Trešdiena, 2019. gada 20. februāris            Vārda diena : Smuidra, Smuidris, Vitauts

Reida laikā 45 protokoli

    Pagājušajā ceturtdienā Valsts policija (VP) rīkoja plašus reidus. Kopumā VP Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) darbinieki reida laikā pārbaudīja 1295 transportlīdzekļus.

VP ZRP Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors majors JĀNIS RETKO informēja, ka ceturtdien reidā strādāja pieci Dobeles iecirkņa darbinieki. Viņi pārbaudīja 79 automašīnas. Kopumā tika sastādīti 45 protokoli. No tiem piecus protokolus policijas darbinieki sastādīja autovadītājiem, kuru spēkrata riepu protektora dziļums bija mazāks par atļauto. Septiņus protokolus policisti sastādīja gājējiem, kuri dienas tumšajā laikā pa brauktuvi pārvietojās bez atstarojošiem elementiem. Sešus protokolus reida laikā sastādīja velosipēdistiem, kas pārvietojās bez vadītāja apliecības. Viens vadītājs, būdams alkohola reibumā, bija atstājis ceļa satiksmes negadījuma vietu, viens braucējs pie stūres bija sēdies, kaut gan nav ieguvis vadītāja apliecību likumā noteiktā kārtībā. Vienam autovadītājam protokols tika izrakstīts par pārsniegtu braukšanas ātrumu. Visvairāk protokolu (19) likumsargi sastādīja autovadītājiem, kas, braucot transportlīdzeklī, nelietoja drošības jostu.
Vairāk lasiet otrdien.

18.02.2019

Runāt par apvienošanos ir pāragri

    Nedēļas sākumā visu valsti pāršalca ziņa nacionālajos medijos, ka, sagaidot nākamo teritoriālo reformu, ko jaunā valdība akcentējusi kā vienu no sava darba prioritātēm, Tērvetes un Jelgavas novads jau nolēmuši apvienoties brīvprātīgi. «Zemgale» regulāri seko līdzi norisēm Tērvetes novadā un savus lasītājus par aktualitātēm, kā arī par jaunākajiem domes lēmumiem informē, taču lēmuma par apvienošanos līdz šim nav bijis. No kurienes šādai ziņai «aug kājas», vaicājām Tērvetes novada domes priekšsēdētājai DACEI REINIKAI. Viņas sacīto lasiet ceturtdien.18.02.2019Komentāri

Ilgtspējīga attīstība iespējama, izzinot nianses

    Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisiju vada Vjačeslavs Dombrovskis, tās deputāti piektdien viesojās Zemgalē, kur tikās ar lauksaimniekiem, uzņēmējiem un nozares ekspertiem, lai iepazītos ar lauksaimniecības jomas aktualitātēm, kā arī konkurētspējas un attīstības izaicinājumiem nākotnē. Deputāti apmeklēja zemnieku saimniecību «Vilciņi-1» Zaļenieku pagastā un «Putriņas» Glūdas pagastā, kas specializējas attiecīgi augkopībā un lopkopībā, kā arī viesojās Latvijas lielākajā graudu pārstrādes un pārtikas ražošanas uzņēmumā AS «Dobeles dzirnavnieks» un lielākajā lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajā sabiedrībā «LATRAPS» Elejā.

Viesošanās gaitai «Dobeles dzirnavniekā» līdzi sekoja arī «Zemgale». Vizītei Dobelē bija divas daļas – uzņēmuma prezentācija, ko vadīja AS «Dobeles dzirnavnieks» valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, un pārrunām par nozarē aktuālāko. Tai sekoja neliela ekskursija ražotnē. Viesus Dobelē sagaidīja arī biedrības «Zemnieku saeima» valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

18.02.2019Komentāri

Mani nobiedēt vairs nevar

    Lai gan jaunā valdība beidzot ir izveidota, kaislības uz politiskās skatuves joprojām nerimstas. Viens no visu laiku plašsaziņas līdzekļos un sabiedrībā vairāk pieminētajiem spēkiem ir politiskā partija «KPV LV», kas vēlēšanās visos trijos mūspuses novados un arī citviet izvirzījās līderpozīcijās. Debija politikā šajā partijā ir bēneniekam MĀRIM FELDMANIM, kurš sarunā ar «Zemgali» atzina, ka savu lēmumu nenožēlo. Sarunu lasiet 7. februārī.18.02.2019Komentāri

No mākslas skolas uz izstādi muzejā

    Dobeles Novadpētniecības muzejā 1. februārī tiks atvērta Dobeles Mākslas skolas pedagogu Aivas Bulmeres, Guntas Gaiķes, Intas Paulsones, Ingas Ozoliņas, Initas Kačevskas-Brantes un Initas Vilks darbu izstāde «Mazs un vēl mazāks».

