Otrdiena, 2019. gada 19. marts            Vārda diena : Jāzeps

Pārmetumi un žurnālistes izraidīšana

    Februārī notika Dobeles novada domes sēde, kurā, kā pēdējā laikā ierasts, neiztika bez domstarpībām un arī žurnālistes izraidīšanas no sēžu zāles. Sēdē piedalījās 16 no 17 domes deputātiem. Nepiedalījās Domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, sēdi vadīja viņa vietnieks GUNTIS SAFRANOVIČS.

Vienprātīgs balsojums bija jautājumos, kas saistīti ar nekustamajiem īpašumiem. Debates un viedokļu dažādība sākās jautājumā par «Dobeles novada attīstības programmas 2014.-2020. gadam aktualizētā rīcības plāna un investīciju plāna apstiprināšanu». Ziņotāja bija Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja LAILA ŠEREIKO. Lai arī šis jautājums bija izskatīts komiteju sēdēs, debates izvērsās arī domes sēdē.

Sēde noslēdzās, bet vēl tika izskatīts jautājums, par kuru sēdes gaitā atgādināja Ainārs Meiers – par vēstuli, ko parakstījuši Dobeles Mūzikas skolas visi pedagogi un adresējuši gan Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājam Andrejam Spridzānam, gan novada domes deputātiem, kā arī kultūras ministrei Dacei Melbārdei. Tā pašvaldībā iesniegta 28. janvārī.
 Plašāk lasiet «Zemgalē» 12. martā!

11.03.2019Komentāri

Aucē aizvadīti piektie Mednieku svētki

    23. februārī Auces novada Kultūras centrā svinīgā pasākumā kopā pulcējās teju 300 dalībnieki – mednieki ar ģimenēm un draugiem –, lai atzīmētu piektos Mednieku svētkus, kas kļuvuši īpaši tiem mednieku klubiem (MK), kuri medī Auces novada teritorijā un ir noslēguši koplīgumu.

Divas nedēļas pirms sarīkojuma medniekiem bija iespēja nodot savas medību trofejas vērtēšanai profesionālu ekspertu rokās, kā arī eksponēt Auces novada Kultūras centra izstāžu zālē, kur tās varēja aplūkot ikviens interesents.

04.03.2019Komentāri

No vaļasprieka līdz biznesam

    Dobeles Novadpētniecības muzejā trešdien tika atklāta Latvijas un Lietuvas vietējo amatnieku darbu izstāde «Radīts pārrobežā», kur skatāmi ap 30 amatnieku, starptautiska apmācību projekta dalībnieku, darbi. Tie tapuši no māla, koka, stikla, papīra un tekstila. Amatnieku dizaina darbu izstāde būs apskatāma līdz 23. martam.

Izstāde ir Latvijas un Lietuvas programmas 2014.–2020. gadam projekta «Nodarbinātība un uzņēmējdarbība bez robežām» noslēguma pasākums. Tas pulcēja arī projekta dalībniekus un realizētājus. Projekta realizāciju Dobelē nodrošināja Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs (PIUAC), ko vada Brigita Tivča.

04.03.2019Komentāri

Tās pašas «Mežmaļu» mājas

    Bēnenieka ANDRA KĻAVAS mājas «Mežmaļi» ir ievērojama vieta, kur norisinājušies dažādi notikumi. Kādreiz tā bija Latvijas Valsts prezidentam Kārlim Ulmanim tuva cilvēka – referenta Jūlija Druvas – lauku māja. Par to «Zemgalē» pirms divdesmit gadiem rakstīja Ausma Smiļģe.
Pats mājas saimnieks teic, ka divdesmit gadi paskrējuši nemanot, pašam liekas, ka lielu pārmaiņu nav bijis.04.03.2019Komentāri

