Pirmdiena, 2018. gada 22. janvāris            Vārda diena : Austris

Gaiļa gads Bēnes vidusskolā bijis ražens

   Aizvadītās nedēļas piektdienas vakarā Bēnes vidusskolā jau 11. reizi norisinājās pasākums “Roku rokā”. Tā laikā skolas vadība sumina sekmīgāko skolēnu vecākus.
Sarīkojumu vadīja Bēnes vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā DAIGA GARBILE. Savā ievadrunā viņa vērsās pie vecākiem, rosinot pārdomāt, cik svarīgi ir bērnus iedrošināt, ļaut sapņot arī pārdrošus sapņus un izvirzīt mērķus tālākai dzīvei un arī neveiksmes brīžos sniegt atbalstu, ticību un spēku nepadoties.
jau vienpadsmito reizi Bēnes vidusskolas kolektīvs aicina vecākus, kuru bērni ir saņēmuši vidējo vērtējumu septiņi un vairāk balles. Šie vērtējumi ir kopdarbs - bērni, vecāki un skolotāji. Mēs katrs dodam savu ieguldījumu spārniem celt bērnu augstāk un tuvāk viņa sapņa piepildījumam. Katram sapnis ir citāds. Cits sapņo katru dienu, cits - reizi gadā. Šogad vairāku skolēnu sapnis piepildījās, viņi tika izvirzīti šim pasākumam. Par norisi lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
18.01.2018Komentāri

Gribi biezāku maciņu? Pamēģini šķirot atkritumus

   ”Zemgale” jau rakstīja, ka aizvadītā gada pēdējā Dobeles novada domes sēdē cita starpā tika apstiprināta arī jauna maksa, kas no šī gada 1. janvāra novada iedzīvotājiem jāmaksā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu – 15,99 eiro par m3 (bez PVN, pērn tā bija 15,68 eiro/m3). Redakcija arī ir saņēmusi virkni iedzīvotāju jautājumu par atkritumu apsaimniekošanu novadā, tāpēc aicināja uz sarunu pašvaldības kapitālsabiedrības ”Dobeles komunālie pakalpojumi” (DKP), kurai novadā deleģēta darbība šajā nozarē, valdes locekli IVARU SPOLI un pašvaldības izpilddirektoru AGRI VILKU.
Jāpiebilst, ka interesantus statistikas datus un faktu apkopojumus par šo jomu bija sagatavojušas DKP ekonomiste Ilona Zerviņa un uzņēmuma atkritumu nozares vadītāja Aļona Isajeva, kura šos pienākumus veic no pagājušā gada 1. oktobra. Ar daļu no tiem ”Zemgales” lasītājiem ir iespēja iepazīties publikācijai pievienotajās tabulās. Plašāk lasiet ceturtdienas laikrakstā.
18.01.2018Komentāri

Mīklainos apstākļos miris vīrietis Penkulē

   Pirmdien Penkulē traģiskā negadījumā dzīvību zaudēja 72 gadus vecs vīrietis. Precīzu nāves iemeslu Valsts policija šobrīd nevar nosaukt, jo notiek ekspertīze.
Valsts Policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks DAINIS VĪTOLS aizvakar informēja, ka notiekošais šobrīd tiek izmeklēts, un oficiālas ziņas sniegt vēl nav iespējams. Viņš apliecināja, ka notikušais ir nelaimes gadījums, kas saistīts ar alkohola lietošanu un vēlāk arī ar kritienu no augstuma. Tomēr vīrieša nāves iemesli tiek izmeklēti un tiks atklāti pēc oficiālās ekspertīzes veikšanas.
18.01.2018Komentāri

Trīs svarīgākās lietas – atpūta, uzturs un treniņi

   Dobeles Sporta skolas janvāra sākumā rīkotajā pasākumā, kurā tika sumināti skolas audzēkņi, kuri aizvadītajā gadā guva augstus un nozīmīgus sasniegumus un kurā piedalījās gan audzēkņi, gan viņu vecāki, treneri un pedagogi, īpašais viesis bija Dobeles novada Lepnums sporta vieglatlēts Jānis Girgensons. Pērn sarīkojumā viesojās svarcēlājs Viktors Ščerbatihs. Abi sportisti savas sporta gaitas ir sākuši Dobeles Sporta skolā.

Ar interesi visi klausījās JĀŅA GIRGENSONA stāstījumā par sportisko gaitu sākumu un izvērtēja viņa sacīto par to, kas ir galvenais, lai gūtu labus sasniegumus. Aizvadītajā gadā Jānis Girgensons augstus sasniegumus guva pusmaratonā (21,0975 km skrējiens) Kuldīgā (2. vieta), Jelgavā (3.), Daugavpilī (2.), krosa skrējienā “Olaines apļi 2017” (1.), “We Run Riga 2017” (1.). Arī iepriekšējos gados Jānis Girgensons guva augstus sasniegumus vieglatlētikā.
17.01.2018Komentāri

Atceroties cīņas Lielauces pusē

   Pieminot Oskara Kalpaka bataljona 1919. gada cīņas Lielaucē, atceres vietā Lielaucē svētdien notika pasākums, kurā piedalījās Zemessardzes 51. kājnieku bataljona kareivji un Auces, Dobeles un Jaunpils jaunsargu vienības kā arī Auces novada pašvaldības pārstāvji un Auces novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Ante.

Uzziņa

15. janvāra naktī Kalpaka bataljons izcīnīja pirmo kauju pie Lielauces, atvairot sarkano uzbrukumu. Tā bija pirmā nozīmīgā Kalpaka bataljona kauja, kad uzvara karavīriem deva īpaši spēcīgu morālu stimulu. 1934. gada 19. augustā pie Lielauces luterāņu baznīcas atklāja pelēkā granītā veidoto pieminekli Oskara Kalpaka bataljona pirmās kaujas vietā. Piemiņas zīme veidota pēc arhitekta P. Dreimaņa meta. Lielauces kauja notika 1919. gada naktī no 15. uz 16. janvāri starp kalpakiešu Cēsu un Virsnieku rotu no vienas puses un 2. strēlnieku pulka karavīriem. Aizvadītā gadsimta 50. gadu sākumā piemineklis tika iznīcināts, bet atjaunots 1991. gadā.
17.01.2018Komentāri

No Dobeles uz Ložmetējkalnu gāja kājām

   Pagājušajā nedēļas nogalē Ložmetējkalnā jau 16. reizi notika lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijas valstīs. Sagaitā “Baltais Vilks 2018. - astoņas zvaigznes” šogad kopā pulcējās 185 dalībnieki no visas Latvijas. No tiem lielākā daļa bija skauti un gaidas, kā arī viesi no Jaunsardzes centra.
Ziemas sagaita “Baltais Vilks” ik gadu norisinās Ložmetējkalnā - vietā, kur latviešu strēlnieku bataljoni cīnījās leģendārajās Ziemassvētku kaujās Pirmā pasaules kara laikā. Tās mērķis ir veicināt patriotismu un piederības izjūtu valstij, izdzīvojot vēsturi interaktīvā veidā, un rūdīt jauniešu raksturu. Par norisi plašāk lasiet otrdienas laikrakstā.
17.01.2018Komentāri

Vietvārdi mūsu ikdienā, stāstos un dzejā

   Festivāla “Latvijas Goda aplis” pasākumā Dobelē - “Dobeles Brīvības aplis” - viens no pieturas punktiem bija Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā, kur radošās darbnīcas vadīja mūsu novadniece dzejniece INESE ZANDERE. Interesentiem bija iespēja pabūt vairāku tematu radošajās darbnīcās - “Latviešu zvēri” – grāmatas tapšana, bildes un stāsti - “Vārdu iekšiņa un āriņa” – kā dzeja spēlējas ar valodu – un “Latvijas vietvārdi” – pētījumos un dzejoļos.

Tās dienas noslēdzošā darbnīca bija par Latvijas vietvārdiem. Interesenti par šo tematu lielākoties bija pieaugušie.
12.01.2018Komentāri

Tuvojas Dziesmu un Deju svētki

   Līdzīgi kā sportistiem Olimpisko spēļu, amatierkolektīviem īpašs ir Dziesmu un deju svētku gads. Tāds nu ir 2018. - ne tikai Latvijas 100. dzimšanas dienas, bet arī XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku – gads.

