Otrdiena, 2018. gada 11. decembris            Vārda diena : Valdemārs, Valdis, Voldemārs

Atzīmēja 26. Starptautisko invalīdu dienu

    Aizvakar Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas telpās kopā pulcējās Dobeles novada iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām. Viņi sanāca, lai atzīmētu ikgadēju pasākumu – Starptautisko invalīdu dienu. To kopš 1993. gada pasaulē atzīmē 3. decembrī.

Par norisi plašāk lasiet piektdienas avīzē.

06.12.2018

Ziemassvētku dāvanā lifts

Aizvakar Dobeles novada Sociālā dienesta grupu dzīvokļu mājā bija priecīgs notikums. Ir noslēgušies būvniecības darbi nelielajai nama piebūvei, kas bija nepieciešama, lai cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem nodrošinātu ērtāku pakalpojuma pieejamību. Vairāk lasiet 7. decembrī.06.12.2018Komentāri

Līgums par sporta zāles būvniecību parakstīts

    Otrdien, piedaloties Dobeles novada domes priekšsēdētājam Andrejam Spridzānam, būvnieku un atbildīgo speciālistu pārstāvjiem, Dobeles novada pašvaldībā tika parakstīts līgums par Dobeles Sākumskolas sporta zāles būvniecību Dainu ielā 8.
Pirms parakstu uzlikšanas tik nozīmīgajam un ilgi gaidītajam dokumentam, pašvaldības projektu vadītāja Kristīne Ūdre plašāk informēja par plānoti ieceri. Vairāk lasiet piektdien.

06.12.2018Komentāri

Drošākais uzņēmuma autoparks – SIA “Dobeles autobusu parks

    Atbildīga attieksme pret darbiniekiem, autovadītāju labsajūtas un prasmju vairošana un stresa faktoru mazināšana līdz ar pastāvīgu autoparka tehniskā stāvokļa uzlabošanu – tās ir Latvijas uzņēmumu autoparku «zelta» īpašības, liecina gada balvas «Drošākais uzņēmuma autoparks 2018» rezultāti.06.12.2018Komentāri

Svētku egle jau mirdz


   Nedēļas nogalē visos trijos mūspuses novados notika Ziemassvētku ieskandināšanas pasākumi, aicinot iedzīvotājus uz kopīgu svētku rotas – Ziemassvētku egles iedegšanu.

«Zemgale» ielūkojās pasākumā, kas sestdienas pievakarē notika Dobelē. Uz sarīkojumu vēsturiskajā Tirgus laukumā bija pulcējušies vairāki simti iedzīvotāju. Lieli un mazi baudīja svētku atmosfēru, spītējot salam.

06.12.2018Komentāri

Simtgade aprit arī Valsts policijai

    5. decembrī savas profesijas 100. dzimšanas dienu atzīmēja Valsts policija (VP). Arī VP Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Dobeles iecirkņa darbinieki pulcējās kopā, lai savā lokā suminātu labākos darbiniekus un teiktu paldies sadarbības partneriem. Vairāk lasiet ceturtdien.06.12.2018Komentāri

Uguns izposta ģimenes mājas

   
Pirmdien pulksten 12.26 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Kroņauci. Dobeles un Elejas ugunsdzēsēji devās uz notikuma vietu, kur jau ar atklātu liesmu dega vienstāva dzīvojamā māja 90 m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistījās arī Tērvetes brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda. Diemžēl iepriekšminētā traģēdija mūspusē nebija vienīgā. Pirmdienas vakarā pulksten 22.06, VUGD saņēma informāciju, ka Zebrenes pagastā deg dzīvojamā māja. Par abām traģēdijām lasiet 6. decembrī.06.12.2018Komentāri

Ar ko aizraujas mūspuses likumsargi?


Gatavojoties Valsts policijas 100. dzimšanas dienai, «Zemgales» redakcija kopā ar Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkni īstenoja projektu, aicinot policijas darbiniekus mūsu lasītājiem pastāstīt par saviem vaļaspriekiem.

Ceturtdienas «Zemgalē» lasiet par Dobeles iecirkņa priekšnieka Aigara Bites, Kārtības policijas nodaļas priekšnieces Mudītes Slokas, Kriminālpolicijas nodaļas inspektores Sigitas Barkovas un Satiksmes uzraudzības rotas jaunākā inspektora Vara Caunes vaļaspriekiem. Sakām paldies policijas darbiniekiem par atklātību un uzticēšanos un novēlam labu veselību un panākumus nākamajā simtgadē!

06.12.2018Komentāri

Ir lietas, ko neaizmirst

    Zebrenieci SKAIDRĪTI DANCI valsts simtgadē sagaidīja kāds ļoti īpašs notikums. Viņa 17. novembrī devās uz Rīgas pili, kur saņēma piektās šķiras Viestura ordeni un tika iecelta par šā ordeņa kavalieri. Saruna ar Skaidrīti Danci aizritēja viņas mājās, kur viņa pavadījusi 51 gadu. Tomēr sievietes dzīvē nekas nav bijis vienkārši. Sarunas laikā atklājas daudz senu dvēselisku ievainojumu, taču stiprs gars. Skaidrīte Dance piedzīvojusi prātam neaptveramas lietas un pēc pastāstītā pati vien noteica: «Jābrīnās, ka viens cilvēks to visu var izdzīvot.»23.11.2018Komentāri

Latvijas un novada galvenā vērtība – cilvēki


Aizvadītās piektdienas vakarā Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltītajā sarīkojumā daiļi izgaismotajā Tērvetes kultūras namā bija gaidīts ikviens interesents, bet jo īpaši Tērvetes novada domes Atzinības rakstu un Goda diplomu saņēmēji un viņu sveicēji, savukārt novada represētie tika aicināti uz svinīgu tikšanos ar novada domes priekšsēdētāju Daci Reiniku.20.11.2018Komentāri

Godinot valsti un skolas karogu


Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai par godu pasākumus rīkoja arī mācību iestādēs. «Zemgale» paviesojās Annas Brigaderes pamatskolā, kur šajās dienās nozīmīga gadskārta aprit arī skolas karogam.

