Pirmdiena, 2018. gada 19. februāris            Vārda diena : Zane, Zuzanna

Pērn piespiedu darbos nostrādāja 14313 stundu

    Valsts probācijas dienesta Dobeles teritoriālā struktūrvienība ir apkopojusi statistikas datus par kriminālsoda “piespiedu darbs” izpildes organizēšanu Dobeles, Auces un Tērvetes novadā 2017. gadā.

Vairāk lasiet otrdienas “Zemgalē”.

14.02.2018Komentāri

Dāvinājums no Amerikas sasniedz Dobeli

    Uz Dobeles Novadpētniecības muzeju nesen atceļoja dāvinājums – vairākas kastes grāmatu - no Amerikas Savienotājām Valstīm. Daudzas no grāmatām muzejs atvēlēja Dobeles novada Centrālajai bibliotēkai. Kas tas par sūtījumu, sarunā ar “Zemgali” pastāstīja muzeja gide ANTRA KĀRKLA.

- Kad pirms apmēram gada biju Ņujorkā, Daugavas vanagu mītnē, tur sastapu dobelnieku Valdi Freimani. Pērn no Valda Freimaņa saņēmu ziņu, ka Amerikā ir miris Arnolds Avotiņš, kuram bija ļoti laba bibliotēka.

Vēstulē bija rakstīts : “Grāmatas piederēja nesen aizsaulē aizgājušajam leģionāram un Daugavas Vanagu organizācijas vienam no dibinātājiem Arnoldam Avotiņam un viņa atraitnei Rasmai.
Rasma vairs nelasa, bet grāmatas varētu likt lietā. Iespējams, kāds tās vēl lasīs. Jo īpaši tās, kas izdotas trimdā.”

Janvāra nogalē muzejs saņēma grāmatas.

14.02.2018Komentāri

Konkurss ir lieliska dzīves un pieredzes skola

   Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā šogad audzēkņi pēc 9. klases var apgūt profesiju astoņās profesionālās izglītības programmās. Starp tām arī viesmīlības pakalpojumu speciālista arodu. Mācību ilgums četri gadi. Šo profesiju apgūst arī DŽŪLIJA ŠILKAITE. Viņa decembrī un janvārī piedalījās bārmeņu, kas ir tikai neliela daļa no viņas izvēlētās izglītības programmas, konkursos un guva gan lielisku pieredzi, gan jaunas atziņas un arī panākumus.

Konkursiem Džūliju Šilkaiti sagatavoja profesionālās izglītības skolotājs AIGARS INDERSONS.
12.02.2018Komentāri

Sportiska viesošanās Minskā

   Viena no Latvijas kaimiņvalstīm ir Baltkrievija. Turp mēdzam doties ne tik bieži, kā uz Lietuvu vai Igauniju. Droši vien viens no iemesliem ir sarežģītāka dokumentu kārtošana, lai saņemtu atļauju ciemoties šajā valstī. Tāpēc ar samērā lielu pārliecību var sacīt, ka neierastāks galamērķis Baltkrievijā ir mūspuses ļaudīm, bet ierastāks tas ir Baltkrievijas pierobežā dzīvojošiem. Aizvadītajā nedēļā uz spēlēm Baltkrievijas galvaspilsētā devās jaunatnes futbola centra „Dobele” 2007. gadā dzimušie jaunie futbolisti un līdzi kāds no spēlētāja ģimenes.
12.02.2018Komentāri

Nesolu, ja nav manos spēkos to pildīt

   Tā sarunā ar Dobeles senioriem pirmdien apgalvoja labklājības ministrs JĀNIS REIRS. Viņš todien bija ieradies Dobelē, lai piedalītos Dobeles pilsētas pensionāru biedrības šī gada pirmajā sapulcē.
Ieradušies bija arī novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, pašvaldības izpilddirektors Agris Vilks un sociālā dienesta vadītāja Beata Limanāne. Sapulces dalībnieku vidū bija manāma liela rosība, jo viņi gaidīja ierodamies augsto amatpersonu. Kad viesis bija klāt, viņam par godu tika atskaņota Ilgvara Veinberga komponētā dziesma “Dobelei”, ko izpilda apvienība “LV- 3701”. Līdz ar pirmajām notīm tai līdzi pievienojās lielākā daļa sanākušo ļaužu. Arī jautājumi, kas tika vaicāti Jānim Reiram, liecināja, ka pensionāri šo tikšanos ir gaidījuši.
Kādas atbildes no ministra sagaidīja pensionāri, lasiet ceturtdienas avīzē.
12.02.2018Komentāri

Mums līdzās – citu tautību karnevāla stāsts

   17. februārī Dobelē visi interesenti laipni aicināti uz Dzeltenā zemes suņa gada sagaidīšanas pasākumu – karnevālu „Kā mani sauc?”, ko rīko Dobeles vācu kultūras biedrība. Apmeklētāji rosināti ierasties tērpos un maskās, kas neļautu citam citu atpazīt. Pasākums sāksies pulksten 14.30 ar masku gājienu no Dobeles domes sniegavīriem, dodoties pa Dobeles ielām un turpinoties saviesīgā sarīkojumā Dobeles kristīgajā pamatskolā.
Organizatori ieteic - viens no labākajiem Dzeltenā zemes suņa gada sagaidīšanas veidiem ir atpūta jestrā karnevālā, un aicina visus piedalīties, līdzi ņemot groziņus, kaut ko dzeltenu un labu garastāvokli.