Gatavojoties svētkiem koristi ik palaikam pulcējas kopmēģinājumā, kurā piedalās gan attiecīgā koru apriņķa virsdiriģents, bet īpašos mēģinājumos arī Dziesmu svētku virsdiriģents, lai koristiem mācītu dziesmu, kuru viņš diriģēs svētku koncertos.

Trešdien Saldū tikās tuvākās apkaimes sieviešu kori. Tā kā mūsu apkaimē ir tikai viens sieviešu koris, tas ir Dobeles pilsētas kultūras nama sieviešu koris “Vizma”, mūsu dziedātājām uz kopmēģinājumu jādodas uz kaimiņu novadu. Auces, Dobeles un Tērvetes novada jaukto koru kopmēģinājums ieplānots februārī un tas notiks Tērvetes novada kultūras namā. Jaukto koru un sieviešu koru skate būs 14. aprīlī, kas arī būs Saldū.
12.01.2018Komentāri

Bērnu nometnēs dalībnieku skaitu palielinās

   Otrdien Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centrā, ikviens interesents varēja iepazīties ar Dobeles novada veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu plānu 2018. gadam. Šie pasākumi notiek Eiropas Sociālā fonda projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Dobeles novada iedzīvotājiem” ietvaros.
Tikšanos vadīja projekta koordinators AIVIS MAJORS un projekta vadītāja TAIGA GRIBUSTE.
Detalizētāku pasākumu aprakstu un kā norisinājās pasākumu plāna izklāsts, lasiet piektdienas avīzē.
12.01.2018Komentāri

Precas, šķiras, maina vārdu un svin Zelta kāzas

   Kad svētku brīnumu esam izbaudījuši visās krāsās, smaržās un emocijās, kad gada nogales atelpas brīdis kopā ar ģimeni ir sniedzis spēkus jaunam darba cēlienam, tad, atvadoties no 2017. gada, izvērtējam aizvadītā gada labās un arī tās citādās lietas. Dobeles novada pašvaldības dzimtsarakstu nodaļas darbiniecēm 2017. gads paliks atmiņā ar daudzām netradicionālām kāzu ceremonijām, ar jaukiem, mīlošiem un dzīvesgudriem Zelta pāriem un viņu stiprajām ģimenēm, ar jauniem darba pienākumiem, kas palīdz nodaļas klientiem dažus jautājumus atrisināt ātri un vienkārši.

2017. gadā reģistrējām 205 jaundzimušo bērnu dzimšanas faktu, salīdzināšanai - 2016. gadā - 210, 2014 .- 179, 2013. gadā - 211. Plašāku Dobeles novada dzimtsarakstu nodaļas informāciju lasiet piektdienas laikrakstā.
12.01.2018Komentāri

Ticu, ka izdosies

   Pirms pusgada “Zemgale” devās uz sociālās aprūpes centru “Tērvete”, kur sastapa ar 21 gadu veco ELVĪRU VAITKEVIČU. Viņa pēc smagas auto avārijas ieguva muguras traumu un šobrīd ir spiesta pārvietoties ratiņkrēslā. Tajā laikā jaunā saldeniece lūdza iedzīvotāju palīdzību, lai varētu doties uz rehabilitācijas centru “Poga”. Gada sākumā “Zemgale” vēlreiz tikās ar jaunieti, lai noskaidrotu, kā viņai šajā laikā ir veicies.
12.01.2018Komentāri

Aucē lepojās ar 173 zvaigznēm

   Kristīgajā pasaulē 6. janvārī atzīmē Zvaigznes dienu, arī Triju kungu vai Triju ķēniņu dienu – pēdējo Ziemassvētku dienu, kad pienācis laiks atvadīties no svētku rotājumiem mājās. Savukārt Auces vidusskolā šajā datumā atzīmē Zvaigžņu dienu, kad tiek rīkots sarīkojums, kurā izglītības iestādes vadība saka paldies visu to skolēnu vecākiem, kuru liecībās, noslēdzot 1. semestri, nav neviena vērtējuma, kas zemāks par sešām ballēm.
12.01.2018Komentāri

Nosauc labākos un izcilākos jaunos sportistus

   Dobeles Sporta skolā ir izveidojusies tradīcija, noslēdzot gadu, sumināt izcilākos un labākos jaunatnes sportistus. Šāds sarīkojums notika aizvadītajā piektdienā Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas zālē, pulcējot sportistus, viņu vecākus un trenerus. Pasākuma īpašais viesis bija Dobeles novada Lepnums sporta vieglatlēts Jānis Girgensons. Pērn sarīkojumā viesojās svarcēlājs Viktors Ščerbatihs. Abi sportisti savas sporta gaitas ir sākuši Dobeles Sporta skolā.
09.01.2018Komentāri

Apdomīgi tērējot, izveidojies atlikums

   Aizvadītās nedēļas ceturtdienā Tērvetes novada domes deputāti strādāja finanšu komitejas sēdē, kuras laikā uzklausīja pašvaldības iestāžu, struktūrvienību un pagastu pārvalžu vadītāju informāciju par šajā gadā plānoto budžetu un lielākajiem tēriņiem.
Domes priekšsēdētāja Dace Reinika sēdes sākumā uzsvēra, ka pagājušajā gadā pašvaldības līdzekļi tērēti apdomīgi, līdz ar to ir izveidojies atlikums. Tāpat nav realizētas dažas ieceres, kuru īstenošana turpināsies šogad. Arī ieņēmumi no nodokļiem pagājušajā gadā bija lielāki, nekā iepriekš plānots.
09.01.2018Komentāri

Gaismas spēles dejā iemirdzējās Dobeles Brīvības aplis

   Sestdien Dobelē, iesaistoties festivālā “Latvijas Goda aplis”, notika pasākums “Dobeles Brīvības aplis”, vedinot dobelniekus un novada viesus apmeklēt trīs vietas Dobeles centrā, Brīvības ielā. Tās ir novada Tūrisma informācijas centrs, Dobeles novada Centrālā bibliotēka un Dobeles Novadpētniecības muzejs.

Tūrisma informācijas centrā varēja saņemt informatīvu ceļvedi un karti ar pilsētā svarīgiem apskates objektiem, Centrālās bibliotēkas “Māras istabā” šajā dienā radošās darbnīcas bija atvērusi mūsu novadniece dzejniece Inese Zandere, Novadpētniecības muzejā bija skatāma izstāde par Dobeles atbrīvošanas pieminekļa un pilsētas vēsturi.
Festivāls "Latvijas Goda aplis" ir aicinājums svinēt Latvijas valsts simtgadi gada garumā katru nedēļas nogali citā novadā. Īstenojot festivāla trīs pamatprincipus - ciemošanās, godināšana, svinēšana, 53 nedēļas nogalēs vairāk nekā 50 Latvijas novados ciemos aicina novadu goda saimnieki, lai īpašā pasākumu un notikumu programmā atklātu un iepazītu novadu kultūrvēsturi, vēsturiskās un mūsdienu personības, dabu un sasniegumus.
Katrā pasākumu programmā tiek iekļauts kāds īpašs gaismas objekts, ainavas izgaismojums vai multimediāli gaismas uzvedumi, kas Latvijai ļaus mirdzēt visu gadu līdz pat valsts simtgadei 2018. gada 18. novembrī un nākamajam gaismas objektu festivālam “Staro Rīga 2018”.

Dobelē pasākuma vadmotīvs bija brīvība, gaismas objekts bija izraudzīts Dobeles atbrīvošanas piemineklis, bet, pirms gaismas gājiena pa Brīvības ielu visi no laukuma pie novada domes devās uz pieminekli, pasākuma dalībniekus uzrunāja novada Goda saimnieki – Dobeles novada domes priekšsēdētājs ANDREJS SPRIDZĀNS, dzejniece INESE ZANDERE un sarīkojuma īpašais viesis – aizsardzības ministrs RAIMONDS BERGMANIS.
09.01.2018Komentāri

Auces novada domes sēdē

   Aizvadītā gada pēdējā Auces novada domes sēde notika 28. decembrī. Tajā deputāti izskatīja 31 lēmumprojektu. Cita starpā sēdē arī tika apstiprināta sociālā dienesta Ilmāra Matveja pārcelšana pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja amatā un bāriņtiesas locekles Evitas Mežules pārcelšana sociālā dienesta vadītājas amatā.
09.01.2018Komentāri

Piecu gadu laikā klientu skaits dubultojies

Ar šī gada sākumu savas durvis aizvēra sociālās aprūpes centra (SAC) “Tērvete” bērnu nodaļa. Šis lēmums nav pārsteidzīgs, jo sākts realizēt jau pirms pusotra gada. Par nodaļas slēgšanu un iestādes plāniem lasiet piektdienas “Zemgalē”.
09.01.2018Komentāri

Lai ceļojumam ir nauda un laiks!