Sēdē lemj par Auces novada pašvaldības budžetu

    Auces novada domes Finanšu komitejas sēde, kas notika aizvadītās nedēļas ceturtdienā, pulcēja ne tikai komitejas deputātus, bet arī visu pašvaldības institūciju atbildīgās amatpersonas, jo sēdes dienas kārtībā bija jāizskata jautājums «Par Auces novada pašvaldības 2019. gada budžetu».
Sēdes darba kārtībā kopumā bija iekļauti 56 jautājumi. Lielākā daļa no tiem saistīti ar nekustamajiem īpašumiem, kā arī tika lemts par grozījumu apstiprināšanu pirmsskolas izglītības iestādes «Pīlādzītis» un Auces novada administrācijas štatu sarakstos.
Jautājums par pašvaldības budžetu sēdes dienas kārtībā bija noslēdzošais. Var sacīt, ka, salīdzinot laiku, ko prasīja tā izskatīšana, visi iepriekšējie tika izskatīti «zibens» ātrumā.
Komitejā kopumā ir seši deputāti – Māris Eihmanis, Gints Kaminskis, Indra Špela, Aigars Vernis un Ģirts Ante, kā arī komitejas un domes priekšsēdētāja Vija Keršus.
Budžeta jautājumā galvenais ziņotājs bija novada pašvaldības izpilddirektors Aldis Lerhs, tomēr par savas iestādes budžetu ziņoja tās vadītāji, izstāstot par galvenajām iecerēm, kas varētu prasīt lielākus izdevumus vai arī ieņēmumus. Kopumā Auces iestāžu budžets šim gadam ir sabalansēts. Plašākas pārrunas izvērtās vien dažos jautājumos.04.03.2019Komentāri

Kultūras namam jauna saimniece

    Kopš februāra Tērvetes novada kultūras nama vadītājas amatā strādā MONTA BĒRZIŅA (attēlā). Sarunā ar «Zemgali» viņa pastāstīja, ka darbs šajā vietā viņai nav svešs, jo pirms vairākiem gadiem viņa bija mākslinieciskās daļas vadītāja, bet pēdējos gadus ir Tērvetes novada kultūras nama jauniešu deju kolektīva «Avots» vadītāja. Par jauno vadītāju un norisēm kultūras namā lasiet piektdien.04.03.2019Komentāri

Dobeles novadā viesojās Valsts prezidents

Valsts prezidents RAIMONDS VĒJONIS un IVETA VĒJONES kundze pirmdien reģionālajā darba vizītē apmeklēja Dobeles novadu.

Valsts prezidents, tiekoties ar Dobeles novada domes priekšsēdētāju Andreju Spridzānu un novada domes deputātiem, pārrunāja aktuālos jautājumus pašvaldībā. Vizītes laikā prezidents Raimonds Vējonis viesojās Dobeles 1. vidusskolā, Dārzkopības institūtā, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā.
Lai pārrunātu novadā svarīgāko uzņēmējdarbībā, Valsts prezidents tikās ar Dobeles novada uzņēmējiem. Plašāk par vizīti lasiet 21. februārī.

04.03.2019Komentāri

Skolas pedagogi neuzticas direktoram

    Dobeles Mūzikas skolas skolotāji janvāra nogalē rakstīja iesniegumu Latvijas Republikas kultūras ministrei Dacei Melbārdei, Dobeles novada domes priekšsēdētājam Andrejam Spridzānam, kopiju informācijai iesniedzot novada domes deputātiem, kurā informēja, ka skolotāji ir nonākuši šokējoša fakta priekšā – skolai, kurā mācās 203 audzēkņi, no valsts 2019. gadā ir piešķirts finansējums pedagogu darba samaksai un sociālajām apdrošināšanas iemaksām vien 154 izglītojamajiem. Vēstuli parakstījuši visi skolas pedagogi.04.03.2019Komentāri

Reida laikā 45 protokoli

    Pagājušajā ceturtdienā Valsts policija (VP) rīkoja plašus reidus. Kopumā VP Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) darbinieki reida laikā pārbaudīja 1295 transportlīdzekļus.