Plašāk - “Zemgale” 6. februārī!
12.02.2018Komentāri

Sveču šaha turnīrā

  Sestdien Dobeles 1. vidusskolā notika starptautisks Dobeles Sveču šaha turnīrs, ko rīkoja biedrība “Dobeles šaha klubs” (vadītāja Imanta Ābula) sadarbībā ar novada pašvaldību un uzņēmumu “Baltic Candles Ltd.”. Turnīrs pulcēja 45 dalībniekus no Rīgas, Cēsīm, Jelgavas, Tukuma, Aizputes, Liepājas, Kazdangas, Zaļeniekiem, Iecavas un, protams, Dobeles, kā arī viesus no Lietuvas (Akmenes, Jonišķiem, Žagares), tiesāja - nacionālās kategorijas tiesneseImanta Ābula.
12.02.2018Komentāri

Plaši apmeklēta jubilejas izstāde “Balttour 2018”

   Aizvadītās nedēļas nogalē Ķīpsalā norisinājās 25 gadu jubilejas izstāde “Balttour 2018”, kurā piedalījās 860 tūrisma uzņēmumu un to pārstāvji no 39 pasaules valstīm. Kā informē pasākuma rīkotāji, uzzināt dažādu valstu tūrisma iespējas, atklāt jaunus maršrutus, iegādāties ceļojumu sev un ģimenei bija ieradušies vairāk interesentu nekā pērn – kopā 29630.
12.02.2018Komentāri

Ir jāsāk svētku dalībnieku reģistrācija

   Visiem Dziesmu un deju svētku dalībniekiem no 1. līdz 13. februārim obligāti jāreģistrējas elektroniskā sistēmā, pretējā gadījumā dalība svētkos ies secen. Par to 30. janvārī informēja svētku rīkotāji.
Reģistrēšanos palīdzēs nodrošināt novadu koordinatori, kuri arī piedalījās 30. janvāra pasākumā. Elektroniskā sistēma pirmo reizi aizstāj līdz šim ierastās dalībnieku papīra anketas, kuru apstrāde prasīja daudz laika un pieļāva lielāku kļūdu iespēju.
Elektroniska reģistrācija notiks interneta vietnē www.dziesmusvetki.lv/ no 1. līdz 13. februārim (ieskaitot). Svētku rīkotāji aicina dalībniekus sagatavot nepieciešamo informāciju - fotogrāfiju augšuplādei (seja ir centrā, nav aizsegta, gaišs fons, skatiens vērsts kamerā, attēlā nav citu personu un/vai priekšmetu, 460 x 575 pix, 5 MB max, formāts “jpg”), e-pastu vai mobilā tālruņa numuru, kurš tiek lietots ikdienā. Dalībniekiem būs jānorāda visi kolektīvi, kuru sastāvā plāno piedalīties svētkos, kā arī jāatzīmē primārais kolektīvs, kura nosaukums tiks rakstīt uz dalībnieka kartes. Nepilngadīgo dalību svētkos ir jāreģistrē vecākam vai tā likumiskajam pārstāvim.

Auces novadā
Dziesmu un Deju svētku dalībnieku reģistrāciju koordinē Auces novada Kultūras centra mākslinieciskā vadītāja INĀRA RUMBA.
Dobeles novadā
Svētku dalībnieku reģistrācijas koordinatore ir novada pašvaldības kultūras un sporta pārvaldes vadītāja MĀRA KRŪMIŅA.
Tērvetes novadā
Reģistrācijas procesu koordinē Tērvetes novada kultūras nama kultūras pasākumu organizatore INETA STRAZDIŅA.
12.02.2018Komentāri

Daktere, kuru nebiedē pat iguānas

    Otro mēnesi Dobelē darbojas veterinārā klīnika, kurā saimnieko Zaiga Judeiķe - Ose. Sarunā ar “Zemgali” daktere atklāja, ka šis gads viņai nesis daudz pārmaiņu un klīnikas atvēršana ir tikai pirmais solis sapņu piepildīšanā. Iespējams, jau pavisam drīz būs arī veterināro preču veikals. Kā jaunā veterinārārste iejutusies, lasiet piektdienas avīzē.
12.02.2018Komentāri

Šogad Naudītei apritēs 130

    Pirmo reizi Naudītes vārds rakstos minēts 1888. gada martā. Tā ir pirmā liecība par šīs vietas rašanos. Skaistais pagasta centrs Sesavas upes malā pieredzējis gan cēlumus, gan kritumus. Skola kalna galā, kas uzcelta vien pirms pāris desmit gadiem, nu jau slēgta, tajā iekārtojušās citas pašvaldības iestādes. Skolas bērnu čalas nomainījis bibliotēkas klusums. Savulaik zeļošā arodskola Apguldē kļūst par Aizsardzības ministrijas īpašumu.