   Ceļošana ir daudzu cilvēku viena no neatņemamām dzīves sastāvdaļām. Vēloties izzināt jaunākās tendences vai gluži pretēji – ceļotāju nemainīgos ieradumus -, “Zemgale” ciemojās Dobeles Tūrisma aģentūrā “SANITA G” un tikās ar aģentūras direktori SANITU GRIBUSTI, kura, strādājot tūrisma jomā, ir iepazinu mūspuses ļaužu ceļojuma paradumus, galamērķus un vēlmes, kā arī tūrisma firmu piedāvājumu šajā jomā un par to pastāstīja.
Bijušā Dobeles rajona teritorijā ‘’SANITA G’’ ir vienīgā tūrisma aģentūra, bet Latvijā kopumā pakalpojumus tūrisma jomā piedāvā ļoti daudz aģentūru. Daudzām ir tikai sava interneta mājaslapa. Man patīk strādāt ar klientiem, viņus satikt, runāt, dalīties ceļojumu pieredzē un iespaidos. Tāpēc neesmu plānojusi kaut ko mainīt šajā jomā. Man svarīga ir saskarsme – gan klātienē, gan sarunā pa telefonu.

Plašāk lasiet “Zemgalē” 4. janvārī!
09.01.2018Komentāri

Vecā gada “birumu” noslēdz zēns. Jauno iesāk – gan puisis, gan meitene

   Aizvadītajā gadā Dobeles un apkārtnes slimnīcas dzemdību nodaļā 596 dzemdībās piedzima 595 mazuļi – 292 zēni un 303 meitenes. Bija arī dvīņi – zēns un meitene. 377 gadījumos Dobeles slimnīcas dzemdību nodaļu par sava mazuļa dzimšanas vietu bija izvēlējušies vecāki no citiem novadiem – ne no bijušā Dobeles rajona teritorijas. Salīdzinot ar vēl iepriekšējo gadu, kad Dobelē piedzima 590 bērnu, aizvadītais gads bijis nedaudz “ražīgāks”.
09.01.2018Komentāri

Svarīgākais par E - veselību

   Sagaidot E - veselības sistēmas obligātās lietošanas uzsākšanas laiku, šī gada 1. janvāri, no kura darbnespējas lapas un receptes valsts kompensējamo zāļu saņemšanai ārstiem jāizraksta elektroniski, Nacionālais veselības dienests (NVD) ir apkopojis biežāk uzdotos iedzīvotāju jautājumus par E - veselības lietošanu. NVD aicina iepazīties ar šiem jautājumiem un noskaidrot, kuri no tiem ir pamatoti, bet par kuriem mēdzam dzirdēt mītus?
Savukārt mūspuses veselības aprūpes darbiniekiem vaicājām, kā viņi vērtē jauno sistēmu un vai ir gatavi uzsākt ar to strādāt?
09.01.2018Komentāri

Lasītājiem interesē jaunākā literatūra

   Dobeles novadā divos pagastos – Auru un Bērzes pagasta Bērzē – ir Dobeles novada Centrālās bibliotēkas ārējās apkalpošanas punkti, kur klienti tiek apkalpoti noteiktās dienās, kad bibliotēkas darbinieks ierodas vietā, kura atvēlēta viņa darbam. Bērzē tas ir bijušās bibliotēkas telpās, Auros – pagasta pārvaldes zālē.

Aizvadītā gada pēdējā izbraukuma dienā Bērzē strādāja Dobeles novada Centrālās bibliotēkas vecākā bibliotekāre EVITA ZUTE. Tajā dienā līdzās Evitai pie cita galdiņa strādāja arī pagasta pārvaldes darbiniece, kura pieņēma maksājumus, kas saistīti ar pašvaldību. Šāds pakalpojums Bērzē pieejams katra mēneša trešajā ceturtdienā. Tāpēc telpā valdīja lielāka rosība nekā citkārt. Vēl šajā namā ir ārsta prakses pieņemšanas telpas un arī slēgtās Bērzes skolas virtuve, kur nu saimnieko privātpersona.

Rosība bija arī pie bibliotekāres galdiņa. Tur izlasīto literatūru un citu grāmatu lasīšanai izvēlējās viens no ilggadējiem bibliotēkas lasītājiem pensionēts skolotājs LEONS FOGELS. Līdzās viņam savu rindu gaidīja vēl kāds vīrs, kurš izvēlējās literatūru krievu valodā.

Plašāk lasiet “Zemgalē” 2. janvārī!
09.01.2018Komentāri

Iepriecināja 130 Dobeles novada bērnu

   Kā jau “Zemgale” vēstīja iepriekš, zīmols “Laima” laika periodā no 24. novembra līdz 23. decembrim dāvāja iespēju ikvienam cilvēkam kļūt par labo rūķi un piepildīt kāda maznodrošināta bērna kvēlāko Ziemassvētku vēlmi. Sadarbojoties ar novadu sociālajiem dienestiem un ļaudīm, kuri apmeklēja labdarības namiņu, lai iepriecinātu bērnus, kopā izdevies sarūpēt 1601 dāvanu, no tām 130 Dobeles novada bērniem.Plašāk par akciju 2. janvāra laikrakstā.
09.01.2018Komentāri

Melnais ledus izraisa virkni avāriju

   Trešdien Dobeles apkaimē notika vairāki ceļu satiksmes negadījumi, kam par iemeslu galvenokārt bija slideni ceļi, rezultāts – vairākas cietušās personas. Lai gan termometra stabiņš rītos rāda virs nulles, un brauktuves segums izskatās tikai mitrs, daudzviet šis priekšstats ir maldīgs. Ceļa brauktuvi klāj “melnais ledus”, kas nereti auto vadītājus pārsteidz nesagatavotus.
Vairāk par notikušajām avārijām lasiet piektdienas “Zemgalē”.
09.01.2018Komentāri

Sanākat, jaunas meitas, Šovakar laimes liet! Man iedeva vecais tēvs Bikšu pogu riekšaviņu. (L.t.dz.)


   Strauji tuvojas gadu mija. Drīz “iekāpsim” nākamajā gadā. Vēl līdz tam kādam noteikti ir kaut kas vēl šajā gadā izdarāms, pasakāms.
Mēdz sacīt, kā sagaidīsi Jauno gadu, tā dzīvosi visu nākamo gadu. Ojārs Vācietis dzejolī ir skaisti sacījis, ka “gads ir balsts no abiem galiem un pa vidu zaļš”.
Lai arī šķiet, ka mūspusē daba gadu baltu no abiem galiem nebūs sarūpējusi, ticam, ka ikviens domās to darīs baltu, lai sirdī ar gaišumu pavadītu aizejošo gadu un kā baltu lapu sagaidītu Jauno gadu, lai tajā ierakstītu savu dzīves gājumu.

Lai lejot laimi no vecā tēva bikšu pogas gadu mijā, visa gada garumā piepildās atlējumā saskatītais, jo mēdz arī sacīt, ka domām ir spēks.
Gadu baltu no abiem galiem varam darīt, domājot gaišas domas, redzot pozitīvo daudzās norisēs, tad arī gada vidū zāle būs zaļāka un pļavas košākas.

Lai katrā sirdī mājo prieks, labas domas un katrā mājā ir sirds, kas tur iededz gaismu! Lai katram ir vecā tēva bikšu poga, ar ko laimi liet! Tad nākamā gada baltā lapa krāsosies košās krāsās un gada nogale būs gaišu domu piepildīta.