Aizvadītās piektdienas rītā uz svinīgo pasākumu pirmās stundas laikā zālē bija pulcējušies skolēni, skolotāji, skolas darbinieki, vecāki un īpašais viesis – bijušais Annas Brigaderes pamatskolas mūzikas skolotājs Osvalds Fridbergs.

20.11.2018Komentāri

Sveica Starptautiskajā sociālo darbinieku dienā

   


  

   Aizvadītajā piektdienā Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās skolas aktu zālē kopā pulcējās Dobeles novada sociālie darbinieki, lai atzīmētu Starptautisko sociālo darbinieku dienu. Viņus sveikt bija ieradušies arī Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un viņa vietnieks Guntis Safranovičs.
15.11.2018Komentāri

Krimūnās būvē laika tiltu

    Kaut arī jau krietnu laiku pirms nozīmīgās mūsu valsts jubilejas daudzi un dažādi pasākumi tiek rīkoti par godu Latvijas simtgadei, tieši pēdējās pirmssvētku dienās daudzviet jaušama spraiga gatavošanās šim lielajam notikumam. Arī Krimūnās nodomāts sagaidīt valsts svētkus īpašāk nekā citkārt. Par to vairāk pastāstīja tautas nama vadītāja KRISTĪNE ĻAKSA un bibliotekāre JOLANTA RUBENE.15.11.2018Komentāri

Meklējot universālos risinājumus, uz priekšu netiks

    Pirms nedēļas Labklājības ministrijas (LM) komunikācijas kampaņā par cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem (GRT) (deinstitucionalizācijas (DI) atbalstam) «Cilvēks, nevis diagnoze» Jelgavā norisinājās diskusija. Tajā tika runāts par to, kas ir DI plāns, kā arī par esošo situāciju reģionā – cilvēku ar GRT integrēšanas iespējas, sabiedrības izpratne un iespējamais rīcības plāns.

Diskusijā piedalījās LM Sociālo pakalpojumu departamenta vecākā eksperte Kristīne Lasmane, projekta «Atver sirdi Zemgalē» vadītāja Dace Strautkalne, Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne, valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) «Zemgale» pakalpojumu nodrošināšanas nodaļas vadītāja Ineta Niedra un resursu centra cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem «Zelda» Zemgales un Kurzemes reģionālā koordinatore Aleksandra Pavlovska. Diskusijas moderators bija Haralds Burkovskis. Par diskusijas laikā apspriestajiem jautājumiem lasiet otrdienas laikrakstā.
15.11.2018Komentāri

Aizbrauca viena, atgriezās trijatā

    Lai gan statistika par mūsu valsts iedzīvotājiem, kas dažādu apsvērumu dēļ devušies prom no Latvijas, ir skaudra, nevaram noliegt, ka liels ir prieks par katru, kurš, padzīvojis svešā zemē, tomēr izvēlas atgriezties. Arī penkulniece BAIBA VINSTANLIJA pirms pusotra gada pieņēma šādu lēmumu un mājās atgriezās jau ne vairs viena, bet kopā ar savu dzīvesbiedru Gariju un dēliņu Danielu.09.11.2018

Simtgades pārmaiņas grāmatu krātuvēs

    7. novembrī Latvijas bibliotekāru biedrības (LBB) Zemgales nodaļa un Dobeles novada Centrālā bibliotēka ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Dobeles novada pašvaldības atbalstu organizēja Zemgales reģiona bibliotekāru semināru «Bibliotēkas simts gados», kas norisinājās Penkules kultūras namā. Seminārā akcentēja bibliotekāra lomu gadu desmitos, kā tā ir mainījusies un pilnveidojusies, cik svarīga ir bibliotekāra līdzdalība nācijas kultūrmantojuma popularizēšanā un saglabāšanā.

Pasākumā viesojās lektori – Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūta pētniece Sanda Rapa, mūsu novadniece, dzejniece, rakstniece, žurnāliste un publiciste Inese Zandere, biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas «RISEBA» Arhitektūras un dizaina fakultātes dekāns, arhitekts Jānis Dripe, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Attīstības centra speciāliste Māra Jēkabsone. Bibliotekārus uzrunāja Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Māra Krūmiņa, muzikālu sveicienu bija sarūpējusi apvienība «Māsas Legzdiņas».

09.11.2018Komentāri

Mārtiņdienu gaidot

    Latviešu tautas tradīcijās 10. novembris ir Mārtiņa diena, ko uzskata kā rudens beigu un ziemas sākuma dienu, līdz kurai jāapar zeme, lai tā varētu doties atpūtā un nākamajā gadā dot labu ražu. Šo dienu svin vairākas Eiropas tautas, un katrai no tām ar Mārtiņiem saistās savas ieražas un tradīcijas, piemēram, vācieši Mārtiņos ceļ galdā zoss cepeti un alu, savukārt zviedri – putraimu putru un pīrāgus. Bet kādas tradīcijas ir latviešiem?
Par to plašāk lasiet piektdien «Zemgalē»!