Autores par šo izstādi teic, ka tajā ir skatāmas miniatūras un neliela izmēra darbi – gleznas, grafikas, zīmējumi, skices –, kuros noteikti būs saskatāms katras autores atšķirīgais pasaules redzējums.
31.01.2019

Biedrībai «Ausma» jaunas telpas

Auces kultūrizglītības biedrība «Ausma» aktīvi darbojas teju 13 gadus. Tā vadītāja Zaiga Vismane atklāj, ka šo gadu laikā gājis dažādi. Mainījušies biedri, pērn nomainītas arī biedrības telpas.
Plašāk ceturtdienas laikrakstā.

31.01.2019Komentāri

Auces kiosks atdzims no jauna

    Viens no Auces septiņu gadu attīstības programmas mērķiem ir sekmēt veiksmīgu uzņēmējdarbības attīstību novadā. Ņemot vērā, ka Zemgales reģionā Auce ir sasniegusi vienu no augstākajiem bezdarba līmeņiem, pašvaldība mazās uzņēmējdarbības sekmēšanai aicināja vietējos mājražotājus apvienoties kopīga veikaliņa izveidei.
Par attīstības plāniem un norisēm pie veikala darbības uzsākšanas lasiet plašāk ceturtdienas laikrakstā.
31.01.2019Komentāri

Lielākie darbi – stadiona un depo pārbūve

Pirmdien Tērvetes novada domes deputāti strādāja Finanšu komitejas sēdē, kuras laikā pašvaldības iestāžu un struktūrvienību vadītāji informēja par šogad plānotajiem izdevumiem.31.01.2019Komentāri

Pieaug negadījumu skaits darbā

    – Vēl nav apkopota statistika par pagājušo gadu saistībā ar nelaimes gadījumiem darbā, taču, spriežot pēc mūsu reģiona rīcībā esošās informācijas, pērn krietni vairāk ir bijušas tādas situācijas, kad sekas pēc negadījuma ir letālas. Kopumā 2018. gadā darba vietās notika 289 negadījumi, 2017. gadā – 344, – sarunā ar «Zemgali» teica Zemgales reģionālās Valsts darba inspekcijas (VDI) vadītājs – galvenais valsts inspektors ANDRIS SAULĪTIS (attēlā). Sarunu lasiet ceturtdienas laikrakstā.31.01.2019Komentāri

«Latvijas skolas soma» – lieliska iespēja

    8. janvārī Ministru kabinets sēdē apstiprināja rīkojumu «Par valsts budžeta finansējuma sadalījumu programmas «Latvijas skolas soma» īstenošanai 2018./2019. mācību gada otrajā semestrī», kas nodrošina iepriekšējā semestrī aizsāktās programmas turpinājumu Latvijas izglītības iestādēs, kuras klātienē īsteno vispārējās un speciālās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības, profesionālās pamatizglītības un profesionālās vidējās izglītības programmas, aptverot vairāk nekā 230000 bērnu un jauniešu.

Programma Latvijas skolās tika īstenota arī šā mācību gada pirmajā semestrī. Tā bija pirmā pieredze šajā aktivitātē. Kādas ir atziņas un kā to izdevās realizēt, pastāstīja Auces, Dobeles un Tērvetes novada pašvaldību izglītības nozares speciālisti, kuri koordinēja programmas darbību savā novadā.

Plašāk lasiet «Zemgalē» 18. janvārī!