Laimīgu Jauno gadu!
06.01.2018Komentāri

Pašu pagatavoti rotājumi būs īpašāki

   Pagājušās nedēļas beigās bijušās Naudītes pamatskolas ēkā ikviens tika aicināts izveidot kopīgus Ziemassvētku eglīšu rotājumus. Ar oriģinālām idejām unikālu darbu pagatavošanā dalījās Krimūnu pagasta rokdarbniece DAIGA VĪMERE.
   - Ideju ir ļoti daudz, tikai jāmāk tās saskatīt. Lielāko daļu mākslas darbu gatavoju no sadzīvē izmantojamām lietām, kā arī priekšmetiem, ko citi izmet. Lai ietaupītu finanses, Ziemassvētku eglītes rotājumus var uztaisīt paši. Ģimenes lokā veidotas mājas dekorācijas var izvērsties par ļoti jauku ģimenes pasākumu pirms svētkiem. Šādi rotājumi ir daudz mīļāki un īpašāki, tajos ir sirds siltums, ko veikalā pirktiem bumbuļiem nekad nevarēs sajust. Novēlu ikvienam atrast daudz mazas laimītes tur, kur ikdienā to negribam redzēt, jo liela laime sastāv no daudzām sīkām laimītēm.
Kā pašam mājās pagatavot rotājumus eglītei, lasi “Zemgales” Ziemassvētku avīzē.
22.12.2017Komentāri

Māņi vai īstenība? Nezināsi, ja pats nepamēģināsi!

   Mūsu senči ticēja, ka jebkuros gadskārtu svētkos ir zīmes, pēc kurām var pareģot nākotni. Iespējams, daudzi ir dzirdējuši, ka, teiksim, zaļi Ziemassvētki dara baltas Lieldienas. Tāpat līdz mūsdienām ir saglabājies ne mazums ticējumu, kā cilvēks var uzzināt pats savu nākotni vai veikt rituālus jeb darbības, lai to noskaidrotu vai uzlabotu savu dzīvi. “Zemgale” mēģināja noskaidrot, vai ticējumos sacītais ir aktuāls arī mūsdienās un vai tas maz atbilst patiesībai?
22.12.2017Komentāri

Kā mūsdienās satiekas “cilvēks” jeb “vīrs” un “dzīvību dodošā”

Ziemassvētku vakars
Dievs radīja Ādamu sešas dienas pēc pasaules radīšanas līdzīgu sev, kā valdnieku pār visiem dzīvniekiem un augiem Ēdenes dārzā, bet aizliedza ēst laba un ļauna atzīšanas koka augļus, draudot ar nāvi. Ādams ir devis vārdu visiem dzīvniekiem. Kamēr Ādams gulēja, Dievs izņēma no viņa vienu ribu un izmantoja to, lai radītu Ievu. Ieva, čūskas ietekmē, pierunāja Ādamu ēst laba un ļauna atzīšanas koka augļus. Dievs viņus padzina no Ēdenes dārza. Ādamam ir trīs dēli.
Ādams ir vīriešu personvārds. Ādams ebreju valodā nozīmē "cilvēks" jeb "vīrs".
Ieva ebreju valodā izrunā Hava unburtiskā tulkojumā nozīmē - "dzīvību dodošā".
   “Zemgale” viesojās pie dobelnieces Ievas Limanānes un Ādama ielā Dobelē. Par to plašāk lasiet laikrakstā “Zemgale” 22. decembrī!
tiek atzīmēts dienā pirms Ziemassvētkiem. Rietumu kristietībā un laicīgajā pasaulē tas tiek atzīmēts 24. decembrī ,un tiek uzskatīts par vienu no kulturāli nozīmīgākajām svinībām kristietībā un Rietumu sabiedrībā, ko pilnībā vai daļēji, gaidot Ziemassvētkus, atzīmē gan kristieši, gan daudzi citi. Latviešu kalendārs vēsta, ka šajā dienā vārda dienu svin Ādams un Ieva.
22.12.2017Komentāri

Šī gada “Vecmāmiņa” mīt Dobelē un gatavojas pārstāvēt Latviju Bulgārijā

   Šogad sesto gadu biedrība “Emergo” ar Elitu Drāki priekšgalā rīkoja konkursu “Vecmāmiņa” Konkursa mērķis ir koncentrēt sabiedrības uzmanību sievietei - vecmāmiņai kā sirsnības, labestības simbolam, ģimeniskām vērtībām apvienojot paaudzes. Izvēlēt Latvijas spilgtāko, interesantāko, talantīgāko vecmāmiņu un izcelt vecmāmiņas nozīmi sabiedrībā un ģimenē. Uz titulu un uzvarētājas kroni šogad pretendēja vienpadsmit dāmas. Decembra sākumā konkurss noslēdzās un titulu “Vecmāmiņa 2017” un titulu „Sievišķība” ieguva 44 gadus vecā dobelniece INGA STRODE. Sarunā ar “Zemgali” Inga Strode atklāja savas izjūtas, atziņas, pastāstīja par savu vecmāmiņas pieredzi un nākotnes iecerēm.

Plašāk lasiet laikrakstā “Zemgale” 22. decembrī!
21.12.2017Komentāri

Atklāts, iespējams, vienīgais Kaķu nams Latvijā

   Pagājušajā nedēļā Annenieku pagasta bibliotēkas paspārnē atklāja Kaķu namu. Lēmums par tā izveidi šķiet tikai loģisks – kur gan citur tādam būt, ja ne Kaķeniekos, kur atrodas arī pati grāmatu krātuve?
21.12.2017Komentāri

Kā izvēlēties Ziemassvētku eglīti

   Klāt svētku nedēļa, un viens no jaukākajiem pasākumiem ir Ziemassvētku eglītes sarūpēšana. Kā tikt pie kārotā svētku simbola, cilvēki izvēlas paši. Daži dodas to iegādāties vietējos tirdziņos vai kokaudzētavās, bet citi to nolūkojuši mežā. SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs“ un kokaudzētavas „Bīlasti“ pārstāvja padomus lasi rītdienas „Zemgale“.
21.12.2017Komentāri

Tik zvērīgu skatienu redzēju pirmoreiz

   Sarunā ar “Zemgali” atklāj mednieks IVARS VIZNERS, kurš kopā ar kolēģiem no Naudītes mēneša sākumā Pētervaldei blakus esošajos mežos devās šķietami parastās dzinēju medībās, bet negaidīti sastapās ar vilku. Šajā meža rajonā divas medības tika aizvadītas pagājušajā mēnesī, un vilku esamību tur varēja noteikt tikai pēc pēdu nospiedumiem sniegā.
Ivars Vizners pastāstīja par piedzīvotajām emocijām un nozīmīgo trofeju, jo viņš savas mednieka karjeras laikā todien nomedīja pirmo vilku.
21.12.2017Komentāri

Dobeles centrā bīstamas liesmas

   Piektdienas vakarā Dobeles vēsturiskā Tirgus laukuma māju pagalmos plosījās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Tas “aprija” četrus šķūnīšus 100 m2 platībā un tiem blakus esošo, divstāvu neapsaimniekoto ēku un tās jumtu 160 m2 platībā.
21.12.2017Komentāri

Domnieku vairākums tomēr nobalsoja pret

   Aizvadīto trešdien tika sasaukta Dobeles novada domes ārkārtas sēde. Tās darba kārtībā bija tikai viens jautājums – par pašvaldības iepirkuma komisijas izveidi. Šī jautājuma apspriešana ievilkās teju stundas garumā, pieņemt lēmumu bija ieradušies visi 17 domnieku.
21.12.2017Komentāri

Tiesa apstiprina “Dobeles dzirnavnieka” taisnību

   Iespējams, daudziem vēl atmiņā palikušas domstarpības, kas uzvirmoja pērnā gada pavasarī, kad masu medijos izplatījās informācija, ka viens no mūspuses lielākajiem darba devējiem un nodokļu maksātājiem – akciju sabiedrība Dobeles dzirnavnieks” - tika vainota apjomīgā nodokļu parādā. Uzņēmums oponēja atbildīgās valsts institūcijas apgalvojumam, akcentējot, ka vienmēr ir bijis godprātīgs nodokļu maksātājs, solot to arī pierādīt. Aizvadītajā nedēļā plašsaziņas līdzekļos izskanēja informācija, ka tiesas pirmā instance secinājusi – Valsts ieņēmumu dienests (VID) veiktajā auditā manipulējis ar datiem jeb tendenciozi atlasījis informāciju, kas ļauj apšaubīt dažus "Dobeles dzirnavnieka" darījumus, bet noslēpis ziņas, kas šos pieņēmumus apgāž. Plašāk - piektdienas "Zemgalē".
21.12.2017Komentāri