Plašāk par norisēm Naudītes pagastā lasiet piektdienas avīzē.

01.02.2018Komentāri

Dobeles sveces Sveču mēnesī mūsu Latvijas simtgadē

   - Mēs, sveču ražotāji, esam lepni, ka Latvija ir vienīgā valsts, kur kalendārā ir ierakstīta Sveču diena, tādējādi februāri pavadām visi Sveču mēneša noskaņās. Īpašas noskaņas ir šogad, kad Latvija svin savu simtgadi, - sarunā ar “Zemgali” uzsver SIA „Baltic Candles Ltd.” direktore ZITA SĀVIČA un stāsta, ka, domājot par Latvijas simtgadi, uzņēmums ir izveidojis īpašu svētku nacionālo sveču kolekciju šai ļoti nozīmīgajai Latvijas gadadienai, ko šogad atzīmēsim.
Publikāciju lasiet ceturtdienas "Zemgalē".
01.02.2018Komentāri

Gatavojoties simtgadei, Krimūnās jaunas idejas un kolektīvi

   Kā zināms Krimūnu pagasts ir bagātas ar amatiermākslas kolektīviem, kultūras dzīvē iesaistās lieli un mazi, sarīkojumi notiek regulāri un tie ir daudzveidīgi. Aizvadītais gads pagasta kultūras dzīvē nozīmīgs ar to, ka Krimūnās atklāja modernu, unikālu brīvdabas estrādi. Tautas nama vadītāja KRISTĪNE ĻAKSA stāsta par kultūras jomā plānoto šajā gadā. Plašāk ceturtdienas laikrakstā.
01.02.2018Komentāri

Dobelniecei līdz finālam pietrūka trīs punkti

  Aizvadītās nedēļas ceturtdienā un piektdienā Rīgā norisinājās nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa “SkillsLatvia 2018” pusfināls, ko organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra. Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošo vidusskolu konkursā ar labiem rezultātiem pārstāvēja pedagoģes Ivetas Čerpinskas audzēkne, jaunā pavāre MADARA JAUĢIETE.
01.02.2018Komentāri

Biksteniece atzīmēja 104. jubileju

   Ģimenē mīļi dēvētā Kamparīte – biksteniece MELISA MILDA KAMPARE ir četrus gadus vecāka par Latviju, kuras simtgadi atzīmēsim 18. novembrī. Biksteniecei vakar apritēja jau 104 gadi. Lai suminātu viņu dzimšanas dienā, ciemos vakar bija ieradušies Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, Sociālā dienesta vadītājas vietniece Aija Renga, Bikstu pagasta pārvaldes vadītāja Irēna Dabra, un Bikstu pagasta pensionāru biedrības pārstāves.
01.02.2018Komentāri

Aizvadītas otrās amatierkolektīvu sporta spēles

   Tērvetes novada sporta hallē sestdien norisinājās novada amatiermākslas kolektīvu sporta spēles. Šogad tās notika jau otro reizi, un ņemot vērā kolektīvu dalībnieku ikdienas noslogojumu gan skašu, gan darbu dēl, tās arī turpmāk tiks rīkotas ik pēc diviem gadiem.
- Tā kā vairāki dalībnieki iesaistījušies divos kolektīvos, droši varam apgalvot, ka pasākumā gan sportā, gan tiesnešu lomā tika pārstāvēti visi septiņi mūsu novada amatiermākslas kolektīvi - jauniešu deju kolektīvs “Avots”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Avots”, jauktais koris “Tērvete”, senioru deju kolektīvs “Vārpa”, amatierteātris “Trīne”, folkloras kopa “Ceļteka” un Augstkalnes pagasta amatierteātris, - sarunā ar “Zemgali” informēja Tērvetes novada kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja INETA STRAZDIŅA.
01.02.2018Komentāri