22.01.2019Komentāri

Nosauca un pasniedza veltes labākajiem jaunatnes sportā

    Jau tradicionāls kļuvis Dobeles Sporta skolas pasākums «Dobeles novada jaunatnes sporta laureāts», kurā tiek sumināti sportisti, kas guvuši ievērojamus un pamanāmus sasniegumus aizvadītajā gadā. Šā gada sarīkojums aizritēja trešdien Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas zālē. Tas pulcēja sportistus, viņu vecākus un ģimenes locekļus, trenerus un īpašos pasākuma viesus. Sarīkojumu vadīja Dobeles Sporta skolas audzēkņi Māra Ģirne un Ernests Erbs.
Īpašie viesi sarīkojumā bija arī Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, Izglītības pārvaldes vadītāja Maruta Vaļko un sporta žurnālists Armands Tripāns.
   – Aizvadītais gads mūsu novada jaunatnes sportā ir ierakstāms ar zelta burtiem, – uzrunājot visus, pasākumā sacīja Dobeles Sporta skolas direktors VIESTURS DUDE. – Šovakar starp mums ir jābūt sportistam, kurš kļuva par pasaules čempionu spēka trīscīņā, ir jābūt pasaules vicečempionam pieaugušo konkurencē taku orientēšanās sportā, Jaunatnes olimpisko spēļu dalībniekam un 5. vietas ieguvējam, protams, daudziem šaušanas sporta veidu pārstāvjiem ar daudziem augstiem sasniegumiem, un tā varētu uzskaitīt vēl daudz augstu guvumu.
Protams, tas viss nebūtu iespējams bez ģimenes un pašvaldības atbalsta.

Par tiem, kuri saņēma veltes, kurš ieguva titulu «Gada jaunatnes sportists 2018», varēsiet lasīt laikrakstā «Zemgale» 22. janvārī.

22.01.2019Komentāri

Pieminēja Ziemassvētku kauju strēlniekusSestdien Jelgavas un Babītes novadā, kā arī Ložmetējkalnā tika aizvadīti Ziemassvētku kauju 102. gadadienas atceres pasākumi, kuros piedalījās aizsardzības nozares vadība. Turpat līdzās no aizvadītās ceturtdienas līdz svētdienai ziemas sagaitā «Baltais vilks» dzīvoja 149 bērni, tostarp divi dobelnieki.17.01.2019Komentāri

Bēnē sveica labāko skolēnu vecākus

    Aizvadītajā piektdienā Bēnes vidusskolā jau 12. gadu norisinājās tradicionālais labāko skolēnu vecāku godināšanas pasākums «Roku rokā». Tajā īpašu paldies skolas vadība un pedagogi teica vecākiem, kuru bērnu pirmā semestra vidējais vērtējums nebija zemāks par septiņām ballēm.
Skolas direktors Māris Eihmanis norādīja, ka šogad šādu liecību nopelnījuši 57 izglītojamie un Pateicību par bērnu sekmēm saņēmušas 48 ģimenes.
Plašāk par pasākumu lasiet ceturtdienas laikrakstā.17.01.2019Komentāri

Parādniekus aicina uz tiesu

    Laikraksta redakcija nereti ir tā, kam mūsu apkaimes iedzīvotāji uztic savas bēdas vai rūpes un tajā vēršas tad, ja neizdodas tikt skaidrībā ar kādu viņiem aktuālu problēmu. Pirms kāda laika saņēmām vēstuli no dobelnieces Dainas, kura bija neizpratnē par vairākiem ar namu apsaimniekošanu saistītiem jautājumiem. Tos un arī citus «Zemgale» vaicāja SIA «Dobeles namsaimnieks» valdes loceklim JĀNIM AUDZĒVIČAM. Atbildes lasiet ceturtdienas laikrakstā.17.01.2019Komentāri

Talka vasarā nodrošina darbu visam gadam


Nu jau 15 gadus MAIRA VAINOVSKA nodarbojas ar siena piegādi «Dino Zoo» – SIA «Zoo centrs» veikaliem, piedāvājot dzīvnieku saimniekiem iegādāties pilnīgi dabīgu un ekoloģisku produktu. Par produkta ceļu no pļavas līdz veikalu plauktiem lasiet otrdienas laikrakstā.16.01.2019Komentāri