Dobeles ielās mazpamazām sarodas Sniegavīru saieta dalībnieki

   Šogad devīto reizi Dobelē notiks Sniegavīru saiets, ko organizē Dobeles novada pašvaldība sadarbībā ar pilsētas uzņēmumiem – putupolistirola ražotāju SIA "Tenapors" un sveču ražotāju SIA "Baltic Candles Ltd." Sniegavīru saieta idejas autors un organizators ir novada pašvaldības būvvaldes vadītājs un arhitekts JĀNIS KUKŠA.
- Pa šiem gadiem par sniegavīriem ir izskanējusi arī kritika, tāpēc ir pavīdējusi doma, ka Sniegavīru saietu vajadzētu atlikt vai pārtraukt – sarunā ar “Zemgali” sacīja Jānis Kukša. - Jā, tēlu ir ļoti daudz! Piektajā Sniegavīru saietā to bija 60. Ir arī tēli, kas ir morāli novecojuši un laika gaitā kļuvuši neizskatīgi. Pārdomas raisa arī Sniegavīru saieta ilgums – vai šos tēlus vajag apskatei turēt tik ilgi – pat trīs mēnešus.
Plašāk lasiet 15. decembra “Zemgalē”!
21.12.2017Komentāri

Pirotehnikas veikals daudzdzīvokļu namā

   “Zemgale” saņēma Edgara Francmaņa ielas 10, Dobelē, iedzīvotājas zvanu. Tur, daudzdzīvokļu mājas pirmajā stāvā, tiek plānots atvērt pirotehnikas mazumtirdzniecības veikalu. Ņemot vērā nesenos notikumus Saulkrastu novadā, kur, iespējams, nepareizas pirotehnikas uzglabāšanas dēļ sprādziena rezultātā bojā gāja pieci cilvēki, Edgara Francmaņa ielas iedzīvotāji uztraukušies par savu drošību.
Zvanītāja izteica kopīgu mājas iedzīvotāju uztraukumu par pirotehnikas tirgošanu un uzglabāšanu daudzdzīvokļu mājas pirmajā stāvā. Iedzīvotāji uzsākuši parakstu vākšanu, lai iesniegtu Dobeles novada pašvaldībai prasību pret šī veikala darbības uzsākšanu.
Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta inspektora Ivara Skačkauska un Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja atļaujas sistēmas grupas inspektores Ineses Ščerbatihas, kā arī Dobeles novada pašvaldības un veikala īpašnieka viedokļus par pirotehnikas tirdzniecības vietas atvēršanu daudzdzīvokļu namā lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
21.12.2017Komentāri

Piekto reizi Sniegavīru šaha turnīrs

   Biedrība “Dobeles šaha klubs” sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību piekto reizi rīkoja Dobeles Sniegavīru šaha turnīru. Tas notika 9. decembrī Dobeles 1. vidusskolā. Par rezultātiem vēsta biedrības “Dobeles šaha klubs” valdes priekšsēdētāja IMANTA ĀBULA.
21.12.2017Komentāri

Vairāk nekā 20 projektus tūrisma veicināšanai

   Aizvadīto ceturtdien “Latvijas valsts mežu” (LVM) dabas parkā Tērvetē notika Zemgales tūrisma konference “Zemgale – iespējas un izaicinājumi Baltijas tirgū”, kas bija pulcējusi vairāk nekā 100 dalībnieku – ar nozari saistītos speciālistus, pašvaldības pārstāvjus un uzņēmējus no visa reģiona. Pasākuma rīkotāja – Zemgales Tūrisma asociācija - šoreiz konferencē bija akcentējusi sadarbības iespējas, kas veicinātu Igaunijas un Lietuvas tūrisma tirgu apguvi. Tas ir likumsakarīgi, jo statistikas dati liecina, ka Zemgalē lielākā tūristu plūsma ir tieši no minētajām kaimiņvalstīm. Plašāk par konferenci lasiet otrdienas "Zemgalē".
21.12.2017Komentāri

Stiprā aizmugure un sargeņģelis

   Virsrakstā minētie ir tikai pāris no daudzajiem labajiem vārdiem, ko par sevi, atzīmējot profesijas 99. Gadadienu, piektdien svinīgajā sarīkojumā, kas notika Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā (DAVV), uzklausīja mūspuses Valsts un pašvaldības policijas darbinieki. Par šo sarīkojumu un Valsts policijas Gada balvas saņēmēju nominācijā “Komandas dvēsele” lasiet 12. decembra “Zemgalē”.
21.12.2017Komentāri

Īstajā laikā, īstajā vietā

   Tieši pirms gada 18. novembrī Augstkalnē durvis vēra aptieka. Tas notika, pateicoties uzņēmīgai farmaceitei IVETAI LUDVIGAI, kura izlēma no galvaspilsētas pārcelties uz dzīvi laukos un uzsākt savu uzņēmējdarbību.
Esot Augstkalnē, „Zemgale” iegriezās aptiekā, lai pajautātu zāļu tirgotavas saimniecei, kā aizritējis pirmais gads jaunā vietā. Vairāk lasiet piektdienas “Zemgalē”.
21.12.2017Komentāri

Starptautiskā invalīdu diena Dobelē

   Kopš 1993. gada pasaulē 3. decembri atzīmē kā Starptautisko invalīdu dienu. Šī iemesla dēļ aizvakar kopā pulcējās Dobeles novada iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām. Pasākums norisinājās Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas telpās.
Šī diena katru gadu kopā pulcē dažādu paaudžu cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Un tā kā šādas kopā sanākšanas nav biežs notikums, vēl jo īpašāks tas kļūst tāpēc, ka notiek Ziemassvētku gaidīšanas laikā, kad cilvēki izjūt ģimeniskumu, draudzību un svētkus. Pasākuma vadītājas un koncerta programmas izpildītājas bija māsas Legzdiņas, taču visiem lielākos pārsteigumus sarūpēja iluzionists Voldemārs Veiss, kurš ar saviem dažādajiem un aizraujošajiem trikiem aizrāva ikvienu klātesošo.
21.12.2017Komentāri

Apbalvoja gada uzņēmējus Zemgalē

   Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) un tā struktūrvienība ”Uzņēmējdarbības centrs” aizvadīto piektdien otro reizi organizēja krietnāko reģiona uzņēmēju apbalvošanu, kas norisinājās Rundāles pilī. Vairāk lasiet ceturtdienas "Zemgalē".
21.12.2017Komentāri

“Vārpas” draudzības danči Tērvetē

   Pagājušo sestdien Bukaišu senioru deju kolektīvs (SDK) “Vārpa” Tērvetes kultūras namā kopā pulcēja dažādu paaudžu dejotājus no Skrundas, Lielauces, Tērvetes, Jēkabniekiem un Bēnes. Ciemos ieradušies bija arī lietuviešu dziedātāji kapella “Višnelis” no Žagares.
SDK “Vārpa” ir viens no retajiem kolektīviem, kurš dibināts pēc pašu dejotāju vēlmes. Vadītāja un līdzfinansējums tika atrasti pēc dejotāju iniciatīvas. Sākumā bija seši pastāvīgi pāri, kuri regulāri apmeklēja mēģinājumus. Lai nokomplektētu pilnu deju kolektīvu, trūkstošais sastāvs meklēts starp paziņām. Tā kā Bukaiši atrodas Lietuvas pierobežā ,vietējie iedzīvotāji labi saprotas ne vien ar latviešiem, bet arī ar mūsu kaimiņvalsts iedzīvotājiem. Tā “Vārpā” nonācis kolektīva vecākais dejotājs, kurš ne vien savos 76 gados aktīvi apmeklē mēģinājumus, bet arī dzied Žagares kapellā “Višnelis”.
Koncerta rīkotāja Līga Kozlovska un tā līdzautore Liāna Kozlovska, sacīja lielu paldies visiem "Vārpas" dejotājiem par pašaizliedzīgu mēģinājumu apmeklējumu un centīgu darbu tajos. Un īpašu paldies kolektīvs teica Tērvetes novada pašvaldībai par atbalstu, jo tieši ar tās gādību sestdienas koncertā "Vārpa" bija jaunos, skaistos tautastērpos.
21.12.2017Komentāri