VP ZRP Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors majors JĀNIS RETKO informēja, ka ceturtdien reidā strādāja pieci Dobeles iecirkņa darbinieki. Viņi pārbaudīja 79 automašīnas. Kopumā tika sastādīti 45 protokoli. No tiem piecus protokolus policijas darbinieki sastādīja autovadītājiem, kuru spēkrata riepu protektora dziļums bija mazāks par atļauto. Septiņus protokolus policisti sastādīja gājējiem, kuri dienas tumšajā laikā pa brauktuvi pārvietojās bez atstarojošiem elementiem. Sešus protokolus reida laikā sastādīja velosipēdistiem, kas pārvietojās bez vadītāja apliecības. Viens vadītājs, būdams alkohola reibumā, bija atstājis ceļa satiksmes negadījuma vietu, viens braucējs pie stūres bija sēdies, kaut gan nav ieguvis vadītāja apliecību likumā noteiktā kārtībā. Vienam autovadītājam protokols tika izrakstīts par pārsniegtu braukšanas ātrumu. Visvairāk protokolu (19) likumsargi sastādīja autovadītājiem, kas, braucot transportlīdzeklī, nelietoja drošības jostu.
Vairāk lasiet otrdien.

18.02.2019

Runāt par apvienošanos ir pāragri

    Nedēļas sākumā visu valsti pāršalca ziņa nacionālajos medijos, ka, sagaidot nākamo teritoriālo reformu, ko jaunā valdība akcentējusi kā vienu no sava darba prioritātēm, Tērvetes un Jelgavas novads jau nolēmuši apvienoties brīvprātīgi. «Zemgale» regulāri seko līdzi norisēm Tērvetes novadā un savus lasītājus par aktualitātēm, kā arī par jaunākajiem domes lēmumiem informē, taču lēmuma par apvienošanos līdz šim nav bijis. No kurienes šādai ziņai «aug kājas», vaicājām Tērvetes novada domes priekšsēdētājai DACEI REINIKAI. Viņas sacīto lasiet ceturtdien.18.02.2019Komentāri

Ilgtspējīga attīstība iespējama, izzinot nianses

    Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisiju vada Vjačeslavs Dombrovskis, tās deputāti piektdien viesojās Zemgalē, kur tikās ar lauksaimniekiem, uzņēmējiem un nozares ekspertiem, lai iepazītos ar lauksaimniecības jomas aktualitātēm, kā arī konkurētspējas un attīstības izaicinājumiem nākotnē. Deputāti apmeklēja zemnieku saimniecību «Vilciņi-1» Zaļenieku pagastā un «Putriņas» Glūdas pagastā, kas specializējas attiecīgi augkopībā un lopkopībā, kā arī viesojās Latvijas lielākajā graudu pārstrādes un pārtikas ražošanas uzņēmumā AS «Dobeles dzirnavnieks» un lielākajā lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajā sabiedrībā «LATRAPS» Elejā.

Viesošanās gaitai «Dobeles dzirnavniekā» līdzi sekoja arī «Zemgale». Vizītei Dobelē bija divas daļas – uzņēmuma prezentācija, ko vadīja AS «Dobeles dzirnavnieks» valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, un pārrunām par nozarē aktuālāko. Tai sekoja neliela ekskursija ražotnē. Viesus Dobelē sagaidīja arī biedrības «Zemnieku saeima» valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

18.02.2019Komentāri

Mani nobiedēt vairs nevar

    Lai gan jaunā valdība beidzot ir izveidota, kaislības uz politiskās skatuves joprojām nerimstas. Viens no visu laiku plašsaziņas līdzekļos un sabiedrībā vairāk pieminētajiem spēkiem ir politiskā partija «KPV LV», kas vēlēšanās visos trijos mūspuses novados un arī citviet izvirzījās līderpozīcijās. Debija politikā šajā partijā ir bēneniekam MĀRIM FELDMANIM, kurš sarunā ar «Zemgali» atzina, ka savu lēmumu nenožēlo. Sarunu lasiet 7. februārī.18.02.2019Komentāri

No mākslas skolas uz izstādi muzejā

    Dobeles Novadpētniecības muzejā 1. februārī tiks atvērta Dobeles Mākslas skolas pedagogu Aivas Bulmeres, Guntas Gaiķes, Intas Paulsones, Ingas Ozoliņas, Initas Kačevskas-Brantes un Initas Vilks darbu izstāde «Mazs un vēl mazāks».