Lielaucē pieminēja nozīmīgo kauju


Svētdienas pēcpusdienā Lielaucē atkal skanēja zalves par godu Oskara Kalpaka pirmajai nozīmīgajai kaujai. Pirmsākumos šā pasākuma iniciatori bija Dobeles 51. zemessargu kājnieku bataljona pārstāvji, kas Auces novada pašvaldību aicināja uz norises rīkošanas sadarbību. Vairāk otrdienas laikrakstā.16.01.2019Komentāri

Amerikas luterāņu mācītājs ar Latviju sirdī

    DĀGS DEMANDTS ir amerikānis, kuru trīs dienu vecumā adoptēja kāda latviete. Viņas ģimene Otrā pasaules kara laikā izbrauca no Latvijas un patvērās Kanādā. Vīrieša bērnība pagāja piecu astoņdesmitgadīgu Kārļa Ulmaņa laika sieviešu kompānijā, kuras viņam iemācīja latviešu tradīcijas.
Iegūstot ģimeni, Dāgs Demandts ieguva arī senču mājas «Rambas», kas atrodas Naudītes pagastā. Tās viņš ļauj apdzīvot bez maksas ar nosacījumu, ka tās iemītnieks māju uzturēs labā stāvoklī. Lai gan ceļš uz Latviju vīrieti atved ļoti reti, viņš nekad nepalaiž garām iespēju šīs mājas apciemot.
Pērnā gada izskaņā pēc divu gadu prombūtnes Dāgs Demandts kopā ar citiem Amerikas latviešiem bija ieradies «Daugavas vanagu» organizētās labdarības akcijas «Ziedosim 100» ietvaros. Tās laikā viņš viesojās arī mūspusē un pastāstīja, ko viņam nozīmē Latvija.
Sarunu lasiet piektdienas laikrakstā.

11.01.2019Komentāri

Pie molberta. Iespēja izlauzties no tumsas

    Dobeles pagasta Lejasstrazdu bibliotēkā ir skatāma Krimūnu pagasta iedzīvotājas MAIJAS BUJAKAS gleznu izstāde. Pozitīvais un daudzkrāsainais gleznojums izstādes apmeklētājos raisīja vēlmi noskaidrot, ko ikdienā dara to autore. Iedzīvotāju mudināta, Lejasstrazdu bibliotēkas vadītāja Ludmila Zaremba organizēja tikšanos ar Maiju Bujaku, lai interesenti varētu iztaujāt gleznu autori un no viņas pašas dzirdēt stāstu, kā mērots ceļš līdz gleznošanai.

– Mēdz sacīt, ja ir kāds sapnis, par to vajag runāt. To var sacīt par mani. Gandrīz visu savu apzinīgo mūža daļu klusībā sevī auklēju domu, ka reiz gleznošu. Allaž šo domu atliku, vien prātojot, kad došos pensijā, tai pievērsīšos. Par to skaļi ierunājos pirms dažiem gadiem. Kādā sarunā ar saviem bērniem izteicu šo domu. Kad pēc neilga laika vārdadienas dāvanā saņēmu otas, krāsas, audeklu un molbertu, biju ļoti pārsteigta – gan par to, ka saņemu šādu dāvanu, gan par to, ka viņi tik ļoti bija ieklausījušies manis sacītajā. Nu nekas cits neatlika, kā ķerties klāt un sākt kaut ko darīt. Tomēr man nebija ticības saviem spēkiem. Jutos nedroša, bet nevarēju taču dāvanu nolikt malā.
Mana vārdadiena ir pavasarī, bet rudenī nejauši uzzināju, ka mūsu apkaimē plašāk pazīstamā māksliniece Aija Prince atver savu studiju. Nolēmu, ka iesaistīšos. Tas bija 2014. gads.

Plašāk lasiet «Zemgalē» piektdien, 11. janvārī!