Jauniešiem aktuāli jautājumi ideju forumā Dobelē

   Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā otrdien notika Dobeles novada darbā ar jaunatni forums “PieDalies ideju laboratorijā!” Tā mērķis ir veicināt sadarbību starp Dobeles novada jauniešiem, jaunatnes nevalstiskajām organizācijām, jaunatnes darbā iesaistītajiem speciālistiem, pašvaldības amatpersonām, domes deputātiem.
Forumu rīkoja biedrība “Dobeles jauniešu dome”, realizējot projektu “PieDalies ideju laboratorijā!”, sadarbībā ar Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centru (DJIVC). Jauniešu ieceri projektu konkursā atbalstīja Dobeles novada pašvaldība.
Pasākumā piedalījās novada izglītības iestāžu skolēnu pašpārvaldes, jaunatnes nevalstisko organizāciju pārstāvji, jaunatnes darbā iesaistītie speciālisti, kā arī novada domes deputāti – Guntis Safranovičš, Inita Neimane, kura ir arī DJIVC jaunatnes lietu speciāliste, Edgars Gaigalis, Edīte Kaufmane, Ivars Cimermanis, Baiba Lucaua Makalistere, Sarmīte Dude. Forumu atklāja un tā beigu daļā piedalījās arī domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns. Piedalījās arī Dobeles novada jaunatnes lietu konsultatīvās komisijas pārstāvji.
21.12.2017Komentāri

Viss noticis tā, kā tam bija jānotiek

   Šodien mūsu valstī savas profesijas svētkus atzīmē policijas darbinieki. Mūspusē par likumības nodrošināšanu un ievērošanu gādā daudzi profesionāli un krietni policijas darbinieki. Starp viņiem ir arī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa kārtības policijas nodaļas priekšniece MUDĪTE SLOKA, kura valsts svētkos tika apbalvota ar Iekšlietu ministrijas Sudraba Goda zīmi par godprātīgu un profesionālu dienesta pienākumu izpildi un sakarā ar Latvijas Republikas Proklamēšanas 99. gadadienu.
21.12.2017Komentāri

Klūnās atkal rotāja Ziemassvētku egli

   Pagājušo piektdien Tērvetes pagasta Klūnu ciematā atkal no jauna iemirdzējās Ziemassvētku egle. Jau vairāku gadu garumā Klūnu iedzīvotājiem eglīte nav bijusi, un viņi paši teic - kur tie laiki, kad Klūnās bijusi aktīva un ļoti darbīga dzīve.
Apkaime pa ceļam uz šo ciematu ir mazapdzīvota. Ceļš ved cauri mežam, un vienīgā norāde, kas liecina par apdzīvotu vietu ir - “Gaisma - 2”. Tērvetē šo ciemu daudzi zina kā Klūnas, taču padomju laikā šeit atradies un lielākajai daļai joprojām atmiņās dzīvo kolhozs “Gaisma”. Savulaik tur bijusi ļoti aktīva darbība. Dzīvojuši aptuveni 250 iedzīvotāju, un visiem pieticis gan darba vietu, gan bija pieejami daudz izklaides iespēju, arī veikali, ēdnīca un sabiedriskais transports. Pašreiz tur mitinās aptuveni 30 cilvēku, lielākā daļa no tiem pensionāri, kuri dzīvojuši šeit arī “zelta laikos”. Šobrīd viņiem uz vietas no tā visa vairāk nav nekā. Palikušas tikai atmiņas un stāsti.
Uz egles rotāšanu vietējie iedzīvotāji ierodas laikus. Desmit minūtes pirms pasākuma saradies paliels cilvēku pulks. Daži iznesuši savus Ziemassvētku rotājumus, citi likuši lietā izdomu un eglītes rotājumus veidojuši paši. Ar katru rotājumu egles zari pildās ar iedzīvotāju prieku, ieguldīto darbu un rūpēm.
21.12.2017Komentāri

Kopīgā pasākumā tikās sports un kultūra

1. decembrī Dobeles novada kultūras un sporta jomas aktīvisti pulcējās ikgadējā pasākumā, kurā novada pašvaldība sumina ļaudis un kolektīvus, kuri aizvadītajā sezonā vai šī gada laikā ir guvuši augstus rezultātus sportā, aktīvi darbojušies savā jomā, nesot Dobeles novada vārdu gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām.
Tas ir pasākums, kas laika gaitā guvis atsaucību un tādēļ ir plaši apmeklēts. Sarīkojums vieno novada sportistus un kultūras dzīves ļaudis, kas citkārt kopīgā sarīkojumā nemaz tik bieži nesatiekas, tādējādi ļaujot uzzināt, kas aktuāls ir abās jomās.
21.12.2017Komentāri

Divu gadu pieredze pašiem sava nama apsaimniekošanā

   Biedrība “Dainu Nams” Dobelē ir viena no organizācijām, ko izveidojuši daudzdzīvokļu nama īpašumu īpašnieki ar nolūku savu namu apsaimniekot pašiem. Tā tika nolemts pirms apmēram diviem gadiem. Kā pa šo laiku ir veicies, kādas ir gūtās atziņas, to noteikti gribētu zināt daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji, kuri iecerējuši tuvākajā laikā spert līdzīgu soli, domājot par ēkas apsaimniekošanu.
Savu pieredzi šajā jomā sarunā ar “Zemgali” atklāja biedrības “Dainu nams” valdes priekšsēdētājs MAREKS KRŪZBERGS, iesākumā akcentējot, ka nama īpašnieku biedrības nosaukumā ir izraudzīts vārds, kas saistīts ar ielu, kur Dobelē atrodas ēka. Mājā ir 40 dzīvokļu, no kuriem pieci ir pašvaldības, pārējie – privatizēti.
04.12.2017Komentāri

Tradīcijas un modes tendences Adventes vainagā

   Svētdien sāksies īstais Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Līdz ar pirmo Adventi cilvēki aktīvāk sāk domāt par dāvanu iegādi, mājas dekorēšanu un, iespējams, arī to, kādas krāsas Ziemassvētku rotājumi būs aktuāli šogad.

Pirms Adventes pirmās svētdienas daudzi no mums gatavo vainagu, kurā ik nedēļu aizdegt sveci, atzīmējot Ziemassvētku tuvošanos. Kāds no mums dosies uz veikalu, lai iegādātu sev tīkamu Adventes vainagu, bet daži prāto, kā to darināt pašiem un ar kādiem paņēmieniem to padarīt unikālu un īpašu. Katru gadu mainās modes tendences un krāsas. Kas aktuāls šobrīd, “Zemgale” devās noskaidrot uz “Zaļo puķu veikalu” Skolas ielā, Dobelē, kur iztaujāja pārdevēju un floristi ILZI EIHVALDI. Viņas ierosmes lasiet piektdienas “Zemgalē”.
04.12.2017Komentāri

Deputāti ceļus gribēja redzēt klātienē

   Trešdien vairāki Dobeles novada domes deputāti – Ivars Cimermanis, Ainārs Meiers, Edgars Laimiņš un Edgars Gaigalis – kopā ar pašvaldības ceļu inženieri Lūciju Ozolu devās klātienē aplūkot lauku ceļus ar grants segumu, ko plānots rekonstruēt Lauku attīstības programmas 2014. - 2020. gadam pasākuma “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” ietvaros.
04.12.2017Komentāri

Krimūnu bērniem nu ir sava smilšu lampa


Aizvakar vakarā neierasta rosība valdīja Krimūnu pamatskolas pirmsskolas izglītības grupā. Kad liela daļa bērnu jau bija devusies mājās, grupā uz nodarbību saradās vecāki. Par to, ko bērnu vecāki tovakar darīja, plašāk lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
04.12.2017Komentāri

Lielais “Mēnestiņš” durvis vērs nākamgad

   Iespējams, ne viens vien autobraucējs, kuram ikdienā nākas šķērsot tā dēvēto Kroņauces krustojumu, izmanto izdevību, lai pie viena iegrieztos arī tam līdzās esošajā nelielajā, bet mājīgajā tirgotavā “Mēnestiņš”, kur cita starpā var arī iegādāties gardus mājražojumus – pīrādziņus, smalkmaizītes, picas... Jau kādu laiku līdzās veikaliņam notiek arī plašākas ēkas celtniecība, kas nu jau acīmredzami ir tuvu nobeiguma fāzei. Ko jaunuzceltajā namā iecerēts izvietot, “Zemgale” jautāja SIA “A.R.D. Mēnestiņš” saimniecei un arī gardo mājražojumu cepējai ANDAI MUCINIECEI.
04.12.2017Komentāri