Autores par šo izstādi teic, ka tajā ir skatāmas miniatūras un neliela izmēra darbi – gleznas, grafikas, zīmējumi, skices –, kuros noteikti būs saskatāms katras autores atšķirīgais pasaules redzējums.
31.01.2019

Biedrībai «Ausma» jaunas telpas

Auces kultūrizglītības biedrība «Ausma» aktīvi darbojas teju 13 gadus. Tā vadītāja Zaiga Vismane atklāj, ka šo gadu laikā gājis dažādi. Mainījušies biedri, pērn nomainītas arī biedrības telpas.
Plašāk ceturtdienas laikrakstā.

31.01.2019Komentāri

Auces kiosks atdzims no jauna

    Viens no Auces septiņu gadu attīstības programmas mērķiem ir sekmēt veiksmīgu uzņēmējdarbības attīstību novadā. Ņemot vērā, ka Zemgales reģionā Auce ir sasniegusi vienu no augstākajiem bezdarba līmeņiem, pašvaldība mazās uzņēmējdarbības sekmēšanai aicināja vietējos mājražotājus apvienoties kopīga veikaliņa izveidei.
Par attīstības plāniem un norisēm pie veikala darbības uzsākšanas lasiet plašāk ceturtdienas laikrakstā.
31.01.2019Komentāri

Lielākie darbi – stadiona un depo pārbūve

Pirmdien Tērvetes novada domes deputāti strādāja Finanšu komitejas sēdē, kuras laikā pašvaldības iestāžu un struktūrvienību vadītāji informēja par šogad plānotajiem izdevumiem.31.01.2019Komentāri

Pieaug negadījumu skaits darbā

    – Vēl nav apkopota statistika par pagājušo gadu saistībā ar nelaimes gadījumiem darbā, taču, spriežot pēc mūsu reģiona rīcībā esošās informācijas, pērn krietni vairāk ir bijušas tādas situācijas, kad sekas pēc negadījuma ir letālas. Kopumā 2018. gadā darba vietās notika 289 negadījumi, 2017. gadā – 344, – sarunā ar «Zemgali» teica Zemgales reģionālās Valsts darba inspekcijas (VDI) vadītājs – galvenais valsts inspektors ANDRIS SAULĪTIS (attēlā). Sarunu lasiet ceturtdienas laikrakstā.31.01.2019Komentāri

No zaļumballes ar velosipēdu

   Sagaidot Latvijas simtgadi, Dobeles novadā norisinājās velobrauciens «Iepazīsti Dobeles novadu», kura dalībnieki pagājušajā sestdienā tika aicināti uz zaļumballi Ķestermeža estrādē, lai saņemtu balvas.
Dobeles Sporta centra vadītājs DAINIS RITUMS, sveicot visus klātesošos, norādīja, ka pēdējais velobrauciena posms norisinājās tieši pasākuma dienā. Viņš teica:
– Šis velobrauciens noritēja jūnijā, jūlijā, augustā. Katrā mēnesī vienu sestdienu. Brauciens tika rīkots ar mērķi, veicot tā posmus, savākt 100 kilometrus par godu Latvijas simtgadei. Jāsaka tā, ka mums tas neizdevās, jo mēs esam iebraukuši jau nākamajā simtgadē.
Plašāk - ceturtdien.
27.08.2018Komentāri

LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ: SIA DOBELES PB VEIKALOS VEIKALĀ "MAGONE", BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K).


APMEKLĒ MŪS ARĪ CITOS PORTĀLOS... SPIED ŠEIT


JAUNUMI ŠEIT. 


Laikraksts ZEMGALE iznāk 153 x gadā

Preses izdevuma periodiskums: 3 x nedēļā. Iznākšanas dienas: otrdiena, ceturtdiena, piektdiena. Reģionālais laikraksts ZEMGALE Auces, Dobeles, Tērvetes novadam un ikvienam interesentam! - Vietējās aktualitātes, notikumi, lasītāju viedokļi par visu, kas svarīgs. - Tematiskās lappuses par uzņēmējdarbību, kultūru, izglītību, nevalstiskajām organizācijām, likumību, tūrismu, dabu, veselību, TV programma un vēl... - Sestdienās - horoskops, krustvārdu mīkla, pasākumu kalendārs. - Plašas iespējas jūsu reklāmai un sludinājumiem. Zvaniet, nāciet, rakstiet! Tālr. 63781879 e-pasts [email protected]

ARHĪVS

UZ SĀKUMU


Apstiprināt