Top grāmata ne tikai par muzeju, bet arī par Latvijas dzimtu vēsturi

   Laikam ritot, Bērzes pagasta Pikšu māju vārds ļaužu valodās ir izskanējis dažādu iemeslu dēļ, bet mūsdienās tās ir zināmas saistībā ar Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju “Pikšas”, kur mēdzam pulcēties gan plašos sarīkojumos, gan tik pretrunīgi vērtētās Latvijas personības dzimšanas dienā, gan vēloties izzināt Latvijas seno saimniecību vēsturi, gan redzēt un izjust Pikšu māju atdzimšanas gaitu no tā laika, kad tās tika sāktas veidot par muzeju. Par to visu nu Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā top grāmata. Tās idejas autors ir “Pikšu” sētas tiešais mantinieks, Kārļa Ulmaņa brāļa mazdēls, ilggadējais muzeja vadītājs, Gunārs Ulmanis, kurš aizvadītā gada decembrī devās pa mūžības ceļu.
Pie grāmatas veidošanas strādā muzeja vadītāja ILGA ĶIPSNE un muzeja speciāliste pētniecības un izglītojošajā jomā MARTA PALLO.
Kā teica grāmatas veidotājas, tā izcels nozīmīgus Latvijas vēstures simbolus un personības - Gunāru Ulmani, Kārli Ulmani, Tautas Atmodas laiku un turīgās Zemgales sētu.
Grāmata taps par ziedojumiem. Pirmie ziedojumi ir jau saņemti. Kopējā nepieciešamā summa, lai grāmata izdotos, kā iecerēta, ir apmēram pieci tūkstoši eiro. Līdzīgi kā tas bija Atmodas laikā, kad ļaudis ziedoja Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” izveidei un lielās saimniecības mājas atjaunošanai, gan līdzekļus, gan būvmateriālus, arī tagad ir nepieciešami līdzekļi, lai sētas stāts būtu apkopots grāmatā.

Ziedojumu var ieskaitīt
VTUA MRVD nodaļa K.Ulmaņa piemiņas muzejs Pikšas
PVN kods: LV90001834941
Valsts kase TREL LV22
Ziedojumu un dāvinājumu konts: LV25TREL7160387011000
Maksājuma mērķis- K.Ulmaņa piemiņas muzejs "Pikšas". GRĀMATAI
01.02.2018Komentāri

Dobelnieces zīmējums nu rotā diplomus

   Jaunatnes basketbola līgas izsludinātajā konkursā par līgas diplomu dizaina izstrādi piedalījās arī Dobeles Valsts ģimnāzijas 7. klases un arī Dobeles Mākslas skolas audzēkne UNA ROZE GRŪBE no Kaķeniekiem, kura šajā konkursā uzvarēja un nu pēc viņas izstrādātā dizaina ir izgatavoti vairāk nekā divi tūkstoši diplomu, kas tiks pasniegti dažāda mēroga basketbola sacensībās.
Dobeles Sporta skolas audzēkņu basketbola treniņa, ko vada treneris Jānis Liepiņš, laikā trešdien Jaunatnes basketbola līgas projektu vadītāja Ieva Lejiņa pasniedza pateicības velti Unai Rozei Grūbei par piedalīšanos un par gūto atziņu šajā konkursā. Klāt bija arī Dobeles Sporta skolas direktore Vera Eriksone.
01.02.2018Komentāri

Mūzika un dzeja satikās koncertā un ļaužu sirdīs

   Aizvadītajā sestdienā Dobeles Valsts ģimnāzijā dzejā un mūzikā satikās gan pasākuma dalībnieki, gan apmeklētāji – aizritēja mūsu novadnieču – dzejnieces Ineses Zanderes un komponistes Astrīdas Klāsones - radošā darba vakars. Tas bija veltīts gan Latvijas simtgadei, gan abu mākslinieču jubilejām šajā gadā.

Pasākuma iniciators bija Dobeles pilsētas kultūras nama sieviešu koris “Vizma” (diriģente Vizma Zandersone), kas šo sarīkojumu iekļāvis Latvijas simtgadei veltītā savā īpašajā programmā “Sieviešu kora “Vizma” desmit muzikāli soļi Latvijas simtgadei”. Tās realizēšana sākās jau pērn ar režisora Māra Druvas pasākumu “Dievs, Tava zeme deg” dievnamā Augstkalnē.

Novadnieču tikšanās dzejā un mūzikā bija ieinteresējusi daudz klausītāju. Sēdvietas zālē bija aizņemtas, brīvu vietu nebija. Zāles ieejas abas durvis bija atvērtas un klausītāji pasākumam līdzi sekoja, sēdot uz kāpnēm gaitenī. Arī dalībnieku skaits bija kupls.
Plašāk lasiet laikrakstā “Zemgale” 25. janvārī!
01.02.2018Komentāri

Noņemot ceļa apaugumu, Bukaišos izzāģē kokus

   Pērn 4. maijā Bukaišu pagasts bija viens no Latvijas pierobežas pagastiem, kurā akcijas “Apskauj Latviju!” ietvaros tika iestādīts simtgades ozols. Sarīkojums bija plaši apmeklēts un raisīja virkni pozitīvu emociju, jo nu līdzās daudzajiem muižas parka kokiem aug mazs ozoliņš, kas prasa pagasta ļaužu rūpes un lološanu, lai sasniegtu dižkoka apmērus. Līdz tam jāgaida daudz gadu, bet bukaišnieki noteikti tam tic, jo šī ir vieta, kurā mīl dabu, kokus, lepojas ar daudzajiem dižkokiem. “Ciedru” īpašumā tādi ir veseli astoņu, vēl virkne koku, kas sasnieguši cienījamu vecumu, pieredzējuši dažādus laikus un notikumus. Diemžēl vairāku kopš piektdienas vairs nav. Nežēlīgi zāģa zobi skāra varenos kokus, par tiem turpmāk liecinās tikai celmi.
Brīvdienās “Zemgale” uzklausīja satrauktas Bukaišu iedzīvotājas zvanu, kura par koku zāģēšanu bija neizpratnē. par notikušo vairāk lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
01.02.2018Komentāri