Pārvadātāju uzteic par latviešu valodai draudzīgu vidi

   Pagājušo piektdien, 24. novembrī, noslēdzās Valsts valodas centra (VVC) rīkotā akcija ”Latviešu valodai draudzīga vide”. Svinīgā pasākumā tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs un VVC direktors Māris Baltiņš sveica Latvijas vienīgajai oficiālajai valsts valodai draudzīgākos uzņēmumus. Zemgales reģionā par tādiem atzina trīs no vērtētājiem, starp kuriem šogad bija arī Dobeles novada pašvaldības kapitālsabiedrība ”DOBELES AUTOBUSU PARKS” (DAP).
04.12.2017Komentāri

Zaļās rotas vietā būs cita zaļā rota

Zaļās rotas vietā būs cita zaļā rota

Otrdienas rītā iepretim Dobeles pilsētas kultūras namam tika nozāģēta liela egle, kas tur auga jau vairākus gadu desmitus. Tai apkārt rosījās vīrieši, kuri ar motorzāģi atzaroja koku, tuvumā darbojās arī dažas sievietes, kuras lasīja čiekurus un vāca zarus, ko varētu izmantot dekorēšanai.

“Zemgale” novēroja, ka egles zaļā rota bija pavisam niecīga, jo zari, kas būtu izmantojami dekorēšanai, nebija tik viegli atrodami, bet gan rūpīgi izvērtējami, apgrozot no visām pusēm.
Par to, kāpēc egli nolemts nozāģēt un tieši tagad, “Zemgales” vaicājumam atbildēja Dobeles novada pašvaldības vides speciāliste Vija Vika.
04.12.2017Komentāri

Par apkuri, parādiem un ēku pārņemšanu

   Iestājoties aukstākam laikam, namos kļūst aktuāli ar apkuri saistītie jautājumi. Daļa iedzīvotāju apkures sezonas uzsākšanu sagaida ar bažām, jo tā nozīmē arī lielākus ikmēneša rēķinus par komunālajiem pakalpojumiem. Par to, kad šoruden pirmajos namos tika uzsākta siltuma padeve, kā arī citām aktualitātēm ēku apsaimniekošanā “Zemgale” lūdza pastāstīt SIA “Dobeles namsaimnieks” (DN), kas apsaimnieko daudzdzīvokļu mājas Dobelē, Naudītē, Apguldē un Gardenē, valdes locekli JĀNI AUDZĒVIČU.
04.12.2017Komentāri

Zelta kāzu pāris – Ilmārs un Vēra

   Zebrenieki ILMĀRS ĀDOLFS un VĒRA ŠERPI 18. novembrī svinēja Zelta kāzas, atzīmējot šo notikumu tuvinieku un sveicēju lokā Dobeles novada pašvaldības dzimtsarakstu nodaļā, kur ceremoniju vadīja Inese Strautmane.

Skanot Kāzu maršam, viesiem ar aplausiem sveicot, ceremoniju zālē savu bērnu – Gunitas un Agra - pavadībā ienāca Zelta kāzu pāris. To uzrunāja Inese Strautmane, protams, vispirmām kārtām vaicājot, kā tas nākas, ka abu kāzu dienai izraudzīts 18. novembris.

- Nejaušība! - atbildēja Vēra un Ilmārs Šerpi. Toreiz nemaz nav zinājuši, cik nozīmīgs ir šis datums tieši Latvijas vēsturē. Tāpēc īsti vietā un laikā bija pasākuma vadītājas sacītais, ka brīva un neatkarīga valsts, kur augt un attīstīties, ir vajadzīga katrai ģimenei.
- Valsts dzimšanas diena un jūsu Zelta kāzu diena ir tik vienota savā nozīmīgumā. Tāpēc atļaujos sacīt “Daudz laimes jums un mūsu valstij jubilejā!”
Satiekot savu īsto cilvēku agri vai vēlāk pāris dodas uz dzimtsarakstu nodaļu, lai valsts priekšā divu mīlošu cilvēku attiecības nosauktu vārdā – laulība.
04.12.2017Komentāri

Dobeles Diabēta biedrībai ceturtā daļa simtgades

   Ik gadu 14. novembrī tiek atzīmēta Pasaules Diabēta diena, taču Dobeles Diabēta biedrībā šo notikumu ir ierasts atzīmēt kopā ar savas darbības gadadienu. Katru gadu novembra trešajā piektdienā Dobeles Diabēta biedrība svin biedrības dibināšanu - šogad - ceturto daļu no simtgades jeb 25. darbības gada dienu.
Šim notikumam par godu tika rīkota svinīga sanākšana biedrības telpās. Pasākumu atklāja Dobeles Diabēta biedrības vadītāja VIJA BLOKA:
- Ir prieks redzēt jūs visus šeit. Būtu lieliski, ja tik liels pulks arī nāktu uz mūsu ikmēneša tikšanās reizēm, bet varbūt pat labi, ka esam tik, cik esam. Šodien pulcējamies, lai atzīmētu mūsu biedrības pastāvēšanas 25. gadadienu. Es pati gan tik ilgi biedrībā nestrādāju, bet starp mums ir Regīna Kovaļonoka, kura mūsu organizācijā darbojas jau no pirmās dienas. Mīļi sveicam viņu!
Dzimšanas dienu kopā ar biedrības vadītāju un biedriem atzīmēt bija ieradušies gan tuvāki, gan tālāki viesi, starp viņiem - Dobeles novada sociālā dienesta vadītājā Beata Limanāne, Dobeles invalīdu biedrības vadītāja Gaļina Augustovska, Dobeles pensionāru biedrības vadītāja Valentīna Embovica un Dobeles novada Dobeles novada domes priekšsēdētājs ANDREJS SPRIDZĀNS.
04.12.2017Komentāri

Par saimes galdu gādā paši

   Šogad 12 grūtībās nonākušu ģimeņu no Auces un Dobeles novada guva iespēju pašu rokām veikt zemkopības darbus pārtikas sagādāšanai. Šo iespēju ģimenes saņēma Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Pats savam saimes galdam” ietvaros.
Otrdien selekcionāra Pētera Upīša piemiņas muzeja telpās pulcējās projekta “Dobelē un Aucē – dārzā, virtuvē un tirgū kopā jautrāk!” dalībnieki un interesenti, lai atskatītos uz paveiktajiem darbiem.
23.11.2017Komentāri

Bēnē svētkos lepojās ar savējiem

   Jau vairākus gadus Bēnē ir tradīcija valsts svētku laikā pasniegt īpašu apbalvojumu – diplomu “Bēne lepojas”. To saņem cilvēki, kuru devumu pagastam, līdzcilvēkiem ir novērtējuši citi pagasta ļaudis, kuri arī paši ieteikuši tos cilvēkus, kuri godam pelnījuši šo apbalvojumu. Šogad pasākums noritēja īpašā gaisotnē, jo, atzīmējot Latvijas dzimšanas dienu, tika svinēta arī Bēnes 745. jubileja.
23.11.2017Komentāri

Ilgi lolots notikums Dobeles kultūras dzīvē

   Trešdien Dobeles novada pašvaldībā tika parakstīts līgums par Dobeles pilsētas kultūras nama pārbūvi un bloķēta apjoma jaunbūves celtniecību saskaņā ar būvprojektu “Dobeles pilsētas kultūras nama daļas pārbūve un bloķēta apjoma jaunbūve”. Līgumu novada vietvaras vārdā parakstīja Dobeles novada pašvaldības vadītājs ANDREJS SPRIDZĀNS, būvnieka vārdā - SIA “Bukoteks” valdes priekšsēdētājs AIVARS KRONBERGS.

Līguma parakstīšanas brīdī klāt bija Dobeles novada pašvaldības kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Māra Krūmiņa, Dobeles pilsētas kultūras nama direktore Lelde Klusa un pašvaldības citas amatpersonas.