09.11.2018Komentāri

Realizēts vērienīgs projekts

    Vecauces evaņģēliski luteriskās baznīcas draudze realizējusi projektu «Vecauces evaņģēliski luteriskās baznīcas fasādes apmetuma remonts», ko atbalsta Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai programma. Par paveikto «Zemgalei» pastāstīja draudzes priekšnieks MĀRIS DRUVA.
05.11.2018Komentāri

Pa seno dārzu pēdām Zemgalē

    Dārzs Latvijas ļaudīm viņu dzīvē allaž ir bijis svarīga sastāvdaļa. Lai veicinātu vēsturisko dārzu iesaisti tūrismā, kā arī vēsturisko šķirņu un dārzkopības tradīciju saglabāšanu un atjaunošanu, iesaistoties projektā «Tradicionālo augļu, dārzeņu un dekoratīvo augu šķirņu atjaunošana. Vēsturisko dārzu tūrisms», tiek domāts, kā par dārziem stāstīt un tos parādīt plašākam ļaužu lokam. Projektu finansē Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas un Lietuvas programma 2014.–2020. gadam no Eiropas Reģionālā attīstības fonda.

Iepazīstinot mediju pārstāvjus ar vienu no maršrutiem, septembrī žurnālistiem bija iespēja doties izbraukumā, ko organizēja Latvijas Lauku tūrisma asociācija «Lauku ceļotājs» un Dārzkopības institūts. Tā pirmais pieturas punkts bija Dārzkopības institūta Ceriņu un augļu koku dārzs Dobelē, tālāk ceļš veda uz Jelgavas novadu – zemnieku saimniecības «Vilki» dendrāriju Svētes pagastā, Berķenes muižu un Blankenfeldes muižu Vilces pagastā.

05.11.2018Komentāri

Ozols nākotnei – pašiem un citiem

    Netālu no Dobeles atbrīvošanas pieminekļa nu aug ozols, ko tur šonedēļ iestādīja Dobeles 1. vidusskolas 3. c klases skolēni un viņu audzinātāja Marina Alsberga, pasākumā iesaistot arī bērnu vecākus. 
Viņi zina, ka ozols ir jāstāda atbildīgi, jo tas augs liels un varens un tā priecēs ne vien pašus, pilsētas viesus, bet arī nākamās paaudzes.05.11.2018Komentāri

Pastaigu cikls būs jārīko arī nākamgad

    Pagājušā gada vasarā aizsākās vakara pastaigu cikls «Dobelei 100» pa Dobeles ielām. Tas bija veltīts Dobeles pilsētas simtgadei, kopš tai ir pilsētas statuss. Pastaiga, ko organizēja Dobeles Novadpētniecības muzejs un Dobeles Tūrisma informācijas centrs (TIC), ieinteresēja dobelniekus, tāpēc šogad tika lemts aizsākto turpināt. Šā gada pastaigu cikls noslēdzās Dobeles Novadpētniecības muzejā, kur interesentiem bija iespēja ielūkoties muzeja krājuma telpās, kā arī fotogrāfijās atskatīties uz pastaigās iemūžinātiem mirkļiem, atceroties interesantāko un arī akcentējot vairākus jaunatklājumus, kas tajās redzēti.

05.11.2018Komentāri

Kaimiņos peles un neprivatizēti dzīvokļi

    Auces novada vadības tikšanās ar iedzīvotājiem pirms nedēļas norisinājās arī Ukru pagastā. Uz to bija ieradušies vairāki ļaudis, kas vēlējās noskaidrot gan novadā paveikto, gan plānotos darbus. Pirms nākamā gada budžeta veidošanas cilvēki arī izmantoja iespēju izteikt savas vajadzības. Par sapulci plašāk lasiet otrdien.05.11.2018Komentāri

Reiz Dobeles pilī...

    Klajā nākusi grāmata, par kuru var droši sacīt, ka Dobeles vārds tajā minēts katrā lappusē. Tā ir grāmata «Teikas par Dobeles pili». Tās prezentācija un ilustrācijas darbu autores izstāde piektdien tika atklāta Dobeles Novadpētniecības muzejā. Grāmata ir pašvaldības izdevums. Nodomāts, ka to varēs iegūt vienīgi dāvinājumā. Ilustrācijas zīmējusi Dobeles Mākslas skolas pedagoģe Aiva Bulmere, kuru oriģināli, kā arī zīmējumu skices, nu ir apskatāmi izstādē muzejā.

05.11.2018Komentāri

Pamatos ievietots pusgadsimta vēstījums

   Ceturtdien topošā Dobeles novada izglītības iestāžu Dabaszinātņu mācību centra pamatos svinīgi iemūrēta simboliska kapsula. Tajā tika ievietotas gan Dobeles Valsts ģimnāzijas un Dobeles 1. vidusskolas, gan Dobeles novada pašvaldības un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvju nozīmīgs vēstījums paaudzei, kas šo kapsulu atvērs pēc piecdesmit gadiem. Vairāk lasiet 16. oktobrī.
16.10.2018Komentāri

Novada deputāti viesojās Auces vidusskolā

   Aizvadītajā trešdienā Auces novada pašvaldības vadība un domes deputāti devās uz Auces vidusskolu, lai jau sesto reizi piedalītos akcijā «Skolas diena», iejustos skolotāju lomā un runātu ar bērniem par novadā svarīgām tēmām.
Šoreiz «Skolas dienā» iesaistījās domes priekšsēdētāja Vija Keršus, domes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Ante, Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Valda Zvirbule, domes deputāti Inita Sabule, Gundars Freimanis un Kosts Žasins.
16.10.2018Komentāri