Roku rokā gan sports, gan deja

   Sporta klubs “Gold Barbell” piektdien, akcentējot savu labāko sportistu un sporta dejotāju sasniegumus, kopīgā pasākumā pulcēja, gan jaunos censoņus, gan viņu vecākus un kluba trenerus. Kluba vadītājs IVARS CĪRULIS, uzrunājot visus sacīja, ka ir jāpiestāj pieturas punktā, lai atskatītos uz paveikto un dotos tālāk uz jaunām virsotnēm.
01.02.2018Komentāri

Konkurētspējīgu ideju meklējumos

   Piektdien Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības attīstības centrā (PIUAC) notika viena no pirmajām projekta “Nodarbinātība un uzņēmējdarbība bez robežām” nodarbībām. Tajā pulcējās Latvijas un Lietuvas mājražotāji, kas savu piedāvāto produktu vai pakalpojumu vēlas attīstīt līdz pastāvīgam biznesam.
01.02.2018Komentāri

To dienu aizmirst nevarēsim nekad

   Šādus vārdus sestdien sacīja dobelnieces, kuras apmeklēja Barikāžu atceres dienas pasākumu. Viņas stāstīja, ka toreiz, 1991. gadā, nešauboties pieņēma lēmumu braukt uz Rīgu. Dobeles bērnu bibliotēkas vadītāja un tās darbiniece uz barikādēm devās, nezinot, kas viņas sagaidīs.
- Tur pirmo reizi sastapos ar patiesām bailēm, ka mums kāds varētu uzbrukt un nošaut, - atceroties galvaspilsētā piedzīvoto, stāstīja to dienu aculieciniece.
Kopš tā laika ir pagājuši jau 27 gadi, taču ik gadu, pieminot barikāžu laiku, visā Latvijā tiek iekurti ugunskuri. Vairāk par atceres pasākumu lasiet otrdienas avīzē.
01.02.2018Komentāri

Absolventi atgriežas skolā ar savu veikumu

   Dobeles Valsts ģimnāzijas zālē ir skatāma mācību iestādes absolventes SIGNES KUKARES (dzimusi Čerpinska) gleznu izstāde, ko, piedaloties darbu autorei, atklāja trešdien.

Kā sarunā ar “Zemgali” pastāstīja skolas direktore INESE DIDŽE, ideja par sadarbību ar mācību iestādes absolventiem radās salidojumā, kas notika aizvadītajā gadā.
- Šis gads ir īpaši iedvesmojošs, jo tuvojas Latvijas 100. dzimšanas diena, arī mācību iestāde pērn atzīmēja nozīmīgu jubileju – 95. dzimšanas dienu – tuvojas arī skolas 100. gadadiena.
Mums ir daudz absolventu, ar kuriem varam lepoties.
Plašāk lasiet laikrakstā “Zemgale” 19. janvārī!
01.02.2018Komentāri

Iepazīšanās klubiņš vientuļniekiem

   Nereti strādājošie savu pensionēšanās laiku un vecumu gaida ar atvieglojumu un domu, ka beidzot varēs atpūsties, ļauties laiskiem brīžiem ģimenes vai domubiedru lokā. Gluži citādi var sacīt par dobelnieci ĻOĻU GRIGORJEVU, kura pēc aiziešanas pensijā metusies iekšā, uzdrošinos teikt, avantūrā, jo ir nolēmusi rīkoties, lai pilsētā un apkaimē būtu mazāk vientuļu ļaužu. Vairāk lasiet piektdienas laikrakstā.
01.02.2018Komentāri

Dobelē rekordliels pārkāpumu skaits

   Šonedēļ visā Latvijas teritorijā Valsts policija rīkoja reidus, kuru laikā tika pārbaudītas automašīnas un to riepu atbilstība ziemas apstākļiem. Ar frāzi “Lūdzu, izgrieziet stūri līdz galam!” Dobeles novada un apkārtnes iedzīvotājus policisti uzrunāja gan otrdien, gan vakar. Ņemot vērā laikapstākļus, policistiem nākas atzīt, ka mūspusē no visām Latvijā pārbaudītajām automašīnām ir vislielākais skaits, kuri saimnieki savu transporta līdzekli nav aprīkojuši ar atbilstošām riepām.
Lasiet piektdienas avīzē padomus un pārliecinieties vai jūsu mašīna ir aprīkota atbilstoši likumam.
01.02.2018Komentāri

