēku pārdomas, par pēdējo dienu notikumiem. 
GAIDA Bukaišos:
    - Te, ciematiņā, tā dzīvojam – apspriežam jaunumus. Tiklīdz kādu sasniedz jaunas ziņas, sazvanāmies un pārspriežam aktualitāti. Tā arī pēdējo dienu notikumus – gan saistībā ar Dobeles zēnu, gan apšaudi Jēkabpilī, gan mūziķa Mārtiņa Freimaņa aiziešanu mūžībā, gan sprādzienu Maskavā. 

Baibas Poles teksts / foto28.01.2011

Jaunas telpas un nākotnes sapņi


   Bērzupes speciālajā internātpamatskolā ir noslēgusies projekta “Bērzupes speciālās internātpamatskolas infrastruktūras uzlabošana – internāta rekonstrukcija” realizācija, kuras rezultātā skola ieguva papildu telpas mācībām, un ir cerība, ka, izbūvējot otro stāvu, būs arī dienesta viesnīcas istabiņas. Šonedēļ notika piebūves svinīgs atklāšanas pasākums, kurā piedalījās Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un izglītības pārvaldes darbinieki, Annenieku pagasta pārvaldes vadītājs Guntis Šmīdlers, projekta īstenošanā iesaistīto uzņēmumu pārstāvji un skolas draugi no Lielplatones un Rubas. 

Baibas Poles teksts / foto28.01.2011

Stāv kultūras namā uz galdiem kā izstādē

   Otrdien “Zemgalei” piezvanīja jaunbērzniece Milda Eglīte, kura teica: līdz šim nekad ne par ko laikrakstam nav sūdzējusies, taču šoreiz situācijai neredz risinājumu.Mēģinot to rast, nācies pārdzīvot ne vien satraukumu un sarūgtinājumu, bet arī aizvainojumu. Kundze atzīst, ka, iespējams, arī pati bijusi “pārāk asa”, taču šoreiz “sirds bijusi tik pilna”, ka mierīgi par to runāt nespēja.
    Pirms Ziemassvētkiem pagasta ļaudis aicināti ziedot mantas un produktus mazturīgo ģimeņu iepriecināšanai. Mildas kundze, kura ļoti labi pazīst sava pagasta ļaudis, jo vairāk nekā 25 gadus ir vadījusi bērnu dramatisko kolektīvu “Liesmiņa”, ar prieku atbalstīja iniciatīvu: iegādājās pati preces veikalā, tostarp – pārtikas produktus, aicināja tā rīkoties sastapties draugus un paziņas. 

Ausmas Smiļģes teksts26.01.2011

SALA, KUR SATIKT BALTO TĪĢERI


   Lietaina, vēsa novembra diena, Latvijā +8 C. Kārtoju ceļasomu, pārdomājot, kas vajadzīgs, kas lieks. Ar satraukumu sirdī gaidu rītdienu, jo došos komandējuma braucienā uz Tenerifi, vienu no Kanāriju salām. 
Lidojuma laiks – sešas stundas, bet tās paskrien necerēti ātri, lasot līdzi paņemto presi un apcerot to, kā būs tur, tālajā zemē. No putna lidojuma saredzu salas kontūras, tās ir gluži kā iepriekš kartē izpētītie apveidi. 
Stiprais vējš, kas neļauj mums mierīgi piezemēties, liek sirdij pukstēt straujāk, bet pēc minūtēm divdesmit veiksmīgi esam nolaidušies Tenerifes dienvidu lidostā – Reina Sofia. Pirmie iespaidi ir dīvaini, neierasti. Tik silts, patīkams gaiss. Jā, ieskatoties informatīvajā tablo + 26oC. Priekšā vesela nedēļa! Tik daudz ko bija jāredz, jāizzin un jāizjūt...

Sanitas Gribustes teksts26.01.2011

Neaizmirstas un neaizmirstamas dienas


   1991.gada janvāra dienas Latvijā….Neaizmirstas un neaizmirstamas dienas.Jau pienākusi  divdesmitā gadskārta notikumiem, kas risinājās tolaik, tādēļ atcere ir īpaša. Arī interešu klubs „Kamenītes” 19. janvārī pulcējās Bites bibliotēkā Barikāžu dienu piemiņai. Visi klātesošie bija tā laika aculiecinieki, tādēļ atmiņas raisījās nepiespiesti un sirsnīgi. Katram bija, ko atcerēties un pastāstīt, dalīties to dienu personīgajās izjūtās. Visi atzina, ka tolaik ļaužu sirdīs un prātos valdīja prieks, satraukums un bažas, jo daudzi lielie notikumi mūsu ceļā uz brīvību jau bija aiz muguras:  ”Deklarācija par valstiskās neatkarības atjaunošanu” (1990.gada 4.maijs), ”Latvijas  Republikas faktiskās neatkarības atjaunošanas diena” (1990.gada 21.augusta), Baltijas ceļš, visur plīvoja sarkanbaltsarkanie karogi, ļaudis bija tik vienoti un apņēmības pilni kā nekad.

Guntas Čigānes teksts / Emircijanas Nikolajevas foto26.01.2011

Skats caur „ķēķi”
  

   Auceniece SANDRA KIRŠTEINA teic, ka dzīvē ir nācies izdzīvot tik daudz dažādu izjūtu, kas devušas rūdījumu, atziņas un pieredzi. Īpaša to „buķete” izbaudīta Anglijā, kur pirms vairākiem gadiem Sandra devusies darba meklējumos, bet ārzemju pieredze gūta arī laulībā ar Dānijā dzīvojošu latviešu izcelsmes vīrieti. Sandra Kiršteine sarunā ar „Zemgali” atzīst, ka ir cīnītāja un vīra noteikumiem nav gribējusi pakļauties, tādēļ vienu dienu nolēmusi, ka brauks atpakaļ uz Latviju, un tā arī izdarījusi, bet šajā sarunā aucenieces  Anglijā  piedzīvotais un no tā gūtās atziņas. 

Baibas Poles teksts / foto26.01.2011