Jaunajās mājās var strādāt ar prieku

   Nu jau otro mēnesi Penkules feldšerpunkts, kurā saimnieko ILVA JONKUS, atrodas jaunās, svaigi izremontētās telpās zem viena jumta ar pagasta pārvaldi un pirmsskolas izglītības grupas piecus un sešus gadus vecajiem bērniem.
Dienu pirms vēlēšanām notika neliels sarīkojums par godu telpu atklāšanai. Pasākumā piedalījās Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un pašvaldības vecākā konsultante Dzintra Matisone, Penkules pagasta pārvaldes vadītājs Ivars Brikmanis un citi viesi. Vairāk lasiet otrdien.
16.10.2018Komentāri

Izstādē piedalījās 190 trušu

   Aizvadītajā sestdienā Zelta druvas kultūras nama telpās noritēja Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrības (LSAB) «Trusis un citi» organizēta trušu un citu sīkdzīvnieku izstāde. Tajā bija aplūkojami 22 dažādu šķirņu truši un citi sīkdzīvnieki – pavisam 190 mīluļu. Kultūras nama zālē cits citam blakus sev pievērsto uzmanību baudīja dažādu krāsu un izmēru truši. Ieradušies bija ne vien LSAB biedri un trušu audzētāji, bet arī dažāda vecuma vietējie interesenti.
16.10.2018Komentāri

Pasniegts septītais Ābolu ordenis

   Tradicionālie Ābolu svētki ir īpašs notikums augļkopības nozarei, ne vien atzīmējot ražas svētkus, bet arī godinot nozares profesionāļus. Astoņu gadu laikā, kopš šie svētki tiek svinēti Dobelē, aizvadītajā sestdienā tie pirmo reizi norisinājās Dārzkopības institūtā. Tajos septīto reizi tika pasniegts arī augstākais augļkopības nozares apbalvojums – Ābolu ordenis, ko šoreiz saņēma Dārzkopības institūta zinātnes padomes priekšsēdētāja, vadošā pētniece Dr. biol. Edīte Kaufmane.
16.10.2018Komentāri

Ciems cilvēku atmiņās

   Netālu no Bēnes atrodas Krūškalne, kas navigāciju kartēs un cilvēku stāstos vēl eksistē, tomēr ceļa norādes par apdzīvotu vietu jau krietnu laiku noņemtas, atstājot vien atmiņas par iedzīvotājiem bagātu un darbu pilnu ciema dzīvi. Krūškalne atrodas vien septiņu kilometru attālumā no pagasta centra Bēnē, 16 kilometrus no novada centra Aucē. Kā apdzīvota vieta veidojusies ap vēsturisko Krūškalna muižu. Uz to veda aleja, kuras malās vēl šobrīd atrodas vairākas mājas. Dažas no tām stāv tukšas, bet citas joprojām ir apdzīvotas. Par dzīves apstākļiem ciemā, kas vairs neeksistē, lasiet ceturtdienas avīzē.
16.10.2018

Bērniem laiks jāpavada jēgpilni

   Ar šā mācība gada sākumu arī Auces vidusskolā kolektīvu papildināja vairākas skolotājas. Viena no tām ir RENĀTE BROČA-ČAPA, kura augusi un lielāko dzīves daļu nodzīvojusi Rīgā. Ceļš uz Auces pusi sievieti atveda vēl studiju gados. Viņa «Zemgalei» atklāja, ka lēmums krasi mainīt dzīves apstākļus bija ļoti spontāns. Sarunu lasiet ceturtdien.
16.10.2018

Profesijas svētkus svinēja skolotāji

   Kopš 1994. gada UNESCO aicina visā pasaulē kopīgi atzīmēt Skolotāju dienu, lai sveiktu skolotājus un izceltu viņu nozīmīgo lomu kvalitatīvas izglītības nodrošināšanā. Dienas mērķis ir pateikties skolotājiem un visiem apmācītājiem par ieguldīto darbu katra individuālajā un visas sabiedrības attīstībā. UNESCO Latvijas Nacionālā komisija šajā dienā uzsver skolotāju svarīgo lomu zināšanu nodrošināšanā, attieksmju veidošanā un vērtību uzstādīšanā, kas ir būtiskākie aspekti pasaules izpratnes veidošanā un spējā vadīt pārdomātas pārmaiņas.
Ceturtdienas «Zemgalē» lasiet, kā savas profesijas svētkus atzīmēja mūspuses pedagogi.
16.10.2018Komentāri

Bērnu lasītprasme – kā to uzlabot?

   Jau ilgāku laiku Latvijā darbojas lasīšanas veicināšanas programma «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija», kurai pērn pievienojās Latvijas nacionālās skaļās lasīšanas sacensība 11 līdz 12 gadus veciem bērniem. Tas bija viens no tematiem, kas tika pārrunāts seminārā Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā 3. oktobrī, kurā piedalījās mūsu apkaimes bibliotēku darbinieki.

Seminārā par paveikto un iecerēm šajā jomā pastāstīja Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centra vadītāja SILVIJA TRETJAKOVA, bet semināra ievadā visus uzrunāja Dobeles novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Brigita Baumane, akcentējot, ka Dobeles novada Centrālās bibliotēkas lasītājs Roberts Ozoliņš bija pirmās Latvijas nacionālās skaļās lasīšanas sacensības uzvarētājs visā Latvijā. Ar aplausiem tika sveikta viņa skolotāja Lilija Losberga, kura piedalījās arī šajā seminārā. Roberta Ozoliņa iegūtā ceļojošā balva kopš vasaras brīvlaika sākuma ir novietota Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā, bet līdz tam tā atradās Dobeles 1. vidusskolā, kurā mācās skaļās lasīšanas sacensības uzvarētājs.