Gaiļa gads Bēnes vidusskolā bijis ražens

   Aizvadītās nedēļas piektdienas vakarā Bēnes vidusskolā jau 11. reizi norisinājās pasākums “Roku rokā”. Tā laikā skolas vadība sumina sekmīgāko skolēnu vecākus.
Sarīkojumu vadīja Bēnes vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā DAIGA GARBILE. Savā ievadrunā viņa vērsās pie vecākiem, rosinot pārdomāt, cik svarīgi ir bērnus iedrošināt, ļaut sapņot arī pārdrošus sapņus un izvirzīt mērķus tālākai dzīvei un arī neveiksmes brīžos sniegt atbalstu, ticību un spēku nepadoties.
jau vienpadsmito reizi Bēnes vidusskolas kolektīvs aicina vecākus, kuru bērni ir saņēmuši vidējo vērtējumu septiņi un vairāk balles. Šie vērtējumi ir kopdarbs - bērni, vecāki un skolotāji. Mēs katrs dodam savu ieguldījumu spārniem celt bērnu augstāk un tuvāk viņa sapņa piepildījumam. Katram sapnis ir citāds. Cits sapņo katru dienu, cits - reizi gadā. Šogad vairāku skolēnu sapnis piepildījās, viņi tika izvirzīti šim pasākumam. Par norisi lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
18.01.2018Komentāri

Gribi biezāku maciņu? Pamēģini šķirot atkritumus

   ”Zemgale” jau rakstīja, ka aizvadītā gada pēdējā Dobeles novada domes sēdē cita starpā tika apstiprināta arī jauna maksa, kas no šī gada 1. janvāra novada iedzīvotājiem jāmaksā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu – 15,99 eiro par m3 (bez PVN, pērn tā bija 15,68 eiro/m3). Redakcija arī ir saņēmusi virkni iedzīvotāju jautājumu par atkritumu apsaimniekošanu novadā, tāpēc aicināja uz sarunu pašvaldības kapitālsabiedrības ”Dobeles komunālie pakalpojumi” (DKP), kurai novadā deleģēta darbība šajā nozarē, valdes locekli IVARU SPOLI un pašvaldības izpilddirektoru AGRI VILKU.
Jāpiebilst, ka interesantus statistikas datus un faktu apkopojumus par šo jomu bija sagatavojušas DKP ekonomiste Ilona Zerviņa un uzņēmuma atkritumu nozares vadītāja Aļona Isajeva, kura šos pienākumus veic no pagājušā gada 1. oktobra. Ar daļu no tiem ”Zemgales” lasītājiem ir iespēja iepazīties publikācijai pievienotajās tabulās. Plašāk lasiet ceturtdienas laikrakstā.
18.01.2018Komentāri

Mīklainos apstākļos miris vīrietis Penkulē

   Pirmdien Penkulē traģiskā negadījumā dzīvību zaudēja 72 gadus vecs vīrietis. Precīzu nāves iemeslu Valsts policija šobrīd nevar nosaukt, jo notiek ekspertīze.
Valsts Policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks DAINIS VĪTOLS aizvakar informēja, ka notiekošais šobrīd tiek izmeklēts, un oficiālas ziņas sniegt vēl nav iespējams. Viņš apliecināja, ka notikušais ir nelaimes gadījums, kas saistīts ar alkohola lietošanu un vēlāk arī ar kritienu no augstuma. Tomēr vīrieša nāves iemesli tiek izmeklēti un tiks atklāti pēc oficiālās ekspertīzes veikšanas.
18.01.2018Komentāri

Trīs svarīgākās lietas – atpūta, uzturs un treniņi

   Dobeles Sporta skolas janvāra sākumā rīkotajā pasākumā, kurā tika sumināti skolas audzēkņi, kuri aizvadītajā gadā guva augstus un nozīmīgus sasniegumus un kurā piedalījās gan audzēkņi, gan viņu vecāki, treneri un pedagogi, īpašais viesis bija Dobeles novada Lepnums sporta vieglatlēts Jānis Girgensons. Pērn sarīkojumā viesojās svarcēlājs Viktors Ščerbatihs. Abi sportisti savas sporta gaitas ir sākuši Dobeles Sporta skolā.

Ar interesi visi klausījās JĀŅA GIRGENSONA stāstījumā par sportisko gaitu sākumu un izvērtēja viņa sacīto par to, kas ir galvenais, lai gūtu labus sasniegumus. Aizvadītajā gadā Jānis Girgensons augstus sasniegumus guva pusmaratonā (21,0975 km skrējiens) Kuldīgā (2. vieta), Jelgavā (3.), Daugavpilī (2.), krosa skrējienā “Olaines apļi 2017” (1.), “We Run Riga 2017” (1.). Arī iepriekšējos gados Jānis Girgensons guva augstus sasniegumus vieglatlētikā.
17.01.2018Komentāri

Atceroties cīņas Lielauces pusē

   Pieminot Oskara Kalpaka bataljona 1919. gada cīņas Lielaucē, atceres vietā Lielaucē svētdien notika pasākums, kurā piedalījās Zemessardzes 51. kājnieku bataljona kareivji un Auces, Dobeles un Jaunpils jaunsargu vienības kā arī Auces novada pašvaldības pārstāvji un Auces novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Ante.