11.01.2019Komentāri

Es gribu, lai par maniem darbiem runā citi

    Mums katram dzīvē ir ejams savs ceļš. Ļoti lielā mērā mēs varam to ietekmēt paši ar savām izvēlēm. Dobeles Valsts ģimnāzijas (DVĢ) absolvents KRISTAPS SARŠŪNS (attēlā) par savām nākotnes iespējām domāja jau laikus un tagad, mācoties maģistrantūrā, par to ir ļoti pateicīgs. Par jaunieša sasniegumiem lasiet ceturtdienas laikrakstā.11.01.2019Komentāri

Uz iecienītāko kultūrvietu pretendē Vecauces baznīca

    Pirmdien sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā «Kilograms kultūras» ziemas balsojums. Uz šo balvu pretendē arī Vecauces evaņģēliski luteriskā baznīca. Šāda balva tiek piešķirta par izcilākajiem notikumiem Latvijas kultūras dzīvē. Ziemas balsojumā apbalvojuma jaunākajā kategorijā «Kultūrvieta» piedalās arī spilgtākās kultūras baudīšanas vietas, ko ieteikuši skatītāji un klausītāji. Zemgales reģionā ir pieteiktas trīs vietas – Viesītes muzeja «Sēlija» lokomotīvju depo, skvērs «Brīvības gaisma» Ozolniekos un Vecauces evaņģēliski luteriskā baznīca. Pavisam balsojumā piedalās 50 kultūrvietas.11.01.2019Komentāri

Terapija veselībai un relaksācijai

Haloterapija jeb sāls terapija, kuras pirmsākumi meklējami tālā senatnē, ir alternatīva dabas dziedniecības metode, ko izmanto elpvadu un plaušu slimību profilaksē un rehabilitācijas periodā. Šī terapija iedarbojas arī imunitātes stiprināšanā, ādas slimību ārstēšanā, psihiskā un emocionālā stāvokļa uzlabošanā. Vairāk par sāls terapiju un jelgavnieces Lauras Kalniņas izveidoto «Sāls istabiņu» lasiet 8. janvāra laikrakstā.08.01.2019Komentāri

«Laukiem būt» gaida biznesa idejas

     Līdz 16. janvārim ikviens jaunais lauku uzņēmējs, kurš piedalījies Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotajās mācībās, var pieteikties dalībai konkursā «Laukiem būt!», ko jau septīto gadu organizē LLKC un Valsts lauku tīkls.Kā informē LLKC pārstāve Raimonda Ribikauska, mācību noslēgumā Jelgavā savas biznesa idejas aizstāvēja 12 mācību dalībnieki. Idejas bija ļoti dažādas un pārstāvēja atšķirīgas nozares – gan produktu, gan pakalpojumu. Ikvienam no dalībniekiem būs iespēja piedalīties biznesa plānu konkursā «Laukiem būt!» un pretendēt uz panākumiem. Mācībās no Dobeles novada piedalījās Anna Jurgaite no Bikstiem, kura ražo ziepes ar stāstu.07.01.2019Komentāri

Labdari dāvā pārtikas grozus sirmgalvjiem

    Pirms Ziemassvētkiem auceniece ILVA LIEPNIECE kopā ar līdzgaitniekiem un atbalstītājiem realizēja ilgi lolotu ideju – dāvāt pārtikas grozu vairākiem vientuļiem pensionāriem. Idejas autore «Zemgalei» pastāstīja, kā radās iecere svētkos atbalstīt tieši šos ļaudis. Par to plašāk lasiet ceturtdienas avīzē.03.01.2019Komentāri

Brīvdienās izrakstīti 114 protokoli

    Vecā gada izskaņā Valsts policijas (VP) darbinieki arī mūspusē pastiprināti uzraudzīja drošību uz ceļiem. Tika rīkoti arī vairāki reidi. «Zemgale» ceļu satiksmes kārtībsargiem pievienojās 28. decembra vakarā, kad ceļu policisti pārbaudīja gan to, vai autovadītājs pie stūres nav sēdies dzērumā, gan arī drošības jostu izmantošanu, mašīnas tehniskās apskates termiņu un riepu protektorus.
Šajā reidā VP darbinieki izrakstīja 25 protokolus. Trīs gadījumos tos sastādīja autovadītājiem, kas pie stūres bija sēdušies bez autovadītāja apliecības. Vairākus sastādīja gājējiem, kas pārvietojās pa ceļa brauktuves malu bez atstarojošiem elementiem.
Tāpat no 29. decembra līdz vakardienas rītam tika sastādīti 89 protokoli par ātruma pārkāpšanu, drošības jostu nelietošanu, pārvietošanos diennakts tumšajā laikā bez atstarotāja vai apģērba, kas satur atstarojošus elementus. Vairāk lasiet ceturtdien.03.01.2019