– No 2001. gada Latvijā tiek īstenotas lasīšanas veicināšanas programmas, kas iesākās ar «Bērnu žūriju», vēlāk pievienojās programma «Grāmatu starts», ko īsteno Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalsta biedrība, pērn sākām realizēt Latvijas nacionālo skaļās lasīšanas sacensību.
Silvija Tretjakova pastāstīja, ka programma «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija» darbojas ne vien Latvijā, bet visā pasaulē, kur tajā iesaistās latviešu diasporas jaunie lasītāji un viņu vecāki. Nu jau ir aptvertas 57 vietas visā pasaulē – gan Austrālijā, gan ASV, gan daudzās Eiropas valstīs. Vairākas vietas ir Vācijā, Anglijā, Īrijā.
Plašāk lasiet «Zemgalē» 5. oktobrī!
16.10.2018Komentāri

«Zvaniņā» skaistas taciņas un telpas

   Pirmsskolas izglītības iestādē «Zvaniņš» Dobelē ir ap 250 audzēkņu. Vasarā bērnudārzā ir veiktas būtiskas pārmaiņas gan āra teritorijā, gan iekštelpās. Aicinot ciemos pašvaldības pārstāvjus un būvniekus, iestādes vadītāja Dina Štraube un viņas vietniece Daina Sarmīte Vējiņa vēlējās parādīt paveikto un dalīties priekā par ieguvumiem darba un mazo dobelnieku vides uzlabošanā.

Atsaucot atmiņā vienu no pirmajiem veikumiem PII «Zvaniņš», kad tika izveidots jauns rotaļu laukums bērnudārza teritorijā, mājinieki aicināja viesus doties pastaigā, lai varētu parādīt, kā nu izskatās visa apkaime. Visi rotaļu laukumi ir aprīkoti ar jaunām iekārtām un ir mūsdienīgi. Dina Štraube akcentēja, ka tas veikts pakāpeniski, bet šajā vasarā ir jaunu segumu ieguvušas ietves, sakārtota un jaunu veidolu ieguvusi zaļā zona, četrās grupu telpās veikts remonts.

18.09.2018Komentāri

Gatavojamies 13. Saeimas vēlēšanām

   Vēl nepilnas trīs nedēļas līdz 13. Saeimas vēlēšanām, kad balsstiesīgie Latvijas iedzīvotāji dosies pie vēlēšanu urnām, lai izdarītu savu izvēli par kādu no 16 politiskajām partijām. Sarunā ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāju KRISTĪNI BĒRZIŅU «Zemgale» skaidroja, kā gatavoties šim atbildīgajam notikumam. Sarunu lasiet otrdienas laikrakstā.
18.09.2018Komentāri

Mazpulcēni var baudīt darba augļus

   Mazpulku kustības pirmsākumi saistāmi ar Amerikas Savienotajām Valstīm, taču arī Latvijā tai ir nozīmīga loma bērnu un jaunatnes audzināšanā un ievadīšanā dažādos darbos.

Mazpulku kustībai Latvijā veltīta izstāde septembra sākumā tika atklāta Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā «Pikšas». Ir likumsakarīgi, ka tieši šajā muzejā ir skatāma šāda izstāde, jo Kārlis Ulmanis emigrācijā pavadītajā laikā Amerikā iedvesmojās idejai, ka arī Latvijā jaunatnei vajadzīga īpaša organizācija, kas veltītu plašāku uzmanību lauksaimniecībai un sabiedriskās dzīves izkopšanai. Viņš sāka par to rakstīt presē un popularizēt šo ideju. Mazpulki Latvijā tika nodibināti 1929. gadā. Tie tika dibināti ne vien laukos, bet arī pilsētās – gan pie pamatskolām, gan pie vidējām mācību iestādēm. Dalībnieki mācījās mājturības pamatus, mājamatniecības darbus, iepazina tehniku, kopa izmēģinājumu lauciņus, nodarbojās ar sportu un māksliniecisko pašdarbību.
Mūsdienās mazpulki darbojas vairākās apkaimes skolās – arī Annenieku pamatskolā, kur ir 485. Annenieku mazpulks, un Bērzupes speciālajā internātpamatskolā, kur ir Bērzupes mazpulks. Abus vada skolotāja INTA BALČŪNA, kura «Zemgalei» pastāstīja par šo mazpulku paveikto šajā gadā.14.09.2018Komentāri

Saruna dzejā - Latvija, dzimtā pusi, mājas

   Septembris Latvijā ir arī Dzejas dienu mēnesis, kad biežāk nekā citkārt notiek dažādi literāri pasākumi, kas saistīti ar dzeju. Atzīmējot rakstnieka Raiņa 100. dzimšanas dienu 1965. gada 11. septembrī, Latvijā pirmo reizi tika rīkotas Dzejas dienas, kas nu kļuvušas par ikgadēju notikumu.