Uzziņa

15. janvāra naktī Kalpaka bataljons izcīnīja pirmo kauju pie Lielauces, atvairot sarkano uzbrukumu. Tā bija pirmā nozīmīgā Kalpaka bataljona kauja, kad uzvara karavīriem deva īpaši spēcīgu morālu stimulu. 1934. gada 19. augustā pie Lielauces luterāņu baznīcas atklāja pelēkā granītā veidoto pieminekli Oskara Kalpaka bataljona pirmās kaujas vietā. Piemiņas zīme veidota pēc arhitekta P. Dreimaņa meta. Lielauces kauja notika 1919. gada naktī no 15. uz 16. janvāri starp kalpakiešu Cēsu un Virsnieku rotu no vienas puses un 2. strēlnieku pulka karavīriem. Aizvadītā gadsimta 50. gadu sākumā piemineklis tika iznīcināts, bet atjaunots 1991. gadā.
17.01.2018Komentāri

No Dobeles uz Ložmetējkalnu gāja kājām

   Pagājušajā nedēļas nogalē Ložmetējkalnā jau 16. reizi notika lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijas valstīs. Sagaitā “Baltais Vilks 2018. - astoņas zvaigznes” šogad kopā pulcējās 185 dalībnieki no visas Latvijas. No tiem lielākā daļa bija skauti un gaidas, kā arī viesi no Jaunsardzes centra.
Ziemas sagaita “Baltais Vilks” ik gadu norisinās Ložmetējkalnā - vietā, kur latviešu strēlnieku bataljoni cīnījās leģendārajās Ziemassvētku kaujās Pirmā pasaules kara laikā. Tās mērķis ir veicināt patriotismu un piederības izjūtu valstij, izdzīvojot vēsturi interaktīvā veidā, un rūdīt jauniešu raksturu. Par norisi plašāk lasiet otrdienas laikrakstā.
17.01.2018Komentāri

Vietvārdi mūsu ikdienā, stāstos un dzejā

   Festivāla “Latvijas Goda aplis” pasākumā Dobelē - “Dobeles Brīvības aplis” - viens no pieturas punktiem bija Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā, kur radošās darbnīcas vadīja mūsu novadniece dzejniece INESE ZANDERE. Interesentiem bija iespēja pabūt vairāku tematu radošajās darbnīcās - “Latviešu zvēri” – grāmatas tapšana, bildes un stāsti - “Vārdu iekšiņa un āriņa” – kā dzeja spēlējas ar valodu – un “Latvijas vietvārdi” – pētījumos un dzejoļos.

Tās dienas noslēdzošā darbnīca bija par Latvijas vietvārdiem. Interesenti par šo tematu lielākoties bija pieaugušie.
12.01.2018Komentāri

Tuvojas Dziesmu un Deju svētki

   Līdzīgi kā sportistiem Olimpisko spēļu, amatierkolektīviem īpašs ir Dziesmu un deju svētku gads. Tāds nu ir 2018. - ne tikai Latvijas 100. dzimšanas dienas, bet arī XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku – gads.

Gatavojoties svētkiem koristi ik palaikam pulcējas kopmēģinājumā, kurā piedalās gan attiecīgā koru apriņķa virsdiriģents, bet īpašos mēģinājumos arī Dziesmu svētku virsdiriģents, lai koristiem mācītu dziesmu, kuru viņš diriģēs svētku koncertos.

Trešdien Saldū tikās tuvākās apkaimes sieviešu kori. Tā kā mūsu apkaimē ir tikai viens sieviešu koris, tas ir Dobeles pilsētas kultūras nama sieviešu koris “Vizma”, mūsu dziedātājām uz kopmēģinājumu jādodas uz kaimiņu novadu. Auces, Dobeles un Tērvetes novada jaukto koru kopmēģinājums ieplānots februārī un tas notiks Tērvetes novada kultūras namā. Jaukto koru un sieviešu koru skate būs 14. aprīlī, kas arī būs Saldū.
12.01.2018Komentāri

Bērnu nometnēs dalībnieku skaitu palielinās

   Otrdien Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centrā, ikviens interesents varēja iepazīties ar Dobeles novada veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu plānu 2018. gadam. Šie pasākumi notiek Eiropas Sociālā fonda projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Dobeles novada iedzīvotājiem” ietvaros.
Tikšanos vadīja projekta koordinators AIVIS MAJORS un projekta vadītāja TAIGA GRIBUSTE.
Detalizētāku pasākumu aprakstu un kā norisinājās pasākumu plāna izklāsts, lasiet piektdienas avīzē.
12.01.2018Komentāri

Precas, šķiras, maina vārdu un svin Zelta kāzas

   Kad svētku brīnumu esam izbaudījuši visās krāsās, smaržās un emocijās, kad gada nogales atelpas brīdis kopā ar ģimeni ir sniedzis spēkus jaunam darba cēlienam, tad, atvadoties no 2017. gada, izvērtējam aizvadītā gada labās un arī tās citādās lietas. Dobeles novada pašvaldības dzimtsarakstu nodaļas darbiniecēm 2017. gads paliks atmiņā ar daudzām netradicionālām kāzu ceremonijām, ar jaukiem, mīlošiem un dzīvesgudriem Zelta pāriem un viņu stiprajām ģimenēm, ar jauniem darba pienākumiem, kas palīdz nodaļas klientiem dažus jautājumus atrisināt ātri un vienkārši.