Oktobrī Dobeles novada pašvaldībā noslēdzās iepirkums “Dobeles pilsētas kultūras nama pārbūve, bloķēta apjoma jaunbūve un apskaņošanas, apgaismošanas un skatuves mehānismu sistēmu iegāde”.

Ieceri plānots īstenot divās kārtās. Pirmā saistīta ar kultūras nama ēkas pārbūvi un bloķēta apjoma jaunbūvi, otrā - Dobeles pilsētas kultūras nama apskaņošanas, apgaismošanas un skatuves mehānisku sistēmu iegādi un uzstādīšana saskaņā ar projektu “Dobeles pilsētas kultūras nama apskaņošanas, apgaismošanas un skatuves mehānismu sistēmu projektu”. Šonedēļ tika parakstīts līgums par ieceres pirmajā daļā plānotā īstenošanu.
Līguma pirmās daļas finansiālais apjoms pārsniedz vienu miljonu eiro. Bez PVN tā kopējās izmaksas ir 1286763,37 eiro.
23.11.2017Komentāri

Dobeles novadā 641 peldētājs nopeld 494,175 kilometrus

   Aizvadītajā nedēļā noslēdzās sportiska akcija “Cik tālu var aizpeldēt Dobeles novada”, kurā varēja iesaistīties jebkura vecuma peldētājs, tādējādi popularizējot aktīvu dzīvesveidu un arī peldēšanas iespējas Dobelē. Šāda veida pasākums neilgi pirms valsts svētkiem novembrī Dobelē notiek jau vairākus gadus. Ka tā popularitāte palielinās , liecina skaitļi – ik gadu akcijā iesaistās aizvien vairāk cilvēku. 14. novembrī Dobeles 1. vidusskolas zālē bija akcijas noslēguma sarīkojums un dalībnieku apbalvošana.

Šogad kopumā nopeldēti 494,175 kilometri, piedalījās 641 peldētājs. Lielais attālums pieveikts 320 stundās jeb 13 diennaktīs. Akcijā iesaistījās gan tie, kuri trenējas peldēšanā un to ir izvēlējušies par savu sporta veidu, startējot elites grupa, gan tie novada ļaudis, kuri peld, lai uzturētu savu sportisko formu, startējot entuziastu grupā. Elites grupa bija 150, entuziastu – 491 peldētājs.
23.11.2017Komentāri

Svētkos parakstīja sadarbības līgumu

   Tērvetes novadā valsts svētkiem veltītais sarīkojums notika piektdienas vakarā.

Kā allaž pasākums notika Tērvetes kultūras namā, un uz to bija pulcējušies ļaudis no visiem trim novada pagastiem, viesi no Singureņas pašvaldības Moldovā un pārstāves no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.
Stundu pirms valsts svētku sarīkojuma, domes priekšsēdētāja Dace Reinika un novada sociālais dienests uz tradicionālo tikšanos aicināja novada politiski represētos ļaudis. Šī ir tā reize, kad, malkojot tēju un baudot našķus, tiek pārrunāti aktuālie notikumi gan pašu mājās, gan ārpus tām. Savukārt pēc šīs tikšanās visi kopā dodas uz valsts svētku pasākumu.
Par to plašāk lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
23.11.2017Komentāri

Dobeles novadā – Goda zīme un Atzinības raksti

   Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā svinīgā pasākumā tika pasniegti Dobeles novada pašvaldības apbalvojumi – Goda zīme un Atzinības raksts. Dobeles novada pašvaldības Goda zīmi saņēma Dobeles Sporta skolas direktores vietniece un trenere AUSMA KAMENDERE par mūža devumu sporta attīstībā Dobeles novadā, Atzinības rakstu - Mežinieku pamatskolas skolotāja INETA LEGZDIŅA par izcilu profesionalitāti un radošumu jauniešu apmācībā un SIA “Dobeles komunālie pakalpojumi” ceļu nozares vadītājs VIKTORS KAČNOVS nozīmīgu ieguldījumu saimnieciskajā darbībā, uzturot ceļu nozari novadā.
23.11.2017Komentāri

Apbalvojumus pasniedza desmit novadniekiem

   Arī Auces novadā, atzīmējot valsts svētkus, notika svinīgie sarīkojumi. Novada centrā – Aucē – 18. novembrī viesojās sadarbības partneri no Akmenes un Jonišķu rajona Lietuvā, kā arī tika pasniegti pašvaldības apbalvojumi. Sanākušos novadniekus uzrunāja pašvaldības vadītāja Vija Keršus, pasākumā uzstājās vietējie amatiermākslas kolektīvi.
23.11.2017Komentāri

Darbi iekavēti, tomēr rokas nolaist negrasās

   Savdabīgo laikapstākļu dēļ šis gads lauksaimniekiem nudien nav nodēvējams par labvēlīgu ¨- savlaikus neiesēti ziemāji, nenovākti kartupeļu un citu kultūru lauki... Arī vienā no mūspusē zināmākajām bioloģiskajām saimniecībām ¨- Penkules pagasta ”Vizbuļiem” ¨- šis gads sarūpēja ne vienu vien nepatīkamu pārsteigumu. Tomēr tamdēļ šeit neviens rokas nav nolaidis. Jā, ķiploku stādīšana iekavējusies, burkānu stādījumi joprojām nav novākti, bet, vai tādēļ būtu jānolaiž rokas?
23.11.2017Komentāri

Gaismas gājiens - brīvības cīnītāju piemiņai

   Lāčplēša dienā Dobelē jau tradicionāls ir kļuvis Gaismas gājiens no pilsētas centra uz laukumu pie Dobeles atbrīvošanas pieminekļa, kur notiek svinīgs pasākums, brīvības cīnītāju piemiņai tiek aizdegtas sveces, skan dziesmas.

Sestdien Gaismas gājienam ļaudis pulcējās pilsētas centrā, Tirgus laukumā, kur skanēja Dobeles muzikālo kolektīvu dziedājums Raimonda Bulmera vadībā, interesentiem bija iespēja iepazīt Zemessardzes tehniku. Neskatoties uz nepatīkamajiem laika apstākļiem – lietu un aukstu vēju -, daudzi bija izvēlējušies doties uz pasākumu – klausīties apvienotā kora dziedājumā, apskatīt militāro tehniku. Kā ik gadu, bija padomāts arī par ielu rotājumu ar aizdegtām svecēm, bet šajā reizē tās dega tikai vietām, jo gan vējš, gan lietus bija panākuši savu un gaismiņas nodzēsuši.

Pūtēju orķestra “Dobele” skaņu pavadībā raitā solī Gaismas gājiena dalībnieki, kuru priekšgalā gāja Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, Valsts policijas Zemgales reģionālās pārvaldes Dobeles iecirkņa priekšnieks Aigars Bite, Dobeles novada pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Fecers un Zemessardzes 51. kājnieku bataljona komandieris Aivis Vācers, no Tirgus laukuma pa Baznīcas un Brīvības ielu devās Dobeles atbrīvošanas pieminekļa virzienā. Tā pakājē skanēja uzrunas un Latvijas himna.
23.11.2017Komentāri

Dobeles sociālais dienests svinēja “sudrabkāzas”

   Pagājušo piektdien Dobeles novada sociālais dienests atzīmēja 25 gadu jubileju. Šim lielajam notikumam par godu Dobeles amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas telpās tika rīkots svinīgs pasākums, kur jubilārus sveikt bija ieradušies gan Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, gan Saeimas deputāts, Latvijas Bērnu fonda prezidents Andris Bērziņš, gan sadarbības partneri - Dobeles novada uzņēmēji.
- Šodien, visi šeit esam sapulcējušies, lai atzīmētu Dobeles sociālā dienesta “sudrabkāzas”. Un vārda “rūgts” vietā teikšu - lai dzīvo sociālais dienests, lai dzīvo ciemiņi,- atklājot pasākumu, viesus uzrunāja tā vadītāja, dzimtsarakstu nodaļas vadītāja INESE STRAUTMANE.
23.11.2017Komentāri

LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ: SIA DOBELES PB VEIKALOS (KRASTA IELĀ 7, VEIKALĀ "MAGONE", BRĪVĪBAS IELĀ 58), SIA "LŪCIJA" (Circle K).


APMEKLĒ MŪS ARĪ CITOS PORTĀLOS... SPIED ŠEIT


JAUNUMI ŠEIT. 


ARHĪVS

UZ SĀKUMU


Apstiprināt