Ik gadu laikraksta «Zemgale» lasītājiem ir iespēja lasīt apkaimes literātu biedrības «Spārni» dalībnieku dzejas sacerējumus. Šoreiz, sagaidot Latvijas 100. dzimšanas dienu, tie veltīti Latvijai, dzimtajai pusei un vietai. Literātu veikumu apkopoja un «Zemgalei» iesūtīja biedrības vadītāja Velga Deksne.
14.09.2018Komentāri

Viens deputāts ir pret miljoniem vērto balsojumu

   Dobeles novada domes augusta sēdē tika izskatīti 22 jautājumi, no kuriem lielākā daļa bija par darījumiem ar nekustamajiem īpašumiem. Tie debates neraisīja un tika akceptēti, balsojot «par» visiem deputātiem, kuri sēdē piedalījās. Sēdē no 17 novada domes deputātiem nepiedalījās trīs: Aldis Cīrulis, Viktors Eihmanis un Edīte Kaufmane.
Protams, visi jautājumi iepriekš bija izskatīti attiecīgo komiteju sēdēs un, vairākumam atbalstot izstrādātos lēmumprojektus, virzīti izskatīšanai un akcepta saņemšanai domes sēdē.
Tiklīdz jautājums bija par aizņēmumu Valsts kasē, kas būs apmēram 2,7 miljoni eiro, saistībā ar grozījumiem Dobeles novada domes 2017. gada 27. jūlija lēmumā Nr. 184/9 «Par projekta iesnieguma «Dobeles novada vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana» iesniegšanu», izvērsās plašākas debates. Ziņotāja šajā jautājumā bija novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Laila Šereiko.

– Esam kā ķīlnieki, iepriekš piekrītot visu īstenot par vienu summu, bet nu tā ir palielinājusies gandrīz par vienu ceturtdaļu, – sacīja AINĀRS MEIERS.
14.09.2018Komentāri

Gadsimtu satikšanās Dobeles pilsdrupās rit arheologa uzraudzībā

   Jau ilgāku laiku Dobeles pilsdrupās rosās būvnieki un daļa no šā objekta ir apmeklētājiem slēgta. Tie, kuri cītīgi seko līdzi iecerēm, ko plāno īstenot Dobeles novada pašvaldība, zina, ka tur sākti konservācijas un pārbūves darbi. Jau vairākus gadus tika runāts, ka Dobeles pilsdrupās iecerēts īstenot arhitekta Pētera Blūma projektu.14.09.2018Komentāri

Sudrabu pasaules čempionātā kaldina arī «sprīdīši»

   Augusta sākumā Latvijā norisinājās pasaules čempionāts orientēšanās sportā. Skrejošie orientieristi sacentās Rīgā un Siguldas apkaimē, taku orientieristi – Daugavpilī. Par milzīgu pārsteigumu parūpējās Latvijas taku orientieristu izlase, izcīnot sudraba medaļas stafetē. Pirmo etapu Latvijas izlasē pieaugušajiem veica piecpadsmitgadīgais Dobeles kluba «TSK Sprīdītis» pārstāvis, Annas Brigaderes pamatskolas 9. klases audzēknis Kristaps Mierlauks.
14.09.2018Komentāri

Uz Vāciju mēnesi pēc Deju svētkiem

   Atkal viena vasara deju kopas «Akači» un nu jau arī «Ex Akači» vēsturē ir nodejota. Tāpat kā visas iepriekšējās, arī šī bija dažādiem notikumiem, koncertiem un piedzīvojumiem bagāta. Visemocionālākais mūsu piedzīvojums, protams, bija XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, bet ar to mūsu vasaras dejošana nebeidzās, jo tieši mēnesi pēc svētku gājiena devāmies ceļā uz Bavārijas mazpilsētas Šmidmīlenes 40. tirgus svētkiem. Vairāk ceturtdienas laikrakstā.
14.09.2018Komentāri

Tomāts pārsteidz ar savu daudzveidību un krāšņumu

   Otrdien Latvijas Dabas muzejā tika atklāta izstāde «Tomātu parāde 2018», kurā ar savu šā gada lolojumu piedalās arī mūspuses tomātu audzētāji, kuri darbojas Artūra Sildes dārzkopības entuziastu klubā «Tomāts» Dobeles nodaļā, ko vada Austra Zaļuma, un biedrība «Latvijas Mazpulki», kur savu lolojumu apskatīt piedāvā ar mazpulcēni no Penkules – Sintija Daņiļēviča, Loreta Kalviņa un Melānija Legzdure. Izstāde Rīgā būs atvērta līdz 26. augustam.
Plašāk lasiet «Zemgalē» 24. augustā!
27.08.2018Komentāri

Dainas kā vecmāmiņas apskāviens

   Aizvadītajā piektdienā Auces bibliotēkā kopā sanāca tie ļaudis, kam ļoti nozīmīgas ir latvju dainas. Par to jēgu, tulkojumiem un nozīmi pašas dzīvē pastāstīja trimdas latviešu valodniece IEVA AUZIŅA SENTIVANI.
Viņa apjomīgā izdevumā «Dainas», 18 gadu laikā periodiski atdzejojot 450 tautasdziesmu četrrindes angļu valodā, centusies mainīt uzskatu, ka latviešu dainas nav iespējams tulkot.
Vairāk lasiet ceturtdien.
27.08.2018Komentāri