Jaunajā gadā pirmās – Amēlija un Evelīna

    Dobeles un apkārtnes slimnīcā jaunajā gadā pirmās piedzima dvīnītes – AMĒLIJA un EVELĪNA. Viņas ir Vītiņu pagasta iedzīvotāju VERAS un AINARA LABANAUSKU atvases. Saimē ir arī 11 gadus veci dvīņi – Anita Andžela un Artis Ainars.
Piedzimšanas dienā Amēlija svēra 2662 g un bija 49 cm gara, Evelīna svēra 2672 g un bija 45 cm gara.03.01.2019Komentāri

Suņa pēdas mūspusē

    Citam ātrāk, citam, iespējams, lēnāk ir aizsteidzies kārtējais gads. Pāršķirstot laikraksta «Zemgale», lappuses atskatāmies, kādas pēdas Dzeltenais zemes suns aizejot atstājis trijos mūspuses novados. Plašāk piektdienas laikrakstā.03.01.2019Komentāri

Ir lietas, ko neaizmirst

    Zebrenieci SKAIDRĪTI DANCI valsts simtgadē sagaidīja kāds ļoti īpašs notikums. Viņa 17. novembrī devās uz Rīgas pili, kur saņēma piektās šķiras Viestura ordeni un tika iecelta par šā ordeņa kavalieri. Saruna ar Skaidrīti Danci aizritēja viņas mājās, kur viņa pavadījusi 51 gadu. Tomēr sievietes dzīvē nekas nav bijis vienkārši. Sarunas laikā atklājas daudz senu dvēselisku ievainojumu, taču stiprs gars. Skaidrīte Dance piedzīvojusi prātam neaptveramas lietas un pēc pastāstītā pati vien noteica: «Jābrīnās, ka viens cilvēks to visu var izdzīvot.»23.11.2018Komentāri

No zaļumballes ar velosipēdu

   Sagaidot Latvijas simtgadi, Dobeles novadā norisinājās velobrauciens «Iepazīsti Dobeles novadu», kura dalībnieki pagājušajā sestdienā tika aicināti uz zaļumballi Ķestermeža estrādē, lai saņemtu balvas.
Dobeles Sporta centra vadītājs DAINIS RITUMS, sveicot visus klātesošos, norādīja, ka pēdējais velobrauciena posms norisinājās tieši pasākuma dienā. Viņš teica:
– Šis velobrauciens noritēja jūnijā, jūlijā, augustā. Katrā mēnesī vienu sestdienu. Brauciens tika rīkots ar mērķi, veicot tā posmus, savākt 100 kilometrus par godu Latvijas simtgadei. Jāsaka tā, ka mums tas neizdevās, jo mēs esam iebraukuši jau nākamajā simtgadē.
Plašāk - ceturtdien.
27.08.2018Komentāri

LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ: SIA DOBELES PB VEIKALOS VEIKALĀ "MAGONE", BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K).


APMEKLĒ MŪS ARĪ CITOS PORTĀLOS... SPIED ŠEIT


JAUNUMI ŠEIT. 


Laikraksts ZEMGALE iznāk 153 x gadā

Preses izdevuma periodiskums: 3 x nedēļā. Iznākšanas dienas: otrdiena, ceturtdiena, piektdiena. Reģionālais laikraksts ZEMGALE Auces, Dobeles, Tērvetes novadam un ikvienam interesentam! - Vietējās aktualitātes, notikumi, lasītāju viedokļi par visu, kas svarīgs. - Tematiskās lappuses par uzņēmējdarbību, kultūru, izglītību, nevalstiskajām organizācijām, likumību, tūrismu, dabu, veselību, TV programma un vēl... - Sestdienās - horoskops, krustvārdu mīkla, pasākumu kalendārs. - Plašas iespējas jūsu reklāmai un sludinājumiem. Zvaniet, nāciet, rakstiet! Tālr. 63781879 e-pasts [email protected]

ARHĪVS

UZ SĀKUMU


Apstiprināt