2017. gadā reģistrējām 205 jaundzimušo bērnu dzimšanas faktu, salīdzināšanai - 2016. gadā - 210, 2014 .- 179, 2013. gadā - 211. Plašāku Dobeles novada dzimtsarakstu nodaļas informāciju lasiet piektdienas laikrakstā.
12.01.2018Komentāri

Ticu, ka izdosies

   Pirms pusgada “Zemgale” devās uz sociālās aprūpes centru “Tērvete”, kur sastapa ar 21 gadu veco ELVĪRU VAITKEVIČU. Viņa pēc smagas auto avārijas ieguva muguras traumu un šobrīd ir spiesta pārvietoties ratiņkrēslā. Tajā laikā jaunā saldeniece lūdza iedzīvotāju palīdzību, lai varētu doties uz rehabilitācijas centru “Poga”. Gada sākumā “Zemgale” vēlreiz tikās ar jaunieti, lai noskaidrotu, kā viņai šajā laikā ir veicies.
12.01.2018Komentāri

Aucē lepojās ar 173 zvaigznēm

   Kristīgajā pasaulē 6. janvārī atzīmē Zvaigznes dienu, arī Triju kungu vai Triju ķēniņu dienu – pēdējo Ziemassvētku dienu, kad pienācis laiks atvadīties no svētku rotājumiem mājās. Savukārt Auces vidusskolā šajā datumā atzīmē Zvaigžņu dienu, kad tiek rīkots sarīkojums, kurā izglītības iestādes vadība saka paldies visu to skolēnu vecākiem, kuru liecībās, noslēdzot 1. semestri, nav neviena vērtējuma, kas zemāks par sešām ballēm.
12.01.2018Komentāri

Gaismas spēles dejā iemirdzējās Dobeles Brīvības aplis

   Sestdien Dobelē, iesaistoties festivālā “Latvijas Goda aplis”, notika pasākums “Dobeles Brīvības aplis”, vedinot dobelniekus un novada viesus apmeklēt trīs vietas Dobeles centrā, Brīvības ielā. Tās ir novada Tūrisma informācijas centrs, Dobeles novada Centrālā bibliotēka un Dobeles Novadpētniecības muzejs.

Tūrisma informācijas centrā varēja saņemt informatīvu ceļvedi un karti ar pilsētā svarīgiem apskates objektiem, Centrālās bibliotēkas “Māras istabā” šajā dienā radošās darbnīcas bija atvērusi mūsu novadniece dzejniece Inese Zandere, Novadpētniecības muzejā bija skatāma izstāde par Dobeles atbrīvošanas pieminekļa un pilsētas vēsturi.
Festivāls "Latvijas Goda aplis" ir aicinājums svinēt Latvijas valsts simtgadi gada garumā katru nedēļas nogali citā novadā. Īstenojot festivāla trīs pamatprincipus - ciemošanās, godināšana, svinēšana, 53 nedēļas nogalēs vairāk nekā 50 Latvijas novados ciemos aicina novadu goda saimnieki, lai īpašā pasākumu un notikumu programmā atklātu un iepazītu novadu kultūrvēsturi, vēsturiskās un mūsdienu personības, dabu un sasniegumus.
Katrā pasākumu programmā tiek iekļauts kāds īpašs gaismas objekts, ainavas izgaismojums vai multimediāli gaismas uzvedumi, kas Latvijai ļaus mirdzēt visu gadu līdz pat valsts simtgadei 2018. gada 18. novembrī un nākamajam gaismas objektu festivālam “Staro Rīga 2018”.

Dobelē pasākuma vadmotīvs bija brīvība, gaismas objekts bija izraudzīts Dobeles atbrīvošanas piemineklis, bet, pirms gaismas gājiena pa Brīvības ielu visi no laukuma pie novada domes devās uz pieminekli, pasākuma dalībniekus uzrunāja novada Goda saimnieki – Dobeles novada domes priekšsēdētājs ANDREJS SPRIDZĀNS, dzejniece INESE ZANDERE un sarīkojuma īpašais viesis – aizsardzības ministrs RAIMONDS BERGMANIS.
09.01.2018Komentāri

LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ: SIA DOBELES PB VEIKALOS (KRASTA IELĀ 7, VEIKALĀ "MAGONE", BRĪVĪBAS IELĀ 58), SIA "LŪCIJA" (Circle K).


APMEKLĒ MŪS ARĪ CITOS PORTĀLOS... SPIED ŠEIT


JAUNUMI ŠEIT. 


ARHĪVS

UZ SĀKUMU


Apstiprināt