Vizmu ceļš no Dobeles pirms 25 gadiem šogad ved uz Matīšiem

   Matīši vēstures avotos pirmo reizi minēti 1678. gadā, kad nodibināta Matīšu draudze. Apdzīvotā vieta pie baznīcas sāka veidoties jau 1890. gadā, kad uz Mīlītes muižas zemes tika uzceltas pirmās sarkanā ķieģeļa mājas. 1925. gadā Matīšiem piešķir biezi apdzīvotas vietas jeb ciema statusu. 1937. gadā miestā jau ir 66 mājas, vairākas sabiedriskās celtnes, darbojas amatnieki – maiznieki, miesnieki, dārznieki, fotogrāfi un frizieri, strādā ārsti, uz Valmieru kursē privātais autobuss. 2018. gada 11. augusts Matīšu vēstures lappusēs ierakstīja vēl vienu notikumu – tur notika 25. Vizmu salidojums «Vizmas vizmo Matīšos», pulcējot 46 vārdamāsas un ļaudis, kuri piedalījās šajā interesantajā un izglītojošajā pasākumā, kuru šoreiz sadarbībā ar Matīšu pagasta amatpersonām un citiem aktīvistiem organizēja VIZMA MAKSIŅA .
Vizmu salidojuma ideja ir radusies Dobelē, kur to organizēja tās iniciatore Dobeles pilsētas sieviešu kora «Vizma» diriģente Vizma Zandersone, pirms 25 gadiem pulcinot savas vārdamāsas. Pirmajā salidojumā piedalījās deviņas Vizmas, starp kurām bija arī Vizma Maksiņa – kora diriģente no Kanādas. Viņas dzimtas saknes saistītas ar Matīšiem, tur mīt viņas tētis un bieži ciemojas arī pati Vizma.
27.08.2018Komentāri

Ballējās un sumināja čaklos saimniekus

   Pagājušajā sestdienā daudzviet Latvijā tika rīkota simtgades zaļumballe. Šāds sarīkojums bija arī Dobelē.
Pasākuma vadītājs Rihards Gāle, atsteidzies uz sarīkojumu ar velosipēdu, norādīja, ka šis nav parasts danču vakars, bet gan simtgades zaļumballe, jo līdz mūsu valsts simtgadei ir tieši simts dienas. Šī sarīkojuma laikā tika sumināti konkursa «Vasaras sakta 2018» dalībnieki.
Par vietu sadalījumu un piešķirtajām nominācijām lasiet piektdienas laikrakstā.
27.08.2018Komentāri

No zaļumballes ar velosipēdu

   Sagaidot Latvijas simtgadi, Dobeles novadā norisinājās velobrauciens «Iepazīsti Dobeles novadu», kura dalībnieki pagājušajā sestdienā tika aicināti uz zaļumballi Ķestermeža estrādē, lai saņemtu balvas.
Dobeles Sporta centra vadītājs DAINIS RITUMS, sveicot visus klātesošos, norādīja, ka pēdējais velobrauciena posms norisinājās tieši pasākuma dienā. Viņš teica:
– Šis velobrauciens noritēja jūnijā, jūlijā, augustā. Katrā mēnesī vienu sestdienu. Brauciens tika rīkots ar mērķi, veicot tā posmus, savākt 100 kilometrus par godu Latvijas simtgadei. Jāsaka tā, ka mums tas neizdevās, jo mēs esam iebraukuši jau nākamajā simtgadē.
Plašāk - ceturtdien.
27.08.2018Komentāri

350 kilometru pārbaudījums sev pašai

   Pa Santjago ceļu plānojām noiet 280 kilometrus, bet pieveicām 350 kilometrus, – stāstījumu par šo savu piedzīvojumu iesāka dobelniece VELGA GORŠKOVA. Viņa un vēl divas ceļabiedrenes no Latvijas aprīļa beigās devās pa Santjago ceļu, lai ik dienu kājām pieveiktu vismaz 20 kilometrus.

Uzziņa:
Santjago ceļš ir viens no slavenākajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā – Portugālē, Spānijā. Tā saknes meklējamas senā vēsturē: pēc leģendas, apustuļa Jēkaba mirstīgās atliekas tika vestas pa tolaik jau aktīvu tirdzniecības maģistrāli. Laikam ritot, tūkstošiem svētceļnieku devās uz svētā mocekļa kapavietu Santjago de Kompostelā, kur tika uzbūvēta bazilika – viens no tagadējiem svētceļnieku galamērķiem. Modernais ceļš ir nedaudz mainīts, ir pat izstrādāti dažādi varianti, tomēr lielākoties cilvēki izvēlas klasisko maršrutu – ap 800 km garo Franču ceļu. Tā pievārēšanai kājām vajadzīgs nedaudz vairāk par vienu mēnesi.

– Mēs gājām 12 dienas un, kā jau sacīju, pieveicām 350 kilometrus. Vienmēr ir jautājums, kāpēc cilvēki grib iet pa šo ceļu, kāpēc viņi vispār grib iet tik lielu attālumu ik dienu. Mans iemesls – es gribēju sev pierādīt, ka es to varu. Man ir bijušas problēmas ar veselību, ar kājām. Nebija viegli, bet es to paveicu.
Plašāk lasiet «Zemgalē» 28. jūnijā!
02.07.2018Komentāri

Vainags mājas augstākajā punktā – spāru svētki klāt!

Aizvadītā gada nogalē tika parakstīts līgums par Dobeles pilsētas kultūras nama daļas pārbūves un bloķēta apjoma jaunbūves būvdarbiem. Līgumu parakstīja novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un SIA «Bukoteks» valdes priekšsēdētājs Aivars Kronbergs.
Virs piebūves vakar tika uzsliets vainags, kas vēstīja par spāru svētkiem.
Par spāru svētkiem ir sacīts, ka tie tiek svinēti laikā, kad ēkas, mājas celšana ir savā augstākajā punktā – ir pabeigta jumta nesošā konstrukcija, visi smagākie darbi ir pabeigti. Tas ir laiks, kad mājas saimnieki vai pasūtītāji var izteikt pateicību par paveikto darbu ne vien tiem, kuri vēl turpinās jumta, apdares, santehnikas un citus darbus, bet arī tiem, kuri savu darbu šajā objektā ir pabeiguši.

 
Par spāru svētkiem, kas notika vakar, plašāk varēsiet lasīt kādā no nākamajiem laikraksta «Zemgale» numuriem.
Dobeles pilsētas kultūras nama pārbūvei un rekonstrukcijai pašvaldība Valsts kasē kopumā ir aizņēmusies vairāk nekā 1,5 miljonus eiro. Vērienīgos pārbūves darbus uzsāka pērn decembrī, tos plānots pabeigt šā gada augustā.
02.07.2018Komentāri

Par Dziesmu un deju svētku dalībnieku autobusiem

   Gaiss jau virmo Dziesmu un deju svētku noskaņās. To noteikti izjūt gan svētku dalībnieki – dziedātāji, dejotāji, mūziķi un citi amatiermākslas kolektīvu pārstāvji –, gan ļaudis, kuri jau ilgu laiku domā par svētku dalībnieku labsajūtu un visu nepieciešamo norišu organizēšanu. Viena no neatņemamām svētku notikumu aizkulisēm ir transports, kas būs daļa no dalībnieku sadzīves, labsajūtas un garastāvokļa garantiem.
Dobeles novada vairāk nekā 500 cilvēku lielo dalībnieku pulku ar transportu nodrošinās SIA «Dobeles autobusu parks». Par transporta un autobusu vadītāju darba grafiku domā un jau ilgāku laiku to plāno SIA pasažieru pārvadājumu daļas vadītāja INITA TĒRAUDA.
– Transports jānodrošina 24 Dobeles novada kolektīviem. Visu plānojot, ievērojām nosacījumu, lai katram dalībniekam autobusā ir sēdvieta. Svētku laiks ir vairākas dienas, mēģinājumu un koncertu grafiks spraigs, cilvēki būs noguruši ne vien no šīs slodzes, bet arī no tā, ka dzīvo ne tik komfortablos apstākļos, kādi ir mājās.
Ar autobusiem dalībnieki jānodrošina deviņas dienas, visi atgriezīsies mājās desmitās dienas rīta pusē.

Auces novada svētku dalībnieku pārvadāšanai tiks izmantoti autobusi, kas mācību gada laikā pārvadā novada skolēnus, – «Zemgalei» pastāstīja novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks GUNTIS ŠĒFERS.

Par Tērvetes novada svētku dalībnieku nodrošinājumu ar transportu domā novada pašvaldības izpilddirektors MĀRIS BERLANDS.
Plašāk lasiet laikrakstā «Zemgale» 29. jūnijā!
02.07.2018Komentāri

Varas maiņas laiks Dobelē – 1940.–1950. gads

   1940. gads Dobelē bija iesācies uz visai pacilātas un patriotiski noskaņotas nots. Prese plaši aprakstīja gatavošanos svētkiem 15. maijā. Tuvojās arī ilgi gaidītā Dobeles atbrīvošanas pieminekļa atklāšanas diena.
Pilsētas iedzīvotāju rosība 20. gadsimta 30. gados tik tiešām bija likusi labus pamatus Dobeles turpmākajai attīstībai. Laikrakstā «Zemgales Balss» 1940. gada maijā Dobelei veltīti šādi atzinīgi vārdi: «Dobeles pilsēta un pagasts ir plaša Zemgales novada sirds un centrs, caur kuru apkārtējos lauku pagastos ieplūst garīgās un materiālās kultūras vērtības un sasniegumi. Šis stāvoklis Dobeles sabiedriskai dzīvei uzstāda diezgan augstas prasības, kuras visas ar ciešu sabiedrisko organizāciju sadarbību līdz šim izpildītas ar vislabākām sekmēm.»
Uz Eiropas politisko notikumu fona Dobeles atbrīvošanas pieminekļa atklāšana iegūst simbolisku nozīmi un saldsērīgu noskaņu. Piemineklis tika atklāts ar svinīgu aktu, kurā piedalījās Latvijas armijas un vairāku Dobeles sabiedrisko organizāciju pārstāvji. Piemiņas vieta tika radīta ar mērķi godināt kareivjus, kas Brīvības cīņu laikā izcīnīja valsts neatkarību. Taču tai vairs nebija lemts ilgi pastāvēt.
Astoņas dienas pēc pieminekļa atklāšanas Latvijas robežu pārgāja PSRS karaspēks.
Par tālākām norisēm lasiet laikrakstā «Zemgale» 29. jūnijā!
02.07.2018Komentāri

LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ: SIA DOBELES PB VEIKALOS VEIKALĀ "MAGONE", BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K).


APMEKLĒ MŪS ARĪ CITOS PORTĀLOS... SPIED ŠEIT


JAUNUMI ŠEIT. 


Laikraksts ZEMGALE iznāk 153 x gadā

Preses izdevuma periodiskums: 3 x nedēļā. Iznākšanas dienas: otrdiena, ceturtdiena, piektdiena. Reģionālais laikraksts ZEMGALE Auces, Dobeles, Tērvetes novadam un ikvienam interesentam! - Vietējās aktualitātes, notikumi, lasītāju viedokļi par visu, kas svarīgs. - Tematiskās lappuses par uzņēmējdarbību, kultūru, izglītību, nevalstiskajām organizācijām, likumību, tūrismu, dabu, veselību, TV programma un vēl... - Sestdienās - horoskops, krustvārdu mīkla, pasākumu kalendārs. - Plašas iespējas jūsu reklāmai un sludinājumiem. Zvaniet, nāciet, rakstiet! Tālr. 63781879 e-pasts [email protected]

ARHĪVS

UZ SĀKUMU


Apstiprināt